|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
28.9.2011 11:52:55   
bea83
Da li je neka od vas išla u Školu roditeljstva u klinici Narodni Front? Prema podacima sa sajta, školica traje mesec dana, dva puta nedeljno, poželjno je da prisustvuju oba roditelja i potreban je uput iz doma zadravlja.Program deluje zanimljivo KLIK šta mislite?

Zanima me da li je to nešto drugačije od klasičnih vežbi za trudnice po domovima zdravlja?Da li ima smisla pohadjati i jedno i drugo?I kad početi?Meni je termin u februaru, pa sam mislila da u Front idemo na primer u decembru, januar bih izbegla zbog praznika.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Školica za roditelje
28.9.2011 12:11:21   
bea83
E da, zaboravih da pitam-u koji dom zdravlja se ide na vežbice? u mom dz gde mi je karton opšte prakse i ginekološki karton to nema, ali ima u dz koji mi je preko puta i čijoj opštini i pripadam (DZ u Žarkovu, a prijavljena sam na ČUkarici) da li mogu da idem tu?

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Školica za roditelje
28.9.2011 12:18:26   
Verus
bea, ja ne znam za Narodni front, ali smo mm i ja ovde isli na casove za brigu o bebi (ako to dodje isto) i nisam zazalila.  Doduse, mi smo uzeli jedan cas, 2 sata, koji je obuci kako da prepovijas, kupas, i sve te osnove: kakva treba da je stolica kod dojenih beba, i neke osnove prve pomoci i pomoglo mi je isto, ako ne i vise kao skola za trudnice.  Pomoc nismo imali sa novorodjencetom, a ni on ni ja nismo pre nikada "baratali" malom bebom. 

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Školica za roditelje
28.9.2011 12:23:57   
bea83
Prema programu ove školice iz Fronta, ovo liči upravo na to. Osim što obradjuje teme o trudnoći (nega tela,itd), porodjaju (prednosti i mane epidurala, itd) ima i dosta predavanja o nezi novorodjenčeta i dojenjuuser posted image
Deluje vrlo praktično i korisno

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Školica za roditelje
25.10.2011 18:31:55   
magnetic
Krecem od 1.novembra u skolicuuser posted image .Jeste da sam vec kroz sve to prosla i to nedavno,ali sam bas nesto uzbudjena kao i prvi put.Idem malo da vezbam,jer kod kuce ni nogu necu podici,ovako tamo svi vezbaju,pa cu i ja.

A mozda se nesto i promenilo za ovih godinu i po.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Školica za roditelje
25.10.2011 20:48:06   
New Mom
I ja ću ići ponovo, ali praktično zbog sticanja kondicije za disanje. Mislim da će mi krenuti početkom februara.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Školica za roditelje
30.11.2011 8:43:05   
cvetic111
Devojke, da li je neka od vas u skorije vreme (poslednjih pola godine) isla u skolu u dz vracar i da li to postoji u visegradskoj?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Školica za roditelje
3.12.2011 19:58:08   
gogicadj
Ja imam još vremena ali me zanima da li je iz školice najbitnije disanje? Jel ću znati ja to na porođaju ako ne budem išla u školicu? user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Školica za roditelje
3.12.2011 21:33:03   
New Mom

IZVORNA PORUKA: gogicadj

Ja imam još vremena ali me zanima da li je iz školice najbitnije disanje? Jel ću znati ja to na porođaju ako ne budem išla u školicu? user posted image user posted image

Da, ako imaš ekstra babicu koja će 100 posto vremena da bude pored tebe da te "trenira".
Poenta je da naučiš u školici između ostalog jer vežbanjem se stiče kondicija. U početku nisam mogla 1 minut da izdržim, ali kroz nedelje vežbanja, na porođaju od par sati to je bilo čas posla koliko je lako.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu gogicadj)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Školica za roditelje
4.12.2011 9:39:20   
Makica99
A da pitam mamice koje su vec isle na vezbice, u kojoj nedelji ste krenule i koliko dugo ste isle? Ja otisla u dz blizu mene (ali ne vodim tamo trudnocu) cisto da se raspitam u 24. nedelji i na moje iznenadjenje ona mi kaze pa mozes vec da krenes. Nisam stigla nikako da odem prosle nedelje, tako da krecem sutra, sad sam 26. nedelja. Jel nije kasno?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Školica za roditelje
4.12.2011 13:41:52   
New Mom
Sve to zavisi gde si i kako je organizovano.
Npr. u NS se ide 2 meseca pre termina (meni je recimo u aprilu i krećem prve nedelje februara), a tada ću biti 30./31. nedelja. Ide se 2 puta nedeljno po 90 minuta sve do porođaja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Školica za roditelje
5.12.2011 0:10:30   
IRJ82
meni je dr rekla da je najbolje krenuti od 30 nedelje, dva puta nedeljno

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Školica za roditelje
5.12.2011 8:24:54   
Makica99
Pa i mene je zacudila kad mi je rekla da mogu da krenem vec, jer sam citala da mame obicno krecu malo kasnije. Kao kaze mi, dodjite prvo jednom nedeljno, malo da slusate, pa cete dva puta i na kraju tri puta. Imaju tri termina nedeljno.
Ja sam se razbolela i opet nisam otisla danas. Bas se nerviram, ali ok, valjda imam jos fore.

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Školica za roditelje
5.12.2011 14:04:08   
ivas
Imas fore Makice, samo gledaj da ides redovno. Ja sam krenula mislim od 28. nedelje i isto su mi rekli dva puta nedeljno pa cu kasnije 3 puta.

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Školica za roditelje
11.12.2011 20:43:28   
Doogie
Sve preporuke za Skolu roditeljstva! Mm i ja smo isli proslog meseca u skolicu koja je nekada bila u Frontu (kako smo razumeli razisli su se, ne znam da li u Frontu osim najave na sajtu ima i skolice?).  Sada se odrzava tri puta nedeljno, od 19-21h i traje jedan mesec.  Imam broj mobilnog preko koga se mozete prijaviti, pa mi posaljite pp ko zeli.

Teme su raznovrsne (sve koje nas najvise interesuju), predavaci su doktori specijalisti raznih oblasti i mozete postavljati sva pitanja koja vas interesuju. 

Takodje, u mom DZ na starom gradu imaju dva puta mesecno neka predavanja, ja sam stigla samo na jedno, tema je bila Patronaza. Upoznala sam bas patronaznu sestru koja je zaduzena za moju zgradu, pa mi je to bilo super.  Pricala je o dojenju i tim prvim danima kod kuce.  Takodje super korisno. 

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Školica za roditelje
12.1.2012 11:22:40   
New Mom
IZVORNA PORUKA: crazymama
uskoro planiram da krenem u skolicu za trudnice, samo mora dr da me pregleda i da potpise sa smem... od svake zene koja je isla sam cula samo pohvale za to!


IZVORNA PORUKA: slavica.

I ja skolicu planiram obavezno! Kad se to ide,negde u sedmom mesecu? A kad se prijavljuje? Nisam znala da treba odobrenje od doktora,zbunjuje me,zasto neko ne bi smeo?

IZVORNA PORUKA: crazymama

mora dr da te pregleda vaginalno, da proveri grlic, da li je mekan, skracen itd i da proveri da li imas kontrakcije... u tom slucaju ne bi smela da ides na vezbe... krece se najranije od 7.meseca, moze i u 8.
u mom DZ se odrzavaju 3xnedeljno, pre podne i popodne, traju 2.5 sata
svakako je bolje da proveris sa dr, nego da se prijavis na svoju ruku, jer sam cula da se pred kraj radi i vezbanje napinjanja :) ja se nadam da cu moci, jer trenutno imam kontrakcije user posted image i na partusistenu sam... volela bih bar da posmatram, ako ne budem mogla da ucestvujem.



IZVORNA PORUKA: slavica.

To nisam znala. Bas cu ga pitati sledeci put da mi sve lepo objasni,kako ne bih zakasnila. Crazy,nadam se da ces moci,jer stvarno kazu da puno znaci,da pricaju i o bebi,i o porodjaju,i sve ti lepo objasne kako da se ponasas u kojoj situaciji...
Nadam se da cu i ja moci kada za to dodje vreme!


IZVORNA PORUKA: Torbica

Slavice,

ja sam isla u Skolicu oba puta, sada necu, mala mi je razlika izmedju bebica. Drugi put sam isla da se podsetim vezbi disanja i da cujem ima li sta novo. Skolica je od neprocenjivog znacaja. Krece se sa punih 28 nedelja, a prijavljujes se u 6-om mesecu, tako je u NS. Dva  puta nedeljno i ne traje toliko dugo, po sat ipo, kod nas.
Prvih par predavanja je o nezi trudnice, drugih par je o porodjaju, porodilistu, spiskovima za mamu i bebu i za porodiliste i za kuci, a posle toga o nezi bebe. U medjuvremenu se na svakom casu rade vezbe disanja a kad se udje u 38-u nedelju i vezbe napinjanja. Da vam kazem, bez disanja nista, ma spas. Oba puta sam lepo predisala i porodila se bez glasa. Ne znam kako bih bez toga izgurala. Plus sto nema mesta za paniku jer ipak te upute u sve ono sto te ceka, mora da boli, ali izdrzljivo je. Najgluplje sto zena moze da uradi je da se dere - uglavnom kad dodje nepripremljena i onda se posvadja sa svima i posle joj je ceo svet kriv sto nije lepo saradjivala sa osobljem. Bez toga je isto tesko. Ali, svakome savetujem da ima neki dogovor. Mene je poradjao doktor koji mi je vodio trudnocu i onda je to pesma.  Sa cerkom je bilo malo teze a sa sinom milina, a posto je opet deckonja, nadam se da cu proci kao i sa sinom. Za dva dana smo izasli, milina. user posted image Pitajte ako vas nesto zanima, pozdrav svima



IZVORNA PORUKA: Torbica

Slavice,

ima Skolica u Rumenackoj i u Zmaj Ognjena Vuka. Ja sam isla u Zmaj oba puta i toplo ti preporucujem sestru Milicu, izuzetna je. U Zmaju ih ima 4, i imas pravo da sama biras kod koje ces. Prvi put sam isla kod Mirjane, ok je bila a sledeci put kod Milice, ona je i radila u Betaniji kao sestrica na carskim rezovima, i jako lepo pokaze i vezbe napinjanja sto na primer nema kod Mirjane. Mada sigurno su sve ok, ali Milica je i kao covek i uopste, ma nema reci. Vodila nas je i u obilazak Betanije i na neka predavanja u Betanji koja su drzali lekari odatle. Ne znam sta da ti kazem, svasta se desava, nazalost... Najgore sto moze da ti se desi da te ostave satima na indukciji....eto tako, joj, ali opet nema pravila. Ima ko ode bez ikoga pa dobro prodje, treba imati srece. Ako se snadjes bar za babicu i to puno znaci. Mnogo je lakse ako je tvoj dr pored tebe, logicno.


IZVORNA PORUKA: serendipity

Dobro vece, trudnice!
Vidim da se prica o skolici. Ja sam se prijavila tu kod nas u NS, i krecemo 01.02.  Jedva cekam.



IZVORNA PORUKA: marijana22

Pozdrav serendipity. I ja  bi  trebalo  da  krenem  u  skolicu  pocetkom  februara (i  ja  jedva  cekam) U  petak  idem  u  dz  pa  cu  tad da  se  prijavim.user posted image


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serendipity

Dobro vece, trudnice!
Vidim da se prica o skolici. Ja sam se prijavila tu kod nas u NS, i krecemo 01.02.  Jedva cekam.


E, kod koga si? I ja krećem 1.og kod Mirjane (bila sam i prošli put kod nje).



_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Doogie)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Školica za roditelje
12.1.2012 18:14:28   
serendipity
New Mom, evo da ti odgovorim ovde... user posted image

Ne znam kod koga cu ici, zvala sam i samo su mi rekli da dodjem u 10h.. da li to znaci da se vidimo tamo? user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Školica za roditelje
12.1.2012 18:25:03   
New Mom
Ja sam u 11.30h. Znači nije ista grupa. Ajd' se prebaci.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Školica za roditelje
12.1.2012 20:05:42   
serendipity
Ne znam kakva im je organizacija, idem da vidim u 10h sta kazu... user posted image

Mozda ti mozes kod mene?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Školica za roditelje
26.1.2012 23:31:07   
marijana22
Da  li  je  neko isao  skoro u skolicu  u  DZ  Blok 44? Ja  bi  trebalo da  krenem  pocetkom  februara

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Školica za roditelje
3.2.2012 20:52:44   
gracia
Ima li nekih konkretnih informacija/iskustava u vezi sa skolicom u N.Frontu ili DZ Savski venac?

(odgovor članu marijana22)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Školica za roditelje
14.2.2012 19:04:08   
slavica.
Zvala sam danas i prijavila se! Krecem 05.marta! Jel ima jos neko odavde da tada krece u ZOV?

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Školica za roditelje
27.2.2012 11:17:02   
Irin@
U januaru smo mm i ja pohadjali skolu roditeljstva i odusevljeni smo. Skolica je na Senjaku, nekada je bila u frontu, traje mesec dana i besplatna je. Skolicu vodi Nada Lazic, predavanja su ponedeljkom, sredom i petkom od 19-21h. Sve detalje mozete naci na sajtu www.skolaroditeljstva.com. Pre toga sam u decembru isla u skolicu DZ Rakovica, koja traje tri vezana cetvrtka po sat vremena i to je nesto sto je odvojeno od priprema za porodjaj, gde se vezba i uci disanje, nauci se dosta korisnih stvari. Nazalost, nemaju svi domovi zdravlja predavanja i ono sto imaju od predavanja je veoma sturo... Tako da skola roditeljstva i priprema za porodjaj su dve razlicite stvari, obe veoma korisne. U mom DZ na Banovom Brdu sa vezbama se krece od 26 nedelje, tako su bar meni rekli, a vidim da svaki DZ daje razlicite informacije. user posted image

Osim predavanja u skolici upoznas i puno zena sa kojima razmenjujes iskustva i lepo se druzis. Preporucujem svima.

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Školica za roditelje
27.2.2012 11:58:52   
gracia
Irina, svakako sam mislila da krenem kod njih od marta. Koliko sam shvatila sa sajta, u njihovoj organizaciji imaju i vezbe za trudnice, u Kralja Milana, negde kod Londona, znas li nesto o tome? I kakve su vezbe u DZ B.Brdo? Pozz

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Školica za roditelje
27.2.2012 12:11:37   
Irin@
Da imaju vezbe u Kralja Milana, ali one nisu besplatne. Dosta njih u skolici je hvalilo njihove vezbe, ali ja sam se odlucila za besplatnu varijantu na B. Brdu. Do sada sam isla tri puta i nije lose, ponovo idem u sredu. Posle vezbi imamo organizovano predavanje o dojenju, tako da cu moci da uporedim to predavanje sa predavanjima iz Skole roditeljstva, kao DZ Rakovica.

(odgovor članu gracia)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Andrea
suboticka

Da li Vam se svidja zensko ime Andrea?

Svidja mi se (38%)

Nesvidja mi se (26%)

Simpaticno je (19%)

Onako (18%)


Ukupan broj glasova: 488

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here