|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnoća i trombofilija
17.12.2015 15:54:42   
muzicarka
Iz Uzica... Ako ima neka trudnica iz Srbije neka napise, valjda je isto u svakom gradu sto se tice placanja...

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 10:48:28   
Lisa Simpson
Muzicarka to se radi samo privatno i solidno je skupo, U zavisnosti od toga sta ispitujes samo urodene trombofilije su oko 12000-15000 dinara zavisi gde radiš i šta.

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 10:55:12   
jekiki
U Beogradu moze da se urade u zavodu za transfuziju krvi, zakazuje se i treba uput i 5000 dinara. Tako su meni rekli kada sam ih zvala da pitam. Rade i druge drzavne ustanove ali je problem sto nemaju reagense

< Poruku je uredio jekiki -- 18.12.2015 10:56:46 >


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 11:11:04   
Dragić
Zna li neko da mi objasni šta je veliki koagulacioni status, šta se tu ispituje?

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 11:26:06   
bockalica
Dragić, ako si pratila moje postove, videla si da i ja imam problem i sa štitnom žlezdom (manji, ali problem), te imam terapiju i za to, a imam intoleranciju na šećere. Sve je to rešivo, samo ti to ispitaj do kraja, pa u akciju. user posted image
Što se tiče analiza na trombofiliju, ja sam ih radila privatno i dosta ih platila. Ima neka mogućnost da se radi na VMA, ali se dugo čeka i tu treba nešto da se plati (ne koliko privatno). A i to na VMA moraš da dobiješ uput, pošto ti doktori kažu da sumnjaju na urođenu trombofiliju, a prvo ti državno rade na stečenu (isto negde u Bg). Sve u svemu jebada na kvadrat, ali šta ćeš kad moraš.
Muzičarka, a zašto ti sumnjaš na trombofiliju?

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 11:42:08   
Dragić
Tako je bockalice, čitala sam sve od početka do kraja, ti si mi uzor majke mi. Da nisam pročitala tvoje komentare i hrabrost vjerovatno bih još uvijek bila u "bedaku". Ja sam jutros vadila krv za nalaze štitne žlijezde, u ponedjeljak pišem rezultate tako da ni ja još uvije ne znam. A i ove koagulacije sam jutros radila, ali nalaz se čeka oko 20 dana, taman upadoh u preaznike tako da ne znam ni kad ću ih dobiti, ali ja ni ne znam šta je to koagulacioni status, ima li i to veze sa trombofilijom ili je vezano za štitnu, zna li iko?

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 12:14:51   
Maraj
Dragic to bi trebalo da bude "zgrušavanje krvi" ta koalicija tako da samim tim ima veze sa trombofilijom

(odgovor članu Dragić)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 12:25:55   
wivern
Ja bih vas samo zamolila da ne pišete ružne reči na forumu, koristite zvezdice ili smajli cenzurisano ako je moguće.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 14:08:11   
muzicarka
Mislila sam da sve ispitam, za svaki slucaj....A i jedna moja prijateljica je izgubila bebu u 8.mesecu, nedavno, verovatno zbog toga pa sam procitala vase postove i malo se uplasila...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnoća i trombofilija
18.12.2015 18:06:35   
bockalica
Pre svega, ja se stvarno izvinjavam zbog ružne reči, mislila sam da smo opuštenije (a i nije neka psovka)...
Dragić, koagulacija bi trebalo da ima veze sa trombofilijom.
Muzičarka, razumem tvoj strah u potpunosti, ali se nadam da nema razloga za njega. Proveri sve, ako imaš mogućnost i ako ti nije cimanje i držim palčeve da bude sve u redu!user posted image

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.12.2015 10:32:14   
muzicarka
Porazgovaracu sa doktorkom....u ponedeljak idem u Dom zdravlja...Ima li d dimer veze sa trombofilijom?

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.12.2015 11:13:38   
Dragić
Mislim da ima veze, u trudnoći se prati taj d drimer i ako je povišen uključuje se lijek za razrjeđivanje krvi. Mislim, nisam najsigurnija.

_____________________________

Jutros me probudilo sunce pa odlučih da ga unesem u svoj život, da obučem najljepšu stvar iz ormara, izađem, idem ulicama i dam malo sunca svojim osmjehom svakoj osobi koju sretnem!

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.12.2015 11:13:42   
bockalica
da, da, d-dimer ima veze sa trombofilijom, meni to rade 1 mesečno sad kad sam trudna (proveravanje zgrušavanja krvi) i na osnovu toga proveravaju da li treba da mi se promeni doza terapije inekcija

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnoća i trombofilija
19.12.2015 11:38:46   
muzicarka
Aha, hvala...

(odgovor članu bockalica)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnoća i trombofilija
20.12.2015 13:27:37   
Lisa Simpson
U institutu za tranfuziju mogo da se ispitaju samo stečene trombofilije i lupus antikoagilan, ne i urođene ja sam tamo samo radila to i platila sa uputom iz dz 9000din doduše pre dve godine. a za urođene oni ti uzmu epruvetu krvi pa te šalju na torlak gde za jednu mutaciju plaćaš 6000 a ima ih 4. Oni ti kao kažu koje treba da radiš mada mene zeznuli rekli mi da uradim jednu, ja uradila, kasnije kad sam uradila i ostale privatno po preporuci ginekoliga a ne transfuziologa zaključili da imam druge dve mutacije

Komentar hematolaga je bio pa dobro kolege iz instituta za transfuziju su postupile potpuno ispravno, sad eto tu je još nešto iščačkanouser posted image

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 20.12.2015 13:30:20 >

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnoća i trombofilija
22.12.2015 23:39:17   
muzicarka
Bila sam juce u DZ kod doktorke i pitala je za trombofiliju...Rekla mi je da se to neradi ko nema indikacije a da moze privatno i da je skupo oko 300e. Za d dimer mi je rekla da je normalna vrednost, cini mi se, 250, a da u trudnoci moze da bude i preko 1000 i da je to normalno, ali ona po tom rezultatu ne bi znala da li imam ili nemam... Verovatno sam joj izgledala veoma zabrinuto , pa mi je na kraju dala uput za bolnicu da izvadim , na transfuziji, faktore koagulacije...

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.12.2015 7:50:28   
Lisa Simpson
Muzičarka a zašto ti sumnjaš da imaš trombofiliju? To rade žene koje imaju višestruke spontane ili eventualno ako se dugo lečiš od steriliteta pa ideš na vto, to se ne radi preventivno.

< Poruku je uredio Lisa Simpson -- 23.12.2015 7:54:58 >

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.12.2015 12:39:56   
muzicarka
Vec sam pisala o tome....Malo sam se uplasila citajuci vase postove a i desilo se par slucajeva zenama koje poznajem da je prva trudnoca protekla u redu , bez ikakvih problema a u drugoj izgubile bebu u 8.mesecu zbog trombofilije... Verovatno preterujem...

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.12.2015 13:58:14   
Maraj
Muzicarka u potpunosti te razumem. Tako sam i ja dok sam pokusavala prirodno da zatrudnim gledala sta mogu da ispitam..... ovo naravno nisam a tu je bio problem. Ja nisam imala spontane. Ni jednu trudnocu. 4-5 god smo se mucili sa sterilitetom i u postupku vto dr je trazila da odradim trombofilije i antitela i bio je problem i u jednom i u drugom..... koliko vi vremena pokušavate ?

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnoća i trombofilija
23.12.2015 22:12:51   
muzicarka
Mi imamo decaka od 3 i po godine. Sada sam trudna drugi put, usla sam u sedmi mesec...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.12.2015 13:43:50   
jekiki
Evo jedan info, mozda nekome zatreba i bude od pomoci
Na VMA sa uputom rade sve cetiri mutacije za trombofilije i u tom slucaju se ne placaju analize. Za sada je sve popunjeno i u martu tek zakazuju za april.
Bez uputa isto moze, samo sto u tom slucaju analize se placaju i verovatno moze odmah da se urade

< Poruku je uredio jekiki -- 24.12.2015 13:44:48 >


_____________________________

Ulazite u stomake !
To ulaganje daje brze i vidljive rezultate.
Ulaganje u glavu je dugorocno i neizvesno.
* Dusko Radovic*

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.12.2015 19:35:39   
Lisa Simpson
Muzicarka treba da razmišljaš pozitivno, nemoj bolovati tuđe bolesti, jer ćeš se iscrpeti bespotrebno, dok odboluješ sve ono što muči druge oko tebe. Malo uživaj.

(odgovor članu jekiki)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnoća i trombofilija
24.12.2015 22:17:09   
dddaca
Lisa Simpson je potpuno u pravu. Misli pozitivno, to sto se nekome deslo, ne znavi da ce i tebi. Mislim da se ispitivanja na trombofiliju ne rade u trudnoci

(odgovor članu Lisa Simpson)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.12.2015 12:20:37   
muzicarka
U pravu ste, moram se opustiti... Inace, uradila sam neka 3 faktora koagulacije kod nas u bolnici i sve je u redu...Valjda ce tako i ostati..

(odgovor članu dddaca)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnoća i trombofilija
29.12.2015 12:34:29   
BubaBubica
IZVORNA PORUKA: muzicarka

U pravu ste, moram se opustiti... Inace, uradila sam neka 3 faktora koagulacije kod nas u bolnici i sve je u redu...Valjda ce tako i ostati..

Naravno da hoće user posted image Mislim da se to ne može odjednom pojaviti, sad kad znaš da je sve u redu, opusti se i uživaj još malo u trudnoće, proleti brzo i biće ti žao što nisi više uživala user posted image
Piši više u temi trudnice, opustićeš se sigurno user posted image Slobodno piši šta te muči, videćeš kako je lakše kad izbaciš sve iz sebe i kad se družiš.

< Poruku je uredio BubaBubica -- 29.12.2015 12:35:58 >

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here