|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 13:17:32   
boje
kod mene je sto se tice ciklusa sve uglavnom ok (ima odstupanja od 2-3 dana).uglavnom dobijam na 29-30 dc.nemam ni akne niti me boli previse stomak kad dobijem.jedino za vreme ciklusa osetim desni jajnik (blagi bol i kao neko zatezanje).isla sam na hsg i dr mi je rekao da na desnom jajovodu imam manje priraslice koje ne bi trebale da prave problem zato sto tecnost prolazi kroz jajovod, alevi mi je super. pa ja pretpostavljam da me zato zateze desni jajnik.nekad imam osecaj i kao da narase.tacno ga mogu opipati (prepostavljam da je to vodena cista koja pukne za vreme menst.)

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Policistični jajnici
26.5.2009 13:18:02   
boje
kuckamo se sutra. odoh kuci.kissssss for you allll

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Policistični jajnici
27.5.2009 13:24:05   
tuzna
Hvala svima na utesnim recima,kod endokrinologa jos nisam bila ali razmisljam da odem.Koukla posto su ti se hormoni sredili da li sada pijes neke lekove?Ja na svu srecu imam jedno dete tako da sto se toga tice malo mi je lakse.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Policistični jajnici
27.5.2009 13:32:13   
Koukla
Tuzna, drago mi je da si se oraspolozila user posted image user posted image user posted image
Sad pijem siofor (koji nije hormon) zbog insulinske rezistencije koja blokira rad jajnika, ali sve zbog zeljene trudnoce! I treba da krenem sa Klomifenom (takodje zbog  željene trudnoce user posted image ). Inace nista vise, mislim nista od hormona! Inače i jajnici su mi bili uvecani i oba cisticno izmenjena, sad su oba normalna, levi izgleda odlično, desni i dalje policistican ali proizvodi folikule, znaci radi!

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Policistični jajnici
27.5.2009 13:33:25   
Ana RR
Dragaaaaa user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Policistični jajnici
27.5.2009 13:43:26   
tuzna
Koukla,drago mi je da ti je bolje i zelim ti sto pre jednu slatku bebu.Da li je tebi insulin bio povecan?Ja jos nisam radila tu proveru.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Policistični jajnici
27.5.2009 13:48:42   
Koukla
Ana, draga user posted image

Tuzna, hvala na lepim zeljama user posted image . Insulin mi nije bio povecan, bio je blizu gornje granice, ali u granicama normale, i test opterecenja glukozom OGTT test, i jos po neki... (ne secam se naziva user posted image ) svi su bili odlicni, ali oni imaju neku formulu po kojoj racunaju odnos insulina i nekih hormona, ali tu je rezultat pokazao na insulinsku rezistenciju, stvarno ne znam kako se to racuna...

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Policistični jajnici
29.5.2009 10:09:39   
tuzna
Bila sam kod endokrinologa i tek sad mi nije nista jasnouser posted image
Dr. je pogledala nalaze hormona,pregledala me i rekla da su mi hormoni u redu osim malo povisenog testosterona i snizenog estradiola.
Sad meni nije jasno kako moze biti u redu FSH i LH i ako su oni u granicama normale kada FSH mora biti veci od LH.Rekavsi joj da mi je dijagnoza PCOS ona se samo nasmejala i rekla da po koji i vise folikula na jajnicima nemogu biti policistini jajnici.Napisacu i nalaze hormona koji su radjeni 4 dc pa ako neko moze da prokomentarise:
T3 1.572(1.3-3.0)
T4 106.5(60-160)
TSH 1.868(0.63-4.19)
FSH 4.597(2.4-9.3)
LH 6.825(1.6-9.3)
Estradiol E2 0.023(0.08-0.79)
Progesteron 3.087(1.3-3.4)
Prolaktin 18.88(2.2-18.1)
Testosteron 0.86(0.6)
Dobila sam jos da proverim kortizol i ACTH a kada sam pitala za terapiju rekla je da nije potrebna.

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Policistični jajnici
29.5.2009 10:13:00   
Ana RR
Draga, ja ne znam baš ništa o tome user posted image

Nadam se da će se Koukla ili Jacaca javiti, one ti mogu pomoći.

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Policistični jajnici
1.6.2009 14:18:53   
Koukla
Draga tuzna user posted image , izvini sto ti nisam odgovorila, nisam bila tu tri dana.

Po meni su ti hormoni poprilicno u redu, meni su na poslednjim ispitivanjima (5. dan ciklusa) bili sledeci
Testosteron:0,8 (0,8)
FSH: 4,789
LH: 5,765

I rekli su mi da je odlično! Bar za mene! Mnogo je bolje nego sto je bilo!
Proveri jos jednom sa endokrinologom kad uradis kortizol i ACTH, a mozes da odneses te rezultate i kod ginekologa da vidis sta ce oni da kazu na hormonski status!
Nije mi jasno, jel su ti janici policisticno izmenjeni, ili imas folikule? Mislim taj komentar endokrinologa?user posted image

Javljaj kako napredujes! user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Policistični jajnici
2.6.2009 7:59:32   
tuzna
Na izvestaju ultra zvuka pise L.O.sa po kojim sitnim folikulom D.O. sa vise sitnih folikula subkapsularno i na kraju dijagnoza policisticni jajnici.
Posle toga sam na svoju ruku isla da proverim hormone.Da li znas nesto o estradiolu E2,kod mene je ispod granice?Pitala sam i endokrinologa i ginekologa ali nisam dobila odgovor,samo komentar "sto je ovo tako snizeno".

(odgovor članu Koukla)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Policistični jajnici
7.6.2009 22:00:18   
andjelko
Evo odlucila sam i ja da vam se pridruzim!
Imam 26god.Vec 2 god pokusavamo da zatrudnimo.M.su mi redivne na svakih 30 dana.Nikad nikakav problem nisam imala.Od mog ginekologa sam dobila uput za GAKNS.I posle analize hormona doktorka mi je konstatovala da imam PCOS.
5dan m.ciklusaFSH6,3a Lh7,76!
Interesuje me da li je moguce bez ikakvih drugih analiza konstatovati da imam PCOS?Inace nisam gojazna.Akne imam onako ,nista preterano.Jako sam zbunjena,ne znam sta da radim.user posted image
Vidim da vi imate vise iskustva,pa me interesuje sta treba da jos uradim,nije mi bas svejedno.....

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Policistični jajnici
7.6.2009 22:15:50   
tuzna
Cao Andjelko,
da li ti je radjen ultra zvuk?da li si proveravala ostale hormone?Na osnovu ovih LH i FSH moze se odrediti dijagnoza.Da li si dobila neku terapiju?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Policistični jajnici
7.6.2009 23:49:46   
andjelko
Danas sam radila ultra zvuk.Danas mi je 13 dan ciklusa.Sve izgleda dobro.folikula ima mnogo ali nema vodeceg folikula.Mada ja mislim da mi se je plodni dan 15 dan ciklusa a ne 13 dan zato sto imam m.na svakih 30 dana.user posted image Mada ko zna?
Dobila sam lek glukofaz 500mg.Taj lek uglavnom piju secerasi.Doktorka mi ga je propisala upravo zbog razlike ta dva hormona.Nista drugo nisam radila.Doktorka *GAKNS*mi savetuje transvaginalnu laparaskopiju da se sve proveri.
Uzela sam one ovulin testove da vidim da li imam ovulaciju.Jer ne mora da znaci ako ih ima da i dodje do ovulacijeuser posted image Pa sad videcu.Lek treba sutra da pocnem da pijem.TO je sve nista drugo nisam radila.Hvala ti sto si mi se javilauser posted image

(odgovor članu tuzna)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Policistični jajnici
8.6.2009 9:59:11   
Sneža
Tuzna i Andjelko dobro nam dosle!!user posted image user posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Policistični jajnici
8.6.2009 17:29:06   
boje
tuzna, andjelko, dobro dosle.user posted image user posted image vidim da ste obe odradile hormonski status.kog dana ciklusa ste radile sve te testove?
ja sam radila 2 dc fsh i lh.lh mi je bio veci od fsh i znam da su mi ovde cure rekle da je to inverzija, a dr mi nisu rekli nista. pogledali i konstatovali da je sve ok.pa kad sam isla na folikulometriju dr mi je rekao da mi je izostala ovulacija.nakon toga sam dobila klomifen....joj vise mi ih je dostauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 11:12:32   
andjelko
Hvala na dobrodoslici!
Ja sam pricala sa jos nekim devojkama koje imaju isti problem kao mi:PCOS.Sad mi je mnogo lakseuser posted image
Kad cujem sta su sve prosle i vidim da sad imaju decu odmah mi je lakse.Preporucili su mi doktorku Kopitovic,kazu da je pre svega dobar covek pa tek onda dobar lekar.Da je neko mozda bio kod nje na pregledu?
Trenutno radim one ovulin testove da vidim da li imam ovulaciju.Valjda je imam....
Poz za sve vas!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 11:34:16   
Anoniman
andjelko, iz NS si?
Ako je to ta dr Kopitović, onda sam ja bila. Ali davno i nevezano za PCOS. Bila mi je ginekolog jedno vreme. Ona je promenila privatnu ordinaciju u kojoj je radila, a ja sam ostala verna ordinaciji, a ne njoj, pa promenila lekara.
U svakom slučaju, fenomenalna je! Obilazila me je i kada sam se porodila u Betaniji!

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:14:28   
andjelko
Da mislim da je to ta.Ja sam iz okoline NS.Zakazala sam pregled kod nje u "G*****s"ordinaciji.Kazu da je ok,sad ce mo videti.Ma najbitnije mi je da ne gubim vreme i da nadjem nekog ko tacno zna sta treba da odradim i da zavrsim stim da znam sta mi je.U GAK NS sam bila na razgovoru i uz kod dr.Bujas.Nije mi se svidela.Nekako mi ne sigurna i nekako mi deluje nadmena.Mislim mozda je bila takva prema meni samo.Ali takvi su moji utisci.
Nekako pokusavam da imam taj odnos da smem sve da pitam ginekologa.Ja nju pitam po cemu ste vi zakljucili da ja
imam PCOS?A ona meni nema sta drugo biti.Nisam radila nikakve analize!Bukvalno!
Nasla sam na njihovom sajtu da pre dolaska kod njih treba uraditi hormonski status i ja uradila.
Nije mi bio uredu odnos dva hormaona FSH 6,3 a LH 7,76!Niti sam radila na neke bakterije analize ,nikakav bris nista.I jos mi kaze da kod nje dodjem ali PRIVATNO da odradimo HSG!Posto tek u septembru moze da mi se odradi tran.vag.laparaskopija GAK NS.Kao ne radi HSG u GAK NS.I onda mi da papir na kome pise koje analize treba da se odrade i svoj broj tel. napise i da joj javim.A na papiru pise pripreme za dolazak u GAK NS,Znas ono sat treba da poneses o cemu se radi.......Ludilo!!!

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.6.2009 12:20:00 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:19:56   
boje
andjelko draga, bas mi je drago sto sam nasla nekog ko ide kod Kopitovicke. ja vec jako dugo planiram da odem kod nje.dobila sam preporuke za nju od jedne zene koja je jako dugo pokusavala da ostane u drugom stanju....sad je postala mama..user posted image user posted image
nisam najbolje shvatila iz tvog posta.jesi li ti bila kod te dr ili tek treba da ides?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:23:14   
Anoniman
andjelko, obrisala sam naziv privatne klinike iz tvog posta, pošto pravila foruma nalažu da ne reklamiramo privatne ordinacije, dakle, onako kako sam ispravila možeš pisati, veruj mi, ovde su svi u tematici, tačno znaju na šta misliš.
Da, to je ta Kopitovićka! user posted image  Ovu drugu dr iz Betanije ne znam. user posted image  Idi ti kod Kopitovićke, i biće sve ok. Reći će ti ona šta sve treba da uradiš od analiza.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.6.2009 12:24:09 >

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:26:11   
boje
posto sam bas dosta cula o njoj ocekivala sam da je daleko komplikovanije doci do nje.jel mi mozes reci koliko kosta pregled?ako nisi bila davno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:26:46   
andjelko
boje, i ja sam isla na tu folikulometriju,i kao sluznica ok,folikula jako mnogo ali nema vodeceg folikula.Pa sad radim ovulin testove da vidim da li dolazi do ovulacije.Ja imam redovnu menstruaciju ali na svakih 30dana.Pa mislim da bi trebala,ako je imam,doci do ovulac.15 ili 16dan?user posted image Kako ti je zakljucio da nije doslo do ovulacije?Da li si mozda isla par dana zaredom na uz da vidi kako se folikuli razvijaju?Izvini sad ako sam ODVALILA neku glupost stvarno nemam iskustva.....A za klomifen sam cula.To je vid neke stimulacije pa kao jajnici ti stvaraju vise jajnih celija pa lakse dolazi do oplodnje jer ih ima vise?!Ako sam upravu.user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:37:12   
Anoniman
Jako davno sam bila boje, još pre njenog usavršavanja u Italiji koje je bilo pre neki 5god.

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 74
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:39:01   
Anoniman
andjelko, vidi ovu temu Folikuli (KLIK), u njoj ćeš naći linkove na sve ostalo što te zanima (Klomifen i sl).

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ringerajina tabela za praćenje plodnih dana
Želite da zatrudnite, a ne znate kad vam je ovulacija? Volite prirodni metod kontracepcije? Pratite plodne dane pomoću R...
Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here