|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.12.2011 23:45:42   
madre
ne znam sta je najbolje, ali ja sam pila mamavit po svetu lekara.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.12.2011 17:37:22   
ljubicicav
Onda je Mamavit bolja varijanta, između ostalog i zbog cene, femibion je oko 1,600 dinara kutija.

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Vitamini, folna kiselina
3.2.2012 16:09:33   
Odri Hepbern
Meni je danas dokt preporucila Ogestan. Jel ima neko iskustva sa njima? Ja sam htela da uzmem Pronatal, pa sad ne znam sta mi je ciniti.

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Vitamini, folna kiselina
24.2.2012 21:00:54   
Sanchy
Protivnik sam vestackih vitamina ako nije neophodno...od pocetka trudnoce pijem folnu kiselinu i to je to...hranim se zdravo,krvna slika mi je bolja nego pre trudnoceuser posted image ...inace i meni su prepisali mamavit na pocetku trudnoce medjutim kada sam procitala da u sebi sadrzi arapsku gumu to je bilo dovoljno da ostanem verna svom instinktu...inace arapska guma izaziva astmu i alergijske reakcije kako kod onog koji pije tako na duzi period moze delovati i na bebu..cisto moje zapazanje...svaki dan jedem suvo voce jer je puno gvozdja i vitamina c(suve kajsije),jabuke obavezno i sok od pomorandze i limuna dve case dnevno plus badem,orasi,brusnica...sve po malo i dovoljno je plus regularni obroci..moje misljenje dok god mi je kks dobra nista ne menjam...

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.2.2012 13:58:28   
meyo
mozete mi reci koju dozu folne je najbolje uzimati meni je u apoteci dala folnu kisjelinu od 400mg
Galenika proizvodjač jel dovoljna jedna dnevno ili dva puta po jedna kako i koliko vi pijete?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.2.2012 14:07:53   
Sanchy
Ja pijem istu tu dva puta dnevno ...to je sasvim dovoljna doza ..ona od 5mg sto se prodaje trebalo bi je zabraniti s obzirom da je to vise puta uvecana kolicina koja je nepotrebnma organizmu...dr kazu nema veze,visak ce se izbaciti mokrenjem,ali to bas nije tako,ako udjes malo na neke strane sajtove videces da vece doze kao to sto se kod nas prodaje!?mogu imati nezeljena dejstva...tako da ta doza od 400 mikrograma je realna doza a posto smo trudne onda dva puta dnevno i to je to...

< Poruku je uredio Sanchy -- 26.2.2012 14:08:50 >

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.2.2012 14:10:28   
meyo
hvalča sanchy upravo sam procitala na nekim sajtovima ovo sto si ti sad napisala mislim da cu povecati na dvije tabletice dnevno
sto ce biti 800mgikrog.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Vitamini, folna kiselina
26.2.2012 14:15:29   
Sanchy
user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.4.2012 19:35:25   
slavica.
Novosadjanke koje piju Femibion,ja ga inace placam oko 1800 dinara,a sad sam otkrila da je u apoteci "Jankovic" svega 1500 dinara.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.4.2012 21:19:57   
ana77
Ja sam u prosloj trudnoci pila sve te tablete, a sad sam pila samo folnak do 12 nedelje, a i to ne bas redovno user posted image , bilo mi je mnogo muka i stalno sam zaboravljala :D!
Sad se jos nisam udostojila da pocnem sa Mamavit-om ali valjda hocu uskoro, sve cekam da pocne da mi se srozava krvna slika :D  :D :D!

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.4.2012 21:25:29   
nink
eni je ok krvna slika a pocela sam da pijem Pregnacare i gvozdje mi je 22,ja sam prezadovoljna...

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.4.2012 21:30:58   
ana77
Vidim da sve manje ljudi pije mamavit, a kad sam prosli put bila trudna sve zene su ga pile :D!
Koji je taj prenatalni kompleks najbolji po misljenju korisnica :D :D :D?

Meni se mamavit ne pije jer je tezak za stomak, cesto sam od njega povracala u prosloj trudnoci.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Vitamini, folna kiselina
19.4.2012 16:12:35   
Sanchy
Ako ti je ok kks nema potrebe da unosis te komplekse vitamine na primer mamavit u sebi sadryi arapsku gumu ,to je jedan od sastojaka ,koji kao nus pojavu ima astmu i razne alergije...e sad ne znam da li se to odnosi na majku ili i na bebu ,u svakom slucaju ja ga ne pijem...pijem samo folnu i dalje posto je bas u trecem tromesecju opet vazna za razvoj kostiju,pa nisam ni prekidala,ponekad vitamin c od 500 mg i ponekad kalcijum sa magnezijumom sumeci i to ako zakljucim da sam unela malo mlecnih proizvoda taj dan ili sam nesto uznemirana pa magnezijum da me opusti u suprotnom ne..

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Vitamini, folna kiselina
20.4.2012 9:41:44   
crazymama
ja sam od pre tri meseca na prenatalu, jedna dnevno i od tad mi je krvna slika odlicna.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 12:48:40   
meyo
ja sam iskreno za vitaminske dodatke u trudnoci jer posle iskustva sa jednom bliskom osobom
koja je odbila da pije, ja bih uvijek ako ljekar preporuci ipak pila.. nije u pitanju nista strasno al dovoljno da te sjekira nakon porodjaja
vidim da preporucuju prenatal ili mamavit

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 13:05:39   
anirez
Ja pijem prenatal, malokrvna sam, krvna slika se nista nije popravila od njega , a imam osjecaj da me bas on deblja
Da se ista zdravije hranim nebi ga ni pila

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 14:03:29   
ana77
Meni krvna slika nije losa ali mi je gvozdje katastrofa, mislim da je 7 ili tako nesto. Moracu da pocnem sa mamavitom ukoliko odmah ali mi se gadi :)! Njega sam kupila jos na pocetku trudnoce i nikako da pocnem da ga pijem, a celu proslu trudnocu sam ga pila, od prvog dana :)! 

(odgovor članu anirez)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 14:10:14   
anajid
Ja pijem Prenatal.Pila sam ga i u prosloj trudnoci,nisam imala nikakve mucnine od njega,nemam ni sad.Ne izaziva mi mucnine ni apetit,tako da sam zadovoljna sa prenatalom,a krvna slika mi je dobra.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 14:16:07   
pandina
Prva tri meseca pila sam folnu kiselinu, od cetvrtog do osmog pila sam ferum lek, a od osnog pa nadalje mamavit i ferum lek. Nemam mucnine.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 14:22:35   
ana77
Jel ferum ide na recept ili moze i da se kupi?

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 17:30:24   
branki*
kad sam ja bila trudna,pre godinu dana,mogao si ovako da ga kupis,bez recepta.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 20:42:39   
ana77
Hvala ti puno :)! Kupicu ga, on mi se najvise svidja na ukus :D! 

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 22:18:41   
branki*
user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Vitamini, folna kiselina
22.4.2012 23:16:51   
pandina
Ne samo da ne treba recept, nego u DZ i ne daju recept za njega niti za bilo koje gvozdje, zamisli!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Vitamini, folna kiselina
23.4.2012 0:10:22   
ana77
Stvarno? Ja koliko se secam on je isao na recept, zato sam i pitala. Secam se da sam u prosloj trudnoci uzela od sestre jednu tablu (i ona je bila trudna u isto vreme) posto meni dr nije bila prepisala u tom trenutku. Sad ne znam da li sam to pogresno zapamtila...
Stekaju se strasno dr za recepte jer su im ogranicili, a valjda cuvaju i odredjeni broj za "neke svoje". Znam da meni za cerku vise od pola puta kad je trebalo nije dr dala recept nego smo morali da kupujemo lek.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here