|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tragovi krvi u stolici
28.8.2012 15:09:26   
Snelle
Normalno je da beba kaki posle svakog podoja. Dakle, ako siki 8 puta dnevno (ovde računam i noćne podoje) onda može biti i više od 5 stolica.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Tragovi krvi u stolici
28.8.2012 15:34:04   
crazymama

IZVORNA PORUKA: Yula

Ja sam mislila da je sasvim normalno da beba kaki 5x dnevno, bar sam tako cula sa svih strana. Proliv je kada kaki cesce od toga i tecno.


i meni su rekli da je i do 8 puta ok da kaki dnevno, ali ocigledno nisam prepoznala da je u pitanju proliv, jer nije imala nikakve pratece tegobe... sad je sve ok, hvala Bogu.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Tragovi krvi u stolici
15.9.2012 16:09:11   
Snelle
CM, volela bih da se javiš da kažeš jel sad sve u redu sa bebom!
Devojčica moje kume od mesec i po dana je juče imala končiće krvi u stolici, a inače u poslednje vreme prolivaste stolice. Kuma je odlično upoznata sa situacijom u kojoj je bilo moje dete, tako da je odmah posumnjala na alergiju i pozvala me. Nisam pametna šta da joj kažem, jer i meni je prva misao u glavi da je alergija, ali bojim se da nisam objektivna i da grešim. Šta još može biti razlog krvarenja i šta bi mogla da odradi od analiza a da bude validno s obzirom da je beba jako mala?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Tragovi krvi u stolici
15.9.2012 21:19:58   
Anoniman
stolicu na bakterije, gljivice i parazite, KKS da vidi EO.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.9.2012 16:25:19   
Snelle
Tasho, znala sam da ćeš mi ti odgovoriti user posted image
Jutros je mala opet imala končiće krvi u stolici, pa sam ja kumi rekla da ipak krene sa dijetom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Tragovi krvi u stolici
16.9.2012 16:51:13   
Anoniman
EO su poviseni ili od prisustva parazita u org ili od alergije, a ja bih onda uradila i ostale analize stolice, sem na parazite.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Tragovi krvi u stolici
17.9.2012 22:10:33   
Yula
Od dijete joj nece biti gore svakako. Ja sam znala odmah sta je u pitanju, jer cim sam prestala sa dijetom pojavila se prava krv. Neka odradi sve te analize kake, neka bude neko vreme i na dijeti, pa neka prekine i videce sta ce se desavti.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Tragovi krvi u stolici
18.9.2012 20:10:44   
crazymama
ja se izvinjavam sto tek sad odgovaram, ne dolazim tako cesto na forum... snelle, hvala Bogu, moja beba od onda nema nikakvih problema, kaki jednom u dva dana, obilno, kasasto, zuto, bez ikakvih tragova sukrvice... jede i dalje aptamil, a odnedavno sam pocela da joj dajem i pahuljice, jabuku, sargarepu, i sve je u najboljem redu.

kod nas je definitivno bilo u pitanju nesto drugo, dr je rekao moguce neka bakterija koja je protrcala kroz creva, izazvala dijareju koju ja nisam prepoznala, a dijareja izazvala nadrazaj sluzokoze creva i otuda sukrvica.

ona allernova mi i dalje stoji, zao mi da je bacim, sada bih verovatno i trebala da je bacim, jer je otvorena vec mesec dana...

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Tragovi krvi u stolici
19.9.2012 7:44:47   
Snelle
CM, kaži mi, molim te, šta ste radili od analiza? Verovatno si pisala, ali nemam vremena da tražim.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Tragovi krvi u stolici
20.9.2012 0:41:08   
crazymama
probacu da se snadjem u nalazu, pise ovako:
CRP, HEPATOGRAM SA GAMA GT, Ca, P, alkalna fosfataza, glikemija, ukupni proteini, albumini, urea, kreatinin, KKS, koprokultura i kozne probe na proteine kravljeg mleka.

to je sve navedeno i zakljucak da je u granicama normale, koprokultura negativna, nalaz uredan.

stvarno se ne razumem dovoljno, izvini... meni vazno da je sve ok i da mi je dete dobro.

a dijagnoza je bila:

diarrhoea et gastroenteritis, causa infectionis suspecta A09 (st.post)

< Poruku je uredio crazymama -- 20.9.2012 0:42:24 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Tragovi krvi u stolici
20.9.2012 9:11:11   
Snelle
Hvala ti CM! Manje više smo i mi radili te analize, sem kožne probe, i kod nas su bili uredni, ali je alergija ipak postojala, tako da ne mogu baš da joj preporučim to user posted image
Anyway, već par dana drži dijetu i za sada nije bilo stolice sa končićima krvi. Planirala je da popije jogurt jedan dan da vidi da li će se nešto promeniti.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Tragovi krvi u stolici
21.9.2012 0:01:23   
crazymama
nama je i kozna proba pokazala da nema alergije, mozda bi vama pokazala da ima da ste je radili.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Tragovi krvi u stolici
21.9.2012 8:19:10   
Snelle
Kažu da testovi kod dece do 2. godine nisu validni, tako da....

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Tragovi krvi u stolici
21.9.2012 23:07:37   
crazymama
kako god, moje dete posle terapije nema vise sukrvicu u stolici, a i dalje pije aptamil.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Tragovi krvi u stolici
22.9.2012 8:44:09   
Snelle
Ma, hvala Bogu, ali da sam se ja oslanjala na te testove ko zna šta bi bilo sa mojim detetom.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 10:17:00   
Trcosava
Žene treba mi pomoć

Kuma mi se juče porodila, bebica zdrava, 3200 sve prošlo ok - danac bebica ima sukrvicu u stolici. Ne doji je - mala je odbijala da sisa. Imate li predstavu od čega može to da se desi?

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 10:28:37   
vikiveki
Koliko ja znam to krvarenje može da bude zbog nekih majčinih hormona u telu bebe,kažem nisam sigurna ali čitala sam o tome po knjigama...a to se najčešće javlja kod devojčica prvih dana posle porodjaja kada imaju krvi kao da dobijaju menzis....valjda sam uspela da objasnimuser posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 10:31:32   
Trcosava
Sad kad si rekla, setila sam se i ja toga ali to je krv iz ribice i rekla mi je sestra da može i mleko da curi is sisica i da je to normalno da ne paničim.

Ali ovde je u pitanju sukrvica u stolici....

Nije me ona pitala, već njeni kući paniče, ne smeju da je zovu, a ja googlam i pitam ne bi li im pomogla...

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 10:38:59   
vikiveki
Pa šta su joj rekli doktori i pedijatri u bolnici?

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 10:43:23   
Trcosava
user posted image ne znaš ti moju kumu, njeni ne smeju da je zovu i zapitkuju, a javili su im da bebica ima sukrvicu. Sad kući opšta panika, a nju ne smeju da pitaju.
Imaju dva odgovora, muž od kume je zvao doktora koji je porađao rekao da je možda u pitanju ''neonatalni enterokolitis'' ali je to rekao napamet i bez ikakvog pregleda. U bolnici su valjda rekli da će da prate situaciju. Drugi neki pedijatar kaže da je beba tokom porođaja aspirirala krv i da sad izbacuje kroz stolicu. Pri tom mu je ta kuma koja se porodila mrtva bolesna....


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 11:17:56   
Zemunka85
Mi smo na otpustu iz porodilista imali predavanje neonatologa, gde nam je opusteno rekla da to moze da se desi. I krvarenje iz ribice i mleko iz sika bebe, bas zbog ovoga sto kaze Torbica.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 12:14:41   
branki*
slusaj,trcosava-ako je u pitanju neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje,boza je to imao,izmedju ostalog.moli kumu da bebicu odvedu kod lekara,odmah.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 12:17:24   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: branki

slusaj,trcosava-ako je u pitanju neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje,boza je to imao,izmedju ostalog.moli kumu da bebicu odvedu kod lekara,odmah.


ona se JUČE rodila, nema da je vodi kod lekara, oni su još u bolnici. Ta ''dijagnoza'' je postavljena na slepo. Bebi su uzeli bris i krv na kontrolu. Čekam rezultate pa ću ispisati ovde.


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 12:23:21   
Snelle

IZVORNA PORUKA: branki

neonatalni enterokolitis,to je ozbiljno stanje


Jel ovo krvarenje creva? I šta se preduzima u tom slučaju? Usled čega se javlja?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Tragovi krvi u stolici
10.1.2013 12:24:07   
branki*
dobro je sto je u bolnici,pratice je.moze da bude sijaset nekih bezazlenijih stvari,ali NEC(neonatalni enterokolitis)zahteva intervenciju dr.je li kuma imala nekih komplikacija na porodjaju ili u trudnoci?za bebicu jedan velikiuser posted image user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here