|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
12.6.2010 2:23:55   
SandraSd
Ma ja uopshte ne mislim da su ti komentari zlobni, daleko od toga, nego je jednostavno smorno kada na svakom koraku morash to da slushash i to tako mesecima... Mislim, to mi je isto kao kada bi svako na ulici, u redovnoj situaciji, komentarisao kakva mi je frizura, nebitno dal u pozitivnom ili negativnom kontekstu. I kao shto rekoh, to tako mesecima user posted image user posted image user posted image user posted image
A tek ne znam shta da kazem na glupe komentare, koje sam lichno dozivela, tipa "jesi ti sigurna da si taj i taj mesec"! I to ne u shali user posted image Alooooo!
Opet da se ogradim, ne mislim da iko misli ishta loshe, samo mene ti komentari bash smaraju (a ja treba da se smeshkam i pricham da, da, da, da) user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 19:27:39   
Anoniman
Komentar koji mi ponajviše ide na živce: "videćeš šta je robija kad dođu deca, mogli ste još malo sačekati..." danas sam obećala sebi da ću sledeću osobu koja mi tako nešto bude rekla oterati u tri lepe šargarepe user posted image
ja željno očekujem najlepši period mog života a neko mi stalno govori o robiji, nema smisla!

(odgovor članu SandraSd)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 19:38:00   
Cvetana
Pa nek mi neko posle 2 god i ko zna koliko jos kaze tako nesto ..............Ima da ih sve oteram.............user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 19:41:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rada T.

u tri lepe šargarepe user posted image



user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 19:53:06   
Anoniman
 
IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: Rada T.

u tri lepe šargarepe user posted image



user posted image



user posted image
a ja tako planem, pa znam da lupim...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 19:56:53   
Anoniman
Ma samo ti... slobodno! user posted image Baš si me nasmejala!

Mene samo jedna stvar nervira kada sam trudna, a to je da me mama zove "debela" a dobila sam 5kg za 30 nedelja, i što kritikuje moj stil oblačenja, po principu "Trebala bi da nosiš nešto šire, šta prikazuješ stomak!", a što da ga ne prikazujem? Meni je užasno vruće u širokim stvarima i osećam se kao da sam džak obukla, i izgledam 3x deblje nego što jesam. user posted image U prevodu, u trudnoći me samo mama nervira! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 20:11:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke
user posted image U prevodu, u trudnoći me samo mama nervira! user posted image user posted image user posted image user posted image



user posted image a moja majka je expert za trudnoću, komentari su vrlo slični delovima iz medicinskih enciklopedija... vazda zabrinuta, njene reči su: "ako sam ja "onako" prošla, ti ne moraš!" jest' u pravu u neku rukuuser posted image

Eto ja rekoh koji me komentar izbacuje iz takta... ostalo ni ne čujemuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 20:17:52   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rada T.


user posted image a moja majka je expert za trudnoću, komentari su vrlo slični delovima iz medicinskih enciklopedija... vazda zabrinuta, njene reči su: "ako sam ja "onako" prošla, ti ne moraš!" jest' u pravu u neku rukuuser posted image



Crko meni u zgradi lift krajem prošle nedelje, i proteglo se i na ovu, a ja na 5om spratu. Žalim joj se, ali uz komentar "Ma neće mi ništa biti od tih par stepenica!", a ona na to "Hoće hoće!!! Tako sam ja nosila flaše na tavan, po tri, kao da se ne zamaram i popela se 20x na tavan, i pukao mi vodenjak to popodne u 7mom mesecu, a ti si sada pred kraj 7og meseca... Ne moraš i ti kao ja da prođeš, preseli se kod mene...", u sebi pomislih, radije ću se upucati! user posted image Volim ja nju puno, ali mi ne prija baš kada sam trudna. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 20:20:38   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ma samo ti... slobodno! user posted image Baš si me nasmejala!

Mene samo jedna stvar nervira kada sam trudna, a to je da me mama zove "debela" a dobila sam 5kg za 30 nedelja, i što kritikuje moj stil oblačenja, po principu "Trebala bi da nosiš nešto šire, šta prikazuješ stomak!", a što da ga ne prikazujem? Meni je užasno vruće u širokim stvarima i osećam se kao da sam džak obukla, i izgledam 3x deblje nego što jesam. user posted image U prevodu, u trudnoći me samo mama nervira! user posted image user posted image user posted image user posted image



ja baš kada god ti vidim slike pomislim kako ti samo stomak raste, nisi se ni malo ugojila.....sroz lepa trudnica...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
9.7.2010 20:24:24   
Anoniman
Znam ja to Dunjče! user posted image Ali mama je mama... (što sam skromna ovih dana... user posted image user posted image )

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
15.7.2010 7:09:08   
Anoniman
Ono što definitivno ne treba reći trudnicama... moj dragi muž je rekao pre par dana:
"Ljubavi, da ti nije stomak malo velik za treći mesec?"
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Prvo sam bila tužna... a onda user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sam uzela metar u ruke i premerila njegov i moj stomak... i moja trba je bila za osam centimetara manja user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
15.7.2010 15:27:51   
smeško
IZVORNA PORUKA: Rada T.

Ono što definitivno ne treba reći trudnicama... moj dragi muž je rekao pre par dana:
"Ljubavi, da ti nije stomak malo velik za treći mesec?"
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Prvo sam bila tužna... a onda user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image sam uzela metar u ruke i premerila njegov i moj stomak... i moja trba je bila za osam centimetara manja user posted image user posted image user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image

Mene komsinica upita:,, Je l' imas mucnine"? Ja odgovorim da nemam (iako imam, ali sta to nju briga, nismo bliske). Ona:,,Uh, to ne valja"!
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
19.7.2010 17:56:04   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: smeško

Mene komsinica upita:,, Je l' imas mucnine"? Ja odgovorim da nemam (iako imam, ali sta to nju briga, nismo bliske). Ona:,,Uh, to ne valja"!
user posted image user posted image user posted image



O Boze sta sve covjek moze da cuje? user posted image Razni mozgovi setaju ovim svijetom...


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
20.7.2010 8:19:47   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: smeško

Mene komsinica upita:,, Je l' imas mucnine"? Ja odgovorim da nemam (iako imam, ali sta to nju briga, nismo bliske). Ona:,,Uh, to ne valja"!
user posted image user posted image user posted image



O Boze sta sve covjek moze da cuje? user posted image Razni mozgovi setaju ovim svijetom...



Upravu si Choopa, a ja sve kontam taman sam se privikla da ne obraćam pažnju na koje kakva radio milevljenja i "dobro namerne" sugestije dragih komšinica kad ono može biti još gore.
...pre par dana je bio dan svetih Vrača, to se ovde slavi kao kućna slava i odemo do prijatelja na čast i bilo je sveta iz komšiluka... svi nazdravljaju i meni daju rakiju i kažem, ne hvala u drugom sam stanju a neka baba pored mene "Ajde ajde neće ti ništa biti popi je za zdravlje svom detetu"

jaooooj a meni muka od vitamina i gvožđa ne mogu ni da jedem od vrućine, gucnula sam dan ranije malo piva od mm i nije mi bilo dobro, ne znam kako bi prošla sa rakijom... i kažem

slušaj baba te narodne lekove svojoj unuci preporučuj kad bude u drugom stanju ja za zdravlje svog deteta ne pijem rakuju nego vodu... i nazdravim vodom

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
20.7.2010 9:13:35   
viking
Ova tema bi trebalo da se preimenuje u 1001 stvar koju ne treba reći trudnicama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
3.8.2010 8:59:16   
Jele
Mrzim kad čekam red za neki pregled, pa čujem kako je neka ''iskusna'' ili neka baba zarobila neku prvorotku i davi je turobnim pričama kako je sve loše prošlo toj i toj, kako je nekoj drugoj doktor našao to i to, kako ovo, ono, a sve negativno.. A vidim ovu jadnicu da sve upija, preznojava se, preispituje svoje simptome i poredi sa onim što čuje, grozno. Obično se trudim da ih ''spasim'' nekom lepom pričom ili tako nešto, ali ima i onih koje izgleda vole da slušaju grozne priče i nerviraju se. 

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
12.8.2010 10:49:06   
nala
Trudnicama koje bi trebalo prvi put da se porode ne treba prepricavati iskustva sa porodjaja. Svako to drugacije dozivljava i ne treba ih unapred traumirati, kao sto neke zene to rade. Pobesnim kad cujem tako nesto. user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
12.8.2010 18:36:52   
anci 81
Mene je u trudnoci svekrva ucila kako ne treba da se zapostavi muz kad dodje dete!
E to me je nerviralo!
Ja njega necu kad dodje dete,a sto je on mene u trudnoci? Ma user posted image

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
10.12.2010 12:10:39   
Amber
Nisam znala da i druge to nervira, mislila sam da sam osetljivija zbog hormona, ali inace posto imam pre podne vremena cesto sedim za kompom iscitam sta se desava u nedelji trudnoce u kojoj sam, sta treba da jedem, na koje kontrole da idem, a posto vec duze vreme planriam trudnocu moze se reci skoro 3 godine, posle operacije endometrioze doktor mi je rekao da je najbolji lek trudnoca, tada sam bila u soku je nisam bila spremna, partner mi je bio neozbiljan, ali za 3 godine sve se promenilo nasla sam divnog muza prvi put iskreno pozelela da imam decu, kad sam pre 6 mesci odlucila da vise nepazimo, vec tada sam pocela sa pripremama, pila malo folnak, vezbala, zdravije se hranila, izbacila sve lekove, cak i presing za alergije sto mi je jako tesko palo, ali nisam znala koji mesec moze da se zadesi da budem trudna, cak sam i farbu za kosu promenila i kupila bio kap ma svaku sitnicu mnogo volim da sve razumem jer se tako osecam sigurnije i opustenije.

A akda sam pocela da sapostavam vesti o trudnoci, ljudi sa kojima inace volim da se druzim i dragi su mi, poceli da mi idu na zivce, reci cu samo neke komentare,
1. neces valjda da ides an epidural pa to je opasno,(najcesci koji cujem jer misle da ce beba da se ugusi ili cu ja ostati nepokretna kako ko)
2. neces valjda da koristis aventovu pumicu ostaces bez mleka (neznam ni ovako da li cu imati mleka tek sam u prvom tromesecju)
3. ma sto se nefarbas ja sam pa mi detetu nije nista bilo ko ti je to rekao, (niko mi nije rekao vec duze znam da farbe imaju kancerogene supstance, pa sam presla na kanu ispalo je grozno pa sam izabrala biokap kao manje zlo, kosa bude prelepa posle)
4. drugi  cesci komentar, nemoj slucajno da se farbas ma nije ti neki izrastak mozes da izrzis 9 meseci...do tada bi mi prosalo 10 cm kose
5. mozes sada da pocnes da ides u crkvu da bi bilo sve uredu,
6. zatim moja drugarica znas moras da jedes meso zbog govzdja- ja kazem vadila sam krv dobro mi gvozdje i drugi nalazi jer ako neko pazi na zdravu ishranu, kuvano, devicanska ulja, voce povrce i sl... pa joj odgovorim - jela sam u nedelju ribu, u subotu belo pilece meso, u petak pasulj ali sam izvadila meso a ona kaze e eto vidis kaze ona da nejedes meso cim ga vadis iz pasulja...
7. sa muskim (naglasava to jer muskarci misle da porodjaj nije nista strasno) prijateljem sam se posvadjala oko bolnica i veza logicno je da je dobro da bar nekog nadjes ko te poznaje da imas ko da obrati paznju na tebe vec sam bila na operaciji i videla kako je nekima koje su bile u sobi a nikog pa ni sestru nisu znale, nsu im ni rekli kako je prosla operacija i sta su nasli, a taj prijatelj kaze da su to gluposti i da mi zene preuvelicavamo...
8. nerviraju me i komentari da eto sad kad doje dete narednih godinu dana necu moci da spavam to zavisi od bebe do bebe, imam nekoliko prijateljica koje imaju decu i kod svakog je drugacije...
9. radim jogu za trudnice, rodjaka - nesmes to nikako da radis to nisu vezbe za zene sa naseg podneblja idi na vezbe disanja
ja kazem na njih nemogu minimum pre 4 meseca a ona ma mozes vec sada i tako bla bla...
10. ja kazem cekam da idem na ultrazvuk jer zbog lecene endometrioze postojao je rizik od vanmatericne (srecom sve je uredu) a meni kazu a pa nevalja tolko cesto ici na ultrazvuk to samo plase zene tako u moje vreme bilo je samo pa bla bla
11. pa onda kazem da cu mozda morati da primam progesteron pa onda opet komentar skoro od svakoga, a nevalja to nije dobro vestacki hormoni pa bla bla

jedino ko me ne nervira su moji roditelji i od mog mm i moj muz koji je divan prema meni i razume me, pa sam odlucila da malo manje vidjam ljude dok mi se nesimre hormoni jer mislim da me ne bi ovoliko isli na zivce komentari inace, mm mi kaze da primenim tehniku kao kad smo spremali vencanje a svi su hteli da ucestvuju kao da prave sebi posebno drugarice, da na svaki komentar kazem dobro razmislicu a uradim kako mislim i spasem se rasprave.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
10.12.2010 12:14:33   
viking
Kako je ovo zabavno user posted image

< Poruku je uredio viking RR -- 10.12.2010 12:16:15 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Amber)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
13.12.2010 18:31:07   
cucibu
meni je moja sveki kada sam kretala na more pozelela srecan put uz komentar- samo vi idite ali cim udjes u hladnu vodu ima da pobacis, pa ti vidi... Sada mi je smesno, ali tada mi je para isla na usi..user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
13.12.2010 18:35:30   
mati
Ne treba im pricati o losim iskustvima sa porodjaja, posebno ono CEKAJ,VIDECES...Uh sto me to nerviralouser posted image Ja se istraumirala a super sam prosla na porodjaju. E sada svim tim negativnim osobama ja se hvalim...

(odgovor članu cucibu)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
13.12.2010 18:54:49   
cucibu
Mati, u pravu si.. skoro sam bila na slavi i gosca koju znam onako iz vidjenja prisla mi je i pocela da gnjavi sa horor pricama iz porodilista.. nakon nekog vremena ustala sam i promenila mesto.. medjutim ona me je pratila i to uz reci " Jos imam neke grozne stvari da ti ispricam" Da ne poverujesuser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
13.12.2010 18:57:35   
cucibu
A da.. kad sam joj rekla da ne zelim da slusam takve price vec da sama procenim svoje iskustvo bez predrasuda ona mi je rekla da dzabe necu da slusam i ja cu tako da zavrsim jer svi tako zavrse...user posted image

(odgovor članu cucibu)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: 10 stvari koje NE treba reci trudnicama !
13.12.2010 19:06:43   
mati
Naslusala sam se i ja toga i na srecu super prosla.Jedino malo oko usivanja, ali dobro. Zato treba zahtevati anesteziju prilikom usivanja, mene su smuljali na brzinu da nisam ni imala kad

(odgovor članu cucibu)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here