|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:15:09   
branka10
Dovoljan je jedan uslov a ja sam imala cetiri, nisam se otvarala, beba poprecno, visak plodove vode i prethodni carski rez. Oni lekari su se na kraju zezali: Vidis sto je temeljna nema jedan uslov nego cetiri, pravo chudo od zeneuser posted image

_____________________________

Navika koja je u karakter ušla s mlekom, izaći će s dušom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:16:12   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ja mislim Gagana da bi tebi CR bio neophodan , ali nadji ti jos nekog očnog ljekara za svaki slučaj 
Sto se mora nije teskouser posted image Obavezno cu potraziti jos neko strucno misljenje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:18:53   
Anoniman
naravno Gagana, jer moja rodica ima sličnu dioptriju i znam da je tada prof. Ljilja Milanović šef očne klinike, dala preporuku za CR da ne dođe do pucanja nečega negdje ...mislim pojma nemam ali znam da je su joj radili sekciju

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:25:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

ne dođe do pucanja nečega negdje ...


U prvom postu sam ja pokušala da objasnim gde šta puca.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:30:11   
gagana83
E sad da pitam nesto,ako je glupo vi kazite. Ako se prirodni porodjaj ne preporucuje kod visokih dioptrija zbog naprezanja da li to znaci da moze prirodni porodjaj uz epidural a ne obavezno carski rez?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 14:33:25   
Anoniman
Pre neki dan sam mami koja je lekar rekla da mi je žao što sam se porodila na CR a ne uz epidural. Ona me gleda, i kaže "Ali i tu se naprežeš da izgurneš dete".

Mislim da je ustvari najveći problem što žene ne guraju uvek pravilno, pa ne guraju tamo dole već iz glave, tako stvarajući pritisak u glavi.
U školici za trudnice, kada su nas učili napone, sestra je držala ruku dole da oseti da li dobro guramo.

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 15:51:53   
Buba76
Kod mene su indikacija za CR bili tumori koje sam imala pored bebe pa su izvadili i njih. A sada cu ponovo zbog toga sto drugi put moram

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 16:02:02   
cicko
Gagana83,

Carski rez je indikovan kod visoke dioptrije ili visoke miopije jer su u tom slucaju veoma opasni naponi prilikom prirodnog porodjaja (pa i ako je u epiduralu). A opasni su jer mogu dovesti do ablacije retine oka,tj. odlubljivanja mreznjace i gubitka vida. Zbpog toga se kod ljudi koji imaju visoku dioptriju ne preporucuje ni odlazak u teretane. Budi oprezna, sve ima svoj razlog.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 16:22:17   
cicko
Draga, to pouzdano znam jer radim na ocnoj klinici

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Indikacije za CR
4.8.2009 16:51:50   
Debeljuca
ja bih volela na CR bez indikacija...
mislim da je manji napor za bebu...

a i dsta je krupan bebac.... pa se plasim da se ne povredi...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:28:09   
cici78
I ja mislim da je manji napor za bebu, a mi bismo se vec nekako oporavile...ali dzabe jer nece tek tako da rade carski po nasoj zelji, tj.bez indikacija. Ja se bas plasim da ne povredim bebu, da li cu uspeti da je izguram napolje, sta ako dugo ostane u kanalu...user posted image  Zato bih volela carski, ali ko me pita... Pitala sam svoju dr sta misli o tome, ona kaze "ma ne, CR je ipak ozbiljna operacija"

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:31:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cicko

Carski rez je indikovan kod visoke dioptrije ili visoke miopije jer su u tom slucaju veoma opasni naponi prilikom prirodnog porodjaja (pa i ako je u epiduralu). A opasni su jer mogu dovesti do ablacije retine oka,tj. odlubljivanja mreznjace i gubitka vida. Zbpog toga se kod ljudi koji imaju visoku dioptriju ne preporucuje ni odlazak u teretane. Budi oprezna, sve ima svoj razlog.


user posted image  Neko je to naponon napisao stručno, a ne ja što sam objasnila ukrštanjem prstiju! user posted image

Carski može da se radi "tek tako" ako platiš. Nisam sigurna, mislim da je 100 000din u Betaniji... neko mi reče.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:35:20   
Anoniman
BTW, od momenta kada sam ostala trudna ništa drugo nisam radila nego tražila indikaciju za CR! Tek u 7-8 mesecu sam u školici za trudnice saznala da je dioptrija indikacija, i bila srećna kao malo majmunče! Dr mi to nije ni spomenula, jer ni ona ne voli CR (kao i većina drugih dr), tako da mi je CR radio drugi lekar, koji je poznat po CR-ima, a moja dr je asistirala.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:45:29   
cici78
Jao Boze pa kakva je to cifrauser posted image  Ovde u Frontu je prvo potrebna extra jaka veza a onda naravno i novac, ali ne bas toliko...valjda.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:48:22   
Anoniman
Ajde da ne lažem. Imam drugaricu koja nije htela da se porodi tamo gde živi, pa je onda kopala kako da se porodi u NS. Dakle, njena zdr knjižica nije na NS, što ne znam koliko utiče na cenu, uglavnom, tada joj je rečeno da bi u NS morala platiti prirodan porođaj 50000, a CR 100000. E sada, možda onda to znači da je za nas koje imamo knjižicu na NS cena CR-a ustvari 50000. user posted image
Sve u svemu smatram da je jednostavnije i jeftinije onda potplatiti nekog drugog dr koji će vam napisati indikaciju za CR. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 7.8.2009 8:49:08 >

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:51:56   
cici78
I ja sam dugo trazila indikaciju za CR, zalila se da sam sitna, da necu moci...Kad su mi uzeli karlicne mere rekli su da su ok za prirodni porodjaj. Jednostavno nemam indikacija za CR osim sto mi je sutra termin a ja skroz zatvorena (to bi po meni bio dobar razlog za carski), ali oni ce prvo probati indukcijom pa kad me dobro budu namucili mozda predloze carski, ma uzas...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:54:28   
Anoniman
ja sam bila istraumirana porođajima, pričama, itd, itd, i dogovorim CR, radiće mi  26.04. u 13 sati, znači kad tom dr bude smjena (termin 29.04)

ali...ne lezi vraže .... ja 25.04. u 22 h dobijem trudove bukvalno na svake 3 minute, trkom na kliniku, i porodim se tog famoznog 26.04. iza pola noći prirodno

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 8:59:45   
cici78
user posted image  I ta varijanta je za mene skroz ok, volela bih da krene samo od sebe a ne da me potpuno zatvorenu indukuju. Molim Boga da mi krenu trudovi do ponedeljka, inace mi ne gine indukcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:02:17   
Anoniman
krenuće...krenuće user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:04:16   
Anoniman
Gde je ona tema o podsticanju porođaja? EUG?

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:05:07   
Anoniman
Cici78 haj ti malo uz stepenice niz stepenice user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 46
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:07:37   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Gde je ona tema o podsticanju porođaja? EUG?


Ne znam da li si mislila na ovo - KLIK


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:10:39   
eugenija
Ne, ne.. evo je tema - Prirodan način da kako da podstaknete porođaj - klik

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:11:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Gde je ona tema o podsticanju porođaja? EUG?


Ne znam da li si mislila na ovo - KLIK



Nisam. user posted image  Ima jedna tema (najcrnje je što mislim da sam je ja otvorila), gde u tezama piše nekoliko stvari, pa i list maline, skakanje na lopti, sex... jao, jel znaš da ima ta tema?

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:12:01   
cici78
Setam, setam ovih dana koliko mogu, plus zivim na cetvrtom spratu bez lifta, a noge kao krofneuser posted image ...Ma da su ovi nasi doktori humani poslali bi me na carski kad vide da sam premasila termin a nisam se uposte otvorila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here