|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.10.2011 15:56:29   
Dok cekam...
Da li je neka koristila Pregnancy vitality tablete, tj u pakovanju ima 30 tableta i 30 kapsula kao zelatin izgledaju??? Proizvodi ih Moja apoteka, a kutija izgleda kao kutija za sirup, veca je onako....

Ima li neko iskustva za time?



(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.10.2011 16:09:06   
Nensi*
Ja sam to koristila. Te tablete su ti slicne kao Mamavit,a te kao zelatin su ti omega 3 masne kiseline. Dobre su.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.10.2011 16:42:48   
Dok cekam...
Ok hvala Nensi... Koliko dugo se one koriste?   Msm glup je malo, u kutiji nema ni uputstvo, sastav tableta je ispisan na spoljnoj strani kutiije....pise kako se uzimaju, ali me zanima koliko dugo, tj do kog meseca se koriste? 

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.10.2011 17:50:27   
Nensi*
Ja sam pila do kraja trudnoce,pa i posle dok sam dojila. Mozes to,a i Mamavit,naravno ne zajedno.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.10.2011 12:58:14   
Guardian
Ja sam prezadovoljna Prenatalom - Natural Wealth je proizvodjac. Mamavit mi je jako los, zeludac ih nije hteo, pa to ti je. Inace, Prenatal su i isplativije, traju vise od 3 meseca, i zaboravim kad sam ih kupila. Sastav im je slican, samo sto ove druge sadrze i hrom i Mg.

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:34:14   
crazymama
ja sam trudna punih 15 nedelja i planiram da uzmem Prenatal od Natural Weltha bez konsultacije sa dr, sta mislite o tome?
do sada sam pila 2x1 folnu, 2x1vit c, 1x1 vit e i utrogestan 3x2.
utrogestan nastavljam,a ove druge bih zamenila prenatalom.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:36:09   
Olga75
oni znaju da izazivu mucninu ali ako mislis da treva da ih zamenis bez konultacije sa dr 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:41:17   
crazymama
prenatal izaziva mucninu? znam da mamavit izaziva i njega namerno nisam htela, jer citam da se mnoge trudnice zale, a prenatal je dosta hvaljen... vodim se onim da posle 4.meseca treba preci na nesto drugo, a nesto mi se ne zove dr samo zbog toga...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:42:52   
Olga75
pa iskustva su razlicita , ja sam i od prenatala i od mamavita imala mucnine user posted image
onda mi je moja dr rekla : ja trudnicima ordiniram pijacu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:45:25   
majared
Meni je od Prenetala muka. To sam ukaprala kada sam pre neki dan zaboravila da uzmem tabletu i ceo dan sam imala normalan apetit kakav nisam imala od kako ga pijem

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:48:48   
crazymama
a sta mislite o magnezujumu, meni je pre trudnoce prepisano 350mg magnezijuma za migrenu, od strane neurologa, ali nisam ga pila otkako sam trudna...?

nista, nastavicu sa folnom i vit B, ali ne znam da li mi treba jos nesto od 4.meseca..?
dodatno cedim narandze skoro svako jutro, jedem mandarine, povrce tu i tamo, ali slazem se da su vitamini sa pijace najbolji.

popijem i cink i selen sumeci povremeno, jer mi stalno izlazi herpes :( otkako sam trudna.

(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:52:51   
Olga75
ja sam do cetvrtog pila samo folan
sto se tice herpesa , sad mu ne mozes nista ( mislim medikamentozno )  ali ako je labialni ili nasalni onda mozes da ga osusis cinkovom pastom i naravno da poradis na imunitetu


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 12:57:09   
crazymama
znam, i dr mi je rekao da mogu cinkovu pastu da nanosim, a cink i selen se preporucuju preventivno da bi se poradilo na iminutetu i da bi se sprecilo izbijanje herpesa... ranije mi je izlazio jednom-dva puta godisnje, a sada za 4 meseca 2 puta :(

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 13:03:42   
Olga75
za sada samo drzi herppes pod kontrolom
imace , moja svekrva je doktorirala na herpesu pa kad se porodis , onda mozda mozes da joj se obratis sto se tice lecenja


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 13:19:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

onda mi je moja dr rekla : ja trudnicima ordiniram pijacu



mislim da je to najbolje! pa onda ako krvna slika pokaze da treba jos nesto, tek tad dodati.
crazymama, ja sam do 5. meseca pila samo folnu, a onda mi je tek dodala gvozdje i kalcijum i samo to i dalje uzimam.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 290
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 13:21:05   
Guardian
Crazymama,

Meni je Prenatal na primer odlican. Nemam mucnine nikako dok me je Mamavit ubijao. Prenatal inace ima i vise gvozdja, folne i cinka za razliku od Mamavit tableta. Sad kako kome, sve zavisi vidis.user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 14:53:52   
crazymama
hvala devojke, uzela sam opet pojedinacno istu turu onoga sto pijem od pocetka, a na sledecem pregledu cu pitati dr za prenatal.

(odgovor članu Guardian)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 16:17:33   
GRGA
Drage zene ja trenutno pijem folnak 400.........

Ali drugarica me je zvala iz Nemacke kaze da ce da mi posalje nesto za trudnocu koje zene tamo u nemackoj piju,,neki kompleks vitamina..Za tri meseca.Bas se silno radujem1!!!

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 16:18:14   
bea83
IZVORNA PORUKA: crazymama

ja sam trudna punih 15 nedelja i planiram da uzmem Prenatal od Natural Weltha bez konsultacije sa dr, sta mislite o tome?
do sada sam pila 2x1 folnu, 2x1vit c, 1x1 vit e i utrogestan 3x2.
utrogestan nastavljam,a ove druge bih zamenila prenatalom.


Crazy, ja sam počela da pijem "trudničke" vitamine tek pre dva,tri dana znači u 6 mesecu. Do tada samo folna, vitamin C(od početka) i kompleks B vitamina (od četvrtog meseca). Stav moje dr je da se ne treba kljukati veštačkim vitaminima ukoliko je krvna slika ok, a moja zaista jeste. Sad sam uzela Pregna Vitallity i vrlo sam zadovoljna, konačno nemam više mučnine i prijaju mi. Ovi vitamini ,jedini osim Femibiona sadrže osim kompleksa vitamina i omegu (riblje ulje i td). I sad mi je krvna slika bila super ali zbog sezone virusa i moje sklonosti ka alergijama dr mi je preporučila da počnem da pijem.
Što se magnezijuma tiče, pila sam ga sve vreme dok smo mućkali bebicu, prestala sam u trudnoći jer mi je izazivao mučninu ali znam da nije zabranjen, čak je i preporučljiv jer ublažava grčeve i kontrakcije

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 16:20:58   
bea83
IZVORNA PORUKA: Dok cekam...

Da li je neka koristila Pregnancy vitality tablete, tj u pakovanju ima 30 tableta i 30 kapsula kao zelatin izgledaju??? Proizvodi ih Moja apoteka, a kutija izgleda kao kutija za sirup, veca je onako....

Ima li neko iskustva za time?





Tek sad videh post, a ja sam u prethodnom baš preporučila ove vitamine. Meni super prijaju i dr mi je rekla da su odlični. Ali ja ih pijem tek sad, od 6 meseca i uzimaću ih do kraja trudnoće sigurno

(odgovor članu Dok cekam...)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 16:51:17   
crazymama
hvala beice, ubacicu opet magnezijum :) valjda mi nece biti muka, a glavobolje su mi nepodnosljive...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 18:23:49   
jabukica
Znate li da u novom broju časopisa Trudnoća (mama) daju tablete PregnaVitality na poklon, ja sam kupila časopis, ali meni je doktorka rekla da pijem femibion 2, zasad njega pijem, a razmišljala sam da jedan mesec zamenim ovima, jer ih već imam, mm mi kaže da ništa ne radim na svoju ruku i bez konsultacije sa doktorkom, tako da zasad pijem femibion, obzirom da mi deluju slično, mislim da ne bi škodilo ni da ih zamenim, zanima me i koliko koštaju PregnaVitality tablete.

< Poruku je uredio jabukica -- 2.11.2011 18:25:38 >

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.11.2011 18:26:20   
bea83
I ja sam kupila uz časopis, odnela dr i ona mi reče da su odlične i da bi mi ih preporučila bez obzira na to što sam ih dobila uz časopis. Vrlo su slične Femibionu.Tako da sam kupila još dva komada i sad imam zalihe do porodjajauser posted image

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.11.2011 8:47:03   
Hristinica
Zene, htela sam da vas pitam da li je dovoljno sto pijem samo folnu kiselinu i povremeno magnezijum i gvozdje sumeci?! krvna slika mi je za sada dobra..
Draga moja Dok cekam,uhvatila sam teuser posted image user posted image e i ja sam te tablete i kapsule dobila uz novine i pitala dr za njih, rekla mi je da su dobre, i da se piju od 3.meseca..ali ne znam po kolikouser posted image e sad ne znam da li su bolje one ili mamavituser posted image Moja dr propagira mamavit

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.11.2011 8:54:42   
bea83
Hristinice, dovoljno ti je, ne brini. Ubaci vitamin C (ali neki mali od 200mg) ako ga ne unosiš dovoljno kroz ishranu i mirna si.
Pregna Vitallity se piju jedna tableta i jedna kapsula (ona providna) dnevno, ali rano ti je za to. A po sastavu su ovi vitamini malo jači od mamavita, a i sadrže omegu što je jako važno. Naravno izbor je tvojuser posted image

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Regenerativna medicina i matične ćelije
Matične ćelije su osnovne ćelije ljudskog organizma, od kojih tokom razvoja nastaju sva tkiva i organi (neuroni, kosti, ...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here