|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Folna kiselina
10.2.2011 15:53:46   
Lorena
E hvala puno na odgovoru! user posted image

(odgovor članu sonyasha)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Folna kiselina
10.2.2011 18:28:24   
nela79
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: prase

Ja nisam nikakve tablete preventivnog tipa pila u trudnoći. Sa druge strane, nije bilo ni indikacija - oduvek sam imala odličnu krvnu sliku, retko se razboljevala, imunitet sjajan... Samo sam primetila da mi je hemoglobin pao u trudnoći, mada mi je dr govorio sve vreme da je sjajan (sjajan je bio možda u poređenju sa drugim trudnicama, a za moje "standarde" je dosta pao - mislim da je bio oko 120). Inače, kada sam videla prvu krvnu sliku u trudnoći, pila sam neki "eliksir" koji moja mama pravi da bi mi se gvožđe i hemoglobin popravili. Sledeći put mi je gvožđe bilo 32, a hemoglobin ostao na 120 user posted image Onda sam prestala i to da pijem, mada mi je ostalo nepoznato kako neko može da ima tako visok nivo gvožđa u krvi a da to ne prati bar u nekoj meri i nivo hemoglobina. Anyone user posted image

Kasnim jedno 2 godine sa odgovoromuser posted image , ali mozda ce ovo nekome pomoci...Kada hocete da podignete nivo hemoglobina, uz hranu bogatu gvozdjem ili preparate koji podizu gvozdje, trebalo bi obavezno uzimati tablete vitamina C...Vitamin C, potpomaze resorbciju gvozdja i dize nivo hemoglobina..


E taj sam odgovor cekala user posted image . Nikad nije kasno da se nesto nauci. Hvala na pomoci

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Folna kiselina
10.2.2011 18:35:33   
blum
Meni je doktor dao da pijem Aspirin protekt 100 i Tocopherol E vitamin kaze do zaceca da pijem 

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Folna kiselina
13.2.2011 23:31:04   
Suncicabg
Zasto Aspirin user posted image Cula sam od nekoliko trudilica da treba ali ne znam zasto user posted image

(odgovor članu blum)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Folna kiselina
13.2.2011 23:35:50   
Ana RR
Aspirin povećava prokrvljenost materice i pomaže da se plod "zakači".

Kod nas kao Baby aspirin prodaju običan mali spirin od 100mg (baby asp. ima 81mg ali ga kod nas nema u prodaji).

Baby aspirin KLIK


< Poruku je uredio Ana RR -- 13.2.2011 23:36:55 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Folna kiselina
13.2.2011 23:39:31   
Suncicabg
Hvala Anci user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Folna kiselina
13.2.2011 23:40:25   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Folna kiselina
16.2.2011 10:11:02   
Jelena M B
Ja sam pila Aspirin 100 i folnu kiselinu dok nisam otišla na ET,posle toga sam dobila da pijem Femibion.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Folna kiselina
18.2.2011 22:32:49   
Inica
Jedno pitanje- jel aspirin protect sme da se pije na svoju ruku? Procitala sam u uputstvu da moze da dovede do napada astme, tj da je jeDan od faktora rizika vec postojeca astma (ja je imam, pa zato pitam). . U svakom slucaju pitacu i u apoteci. Danas sam popila jedan i niiije mi nishtaaa user posted image

(odgovor članu Jelena M B)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Folna kiselina
21.2.2011 14:38:54   
moja ciklama
Moram malo i ovde prste da umešam!user posted image

Drage moje čekalice, interesuje me da li pijete: Folnu 400, Femibion, Folnak ili Mama Vit?
Jel pijete ono, što vam Dr. preporuči ili po sopstvenoj intuiciji.
Kada god udjem u apoteku, ja sam uuser posted image

Da li je razika SAMO u proizvodjaču, ili?
Dodje mi lepo da kupim kutiju od svega, pa da uporedjujem!

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Folna kiselina
21.2.2011 14:41:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Inica

Jedno pitanje- jel aspirin protect sme da se pije na svoju ruku? Procitala sam u uputstvu da moze da dovede do napada astme, tj da je jeDan od faktora rizika vec postojeca astma (ja je imam, pa zato pitam). . U svakom slucaju pitacu i u apoteci. Danas sam popila jedan i niiije mi nishtaaa user posted image


Nije trebalo da pijes na svoju ruku...Mogla si da dobijes alergijski sok....Ali sad kad si ga vec popila i nije ti nista bilo,onda ok...

(odgovor članu Inica)
  Direktna veza do poruke: 486
   RE: Folna kiselina
21.2.2011 14:41:24   
Ana RR
Ciklamice, u početku ti je dovoljan folnak, i kad ostaneš trudna njega ćeš piti do kraja 3. meseca. Posle će ti dr prepisati Mamavit, Magnevitu ili Pregnacare, to već zavisi od lekara a i od toga šta će ti odgovarati.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Folna kiselina
21.2.2011 14:45:40   
moja ciklama
meni je dr i rekao Folanak, i to pijem, ali reko da pitam, više mozgova misli bolje,, nego jedan..

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Folna kiselina
23.2.2011 23:46:59   
Zell
ja sam pocela uzimati folnu kiselinu (Folnak, mislim da je 5mg) pored toga uzimam i Oligovit vitamine, SantEgal (vitamin E) i sumeci C vitamin od 1000mg - sve jednom dnevno

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Folna kiselina
27.2.2011 13:28:03   
noblica.ns
Ja pijem Folnak nekih godinu dana, sad pravim pauzu tako sto uzmem po jednu tableticu kad se setim.Svaki dan pijem SantEgal (vitamin E), propolis i vitamin C isključivo iz voća, jer mi od ovog u tabletama bude muka. Jel neko zna koliko treba praviti pauzu sa folnom kiselinom? Znam da je treba uzimati tri meseca pre trudnoće, al kako ja nikako da zabebim ispalo da uzimam godinu dana, možda i više, pa bih sad malo da napravim pauzu.

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Folna kiselina
27.2.2011 13:33:27   
Anoniman
noblice, meni je dr rekla da mogu i 9 meseci pre trudnoce da uzimam folnu. ja je pijem vec godinu dana, sa par pauza od po nedelju dana i rekla mi je sad na kontroli da nastavim.

(odgovor članu noblica.ns)
  Direktna veza do poruke: 491
   RE: Folna kiselina
28.2.2011 12:51:03   
noblica.ns
Znači dovoljno je nedelju dana prekida.Pa,da i ja kontam da ne treba neke velike pauze da se prave.Tnx Ksi.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Folna kiselina
28.2.2011 13:32:18   
Anoniman
ja sam te pauzice sama pravila, uglavnom kad sam negde isla, da ne mislim o tome. ona mi nikad nije rekla da prekidam i sad kad sam bila, pitala me je da li uzimam redovno i rekla da nastavim.

(odgovor članu noblica.ns)
  Direktna veza do poruke: 493
   RE: Folna kiselina
28.2.2011 13:44:14   
Mery
IZVORNA PORUKA: noblica.ns

Jel neko zna koliko treba praviti pauzu sa folnom kiselinom?


Mislim da ne moras praviti pauzu jer se visak folne kiseline izbacuje iz organizma putem mokrace tako da ti uzimanjem folne samo nadomirujes potrebe organizma


< Poruku je uredio Mery -- 28.2.2011 13:49:46 >

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Folna kiselina
28.2.2011 23:05:30   
noblica.ns
Ok, hvala na odgovoru.user posted image

(odgovor članu Mery)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 12:03:16   
slavica.
Ja pijem folnak od decembra,ali da budem iskrena,desava se da zaboravi,nekada preskocim jedan dan,a nekada se desi i par dana. U svakom slucaju,nadam se da to ne smeta puno. U poslednje vreme se trudim da ne budem zaboravna,pa sam to nekako vezala za kafu,dok kuvam prvu jutarnju kafu,popijem i tableticu. tako mi je lakse da ne zaboravim user posted image

(odgovor članu noblica.ns)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 12:16:28   
bebica30
ja pijem folicil vec 4 godine user posted image  uvek pre spavanja na prazan stomak

(odgovor članu slavica.)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 12:19:33   
jance
meni je definitivno od folnaka muka.. sad sam si to i potvrdila.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 12:20:44   
vonavoj
ja pijem prenatal i nije mi muka!! a tu imas sve! ima 100 tableta,1500din!

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Folna kiselina
15.3.2011 12:24:11   
jance
IZVORNA PORUKA: vonavoj

ja pijem prenatal i nije mi muka!! a tu imas sve! ima 100 tableta,1500din!


planiram njega da kupim, al tamo od 3 meseca. do tada mi je dr. rekao da nema potrebe. ja uz to pjem sumeci c vitamin, i puno voca....
a razmisljala sam u kom obliku da uzmem folnu, dal da uzmem Folnu 400 ili folnak... e sad kad popijem folnka cu preci na Folnu 400 pa mozda neki od dodataka mi ne prijaju....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Krstenje
DajanaVanja

Da li je obavezno krstiti bebu

Da (41%)

Ne (59%)


Ukupan broj glasova: 151

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here