|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
16.9.2010 22:42:29   
Anoniman
Ja idem utorkom i četvrtkom , od 10 , i od 14 sledeće nedelje , naizmenično .

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 301
   RE: Školica za roditelje
16.9.2010 22:51:01   
Jele

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja idem utorkom i četvrtkom , od 10 , i od 14 sledeće nedelje , naizmenično .


Hvala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Školica za roditelje
6.10.2010 9:40:10   
bojanica7
ja sam juce krenula. bas mi je kul. nikad nisam bila s toliko trudnih zena na jednom mestu i to mi je bas kul user posted image

i smesno je sto se sve namestamo, pa se sve smesno obuvamo , ma bas je komicno user posted image

bubamiro, nas nije pitala koliko smo se ugojile. samo kog je pola beba, termin, adresu i sl.



_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Školica za roditelje
6.10.2010 14:57:50   
isidora88
ja idem ponedeljkom i sredom, jedne nedelje u pola 12 a jedne u 15h user posted image
kod koje sestre vi idete? ja idem kod milice i bas mi je super user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Školica za roditelje
6.10.2010 15:05:12   
bojanica7
ja idem kod mirjane, i ona mi se cini kao da je super. zasad mi se djasvi user posted image
idem utorkom i cetvrtkom od 8 i 16 h.

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Školica za roditelje
25.10.2010 12:33:10   
Jele
Baš mi je krivo što ovaj put nikako ne stižem u školicu user posted image , opuštala me je... Bila dva puta i ne mogu nikako da postignem...

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Školica za roditelje
13.11.2010 21:34:41   
Barbarica
Zenske, ima li neka iz BGa koja ide ili koja je isla u skolicu u D.Z. Stari Grad? user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Školica za roditelje
14.11.2010 2:19:44   
vukosava
Moja skola je pet termina po 2.5 h cetvrtkom uvece.
Vecinom nam pokazuju neke rekvizite objasnjavaju sta je sta i gledamo neke filmice. Jedan dan su nam samo pokazivali razlicite poze tokom porodjaja da se beba okrece ako je na pogresnoj strani.
Zadnji put je bio najgori - epidural i carski rez, ajme meni sta je bilo intervencija... Meni bilo lose nakon toga...
Isli smo i na prvu pomoc za bebe i sta sve moze da se desi - bolesti u prvih godinu dana...
I na obuku za dojenje...

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Školica za roditelje
14.11.2010 2:24:23   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja danas imala drugi čas . Nekako sam se vratila ske*ana kući , mada ne znam zašto . Predvačica je ok , zaista mi prija da je slušam . Možda zato što od nas 16-17 ispadoh ja najdeblja ???
Pitala žena nas sve redom koliko se koja ugojila u trudnoći , i počele trudnjače da deklamuju : jedna 3 , druga 5 , pa 4 , pa 5 ,pa 6 , pa 8 , pa 5 , pa 4 ... I onda ja (koja sam čak i sitnije građe od njih , i sigurna sam da su se neke pooodosta više ugojile od onog što su navele ) kažem "13 , a možda i više ". I ispadoh ja tamo najdeblja i najugojenija , mada bih za pojedine mame rekla da su im se primetno iskrivili nosevi dok su nabrajale svoje kilaže user posted image .




Ma mozda lazu. Ma sto si sitnija normalno je da dobijes sto vise. Pogledaj ovaj kalkulator:
Kalkulator

google: pregnancy weight gain calculator
da prebacis kg u libre, ukucaj u google:
svoju_kilazu kg to lbs
npr
55 kg to lbs
i google ce ti konvertovati.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Školica za roditelje
23.11.2010 10:26:02   
Barbarica
Ljudi, jel treba za te vezbice da se nosi neka posebna odeca, ili bar ciste patike? Sta, kako?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Školica za roditelje
23.11.2010 10:45:55   
bebablue

IZVORNA PORUKA: Barbarica

Ljudi, jel treba za te vezbice da se nosi neka posebna odeca, ili bar ciste patike? Sta, kako?


Treba ti udobna odeca (sto vecina trudnica i nosi user posted image ) i ciste carape user posted image , jer sedas/lezes na strunjace, bar je tako u NS.user posted image

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Barbarica)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Školica za roditelje
5.12.2010 18:29:34   
njunjka
Pohvale za pancevacku skolicu...ljubazne sestre, nadasve korisne informacije, odlicna priprema, nedostaje jedino vezbanje na strunjacama i sa partnerima, ali cujem priprema se prostor i za to..pa valjda ce biti do sledece trudnoce

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Školica za roditelje
6.12.2010 11:17:33   
Jele

IZVORNA PORUKA: vukosava

Isli smo i na prvu pomoc za bebe i sta sve moze da se desi - bolesti u prvih godinu dana...
I na obuku za dojenje...



Svaka čast, to se zove školica!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Školica za roditelje
7.12.2010 14:15:01   
bojanica7
ja sam prezadovoljna skolicom u ns-u. isla sam kod mirjane, i bas sam svasta naucila. nema nejasnih strvari, ako ima, pitas i sve ti objasni. tako da sam odusevljena i svima preporucujem skolicu user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Školica za roditelje
7.12.2010 20:10:18   
Zena a Mahatma
Ima li skolica za trudnice u popodnevnim casovima igde za nas koje radimo??? Poludecu! Zelim da idem a sve su pre podne!
Molim Vas za komentare i na pp kako ne bih propustila ako neko ima odgovor!

_____________________________

Kao mala sam verovala da ću promeniti svet. Možda je to smešno, ali ja i dalje duboko verujem da smo svi pomalo Mahatma. Zato kad odmaram od posla radim na svom sajtu, pokrenutog da pomogne ljudima sa životnim problemima.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Školica za roditelje
7.12.2010 22:54:20   
bojanica7
odakle si? u ns-u je jede nedelje pre podne, druge po podne.. tako da bar moz da ides svake druge nedelje...

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu Zena a Mahatma)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Školica za roditelje
10.2.2011 20:18:14   
coka11
Jel ima neka trudnica da je isla u skolicu u DZ na Novom Beogradu, u 45.blok? Zanima me kako je tamo. 

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Školica za roditelje
13.2.2011 19:20:25   
suncokretizbloka
Ja sam oba puta isla kod sestre Bojane u DZ u bloku 44.Meni su te vezbe bas koristile.Medjutim,pred kraj godine,jedna prijateljica koja je u to vreme bila trudna, i isto htela da ide kod Bojane,cula je da su nju prebacili da radi na salteru,a umesto nje je dosao neko drugi.Idi vidi,nista te ne kosta.Ako nista drugo,povezaces se sa komsinicama-buducim mamicama.

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Školica za roditelje
5.3.2011 9:24:53   
jeca.vestica
Ima li neko beleske o tom disanju za vreme porodjaja? Ja sam trebala da se porodim na CR, pa izgleda da je i tako rizicno pa bi morali da pokusaju prvo prirodnim putem, a ne mogu da idem ni na kakve vezbe jer moram da mirujem... Cula sam za jednu sestru u penziji iz Fronta koja je bila najbolja, vise ne radi, ali je ostavila ucenice...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Školica za roditelje
17.3.2011 23:55:35   
Capa
Ja idem na vežbice u ovaj novi dom zdravlja u Mirijevu, drži ih neka babica Snežana, a koliko sam razumela nju je obučavala ta sestra iz Fronta, ako mislimo na istu, kažu da ta ima sada oko 70 godina.
U svakom slučaju, i mene nešto zanima oko tog disanja ... Jel se diše stomakom ili plućima? Pre svega mislim na onaj drugi tip disanja, koji je meni jako naporan.

Inače, evo kako je nama obašnjeno. Postoje tri tipa disanja:
I tip: duboko i opušteno disanje - udahne se duboko na nos i onda ide izdisaj na usta, koji traje duže nego udisaj. To je ono kada se izdiše uz pravljenje zvuka SSSSS, kao kroz zube da šištiš. Taj se tip disanja primenjuje u nekim početnim fazama, kada nisu tako jake kontrakcije, a takođe i između kontrakcija.
II tip: površno i ubrzano disanje - primenjuje se kada kontrakcije postanu jače, da se više ne mogu savladati prvim tipom disanja. Poenta je da se jednom duboko udahne i izdahne uz onaj šišteći zvuk, a onda ide to ubrzano disanje - kao dahtanje, kratko, brzo ...
III tip: kada je faza mešanja ( to je onda kada se mešaju naponi i kontrakcije, ali babica naglasi da ne smeš da se napinješ, tj.guraš, jer beba nije dovoljno nisko, pa se može pocepati grlić ili šta već )- u stvari je kombinacija prvog i drugog tipa. Dakle, duboki udisaj i "šišteći" izdisaj, pa nekoliko puta dahtanje, pa opet udisaj i izdisaj ( duboko ) i tako na smenu ... Tu je poenta u forsiranom izdisaju, da bi se dijafragma podigla, a samim tim i pritisak na dno materice smanjio.


Eto, valjda pomaže ... user posted image

(odgovor članu jeca.vestica)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Školica za roditelje
18.3.2011 10:59:10   
Capa
Zar niko ne zna odgovor ? user posted image  

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Školica za roditelje
18.3.2011 14:01:11   
New Mom
Plućima, poenta i jeste tog "dahtanja" da se rasterete mišići stomaka a i da se što manje troši energije (što manje pokreta da bi sačuvala snagu za kontrakcije). Kad duboko udahneš spušta se dijafragma da bi pluća imala mesta, a to znači da bi time od gore lupila u dno materice i time smanjila manerv same kontrakciije i materice.
Zato samo plitko disanje.
Poenta školice je i sticanje kondicije za to disanje. Znam kako mi je u početku i 2 minuta toga bilo strašno, a posle sam odradila 9 sati toga.

Traži iskustva OVDE.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Školica za roditelje
18.3.2011 23:42:44   
Capa
New Mom, hvala, hvala ... mnoooogo user posted image ...
Ja sam to i pretpostavila, jer mi je to jedino bilo logično, ali nisam bila sigurna. Meni je taj drugi tip disanja baš zahtevan, ali vežbaćemo, pa će ići valjda lakše ...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Školica za roditelje
10.8.2011 12:26:07   
Anoniman
kakva je skolica u rumenackoj? kakve su sestre?

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Školica za roditelje
27.9.2011 23:53:14   
Azra_
Da li neka mama, ili buduca mama, ima iskustva sa skolom za trudnice u Nisu? Od kog meseca se krece? Koliko ranije se treba prijaviti?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Da li znate ko su dugine bebe?
U stvarnosti, dugine bebe su ostrva ljubavi koja nas podsećaju na izgubljeno dete, na taj način se povezujući sa njim. K...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

stvari za novorodjence
PoisonEve

Kada ste poceli sa kupovinom stvari za bebu?

u 6. mesecu (22%)

u 7. mesecu (11%)

u 8. mesecu (24%)

u 9. mesecu (18%)

posle porodjaja (16%)

nista nismo kupili, dobili smo sve (9%)


Ukupan broj glasova: 272

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here