|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 13:51:12   
aster
IZVORNA PORUKA: buhla

ja zvala dom zdravlja, kod mene još uvek nema školica za roditelje (prekinuli bili zbog gripa prošle godine)... user posted image a baš bi volela da idem, da naučim da dišem i sve vezano za porodjaj.


Buhla, a koji DZ je u pitanju?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 13:53:27   
buhla
Na novom Beogradu... blok 44

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 13:58:36   
DACA/MACA
IZVORNA PORUKA: gagins

U principu kazu da je skolica za one mame koje radjaju prirodno zbog vezbica,mada ima tamo puno cega sto se treba nauciti oko bebe.Ja sam se porodila carskim,nije bio planiran,ali i sad planiram da idem iako znam da cu na carski,da malo obnovim gradivo a i druzenje je super!

slazem se,u potpunosti.
ista situacija i kod mene,ne planiran carski....
samo kad posle dodje babica sa stavom 'to u skolici sto ste radili,ma to je....' u fazonu ne vredi nista!
ali ja mislim da je korisno,i preporucujem svim buducim mamama da idu!user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:00:24   
lothroniell

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Cicko, ako mi daš svoj mail, poslaću ti sve što se radilo u školici 2006-te kada sam ja išla. Bila sam dokona i prekuckala sam na komp. user posted image


Taso aj i meni, ja ne smem u skolicu zbog rizicne trudnoce! user posted image elbereth_gilthoniell@yahoo.com

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:00:30   
aster
IZVORNA PORUKA: buhla

Na novom Beogradu... blok 44


Počele su psihofizičke pripreme ( vežbice, tehnike disanja, teorija), a školica za roditelje će isto početi uskoro. Čisto da znaš....user posted image   To oni gledaju kao da su 2 odvojene škole, zato su ti verovatno i rekli da još nije počelo.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:01:12   
Anck Su Nmaun
Imali iko da ide u skolicu iz Subotice??? I kad bi trebalo da se krene s tim?

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:02:12   
buhla
aaaaaaaa evo saću odma da zovem i da pitam šta mi treba da bi počela da idem na vežbe! Hvala!

p.s. zvala... pon i čet od 11:30-14:00

baš ću da odem u četvrtak! user posted image


< Poruku je uredio buhla -- 19.1.2010 14:06:17 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:06:24   
cicko
Bas strogo moras da mirujes? Kod nas u skolicu dolazi puno trudnica koje imaju rizicnu trudnocu.. to je oko sat, sat i po sedenja  ili leskarenja na strunjacama... Naravno ako ti je dr rekao da strogo mirujes onda nema mrdanja!user posted image


IZVORNA PORUKA: lothroniell


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Cicko, ako mi daš svoj mail, poslaću ti sve što se radilo u školici 2006-te kada sam ja išla. Bila sam dokona i prekuckala sam na komp. user posted image


Taso aj i meni, ja ne smem u skolicu zbog rizicne trudnoce! user posted image elbereth_gilthoniell@yahoo.com

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:17:45   
lothroniell
Za sad stoji strogo mirovanje. Mada ja se mnogo bolje osecam, doktor mi je zakazo pregled za sl. ponedeljak pa cu videti kakva je situacija. Ali do sada je bilo strogo mirovanje, u autobus ni slucajno a u kola samo na pregled... user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 14:20:51   
ana77
Ja sam krenula u DZ na B Brdu i to u 31. nedelji, kazu da traje skolica oko dva meseca tako da cu tamo biti otprilike do porodjaja. Za sad nije lose samo me nervira sto je samo jednom nedeljno, a ja u medjuvremenu zaboravim kako idu te vezbe (trudnicko glupilo) i onda ne mogu da ih ponavljam kod kuce. Mislim da je to super stvar da se buduca majka prvorotka upozna sa protokolima u bolnici i nekako prvo mentalno prodje kroz faze porodjaja ali nam za sad nisu pricali o stvarima koje treba da nosimo u porodiliste.

I da, i ja sam kao relativno rizicna trudnica posto imam skracen grlic (1cm) i moja ginekoloskinja (sto bi rekli na B92) me je pustila na vezbe jer kaze da ne mogu da mi skode osim vezbi napinjanja, a one se rade tek kad se prodje 37. nedelja, tako da onda ako nesto i pokrenes, nije tako strasno :D!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 16:02:35   
Anitaaa
Ja sam išla ali iskreno sem disanja nisam čula ništa što već nisam znala budući da sam dosta čitala o svemu pre školice.A to disanje mi ništa specijalno nije pomoglouser posted image

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 16:24:39   
aster
IZVORNA PORUKA: buhla

aaaaaaaa evo saću odma da zovem i da pitam šta mi treba da bi počela da idem na vežbe! Hvala!

p.s. zvala... pon i čet od 11:30-14:00

baš ću da odem u četvrtak! user posted image



Super user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Školica za roditelje
19.1.2010 16:27:57   
*Alexx*
Uuuu, meni je bogami disanje pomoglo. Držala sam se tog disanja kao pijan plota. Da nisam disala, drala bih se dok mi nije stigao epidural.

IZVORNA PORUKA: Anitaaa

Ja sam išla ali iskreno sem disanja nisam čula ništa što već nisam znala budući da sam dosta čitala o svemu pre školice.A to disanje mi ništa specijalno nije pomoglouser posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:40:58   
LillyT
Evo je ovde tema o skolici.

Ja krecem sledece nedelje, ici cu u KBC Zvezdara, jer se tamo i planiram poroditi. Nekako mislim da ce mi biti lakse jer se uci i sta sa bebom kada dodjem kuci. Meni to bas treba, pa cu pisati ako bude nesto zanimljivo


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:45:25   
minavb
Koja si ti sad nedelja, ne vidim ti ticker?

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:47:48   
LillyT
30. doduse, tamo se krece u 26. ali rekla mi je babica da nema veze jer stizem na vreme, taman da ne zaboravim gomilu stavri (neko rece trudnicko glupilo)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:53:03   
minavb
Ja se vec uspanicila da cu da zakasnim. Mislim da je u mom domu zdravlja lepa skolica i bas jedva cekam da krenem.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:53:57   
buhla
e ja bi samo da kažem jer je meni to stvaralo zabunu, ali postoje dve školice i mislim da bi trebala da postoji i ona druga tema:
1. Psihofizičke pripreme za trudnice - gde se žena priprema za porodjaj, rade se vežbe, uči se kako se diše...
u mom domu zdravlja se na ove vežbe ide jednom nedeljno u 7 i 8 mesecu, u 9 dva puta, prepodne
2. Škola roditeljstva - gde bi trebalo oba roditelja da idu na predavanja, i svaki dan je drugi predavač, uči se o previjanju, kupanju bebe, o dojenju
u mom domu zdravlja ova predavanja traju dve nedelje, 6 časova - tri puta u nedelji, popodne


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 16:56:22   
buhla
IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: buhla

Na novom Beogradu... blok 44


Počele su psihofizičke pripreme ( vežbice, tehnike disanja, teorija), a školica za roditelje će isto početi uskoro. Čisto da znaš....user posted image   To oni gledaju kao da su 2 odvojene škole, zato su ti verovatno i rekli da još nije počelo.



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Školica za roditelje
28.1.2010 17:41:33   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Ja se vec uspanicila da cu da zakasnim. Mislim da je u mom domu zdravlja lepa skolica i bas jedva cekam da krenem.


neces zakasniti ali se raspitaj da li uopste radi jer sam ja mislila da cu ici u moj DZ, ali tamo ne rade zbog gripa, pa su me poslali u Knez Danilovu. Kada tamo opet ne rade (zbog gripa) i kao mozda ce krenuti od 1.2. Ja se smorim i pravac na Zvezdaru, a tamo sve ok.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 12:46:04   
LillyT
Juce sam imala prvi cas, koji je na kraju trajao 3 sata i bas mi je bilo dobro. Inace, cim sam stigla, zaboleo me je stomak kada sam videla kako iznose bebe iz porodilista (tacno se prepozna tata po unezverenom pogledu). Babica je stavrno super, jako je prijatna i bila bih odusevljena da mi ona bude na porodjaju. Radile smo razne vezbe, disale smo i provela nas je kroz ceo porodjajni tok. Za sada mi se sve svidja, ima jedna trudnica kojoj je termin 9.4. (meni je 8.4.) pa smo se zagledale user posted image
Idem dva puta nedeljno do 36. nedelje, posle krecem tri puta. Super mi je sto je sve to u porodilistu, pa taman imam inf sta oni konkretno traze od analiza i sta da ponesem.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 13:32:53   
Unica
IZVORNA PORUKA: LillyT

Juce sam imala prvi cas, koji je na kraju trajao 3 sata i bas mi je bilo dobro. Inace, cim sam stigla, zaboleo me je stomak kada sam videla kako iznose bebe iz porodilista (tacno se prepozna tata po unezverenom pogledu). Babica je stavrno super, jako je prijatna i bila bih odusevljena da mi ona bude na porodjaju. Radile smo razne vezbe, disale smo i provela nas je kroz ceo porodjajni tok. Za sada mi se sve svidja, ima jedna trudnica kojoj je termin 9.4. (meni je 8.4.) pa smo se zagledale user posted image
Idem dva puta nedeljno do 36. nedelje, posle krecem tri puta. Super mi je sto je sve to u porodilistu, pa taman imam inf sta oni konkretno traze od analiza i sta da ponesem.



e da, aj ako te ne mrzi napisi mi sta traze i sta moze da se nosi tj. ne sme da se nosi...


_____________________________

Bolje je biti vrabac, nego papagaj koji tripuje da je slavuj.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 13:47:12   
Anck Su Nmaun
Upravo sad  kad sma videla temu nazvala sam dispanzer  da vidim kad ima skolica....

Pitala me koji sam mesec ...rekoh 7 , ona kaze super ponesi jastuk i peskir i rece mi mesto gde da dodjem....

Sad mene interesuej sta ce mi to... jel se rade tamo neke vezbe... da ponesem i trenerku????? user posted image user posted image user posted image
jer ih inace nenosim sad u trudnoci ne prijaju mi?!


< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.2.2010 13:49:02 >

(odgovor članu Unica)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 13:50:29   
Anoniman
Vežbe disanja se rade, a one se rade u ležećem položaju. Verovatno ćeš peškir prostreti, mada mi to nismo nosili, bile su na zemlji strunjače. 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 13:54:17   
gagins
Sutra idem na prvi cas!Jedva cekam!!!user posted image user posted image user posted image Opet sam izabrala grupu gde je sestra Eva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here