|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:02:21   
branki*
degu,kako su vama utvrdili alergiju,jesu radili neki test ili su ti samo odokativno rekli da izbacis mlecno i da je alergija?milicicak,a vama?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:07:38   
daca77
Uh...Branki, sada vidim da ste imale juce problema...ne znam nista o tome...i ja brinem kako ce moja beba reagovati kada dodje u kontakt sa proteinima kravljeg mleka, jer ja sam bas rigorozna bila i ne unosim ih uopste.
I ne brini...sredice se sve sto si nabrojala, a mi cemo sve to izdrzati, jer smo jake mame...user posted image

< Poruku je uredio daca77 -- 30.3.2015 10:11:15 >

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:16:24   
degu

IZVORNA PORUKA: branki RR

degu,kako su vama utvrdili alergiju,jesu radili neki test ili su ti samo odokativno rekli da izbacis mlecno i da je alergija?milicicak,a vama?



Branki bile smo u dečijoj bolnici 5 dana, tada su joj sve ispregledali, krv, mokraću, stolicu, uz stomaka i na kraju smo radili alergotest i dokazali alergiju. Mleko i soja se provlače kroz skoro sve što jedemo, a deca koja se alergična na pkm su ugladnom osetljiva i na proteine soje, a ima skrivenih tragova soje i mleka na sve strane. Ima stvari koje mi ne bi ni pale na pamet, npr čvarci koji se zalivaju mlekom, da mi žene nisu rekle ne bih znala, ima caka.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:25:08   
milicicak
Branki, prvo i najvaznije je da se ti sad smiris i razmisljas pozitivno. Tragovi krvi u stolici zaista mogu da budu nrmalni za dojenu bebu. Ono sto ti treba da uradis je da pratis stuaciju i reagujes na vreme ako bude bilo potrebe. A za to ti treba smirena glava i strpljenje. Sta god da se na kraju ispostavi da je u pitanju sve ce proci i resice se na najbolji moguci nacin.
Mini bubi su prvi simptomi bili te problematicne, eksplozivne stolice, tihi reflluks, stucanje, gasovi, grcenje i izvijanje. Onda smo joj dali ad mleko od koga je povracala, osipala se i imala uzasne stolice. Dotukla nas je Milupina kasa sa ad mlekom i pirincem, to je bio haos kad je probala…. Povracanje, oticanje… uzas. Tada je nas pedijatar posumnjala na alergiju na pkm, mene stavila na bezmlecnu dijetu na 6 nedelja, simptomi se povukli i sa 6 meseci na IMD su nam na osnovu simptoma rekli alergija na pkm, tada nikakav test nismo radili.
Sa godinu dana smo isli na test opterecenja na IMD, reagovala je na prvu kap mleka i tada nam je alregija zvanicno potvrdjena iako su je sa tom dg vodili od prvog pregleda na IMD.
Alergija na pkm ima zaista sirok spektar simptoma a lekari se najcesce nece udubljivati da li je intolerancija ili prava IgE posredovana alergija. To na kraju nije ni bitno jer u svakom slucaju mleko skodi detetu samo na drugi nacin. Kod intolerancije koja se ne detektuje PRICk i IgE testovima, pkm ostecuju sluzokozu creva pa se javljaju krv, proliv, povracanje. Kod IgE alergije dolazi do oticanja, gusenja, koprivnjace, ekcema. Ali to je sve u teoriji, svako dete reaguje drugacije.
Ti si sad na prvom koraku, eliminacionoj dijeti. Izbacis soju i mleko. Krenes odatle pa polako. Mi smo ovde da pomognemo, posavetujemo i podelimo iskustvo. I veruj mi, sve ce to brzo proci.
Ako ikako mozes nadji dobrog pedijatra i gastroenterologa, i to ce ti mnogo znaciti.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:25:31   
branki*
da,znam da ste bile u bolnici,jeste..uh,a te soje ima maltene u svakom proizvodu koji je industrijskiuser posted image
hvala,milicicak na ovom objasnjenju i podrsciuser posted image
a,znas da sam jos ono brinula kad sam pisal da se izvija dok sisa i da ima te periode kad bas place i da stenje nocu..sad se to kao smanjilo,a pojavile se ove stolice.
ma,ja sam ti takva,ja odmah juce pocela da razmisljam-jao,jadno moje dete,pa kako ce u obdanistu,pa ne sme sladoled,pa mora non stop da pazi..luda sam zena skrozuser posted image dokle ja odem!
jedino resenje je da jedem samo ono sto spremim ja.ajde mleko i tako,ali stavrno mi se cini da onog sojinog lecitina svud ima.

< Poruku je uredio branki RR -- 30.3.2015 10:32:41 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:28:31   
milicicak
Soje ima svuda, ali je sojin lecitin bezbedan u elimimacionoj dijeti

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:32:50   
degu
Nama je prick test pokazao alergiju, al je reagovala prvo dugo zelenim, sluzavim stolicama, tihim refluksom, izvijanjem, vrištanjem svaku noć, krv u stolici je bila zadnja stavka. Stolice su bile prolivaste i smrdljive. Iskreno ja sam gledala arzne stolice na netu i po slikama se ubrajalo u normalne stolice, jer i bali... međutim ipak su bile simptom. Meni je T odlično napredovala iako često alergična deca slabije napreduju, ali eto nije pravilo.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:36:01   
branki*
a,degu,vama se onda krv pojavila sa koliko meseci?jeste ono jesenas bile u bolnici ili zimus?
nisam znala da je sojin lecitin bezbedan.
ja ,mozda,malo davim sad i panicim,ali sta cu..hvala vam mnogo devojke.

< Poruku je uredio branki RR -- 30.3.2015 10:37:09 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:37:18   
bubulence
branki ali ne mora odmah da znaci da je alergija. Meni je Ema cesto imala krv u stolici, onako kao koncice. Ali je ona imala problema, nije kakila po par dana, kasnije kada smo uveli cvrstu hranu imala je jako tvrdu stolicu.
Ne kazem da nije alergija ali ne znam da li to moze da se zakljuci posle jedne stolice. A zelena stolica moze da bude i ako si ti jela nesto zeleno, ili kao sto je neko rekao ako je sikila prednje mleko...

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:41:41   
branki*
rekose mi ,bubi da ne mora da bude to.ja se nadam da nije,ali cu ipak da budem na dijeti bez mlecnog neko vreme,pa cu da pratim.ona prethodna 2 dana nije imala stolicu i juce prve 2 zute,tecnije doduse bez gromuljica,a onda uvece ona sluzavija sa krvlju.


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:43:02   
bubulence
Kako tecnije? Zar nije uvek tecna kod dojene bebe?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:48:15   
Sanjica26 RR
Branki kao sto ti rekoh ukljuci ti probiotik. I izbaci sve mlecno. Znam da je moja Snelle to deci davala.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:49:58   
milicicak
Branki,
A) ne davis
B) dozvoljeno je da panicis
Pisi, pitaj, tu smo :)

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 10:57:23   
Modessty
Branki normalno je da stolica bude tečnjia ako dete nije kakilo nekoliko dana. Stvarno bi mogla da joj uvedeš neki probiotik. Pomoćiće joj sa kakanjem i smiriće gasove u stomaku.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 11:07:47   
branki*
pa,to mislim tecnija,nije bilo gromuljica nikakvih.ukljucicu onaj prolife .

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 11:17:16   
degu
nama se krv pojavila sa 4 i po meseca. Nije puno bljuckala,nekad bi povratila u mlazu. Imala je ta izvijanja,stucanje,gasove. Onako tacno vidim da joj se vrati hrana,pa opet proguta i stuca po nekoliko puta dnevno. Kiselkast zadah. Nase su stolice uvek izletale iz pelene do pola ledja. Menjala pelene,pampers,puffies, uzimala manje,vece,nije do toga. Danju je uvek bila super beba, al nocu je bio haos. Ja verujem da i dalje lose spava jer ima naviku da se budi non stop

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 11:45:38   
daca77
Uh...degu, pa mi imamo sve te simptome+pojacano povracanje, a jedina razlika je ta sto je nocu mirna...nmirno spava, bez povracanja i sistanja u jednjaku.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 12:02:32   
degu
Daco moguće da joj nešto smeta user posted image gluten, jaja?

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 12:25:42   
daca77
Degu, samo jaja nemoj da mi ukidas, jer ne bih znala sta da doruckujemuser posted image
Bila sam 10 dana na ishrani bez glutena, jaja i mleka i sve je bilo isto pa sam vratila jaja i gluten. Znam da je to jako kratak period da bih nesto videla.

< Poruku je uredio daca77 -- 30.3.2015 12:26:24 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Tragovi krvi u stolici
30.3.2015 12:30:04   
degu
Kratak je period, tek za 6 nedelja se može videti pravi rezultat.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.3.2015 13:17:11   
branki*
ajde da ovde pisem jer sam tu i pocela..bili kod dr.gledala joj sve,pipala stomace,posebno me pitala da li je sukrvica bila na povrsini kake ili unutar kake.rekoh ja da je vise na povrsini..dala nam da odradimo krvnu sliku i da idemo sutra do decijeg hirurga da on vidi da mozda nije neka ragada ili nesto na bebinom cmaru..ici cemo.ja joj rekoh da sam na dijeti bez mleka,ali se nije nesto posebno osvrnula na to,nije komentarisala.e,sad da li hoce da ide postupno,korak po korak ili ne zeli da se bakce oko alergije ,ne znam.kaze moj muz da je to zato jer je ona lekar stare skole,ne koristi internetuser posted image
sutra kad odradimo to,opet cemo kod nje,pa cemo cuti.boka jos nije kakila,izuzev ono malo jutros i kod dr malo nesto zaprljala pelenu,bilo zuto.ja sam u svakom slucaju na dijeti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.3.2015 13:35:14   
milicicak
Super sto je dr temeljna i odmah reagovala, vecina bi ti rekla da si prepadnuta majka i izignorisala krv u stolici...
A sto se dijete tice, ocigledno je da prati drugu skolu koja kaze da sa alergijom veze nema sta mama jede dok doji.
Javi rezultate kks i sta kaze hirurg.
Sve ce to biti dobro :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Tragovi krvi u stolici
31.3.2015 14:30:21   
branki*
hocu,milicicak,javljam ja i savetujem se ovde sa vamauser posted image
nisam znala da ima i taj drugi pravac koji smatra da majcina ishrana nema veze sa sastavom njenog mleka..

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Tragovi krvi u stolici
1.4.2015 12:01:39   
branki*
evo i mene...bili kod hirurga,pipala stomak,stomak je mek,bez rezistencija,to su valjda tvrdoce,nagadjam...po njoj sve ok oko stomaka..dala nam da pijemo biogaja kapi mesec dana.kaze ,posto je videla da joj oci krmeljaju,da je moguce neka infekcija,da ce se stabilizovati.uradili i uz abdomena.kaze dr da je sve ok tu.dali koprokulturu,cekamo rezultate.u svakom slucaju ako se ponovi krv da se opet javimo.za sad ovako ide.niko nije dovodio moju ishranu,tj konzumaciju mlecnih proizvoda u vezu sa krvlju...nemam pojma.ja sam na dijeti svejedno,necu da rizikujem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Tragovi krvi u stolici
1.4.2015 12:08:15   
serpica
Branki bice to ok..prati je samo user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here