|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indikacije za CR
13.11.2014 8:47:27   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Njica



Peace, takodje ekonomistauser posted image user posted image . Pregledacu pa cu videti, nisam zaista znala da oci imaju veze sa porodjajem tj. ocno dno. Hvala i tebi na odgovoru, ja te fino razumeh!


user posted image

Bitno da smo se razumele.

S druge strane, reći ću ti da velika većina žena ne zna za to sa očima, porode se najnormalnije i ne bude im ništa...

I pitanje je dal bih ja to sve ganjala da tada nisam imala paničan strah od prirodnog porođaja (eh, da mi je ove pameti bilo tada), i da nije bilo tog lošeg iskustva sa prabakom.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Njica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 14:25:51   
jess021
Da li je vto obavezna indikacija za cr?!
Ima li neka da se nakon vto porodila prirodno?
Ja sam kontala da bi najradije prirodno, ali kad bolje razmislim cr je najbezbedniji za bebu.
Bas cu pitati dr sledeci put.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 14:34:51   
Anoniman
jess u prosloj trudnoci sam imala nekoliko drrugarica sa rr sto su isle na vto, pa prirodan porodjaj, mozda zavisi i od doktora...

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 178
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 14:41:38   
suzi kju
Meni su, čim su ustanovili trudnoću, rekli doguraj do devetog pa te porađamo carskim rezom, blizanci su, još kod mene i jednojajčani, nema dileme da ću na carski.
A kad je jedna beba, bez obzira bila vto ilu prirodno, ako moze prirodnim putem onda tako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 14:48:24   
jabudic
Ja mislim da VTO uopšte nije indikacija za carski, u slučaju da trudnoća protiče uredno.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 15:23:53   
jess021
Suzi, kod blizanaca pretpostavljam da ide cr.
Cini mi se da je Maraj pisala da dr preporucuju carski ako je vto.
Nadam se da ce se javiti neka mama koja je isla na vto.
Vidim i na prethodnim stranicama da su zene pisale da vto jeste indikacija za cr.

< Poruku je uredio jess021 -- 31.5.2015 15:24:48 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 16:24:50   
eca89

IZVORNA PORUKA: jess021

Da li je vto obavezna indikacija za cr?!
Ima li neka da se nakon vto porodila prirodno?
Ja sam kontala da bi najradije prirodno, ali kad bolje razmislim cr je najbezbedniji za bebu.
Bas cu pitati dr sledeci put.


Jess, mislim da se naša Wivern porodila prirodno, a išla je na vto, nemoj me 100% uzimati za riječ, ali mislim da jeste.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 16:26:40   
Anoniman
jeste, wiw je isla na vto, i porodila se prirodno..

(odgovor članu eca89)
  Direktna veza do poruke: 183
   RE: Indikacije za CR
31.5.2015 19:08:54   
jess021
Hvala, znaci da nije obavezno.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Indikacije za CR
1.6.2015 11:49:16   
wivern
VTO nije indikacija za carski, i zene su u pravu ja sam se porodila prirodno. Meni je to dosta znacilo jer mi je ostao jedan eskim koga bih htela sto pre da pokusam user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:16:46   
jess021
Danas sam pitala doktorku za cr, kaze da nikako vto nije indikacija za cr, ali da se dosta vto trudnoca zavrsava sa cr.
Jos jedan pregled idem kod nje, to ce biti negde 30. nedelja, a onda se dogovaramo za porodjaj i da nastavim preglede kod doktora koji radi u Betaniji, to ce najverovatnije biti dr Bjelica.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:46:05   
Anoniman
Jess dr. Artur Bjelica???

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:48:39   
jess021
Da, da. Znam ja njega iz Betanije, on mi je radio aspiraciju i transfer.
Znas za njega?

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:50:54   
Anoniman
Kako ne znam , covek mi je bio profesor , radio kod nas na faxu,drzao mi 5 predmeta, na prvoj i drugoj godini, on je uopredo zavrsio i psihologiju i medicinu, sjajan covek, verujem da je i dobar lekar!
Nama je jedno vreme za katedru bila glavna prof. Nila Kapor pa je dovela sjajne strucnjake na nas fax da predaju, neki su otisli, a neki su jos uvek tu ...

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:53:27   
jess021
Da, znam ja da je on i psiholog, imas na netu njegovu biografiju, da ne poverujes sta je covek sve zavrsio.
Super je i kao ginekolog.
Jao kad se set_im, mislim da sam kod Nile polagala razvojnu psihologiju, kad to bese.


< Poruku je uredio jess021 -- 18.6.2015 16:54:41 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Indikacije za CR
18.6.2015 16:55:15   
Anoniman
Znam, nama je bilo mnogo zao kada je otisao, a tako je miran i fin covek , i pun je znanja! Svaka mu cas_t!

Predavala nam je i jedna Djedrji Erdes Kavecan, i Djurdja Solesa Grijak, pa jedna Lada, za sada je ostala samo prof . Dusanka Djurovic, ona nam drzi sve klinicke predmete...

< Poruku je uredio Unina mama -- 18.6.2015 16:56:34 >

(odgovor članu jess021)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Indikacije za CR
21.12.2015 21:21:59   
pipi_coco

Negdje sam procitala da su prethodne operacije na maternici indikacija za CR, da li neka od vas ima takva iskustva?
Moja dr mi još nije ništa spominjala, jer valjda misli da je još rano, ili ce to prepustiti onome dr koji ce mi voditi trudnocu zadnji mjesec na klinici, šta ja znam.

Uglavnom ja sam u aprilu 2014 imala operaciju i imam rez na stomaku kao kod CR, istina nisu mi otvarali maternicu ali su skidali miom sa njenog vanjskog zida.
Sad me to baš nešto kopka user posted image

_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 18:54:00   
IvanaSK RR
I ja sam citala da su prethodne operacije, miomi, indikacija za carski.

(odgovor članu pipi_coco)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 18:58:00   
wivern
Ja imam miom i nije bio indikacija za CR a koliko znam oziljak na materici jeste indikacija.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 19:18:31   
IvanaSK RR
Moja drugarica ima miom i letos se porodila,doktor je bio carski, nije rekao da mora, ali bi on ipak radio carski.
Ja cu uskoro videti kakva je prica za carski rez posle prvog, a razlika je 8 godina.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 19:43:36   
vocicana
E sada sma pop....ela, izbacilo me user posted image !
Moj fah, apsolutno indikacije za sekciju su:
Prethodno rodjeno dete cr za dve I vise godina kao I sve koje su imale neporodjajni rez na materici u dijagnosticke svrhe zbog mogucnosti pucanja oziljka na zidu materice
Sve zene sa vto u jako zrelim godinama I odredjenim rizicima od posledice prirodnog porodjaja
Visoka dioptrija, sve preko ;+2...-2...zbog slepila koje moze nastati kao posledia napinjanja iz lica ne iz stomaka sto vecina prvorotki radi na prvim porodjaju
Karlicno okrenuta beba kao I multiple trudnoce
Povrede kicmenog stuba, to se odnosu na cr u opstoj anesteziji kakav ce biti moj, zbog pretece nepokretnosti
Osobe koje iz nekog razloga imaju ugradjene stentove u donjim ekstremitetima
Apsolutno kontraindikovan cr je kod veoma gojaznih zena sa prosirenim venama, jer dolazi do masne embolije zbog lezanja I duzeg perioda oporavka, najvece donjih ekstremiteta I pluca, veoma opasno!
Mislim da sam se svega set__ila.

< Poruku je uredio branki RR -- 6.1.2016 19:51:15 >


_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 19:48:03   
IvanaSK RR
Znaci, Voci, kod mene ce biti kako doktor odluci, jer je proslo osam godina?

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 19:52:32   
wivern
IZVORNA PORUKA: vocicana

Sve zene sa vto u jako zrelim godinama I odredjenim rizicima od posledice prirodnog porodjaja
Visoka dioptrija, sve preko ;+2...-2...zbog slepila koje moze nastati kao posledia napinjanja iz lica ne iz stomaka sto vecina prvorotki radi na prvim porodjaju



Voci kod ova dva moram da te ispravim.
Dioptrija da ali ne od +2 i -2 nego mnogo veca. Ja nosim -3.25 i nije mi bila indikacija za cr, uredno pitala zbog mene.
VTO nije indikacija za cr, da - cesce se radi ali nije indikacija. Uredno pitala zbog mene i na kraju se i sa vto, i miomom i dioptrijom porodila prirodno.


< Poruku je uredio wivern RR -- 6.1.2016 19:53:23 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 19:55:12   
IvanaSK RR
Wivern, gde si vodila trudnocu i gde si se poradjala?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Indikacije za CR
6.1.2016 20:02:00   
wivern
Porodila sam se u frontu, trudnocu sam vodila privatno a indikacije za cr mi je potvrdio dr u skolici roditeljstva dr Zivanic (inace bivsi dr u frontu) i moja dr privatno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here