|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 13:58:25   
Nanica1
Nisam htela nikoga da napadam, ne znam kakva je situacija kod vas, ali kod nas je zgrada tako napravljena da se mi ne susrecemo sa bolesnim ljudima. Gotovo da i ne sretnem nikoga osim trudnica... Meni je najgore sto ja nisam iz NS pa moram dolaziti busom, ali ja sebe ne mogu zamisliti bez skolice! Ne znam kako bih sve podnela... Ja smatram da je za mene veci rizik ne ici u skolicu nego ovaj grip...
Takodje smatram da se izolacijom ne mogu zastititi, jer iako se ja zatvorim unutra, ljudi sa kojima se svakodnevno susrecem to ne mogu zbog nekih svojih obaveza! A svakako moram i do prodavnice, pekare, ginekologa, da vadim krv, razne kontrole...

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Školica za roditelje
14.11.2009 14:45:14   
A.N.A.
Kod nas je situacija kao i u celoj Srbiji-treba se cuvati gripa! Nisam se ni ja zatvorila u sobu, ali ne krecem se ni po skupovima. A o autobusu i da ne govorim...
I ja idem u kupovinu, kod lekara, u setnje ali ako mi je lekar rekao da se ne pojavljujem u DZ-necu da se pravim pametna, protivurecim mu i pojurim na vezbe. Imam zadatak da za ovih 9meseci vodim racuna vise nego ikad! Vise nisam bitna samo ja i nikad ne bih rekla da me boli uvo za grip koji moze jako da ugrozi i mene i moju bebu!

Rekla sam da sam se jako radovala tim okupljanjima i sigurna sam da bih mnogo toga korisnog cula ali nase zdravlje mi je na 1.mestu!



(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Školica za roditelje
15.11.2009 13:49:07   
Markovicka
Tvoj je izbor kako ces se postaviti prema ovoj situaciji, ali moram da kazem da u ZOVu nema osipanja grupa, sto znaci da nekih stotinjak trudnica i dalje dolaze u skolicu. Da li to znaci da smo mi lose i neodgovorne majke, da namerno ugrozavamo sebe i bebu?
Slazem se sa Nanicom da je nemoguce staviti sebe pod stakleno zvono, naravno da smo sve opreznije i da ne idemo u nepotrebne posete i guzve, ali zivot ne moze stati, nema svako auto pa mora da koristi i autobus, nema svako mame i svekrve pored sebe pa mora da ide i dalje u kupovine, nije svako na bolovanju pa mora da radi...Ne treba osudjivati.

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Školica za roditelje
15.11.2009 14:57:23   
A.N.A.
Da se ne ponavljam-napisala sam vec da se slazem da ne treba da se zatvoris u sobu ali mi je strasno zasmetala Nanicina recenica:"Pa malo sutra da ne bi isla zbog gripa! Grip kao grip, boli me uvo, ne mogu se staviti pod stakleno zvono!" user posted image

Kada lekar kaze da ne idem na vezbe zbog virusa koji moze da ugrozi moju bebu-ja ne idem!Ne pravim se pametna i kazem da me boli uvo za to!!!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Školica za roditelje
15.11.2009 15:00:46   
Anoniman
 vidim o cemu pisete...ja neki dan bila u domu zdravlja i vidim da je skola za roditelje zatvorena do daljeg zbog svinjskog gripa....koliko sam cula tamo nece je ni otvarati do nove godine sigurno.
ja mislim da ipak ne bi trebalo ici...ne zalazem se za stakleno zvono ali za izbegavanje grupa ljudi da.


(odgovor članu A.N.A.)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Školica za roditelje
15.11.2009 15:04:00   
A.N.A.
i jos da dodam da mi je jako zao sto je cela situacija takva-kakva je... Jako sam se radovala tim vezbicama....

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:26:53   
cicko
E ja sam se sad bas razocarala... Malopre sam zvala skolicu da se upisem (pisalo je da se pocinje sa 28 nedelja) i vec sam se uplasila da sam zakasnila sa upisom, kad oni meni zakazali za 11.januar jer treba da se porodim u martu. Nije mi jasno zasto martovske mame(bez obzira da li treba da se porode pocetkom ili krajem meseca) stavljaju u isti "kos"? Ja cu u to vreme vec biti u 33.-34. nedelji... Bas su bez veze!

Novosadjanke u kojoj nedelji ste vi pocele da odlazite na casove? Citala sam ja ove ranije postove, ali sam se malo pogubila. Sta se radi na samom pocetku odlaska u skolicu, a sta pred kraj, i kad dobijamo one spiskove za porodiliste? Hajde ako neko zna neka mi napise, pliz?!

Ja sam se tako radovala da cu vec za 2-3 nedelje biti skolarka, uskratili su mi to zadovoljstvo...user posted image
A i nisam pitala sta ce se desavati u slucaju da se ovaj grip ponovo "povampiri"!

(odgovor članu A.N.A.)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:29:28   
Anoniman
Uvek se išlo tako. Moja drugarica je imala termin 26.6. a ja 15.7. i išle smo u dve različite grupe. user posted image  A ja se sećam da sam sve skupa išla nekih 2 meseca max.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:37:26   
gagins
Ja sam bila aprilska mama i krenula sam u skolicu pocetkom februara,ne brini se cicko,sve sto te zanima mozes pitati kad krenu casovi,isto tako i sto se spiska tice,sve se lepo objasni i nauci na vreme.Uzivaj dok mozes i ne opterecuj se glupostima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:44:09   
cicko
Thanks vama, ali ja sam bas postala nestrpljiva. Mislim da sam ja kod Mirjane.

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:46:29   
cicko
Meni je termin 8.mart, a posto su mi se pojavili problemi sa kukovima fizijatar je savetovao da se radi planiran CR, sto biznacilo da cu ja navici jedva 1,5 mesec skolice.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:47:07   
cicko
navici=navuci

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:51:59   
gagins
U principu kazu da je skolica za one mame koje radjaju prirodno zbog vezbica,mada ima tamo puno cega sto se treba nauciti oko bebe.Ja sam se porodila carskim,nije bio planiran,ali i sad planiram da idem iako znam da cu na carski,da malo obnovim gradivo a i druzenje je super!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 10:57:37   
cicko
E Gagins, da si malko pozurila, mogle smo zajedno u skolicu.user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 11:31:01   
Anoniman
Cicko, ako mi daš svoj mail, poslaću ti sve što se radilo u školici 2006-te kada sam ja išla. Bila sam dokona i prekuckala sam na komp. user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 11:43:21   
gagins
Da cicko,zamalo,ali moj mu je ciljo tako da cerki za rodjendan donesem batu!!!Al ga je ubo,sta da ti kazemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 14:09:58   
cicko
Hvala Tasha, to bi mi puno znacilo.

cicko007@gmail.com

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 14:20:10   
Anoniman
Poslala sam ti. user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 14:25:47   
cicko
Thanks!user posted image


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Poslala sam ti. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 14:27:28   
Markovicka
IZVORNA PORUKA: cicko

E ja sam se sad bas razocarala... Malopre sam zvala skolicu da se upisem (pisalo je da se pocinje sa 28 nedelja) i vec sam se uplasila da sam zakasnila sa upisom, kad oni meni zakazali za 11.januar jer treba da se porodim u martu. Nije mi jasno zasto martovske mame(bez obzira da li treba da se porode pocetkom ili krajem meseca) stavljaju u isti "kos"? Ja cu u to vreme vec biti u 33.-34. nedelji... Bas su bez veze!

Novosadjanke u kojoj nedelji ste vi pocele da odlazite na casove? Citala sam ja ove ranije postove, ali sam se malo pogubila. Sta se radi na samom pocetku odlaska u skolicu, a sta pred kraj, i kad dobijamo one spiskove za porodiliste? Hajde ako neko zna neka mi napise, pliz?!

Ja sam se tako radovala da cu vec za 2-3 nedelje biti skolarka, uskratili su mi to zadovoljstvo...user posted image
A i nisam pitala sta ce se desavati u slucaju da se ovaj grip ponovo "povampiri"!

Ja sam krenula u skolicu  u 31 nedelji, mislim da mozda mozes da pokusas da pomeris za ranije, ako ti jew termin pocetkom marta. Nanica je isto to uradila.  Mi smo januarske mame ali imamo par februarki.
Inace u pocetku se prica o trudnoci, pa se prelazi na porodjaj i onda o nezi bebe. Spiskove dobijes vec drugi treci cas, a objasnjenja usput. Prica se i o roditeljskom dodatku, takodje, dobijes i kopirane zahteve...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 18:07:23   
cicko
He, he... Ja sam jedna bezobraznica i lazljivica... Zvala sam skolicu ponovo popodne i slagala termin za 7 dana ranije i sad sam se vratila (sad je bio prijem februarskih trudnica) sa prvog casa. tamo sam cula da su jos dve trudnice martovske, pa sam i ja tamo bila iskrena sto se tice mog termina. Sad sam i ja skolarac!!!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Školica za roditelje
7.12.2009 19:49:34   
Lilly*
Nema potrebe da lažete user posted image Uvek ima "ranijih" i "kasnijih" trudnica user posted image
Cicko, srećno u školici i uživaj user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Školica za roditelje
17.12.2009 10:02:38   
Markovicka
Evo malo i da pohvalim skolicu, posto sam na pocetku kritikovala. Uvek se pozurimo da kazemo sta nam smeta, a kad je nesto dobro onda se podrazumeva.
Sestra Mirjana je zaista odlicna u svom poslu, jedna pozitivna osoba koja ume lepo da objasni, ponekad brutalno detaljna- sto mi se dopada. Naucila sam dosta i upoznala drage osobe. U pocetku je bilo malo zategnuto, sad smo se opustile...Osecam se spremnije za ono sto sledi, kad slusas Mirjanu sve ti deluje nekako prirodno, laganini(uprkos mukama koje ne porice, cak istice) ali nekako ubedis sebe da imas snage za to, kao sto su milijarde zena pre tebe, kao sto ce isto toliko i posle tebe....
U svakom slucaju pozitivno iskustvo koje mi puno znaci.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 13:40:34   
buhla
ja zvala dom zdravlja, kod mene još uvek nema školica za roditelje (prekinuli bili zbog gripa prošle godine)... user posted image a baš bi volela da idem, da naučim da dišem i sve vezano za porodjaj.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 13:47:15   
cicko
Ja sam "upala" kod Sladje. Ustvari, mogla sam da biram hocu li Evu ili Sladju i eto. Za sada sam prezadovoljna, detaljna je, direktna, nema da ulepsava stvari...bas kako si rekla za Mirjanu- brutalno detaljna.user posted image
Ove nedelje ce i tate imati svoj cas, juce smo se slikale...
A sto se tice "gradiva" zaista sam puno naucila i cini mi se da ci biti opustenija kad dodje beba nego da nisam krenula u skolicu.
Takodje veoma pozitivno iskustvo!


IZVORNA PORUKA: Markovicka

Evo malo i da pohvalim skolicu, posto sam na pocetku kritikovala. Uvek se pozurimo da kazemo sta nam smeta, a kad je nesto dobro onda se podrazumeva.
Sestra Mirjana je zaista odlicna u svom poslu, jedna pozitivna osoba koja ume lepo da objasni, ponekad brutalno detaljna- sto mi se dopada. Naucila sam dosta i upoznala drage osobe. U pocetku je bilo malo zategnuto, sad smo se opustile...Osecam se spremnije za ono sto sledi, kad slusas Mirjanu sve ti deluje nekako prirodno, laganini(uprkos mukama koje ne porice, cak istice) ali nekako ubedis sebe da imas snage za to, kao sto su milijarde zena pre tebe, kao sto ce isto toliko i posle tebe....
U svakom slucaju pozitivno iskustvo koje mi puno znaci.

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here