|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 13:58:26   
LillyT
Anck, mi smo radile i neke vezbe za karlicu, a ove starije trudnjace su vezbale i spustanje bebe i napone. Ja sam bila u helankama, mada pocela sam da se znojim (one za karlicu su me ubile). Na svu srecu pa idem kolima, mada cu za sledeci put poneti preobuku. Ponesi nesto u cemu ti je prijatno.
Pesikre smo stavljale na strunjace, a na jastuku lezale, ponesi i maramice, nekima cesto i nos proradi.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 14:08:20   
Anck Su Nmaun
Hvala Lilyt ( jel ti ovo bety trudna..tek sad sam videla user posted image user posted image )

Pa ja nosim isto helanke i tunike jer mi naj vise prijaju, a pitam jer ako se nesto fizicki naporono radi  ja nemogu bas u trenerci jer ih stvarno ne nosim , uzasno me stezu i neprijatne su mi!

Prvi cas mi je u subotu , pa javljam kako je bilo user posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Školica za roditelje
3.2.2010 14:18:25   
lothroniell
Ja samoi da se pohvalim danas sam krenula u skolicu, nadam se da ce mi koristiti, ako nista drugo bar je super drustvo i mislim da cu manje smarati ukucane trudnocom kada se tamo lepo ispricam sa njima i sa vama ovde... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Školica za roditelje
11.2.2010 14:07:38   
gagins
Novosadjanke da li ste znale da ce se skolica uskoro naplacivati???
Nama su na prvom casu koji je bio prosli cetvrtak rekli da ce uskoro skolica poceti da se naplacuje,ne zna se tacno kada i koliko ali ce biti u skorijoj buducnosti!!!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Školica za roditelje
11.2.2010 14:10:24   
CUNCILI
ja sam za to čula i prošle godine tj 2008 kad sam išla u školicu ali su rekli da osiguranici ns zavoda netreba da plaćaju... tj ako ti je adresa prebivališta novi sad a ne okolina onda nema plaćanja ali nikad se nezna... govorilo se o nekoj cifri od oko 3000mesečno... to je sve bilo rekla kazala kao i sad što je...

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Školica za roditelje
13.2.2010 12:24:19   
bokica30
Da li je neko imao iskustva sa privatnom skolicom"Babica Nena" u Zemunu, koja radi psihofizicku priprem trudnica? user posted image

(odgovor članu CUNCILI)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Školica za roditelje
13.2.2010 12:57:58   
lothroniell
Gagins nama ovo nisu ni jednom spomenuli... user posted image
IZVORNA PORUKA: gagins

Novosadjanke da li ste znale da ce se skolica uskoro naplacivati???
Nama su na prvom casu koji je bio prosli cetvrtak rekli da ce uskoro skolica poceti da se naplacuje,ne zna se tacno kada i koliko ali ce biti u skorijoj buducnosti!!!


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Školica za roditelje
18.2.2010 12:01:33   
Anck Su Nmaun
U subotu sam bila na prvom casu! user posted image
Ja sam prezadovoljna... pricali smo o svemu i kako da znamo kad krece porodjaj, koliko imamo vremena,  i sta nam treba... disanje..oko bebe... svasta...trajalo je dva sata...al mi smo mogle jod da bla   bla blaaa

Sledece nedelje idemo i do porodilista  gde ce nas sacekati doktorka koja ce nas sprovesti i objasniti sve gde sta kako!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 18:38:21   
buhla
bila danas na prvom casu u skolici!
prikazivali nam film sa vhs kasete, trudnoca od prvog dana + prirodni porodjaj (mislim da snimak ima minimum 10 godina), americki. Zena se poradja u sobi na normalnom krevetu i to svo vreme lezi sa strane na boku cak i dok beba izlazi! Ne znam sto nam to prikazuju kad takva vrsta porodjaja kod nas ne postoji, nego nas vezuju i svasta jos nesto ocekivala sam vise od filma a i od dr koja je drzala predavanje. sledeci utorak opet, samo tada ce da nam prikazuju carski rez. u medjuvremenu ce biti nutricionista, pedijatar ...

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:04:39   
LillyT
Priki, odakle ti to da vezuju?!? Znam za porodjaj na boku, ja koliko sam razumela lakse se napinjes kada si na ledjima user posted image mada, verovatno je i to individualno...I sto uopste to prikazuju?!? Imas na netu snimaka koliko zelis, pa ko voli neka izvoli


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:08:10   
buhla
pa ja sam iz prica o porodjaju ovdena forumu, a i od drugarica saznala da kada krene porodjaj da lezis na ledjima i da ti podignu noge i vezu ih (da ne bi sibnula nekoga) user posted image
sto se mene tice uopste nisu morali da mi prikazu porodjaj.... bolje da sam ga zamisljala d je kao i u filmovima user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:12:52   
Dora
VHS?user posted image user posted image user posted image
Zar to još postoji?

Zašto vam ne prikažu pravu sliku porođaja, kod nas u standardnom porodilištu? Kakve koristi učiti nekog sa starih filmova o porođajima u americi 80-ihuser posted image
Da li su vam rekli da izbor o korišćenju epiduralne zavisi isključivo od čiste sreće, da je indukcija i epiziotomija skoro obavezna a bebi frendli je samo slovo na papiruuser posted image

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:42:58   
maslinica
ja i kad bi mi pokazali porodjaj od jucer, ne bi gledala..hvala, ne zelim da gledam uopste, vec sam to negde i pisala..a dora sa tobom se u potpunosti slazem....user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:46:04   
maslinica
ali ne moram da brinem..u nasem ''selu'' skolica je u lekarskoj ordinaciji i ukupno se pojavilo dve trudnice na proslom casu....videcemo sada u cetvrtak...

e sta mislite kad bih na svoju ruku otisla u porodiliste i tamo zamolila da me provedu i tako to..ha?!?! jel mi ideja utopija u startu?

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 19:58:02   
buhla
a u koju ces bolnicu da ides?
hm, ne verujem da ce te sprovesti kroz bolnicu a i proceduru, gde sta kako...


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 20:02:16   
maslinica
poradjat cu se u zvezdari...hm..znala sam da sam preoptimisticna....a bas bi htela da vidim gde idemuser posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 20:04:32   
buhla
e pa kod njih ima skolica za roditelje... mozda ipak oni tamo na tim casovima i to objasne.... pitaj LillyT, one ce isto na zvezdaru!


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 20:08:24   
maslinica
imaju oni, znam ja to..ali mi je veliko opterecenje da idem u bgd na zvezdaru u skolicu...ja sam u obrenovcu, pa mi sve to komplikovano...mora me mm voziti u tom slucaju.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 20:17:24   
LillyT
Maslinice, mislim da te nece sprovesti po porodilistu kada ti hoces (nije to bas muzej da dodjes kada zelis), ali mogu da pitam pa da ides sa nama kada budemo isle u obilazak. Takodje, Doru cu da demantujem, veliki broj trudnica (sada vec bivsih) su porodjaj zavrsile bez strickanja i indukcije  (par njihje i iz ozloglasenog Fronta). Nije sve toliko crno i strasno, ne treba verovati kojekavim pricama. Takodje, ako zelis, ja cu ti ispisati ceo postupak, od prijema do porodjajne sale.



_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Školica za roditelje
23.2.2010 22:08:09   
buhla
vidis ova ni jednom nije spomenula indukciju....
a to je koliko vidim postalo kao dobar dan kad udjes da se poradjas!
pitacu je bas sledeci utorak... sutra je nutricionista, mislim da cu da preskocim taj cas user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Školica za roditelje
24.2.2010 9:35:31   
Anck Su Nmaun
Proslu subotu smo biliu u obilazak porodilistu i imali neka predavanja o vitaminima,
pa smo razgovarali sa sestrama i doktorkom, a onda su nas sproveli u svaku prostoriju koju imaju i po redu kad mi dodjemo gde idemo i sta radimo!
Cak smo zatekli jednu zenu  na stolu koja se upravo bila porodila!


(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Školica za roditelje
24.2.2010 10:18:39   
maslinica
IZVORNA PORUKA: LillyT

Maslinice, mislim da te nece sprovesti po porodilistu kada ti hoces (nije to bas muzej da dodjes kada zelis), ali mogu da pitam pa da ides sa nama kada budemo isle u obilazak. Takodje, Doru cu da demantujem, veliki broj trudnica (sada vec bivsih) su porodjaj zavrsile bez strickanja i indukcije  (par njihje i iz ozloglasenog Fronta). Nije sve toliko crno i strasno, ne treba verovati kojekavim pricama. Takodje, ako zelis, ja cu ti ispisati ceo postupak, od prijema do porodjajne sale.




joj LillyT hvala ti, havla ti do nebauser posted image user posted image ....ajde bas pitaj kad je obilazak. kojim danima imate i u koje vreme? da se najavim muzu na voznju, a ako  ne  bude izvedivo da se pridruzim, onda svakako da mi napises, ne moras bas do detalja, nego vise svoje misljenje o svemu sta si videla....
hvala, hvala, hvala:)

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Školica za roditelje
24.2.2010 13:39:17   
Snelle
IZVORNA PORUKA: buhla

pa ja sam iz prica o porodjaju ovdena forumu, a i od drugarica saznala da kada krene porodjaj da lezis na ledjima i da ti podignu noge i vezu ih (da ne bi sibnula nekoga) user posted image



I nama su u školici rekli da se porodiljama noge vezuju kako ne bi udarile nekoga user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Školica za roditelje
24.2.2010 13:43:01   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: buhla

pa ja sam iz prica o porodjaju ovdena forumu, a i od drugarica saznala da kada krene porodjaj da lezis na ledjima i da ti podignu noge i vezu ih (da ne bi sibnula nekoga) user posted image



I nama su u školici rekli da se porodiljama noge vezuju kako ne bi udarile nekoga user posted image



vi to zaprave?!?!...pa meni je ovo prvi glasuser posted image ...hm....ko ludjake i vezu nasuser posted image user posted image user posted image ...aj ti reci...ma ne zelim znati nista, kad bolje razmislimuser posted image user posted image ...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Školica za roditelje
24.2.2010 13:44:16   
Anck Su Nmaun
Nama je doktorica bukvalno demonstrirala kako se lezi i gde sta ide....
Polu lezeci, ima mesto da uglavi noge i da se odguruje i imaju kaisevi sa strana  za koje se zena drzi i vuce da joj bude lakse da gura!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Rh negativna krvna grupa - rizik za majku ...
Ukoliko u krvi imate Rezus protein onda ste Rh pozitivni (+), kao i većina ljudi, a ako ga nema onda ste Rh negativni (-...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here