|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Mašina za sušenje veša
2.10.2010 18:03:12   
jance
IZVORNA PORUKA: pepino

A recite mi jel trose one puno struju?


ja od kada sam kupovala belu tehniku za kuhinju, sam naucila da, sve sto mogu, kupim da bude A klasa potrosnje. jes malo skuplje, al da vidite kolki nam je frizider, pomislili bi da placamo struju ko grcka, al nije tako. jedva da se osetlo kad smo poceli da ga koristimo. zato, kad jednog dana konacno i budem kupila susilicu, necu zaliti to malo vise para da bude A klasa.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Mašina za sušenje veša
2.10.2010 18:18:59   
viking
Papino, pogledaj ovaj tekst:
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Visha-klasa-manja-potroshnja.lt.html

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Mašina za sušenje veša
2.10.2010 20:14:34   
Anoniman
Ja imam Gorenje susilicu koja mi stoji na ves masini. Za peglanje su samo kosulje samo kosulje i ti nesto malo. Najbitnije je izvaditi ves cim masina zavrsi. Isto vazi i kod pranja. Moja prijateljica ima 2 u 1 i ona posle pranja izvadi ves iz masine, malo protrese i vratu u susilicu i kaze da se ne guzva kada to radi.

Nisu sve stravri za susilicu, obavezno proveriti na etiketi.

Vredi svaku paru. Ja najvise volim kad udjem u kupatilo a ono super toplo od susilice user posted image . Moja je kondenzaciona i pored toga sto se posle upotrebe prazni kontejner sa vodom, potrebno je ocistiti i filter inace ce raditi beskrajno dugo.

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 203
   RE: Mašina za sušenje veša
3.10.2010 13:41:17   
pepino
IZVORNA PORUKA: viking RR

Papino, pogledaj ovaj tekst:
http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Visha-klasa-manja-potroshnja.lt.html

Hvala Vikinguser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Mašina za sušenje veša
4.10.2010 10:17:27   
Anoniman
Montirali smo mašinu user posted image . Ej , predivna je to stvar ! Ova naša nit zuji nit bruji , mirna , kulturno hući user posted image , juče mi je za nepunih sat vremena osušila jorgančinu , i sve mirišeeee !!! Nije uopšte bilo toplo u kupatilu kao što sam mislila da će biti , ali dobro , tek smo je jednom koristili , javiću kad sušenje potraje duže !!! Za sad sam PRESREĆNA !!! A drugo - mislila sam da u kupatilu neće biti mesta ni da se okrene kad se ubaci mašina , ali uopšte nije tako , lepo se uklopila i nije jako tesno .

Za sada user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 205
   RE: Mašina za sušenje veša
4.10.2010 10:21:35   
dacica
bubo..napokon...sad si olaksala sebi zivotuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Mašina za sušenje veša
6.10.2010 10:23:07   
onydodi
Zdravo Bubo. Koju mašinu imaš?Ako znaš i modell dobro bi bilo. Sad variram između
ovog dve:
  • Gorenje mašina za sušenje veša D63325
  • Tip: kondenzatorska
  • Energetski razred B
  • Punjenje 6 kg
  • UseLogic®
  • Podešavanje kasnijeg početka rada (24 sati)
  • Izbor jezika
  • Zvučni signal
  • Servisna diagnostika
  • Zaključana kontrolna tabla - zaštita za decu (CDP)
  • Dvoredni zeleni LCD displej
  • Programi: Pamuk, Sintetički, Osetljiv veš, Mix, Vuna, Osveženje, Brzo
  • Funkcije:
  • Niža temperatura sušenja
  • Protiv gužvanja uključeno, Protiv gužvanja iskljućeno
  • Senzor vlažnosti
  • 5 nivoa vlažnosti
  • Hlađenje
  • Bubanj od nerđajućeg čelika
  • Rezervoar za vodu (4,2 L)
  • Velika vrata (Φ 34 cm)
  • Velik kut otvarajnja vrata ( 180°)
  • Osvetljenje bubnja
  • Reverzibilno okretanje bubnja
  • Vakumske nogice za postavljanje mašine za sušenje na mašinu za pranje veša
  • Automatski prekid rada kada su vrata otvorena
  • Upozorenje za punu posudu kondenzata
  • Indikator zamašenja filtera
  • Potrošnja energije 0,64 kWh/cycle/kg
  • Trajanje programa sušenja min 100 min
  • Buka 65 dB(A)
  • Boja: bela
  • Dimenzije aparata (ŠxVxD): 60 × 85 × 60 cm
  • Garancija: 5 godina

  • Hotpoint Ariston mašina za sušenje veša TCD 851 XB KHA
  • Tip: kondenzatorska
  • Energetski razred: B
  • Kapacitet sušenja pamuka: 7.5 kg
  • Kapacitet sušenja sintetičkog/delikatnog veša: 3 kg
  • Specijalni programi:
  • Automatski nivo sušenja: 3
  • Displej: LCD
  • Pokazatelj odvijanja zadatog programa
  • Pokazatelj preostalog vremena zadatog programa
  • Pokazatelj količine vode u kontejneru
  • Program Woolmark Silver Care
  • Program za sušenje nedeljnog pranja
  • Program "Peglaj Manje"
  • Program za sušenje pamučnog veša
  • Program za sušenje osetljivog veša
  • Program "Hladan vazduh"
  • Automatski program "Spremno za ormar"
  • Automatski program "Spremno za vešalicu"
  • Automatski program "Spremno za peglanje"
  • Tajmer za odložen start: 1 - 24 h
  • Opcija protiv gužvanja (pre i posle sušenja)
  • Opcija za sušenje šarenog veša
  • Opcija Memo
  • Opcija "Mini"
  • Dugme On/Off/Resetovanje
  • Signal za kraj sušenja
  • Tehničke karakteristike:
  • Potrošnja energije pri sušenju 7 kg veša "Spremno za ormar": 4.2 kWh
  • Potrošnja energije pri sušenju 7 kg veša "Spremno za peglanje": 3.7 kWh
  • Potrošnja energije pri sušenju 3 kg sintetičkog veša: 1.33 kWh
  • Vreme trajanja programa za sušenja 7 kg veša "Spremno za ormar": 145 min
  • Vreme trajanja programa za sušenja 7 kg veša "Spremno za peglanje": 115 min
  • Vreme trajanja programa za sušenja 3 kg sintetičkog veša: 60 min
  • Godišnja potrošnja električne energije: 287 kWh
  • Boja: antracit
  • Dimenzije (ŠxVxD): 59.5 x 85 x 58.4 cm
  • Garancija: 2 godine
Molim vas ako neko ima iskustvo sa ovim mašinama, nek piše, ili šta preporučujete.
Unapred vam hvala.user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Mašina za sušenje veša
6.10.2010 15:17:12   
Anoniman
Ja imam bas tu Gorenje 63325 i jako sam zadovoljna. Jedino sto greje dok radi, ali mislim da to rade sve. Meni ne smeta posebno zimi. Ja sam se odlucila za Gorenje zbog garancije i stoji mi na perilici

(odgovor članu onydodi)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Mašina za sušenje veša
7.10.2010 23:19:53   
onydodi
Ćao!
Hvala što si mi pomagala. Ipak će biti Gorenje, zbog servisa i garancije( 5 god.)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Mašina za sušenje veša
8.10.2010 13:16:32   
gagana83
I ja imam istu masinu,pogledaj unazad par stranica,pisala sam o njoj.

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu onydodi)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Mašina za sušenje veša
8.11.2010 9:23:37   
veki13
Zanima me jedna stvar pa vas molim ako neko zna da mi odgovori!U prodavnici za prodaju masina za susenje u stvari to je Gorenjev servis pitali su me koliko obrtaja mi ima masina za ves.Ja kazem 400 obrtaja-Gorenjeva masina a oni kazu da je potrebno da ima najmanje 800 odrtaja da bi ves bio pravilno osusen!!Pa mi je najbolje ako kupujem da kupim kombinovanu masinu za pranje i susenje.Razgovarala sam sa ljudima i oni kazu kako to nema veze.Tako da sam u velikoj dilemi!!Ako neko zna nesto o tome neka i javi!!Zahvalna!!user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Mašina za sušenje veša
8.11.2010 9:36:34   
Anoniman
Veki , to su i meni rekli , da će se veš mnogo lakše osušiti ako je dobro isceđen , što je i logično ... znači - što bolja centrifuga - to bolje tj lakše sušenje u sušilici . Moja ima 800 obrtaja i veš izađe skoro pa suv iz nje .
Koliko sam ja čitala ovde , a i po drugim forumima - ljudi baš i nisu nešto zadovoljni tim kombinovanim mašinama (ujedno i pranje i sušenje) . Posebno za pranje , posebno za sušenje kažu da je nogo bolja opcija ... Ti se ipak još malo raspitaj , javiće se ovde još neka mama sigurno pa ti preneti svoja iskustva .

P.S. Ne znam koliko će ti značiti informacija - ali pre 15ak dana sam u Merkuru i Rodiću u NS videla akciju u kojoj se mogla kupiti posebno mašina za sušenje Gorenje + posebno mašina za pranje veša Gorenje sve za 50 000.

(odgovor članu veki13)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: Mašina za sušenje veša
8.11.2010 14:09:35   
Lu
Veki itekako ima veze koliko je veš ocijeđen, tj. na koliko obrtaja a 400 je najmanje, koliko ja znamuser posted image
Sumnjam da će ti  ti takav veš  dobro osušiti ijedna sušilica,ne znam, ako ti je to rekao neko ko suši veš tako onda okuser posted image  
Ja imam 2u1, sušilica mi osuši najdeblji veš za 100 min, ali nakon 800 obrtaja, mada imam i do 1200 obrtaja,može se podešavati.
Jedina mana je što ne suši cijelu količinu opranog veša, nego samo pola, mada ja stavim malo i više od pola mašine.
Inače kod mene je BOSH perilica-sušilica u pitanjuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:06:17   
pepino
Joj zene citam sada ovo sto pisete za obrtaje i za dobro iscjedjen ves,mi planiramo uskoro da kupimo masinu za susenje Gorenje,za pranje imamo takodje Gorenje,nemam pojma koliko ima obrtaja,ali znam da nisam sa njom zadovoljna,slabo mi iscjedi ves,centrifuga nije dobra,i nju cemo mijenjati dok je jos malo iskoristimo...
Sad nisam pametna da li mi vrijedi kupovati tu za susenje kad nem ni ova za pranje nije okuser posted image user posted image
I cijelo vrijeme ne znam hocu li tu za susenje moci koristiti kako treba,u smislu da odvajam iste vrste materijala sa takvim itd...user posted image  

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:10:24   
Anoniman
Pepi , ja sam prestala da odvajam veš po vrsti materijala . Strpam sve zajedno , ošinem minutažu , otvorim vrata na pola sušenja , proverim - šta je suvo - izvadim , šta je vlažno - ostavim još da se suši i super . Nikava frka .

A jeste bitna dobra cenrifuga ... 

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:14:13   
pepino
Bubi jel ti se ista zguzva tako,jel ti se desilo da ti se nesto od stvari skupi i da mu nema spasa,da se nesto upropasti?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:15:35   
Sanjica26 RR
pepino bas mi je cudno za masinu Gorenje. Meni bas dobro ocedi. Mozda zavisi od modela. AJ bas pogledaj koji ti je model.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:21:15   
pepino
Znas kako Sanjice,mi nju nismo uzeli novu,to jest jedan majstor je dobio od nekog covjeka iz inostranstva,da li iz Austrije,nisam sigurna,imala je mali kvar,oni takve bacaju,on je popravio i prodao nama povoljno prije 5 godina,tako da mislim da to sto dobro ne iscjedi nije do tipa masine,vec zato sto je ili dotrajala ili joj fali nesto...user posted image
Pise na njoj WA 401,jelto model?user posted image
Ja pitala muza za model i obrtaje,on nema pojma...user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:27:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pepino

Bubi jel ti se ista zguzva tako,jel ti se desilo da ti se nesto od stvari skupi i da mu nema spasa,da se nesto upropasti?user posted image


Za sad , da kucnem - ništa . Sve je stvarno extra . Ja sam očekivala muke žive , jer je ventilacioni tip  , jer nam je malo kupatilo , jer je moja mašina za veš uža od sušilice a idu jedna na drugu , jer moramo da spajamo odvod na ventilaciju kupatila , jer se navodno greje prostor , jer je navodno bučna ... Milion predrasuda sam imala , i mozganja da poludiš . Od toga , draga moja , NIŠTA user posted image . Ne gužva . Ne spaljuje user posted image , ne smanjuje veš . Ja sam zaista zadovoljna .
Kad zatvorim vrata od kupatila - čuje se da huči nešto ali tek ako je apsolutna tišina u stanu . Ovako , uz TV , uz razgovor , uz ulicu i promet pod prozorom - ne čuje se ništa . Ne greje , više nekako zamiriše kupatilo na prašak , na čisto .

Ne znam koliki ti je budžet , pisala sam već na prethodnoj strani da je sada u Rodiću tj Merkatoru akcija , pa za 50 000 možeš kupiti obe mašine - i za sušenje i za pranje , sve za 50 000 . To je još bolja opcija ako imaš Merkator Pika karticu , ja je imam , i onda to lepo sve na 12 rata bez kamate ... Mi smo tako kupili TV , LCD , 42 inčića , mini bioskop . user posted image

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:34:30   
pepino
Bubo koliko je to eura?
Ja sam iz Bosne tj. iz R.Srpske,kod nas nema tog Rodica koliko ja znam!user posted image
A mi planiramo kupiti tu neku koja moze ici navodno i u spavacu ako imamo zeljuuser posted image ,koja ne pravi vlagu,vec ima taj neki filter sta li koji se isprazni...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 18:41:20   
Anoniman
Te o kojima ti pričaš su KONDENZACIJSKE mašine - imaju posudu u kojoj se kondenzuje para tj vlaga , i ti posle tu vodu prospeš . Nemam iskustva sa njima , mada kažu da su dobre . One su malo skuplje , ja kondenzacijsku ispod 30 000 nisam našla . Računaj 30 000dinara - 300 evra . Kod nas ti je evro malo više od 100 dinara , danas je , recimo , 107,5 .

Moja mašina je ventilaciona - odvodi paru napolje kroz crevo .

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 20:06:50   
pepino
Jeste Bubi to je ta!
Znam da je cijena toliko,planiramo da kupimo,samo sad se mislimo kako zbog ove za pranje,posto slabo ocjedi ves,pa cemo mozda gledati da kupimo obe!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 20:19:54   
Anoniman
Ok , super !!! user posted image

Gledaj samo kad budeš kupovala da ti može sušiti istu količinu veša koju i opere . Minimum istu ! Meni je , recimo , mnoooogo dobro to što mi ova za pranje opere 5kg veša , a u sušilicu staje 8kg !!! user posted image Tako da, nikako ne može da bude natrpano i nabijeno vešom , uvek ima mesta , bude rastresito i ne izgužva se .



(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 20:22:03   
pepino
Zapamticu tvoj savjet user posted image ,faja!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Mašina za sušenje veša
9.11.2010 20:22:14   
Lu
Pepino jel vi u BL imate Pevecuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here