|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vitamini, folna kiselina
4.11.2011 14:27:07   
Hristinica
E hvala Bea...pa sigurno cu se odluciti za Pregna Vitallityuser posted image Pijem dosta limunade,ako da mislim da ne moram da uzimam vitamin c...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.11.2011 14:30:52   
Doogie
ja sam pila femibion 1 od pocetka trudnoce po jednu dnevno, a onda i femibion 2 od treceg meseca isto po jednu dnevno (jednu tabletu i jednu kapsulu - tako u paru).  oba puta uglavnom na prazan stomak ujutru, da ne zaboravim tokom dana.  nisam uopste imala mucnine celu trudnocu niti sam pila druge vitamine.
sad pocetkom sedmog meseca mi je opalo gvozdje pa mi je dr rekla da predjem na Prenatal i Ferum lek, kako bismo to resili.  Prenatal mi je OK, ali Ferum lek koji uzimam 2x1 proklinjem svaki put sto pijem, uglavnom zbog odvratnog ukusa i toga sto treba da ne pijem mleko uz njega.  to mi je takva kulinarska akrobacija uz preporucenu dozu od tri-cetiri mlecne porcije dnevno da jedva uspevam da smislim sta uz sta da spojim. 
jedva cekam sledecu kontrolu pa da vidim da li mozemo da nesto od toga zamenimo.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.11.2011 16:42:12   
crazymama
ja sam pitala dr, kaze da ne menjam nista za sada (folna, vitamin A i vitamin C), s'tim sto sam ja ubacila i magnezijum (zbog glavobolja) i cink i selen (zbog imuniteta)...
bilo bi mi lakse da je to sve u jednoj tableti, ali ok, prezivecu i ovako!

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.11.2011 17:35:25   
Hristinica
a jel to sumece tablete pijes?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.11.2011 17:47:57   
peca
Ja pijem folnu kiselinu, vitamin C, a uzela sam i onaj Bein PregnaVitality dve kutije user posted image Popijem ponekad sumecu tabletu magnezijuma, a koristim i kalcijum sa ukusom bele cokoladejer on je dobar za pravilnu mineralizaciju kostiju i zuba (sto kod mene nije na zavidnom nivou) doprinosi zdravlju kardiovaskularnog sistema, poboljsava funkciju misica i ublazava glavobolje (sa kojima se smaram vec neko vreme, ne vezano za trudnocu )

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Vitamini, folna kiselina
7.11.2011 17:57:31   
crazymama
IZVORNA PORUKA: Hristinica

a jel to sumece tablete pijes?


sumece samo cink i selen od biofara.
ostalo obicne.

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.11.2011 10:42:25   
maslackic
Pije li neko femibion 2? meni ga je dr preporucila zbog gvozdja a vidim da u sastavu nema ti trunku gvozdja?



_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.11.2011 12:32:21   
bea83
Maslackic pije nekoliko devojaka iz drugog tromesečja Femibion i čini mi se da je bilo reči da neki sastojci u njemu pomažu apsopciju gvoždja iz namirnica a da ne sadrži gvoždje, nešto u tom smislu. E sad ne znam da li ti je gvoždje smanjeno ili ti je dr dala ovo samo preventive radi, jer mi se čini da Femibion ne može nešto specijalno da poveća gvoždje već samo da pomogne da se ono održi ukoliko je ok

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.11.2011 21:32:59   
jabukica
Pijem ja femibion, dosad je krvna slika bila ok, za dve nedelje opet vadim krv pa ćemo videti. Femibion ne sadrži gvožđe,
sastav femibiona:

T200 g folne kiseline
    - iz metafolina (koji organizam odmah može da prihvati, mislim da je Bea na to mislila)
    - Svi B-vitamini
    - Vitamin C i E
    - Jod
    - Plus: kapsule sa 200 mg polinezasićenih masnih kiselina DHA (omega 3)

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.11.2011 23:35:01   
kliklik
Citala sam da cesto zene koje su uzimale dodatni magnezijum u trudnoci, posle porodjaja imaju problem s laktacijom, pa da se onima koje ga uzimaju savetuje da prekinu kad udju u deveti mesec, ako planiraju da doje. Mislim da je u pitanju knjiga "Sta da ocekujete u prvoj godini", al nisam sigurna.

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Vitamini, folna kiselina
8.11.2011 23:36:53   
kliklik
Od vitamina sam uzimala Prenatal i folnak, mada mi je doktorka savetovala da jedem puno voca i povrca, i da ne uzimam sinteticke vitamine, al ja nikako nisam mogla da se nateram da jedem voce, uopste mi nije prijalo.

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 10:43:56   
Azra_
Sta uzeti za gvozdje? Cula sam da ne valja sumece zbog zeludca i bubrega. Ne mogu da se setim, ali drugarica je uzimala neke tabletice gvozdja koje se grickaju, nisu jake, ali su taman za neka manja odstupanja vrednosti gvozdja. Jel zna neka kako se zovu?

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 11:03:12   
Anoniman
ja pijem neko gvozdje u ampulama (ima ukus kao decji sirup user posted image ), ovde se zove legofer. ali je prilicno skupo i ima samo 10 tih ampula u pakovanju.

(odgovor članu Azra_)
  Direktna veza do poruke: 313
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 11:05:31   
kliklik
Ferrum Sandoz su tabletice koje se zvacu, nisu lose, ja sam ih koristila posle porodjaja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 11:56:40   
Azra_
Hvala ti klik!

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 12:34:31   
maslackic
ei ja od danas pijem ferrum , prijatan ukus... apotekarka ga nahvalila a vidim i devojke ga ovde piju i hvale...videcemo...

meni tothema nista nije pomogla..

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Vitamini, folna kiselina
9.11.2011 14:23:41   
crazymama
IZVORNA PORUKA: kliklik

Citala sam da cesto zene koje su uzimale dodatni magnezijum u trudnoci, posle porodjaja imaju problem s laktacijom, pa da se onima koje ga uzimaju savetuje da prekinu kad udju u deveti mesec, ako planiraju da doje. Mislim da je u pitanju knjiga "Sta da ocekujete u prvoj godini", al nisam sigurna.


ja uzimam magnezijum zbog migrena, hvala na informaciji da obustavim u 9.mesecu.

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Vitamini, folna kiselina
11.11.2011 22:30:55   
kliklik
Ja sam imala uzasne migrene pre trudnoce, nisam znala da magnezijum pomaze. Srecom, prestale su u trudnoci jos uvek se nisu vratile, kuc,kuc. Izvinjavam se na offtopic.

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Vitamini, folna kiselina
16.11.2011 16:25:51   
crazymama
kliklik

meni je neurolog prepisao 350mg magnezijuma, svaki dan, i kad me boli glava i kad me ne boli... meni se u trudnoci pojacale migrene, na zalost.

danas sam kupila casopis MAMA uz njega ide Vitality Complex, proizvodi hemofarm, vidim po sastavu da su uglavnom uobicajeni vitamini zastupljeni, ali ne pise nigde da li mogu trudnice da ga uzimaju... a sajt im trenutno ne radi :)

(odgovor članu kliklik)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.11.2011 14:46:05   
ikacc
Ja sam pila folnu do 12.nedelje,  a onda je dr. prepisala vitamine CENTRAVIT PRENATAL oni su oko 1300 din. njih do kraja trudnoce, mada mogu i posle tokom dojenja da se piju..

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Vitamini, folna kiselina
18.11.2011 15:06:04   
Hristinica
e zenske, ja sledece nedelje ulazim u 13.nedelju, a dr mi nista ne rece kad da prestanem da pijem folnu kis.,pa jel se od 13.nedelje piju ovi drugi vitamini? ja imam pregna vitality

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.12.2011 21:07:10   
ljubicicav
Šta je najbolje posle folne da se pije? Mamavit, femibion ili nešto treće??

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.12.2011 21:50:30   
Alexxa
Eh, to sve izgleda zavisi od dr do dr. Ja od prvog dana pijem mamavit, po preporuci lekara, a i rekao mi je da nema potrebe za folnom, jer je ima u mamavitu dovoljno....

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.12.2011 23:37:12   
Makica99
Ja licno pijem mamavit od 16. nedelje, s tim da moja doktorka nije insistirala na njemu, navela je mamvit, prenatal i jos neke koje sam zaboravila, pa ja kao da pijem sta hocu. Kaze, sastav je vrlo slican. Ja sam onda uporedila sastav mamvita i prenatala i videla da ovaj prvi ima dosta vise minerala od drugog i zato sam se odlucila za njega. U njemu ima sasvim dovoljno folne kiseline, nije potrebno piti dodatnu. Meni je on skroz super, cula sam da nekim devojkama bude muka od njega, meni nije nikad, samo ga popijem posle jela i to je to. E sad, krvna slika mi je i pre njega bila dobra, ali dr kaze preventivno bi trebalo piti neki multivitamin.

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Vitamini, folna kiselina
2.12.2011 23:42:26   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: ljubicicav

Šta je najbolje posle folne da se pije? Mamavit, femibion ili nešto treće??


Ja sam posle folne pila Mamavit do kraja trudnoce i jos neko vreme posle porodjaja.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu ljubicicav)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here