|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:24:38   
boje
sad sam procitala.Koliko sam shvatila tu se radi o transvaginalnoj laparoskopiji.U tekstu pise da zene koje su uradile HSG ( a ja sam radila u martu), ne trebaju da rade te analize.
mislim da ti ne bi bilo lose to da uradis.Onda ces imati jasnu sliku o tome gde je problem.Sve ce ti pregledati i sve se radi  u opstoj anesteziji sto je po mom misljenju super.Ja sam hsg radila bez anestezije i bilo me je bas frka.
sta ti je rekla za rezultate tm? 

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:30:56   
boje
ja u stvari mislim da je transvaginalna laparoskopija super stvar za nekog kao sto smo ja i ti.mnogo je bolja od hsg.jel tu ti odmah odstrane neke priraslice ili polipe ukoliko ih imas.na hsg ti vidi da li su prohodni jajovodi i ako nisu onda crkavas od bolova i moras ponovo da ides na intervenciju da bi ti resili problem.

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:31:15   
andjelko
Kao ta inace lab.kod kojih je mm radio spermogram nije pouzdana dok je ova druga u kojoj radi neko njihov jako pouzdana ,jer je ta zena jako precizna .Kao ako je ona rekla da je s.dobar to je 100%tako.Drago mi je zbog njega.
Pa napisala sam ti koliko je lekova pio i to je DRUGA tura.Zamisli!!
Sad je on malo opusteniji a ja UJEDAM!Ne radim nigde stalno sam kuci pa mislim na to 24h.Cak sam jedno vreme sanjala da sam trudna!Zamisli koliko sam caknuta!user posted image
*****Vidim i ja da ti sve urade,ipak me neki strah.Ali sve za jednog maloguser posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:34:29   
andjelko
Totalno si upravu.Bolje sve odmah odradim i eto.GENERALKA PRAVA!!!

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:36:21   
boje
drga, nemoj da se sekiras.....ma mora da nam uspe....pogledaj samo kako se trude ove nase cure koje su na VTO, pa to nam je dovoljan podstrek da nastavimo da vodimo bitku za nase user posted image .
znam o kojoj lab. je rec i mm je tamo radio oba puta.Tako je i meni rekla riba koja je radila u gaku na tom odeljenju da je najbolje da uradim u toj lab. zato sto oni smatraju da su jedino ti rezultati validni.

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:42:23   
andjelko
Veruj mi da mi je lakse samo kad procitam kako se one bore i opet su pozitivne!!!user posted image
Sve ste bas super,lude i otkaceneuser posted image Dovoljno mi je samo da citam sta sve pisete i kako se zezateuser posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 19:50:14   
Anoniman
Kako ste lecile ili izlecile policisticne jajnike?
Meni je i dalje teshko da skopcham slikovito shta su ustvari policisticni jajnici user posted image

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 20:02:33   
visibaba
Smeshkice, i ja sam imala policisticne jajnike i endokrinolog mi je prepisao da pijem Siofor 500 (lek za dijabeticare iako nisam), ali ocito ima neka veza izmedju policisticnih janika i potencijalnih dijabeticara. Ne znam koliko mi je to pomoglo,ali sam pored toga pila klomifen i sad sam hvala bogu u 12 nedelji.Nakon dva meseca klomifena minimalne doze ostala sam u drugom stanju.Zato nemoj da te obeshrabre policisticni jajnici!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 20:06:47   
Daca88
smeskice odgovorila sam ti na temi dve crtice,nisam videla da si dosla na ovu temu,idi vidi

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 20:08:05   
Anoniman
Pa nisu samo oni problem...doktor sumnja i na endometriozu i neshto na "a"... neznam shta...a koliko sam chitala...ako imam endometriozu ne smem piti nishta za stimulisanje jajnika user posted image

(odgovor članu visibaba)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 20:08:58   
melania
Draga Smeskice,pcos se ne lece.To ti je kao nizak pritisak koji moras da kontrolises.Da bi ti neko uveo bilo kakav lek moras otici endokrinologu da proveri hormone,uradi ogtt sa insulinemijama koji potrdjuje da li imas problem sa insulinom koji je jako bitan hormon,zatim proveris stitnu zlezdu.Tek nekon toga mozes razmisljati o nekoj vrsti stimulacije ovulacije jer sa takvim jajnicima zene imaju redje ovulacije,ako te nesto zanima pitaj.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Policistični jajnici
12.10.2009 22:03:23   
lence
Jako dobar clanak o policisticnim jajnicima. Inace, ovo je jedan od problema u vezi plodnosti koji se najlakse resava.
Vecinom ste mlade zene, imate vremena da svoje zdravlje i sudbinu preuzmate u svoje ruke. Pokusajte neke prirodnije metode koje mozda ne prorade brzo kao "cuda" zapadne medicine, ali vam ostavljaju manje negativnih posledica na celokupno zdravlje.
O POLICISTICNIM JAJNICIMA

_____________________________

Zadrzavam svoje gradjansko pravo da skacem na pogresne zakljucke!

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Policistični jajnici
15.10.2009 12:55:56   
zvezdica009
ja sam nasla ovo za policisticne jajnike pa mozda ce nekome pomoci user posted image

Sladić

(Glycyrrhiza glabra)

NAJBOLJE ZA: policistične jajnike

Slatki koren upotrebljava se kao aroma u slatkišima. Zanimljiva je činjenica da je aktivni sastojak u ovoj biljci pedeset puta slađi od saharoze. Upravo zato sladić je sastojak mnogih lekova kao što su sirup za kašalj ili lekovi za čir. Povećava izlučivanje kortizola i estrogena, a smanjuje testosteron.

Takvo delovanje važno je za žene s policističnim jajnicima jer taj sindrom podrazumeva preteranu količinu testosterona, što može da prouzrokuje neplodnost, povećanje telesne težine, dlačice na licu i akne.

Istraživanja su pokazala da sladić kod žena smanjuje količinu testosterona za pedeset odsto. Ključ je u aktivnom sastojku koji blokira enzim za proizvodnju testosterona u jajnicima. Sladić blagotvorno deluje i na kosu i na kožu sprečavajući tako, s druge strane, aktivnost testosterona.

KAKO GA KORISTITI: kod policističnih jajnika sladić se najčešće kombinuje sa božurom. Božur takođe smanjuje proizvodnju testosterona, pa zajedno ove dve lekovite biljke imaju vrlo snažno dejstvo. Božur podstiče ovulaciju i poboljšava proizvodnju progesterona. Najbolje ih je pomešati u razmeri 1:1.

SAVET: žene kojima je potrebna ova biljka često imaju želju za slatkišima koji je sadrže. Ali, količina u bombonama nije dovoljna za tretman.

UPOZORENJE: velika doza te biljke može da izazove gubljenje joda u organizmu, a to može da prouzrokuje visok krvni pritisak. Ovde preporučene doze, međutim, nisu štetne.

< Poruku je uredio zvezdica009 -- 15.10.2009 12:56:20 >

(odgovor članu lence)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Policistični jajnici
21.10.2009 13:33:06   
Mari86
Drage moje...evo i mene sa vama...
Pre dva meseca doktorica mi je ustanovila policisticne jajnike...ja u bunilu,prvo nisam shvatla sta to znaci..
Jedva sam prihvatila činjenično stanje....pored toga,moj dragi muz je imao operaciju 2007 varikokele....medjutim njegovi nalazi su sada dobri...A sada citam vase postove koji me teše....
Nadam se da me moj desni jajnik nece omesti u tome da vidim user posted image
Cmok devojke user posted image

(odgovor članu zvezdica009)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Policistični jajnici
21.10.2009 13:44:36   
Anck Su Nmaun
Meni je pre tri godine kasnilo 15 dana sto nije uobicajeno za mene, i tada su mi ustanovljeni policisticni jajnici i to na oba. Bila sam sokirana!!!!
Prva terapija mi je bila C vitamin da pijem mesec dana- svaki dan po 3...i na kontroli - nemaaaaa

Jedna moja prijateljica ih je imala i  stalno je pila Cedevitu, kada je na UZ DR rekao da ih je imala al su pukli pitao je da li unosi na neki nacin puno C vitamina, gde su dosli do zakljicka da je od Cedevite...

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Policistični jajnici
21.10.2009 14:00:45   
Mari86
Anck Su Nmaun draga....Volim cedevitu i pokusacu da je pijem...ne moze da skodi....user posted image
Nadam se da ce pomoci....cmokkkuser posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Policistični jajnici
21.10.2009 14:45:40   
Anck Su Nmaun
Pa moze samo pomoci nista drugo...i ja ti zelim da se resis tog problema i da dodje mala user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Policistični jajnici
21.10.2009 21:15:56   
luna7
Ja takodjer imam plicisticne jajnike. Prvo je bio samo desni sada je i lijevi...
naravno da to ima i niz simptoma. Ja recimo nisam debela (sto je cest slucaj) ali mi tezina rado voli skakati gore. Ja recimo imam problema sa maljavošću (dlakavošću) i to izrazitih problema. Nema da fali user posted image  !!  Takodjer imam problema i sa zatrudnjivanjem ali neću  sada daviti sa time...
Ovo je članak koji sam našla na nekom forumu pa možda kome pomogne bolje svatiti svoje stanje. Neznam da li ovakav članak postoji, ako postoji zao mi je sto se ponavljam ali evo ga....

Ciste


Policistični jajnici (PCOS) | Miomi



Između mnogobrojnih stručnih izraza koje liječnici rabe, izraz tumor je najčešći uzrok nesporazuma i pretjeranog, bezrazložnog straha. Tipičan primjer je dijagnoza adneksalni tumor u slučaju nalaza ciste na jajniku. Time se zapravo samo notira prisustvo izrasline - tumora (ovdje cističnog oblika) na adneksima. Pojam adneksi (adneksa) označava dodatke maternici - jajovode i jajnike. Pri spomenu riječi tumor većina ljudi misli na rak. K tome su ciste na jajnicima još i pretežito dobroćudne izrasline, koje nemaju gotovo ništa zajedničko s rakom jajnika.


Ciste su tvorevine - šupljinice ispunjene tekućinom, koje se mogu pojaviti u bilo kojem životnom dobu, pojedinačno ili u većem broju, na jednom ili oba jajnika. Ne rastu uobičajeno razmnožavanjem stanica, nego nagomilavanjem tkivne tekućine. Najčešći uzrok nastanka jedne ciste je izostanak prskanja folikula kod ovulacije (folikularna cista). Kako je ovo dio procesa ovulacije, ovako nastale ciste nazivaju su funkcionalne ciste. Ostale vrste funkcionalnih cista su lutealne i hemoragične (ciste žutog tijela). Osim funkcionalnih postoje i nefunkcionalne ciste jajnika kao što su dobroćudne neoplastične ciste, čokoladne ciste (endometrioza) i inkluzione ciste.

Folikularna cista je fiziološka cista koja nastaje usljed izostanka prskanja folikula u vrijeme ovulacije. Može narasti i do 6 - 7 cm i katkada izazivati bolove ili pritisak u donjem dijelu trbuha. Na ultrazvučnom pregleda je ova cista unilokularna (sastoji se samo iz jedne šupljinice), stijenka je tanka, a unutrašnjost ciste je anehogena (na ultrazvučnoj slici crne boje, usljed apsorpcije ultrazvučnih valova). Obično se povlače same od sebe, i rijetko zahtijevaju operativni zahvat (cistektomija, adneksektomija).
Lutealna cista je funkcionalna cista žutog tijela koja nastaje tek nakon oslobađanja jajašca iz folikula tijekom ovulacije. Ukoliko prilikom ovulacije i prskanja folikula dolazi do snažnijeg krvarenja u šupljinicu folikula nastaje funkcionalna cista koja se naziva hemoragična cista - corpus luteum haemorrhagicum (žuto tijelo koje krvari). Dobroćudne nefunkcionalne ciste na jajnicima nastaju razmnožavanjem stanica jajnika, u procesima koji nisu povezani s ovulacijom. U diskusijama o ovoj vrsti cista, često se rabi izraz neoplazija što jednostavno označava novi rast, novu izraslinu bez bližeg objašnjenja da li je takva cista dobroćudna ili zloćudna.

Simptomi: Male ciste ne uzrokuju obično nikakove tegobe, ponekada se javljaju jednostrani bolovi u trbuhu ili neugodan pritisak. Druge ciste, osobito kod prsnuća i izlijevanja sadržaja ciste u trbušnu šupljinu mogu izazvati oštru bol poput uboda nožem. Slični iznenadni i jaki bolovi mogu nastati kod uvrtanja velikih cista oko svojih peteljki (torzija ciste). Osim bolova, mogu se javiti nepravilna ili jaka krvarenja. Većina funkcionalnih cista dijagnosticira se pri ginekološkom pregledu, nakon kojeg slijedi detaljna ultrazvučna procjena nalaza.

Liječenje: U većini slučajeva se u prvo vrijeme palpacijski i ultrazvučno kontrolira rast ciste, jer se one najčešće spontano povlače (prskaju). Hormonski preparati u smislu gestagenske substitucije tijekom II faze ciklusa (Primolut Nor, Provera, Dabroston), kao i kontraceptivne tablete mogu zaustaviti rast i pojavu cista. Ukoliko su ciste > 4 cm u promjeru i perzistiraju više mjeseci, a osobito ukoliko brzo rastu; ako nema odgovarajućeg odgovora na medikamentoznu terapiju i ciste stvaraju značajne poteškoće ženi, ili pri ultrazvučnom pregledu sumnjivo izgledaju, uslijediti će dopunske pretrage - određivanje tumor-markera u krvi (CA 125, CA 19-9, CEA, AFP, ß-hCG), pregled veličine protoka krvi kroz cistu (color Doppler ultrazvuk), te će se prodiskutirati njeno operativno odstranjenje (laparoskopija), kada se pri pregledu dobivenog materijala postavlja definitivna dijagnoza.

Alternativne mogućnosti: Neke drevne kulture, taoistička kultura, kao i holistička medicina smatraju da jajnici predstavljaju izvor životne sile koja stalno proizvodi seksualnu energiju. Opisane su i posebne vježbe koje pomažu preobraziti seksualnu energiju jajnika u chi (životnu energiju) i shen (čistu duhovnu energiju). Ključ za razumijevanje energetske funkcije jajnika je sposobnost prepoznavanja vlastite kreativnosti, predavanje i priznavanje nemogućnosti kontrole ove kreativnosti putem intelekta. Otuda stavovi holističke medicine da problemi s jajnicima nastaju onda kada žena ne obraća pozornost na svoju najdublju kreativnu mudrost zbog straha ili nesigurnosti u svijetu oko sebe. Problemi s jajnicima posljedica su predodžbe žene kako ljudi i okolnosti izvan nje same onemogućavaju ostvarenju njene vlastite kreativnosti. Negativni emocionalni obrasci koji se dovode u vezu s nastankom cista na jajniku su: iznenadni odlazak ili napuštanje partnera, izraziti stres na poslu, osvetoljubivost i ogorčenost, kao i želja da se s nekim obračuna. Bilo da vjerujete ili ne vjerujete u holistički pristup, kratki uvid u vlastite obrasce ponašanja koristiti će sigurno i vama i vašoj okolini. 

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Policistični jajnici
30.10.2009 19:13:36   
melania
Molim vas za savet!Da li je neka od vas sa neredovnim ciklusima i policisticnim jajnicima i uz pomoc klomifena ostala u drugom stanju?

(odgovor članu luna7)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Policistični jajnici
11.11.2009 11:25:01   
Mari86
da i mene to zanima user posted image Ne znam da li sam vec pitala user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Policistični jajnici
11.11.2009 18:19:53   
Kleopatra
Da li je neko na ovom forumu zatrudneo uz pomoc klomifena ne znam,ali pisala sam vec negde da je zena koja je lezala kod mog dr.na odeljenju ostala trudna uz pomoc klomifena i rodila trojke a imala je neredovne cikluseuser posted image


_____________________________

Sreca prati hrabre!!!

(odgovor članu melania)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Policistični jajnici
11.11.2009 18:41:54   
melania
Jao sto bi to bilo lepo da se nama desiuser posted image

(odgovor članu Kleopatra)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Policistični jajnici
25.11.2009 7:55:01   
Anoniman
tasho, ja sam pila dianne i jasmine sve ukupno 8 meseci jer sam imala bubuljice, neredovne cikluse i početak maljavosti, iako se nisu videle nikakve ciste.....da li je moguće da sada( posle 7 meseci od prestanka uzimanja) zbog toga imam poteškopće da zatrudnim????user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Policistični jajnici
3.12.2009 10:54:16   
SUPER MAMA
Šta je sindrom policističnih jajnika?
Sindrom policističnih jajnika je problem koji nastaje kada su hormoni u ženskom telu van ravnoteže. Može izazati probleme sa vašom menstruacijom i otežati začeće. Ovaj sindrom takođe može izazvati neželjene promene u vašem izgledu. Ukoliko se ne leči, tokom vremena može dovesti do ozbiljnih zdravstvenih problema, kao što su dijabetes i srčane bolesti. Sindrom policističnih jajnika je čest, pogađa jednu od petnaest žena. Simptomi često počinju da se javljaju u pubertetu. Lečenje može pomoći da se simptomi drže pod kontrolom i spreče dugoročni problemi.
Šta su hormoni, i šta se dešava kada imate sindrom policističnih jajnika?
Hormoni su hemijski glasnici koji pokreću mnoge procese, uključujuči rast i proizvodnju energije. Često je zadatak jednog hormona da pokrene oslobađanje nekog drugog hormona. Iz razloga koji nisu potpuno poznati, u slučajevima sindroma policističnih jajnika hormoni bivaju izbačeni iz ravnoteže. Promena u slučaju jednog hormona izaziva promene kod drugog hormona, što opet izaziva promenu kod sledećeg. Na taj način se ulazi u začarani krug neuravnoteženih hormona. Na primer: Polni hormoni su izbačeni iz ravnoteže. Jajnici inače proizvode malu količinu muških polnih hormona (androgeni hormoni). U slučaju ovog sindroma, oni počinju da proizvode malo više androgenih hormona. Ovo može da dovede do prestanka ovulacije, pojave akni, kao i prekomerne maljavosti lica i tela.Organizam nije u stanju da pravilno upotrebljava insulin. Kada telo ne može da valjano upotrebljava insulin, nivo šećera u krvi raste. Tokom vremena, ovo uvećava vaše izglede da dobijete dijabetes.
Koji su simptomi?
Simptomi su u početku obično blagi. Može se desiti da imate samo neke od simptoma ili mnoge od njih. Najuobičajeniji simptomi su: Akne.Dobijanje na kilaži i poteškoće sa skidanjem težine.Prekomerna maljavost lica i tela. Često žene dobijaju deblje i tamnije dlake po grudima, stomaku i leđima.Proređivanje kose.Neredovne menstruacije. Žene koje imaju sindrom policističnih jajnika često imaju manje od devet menstruacija godišnje. Neke žene uopšte nemaju menstruaciju. Ostale imaju veoma jako krvarenje.Problemi sa neplodnošću. Mnoge žene koje imaju ovaj sindrom imaji probleme sa začećem (neplodnost).Depresija. Većina žena sa sindromom policitičnih jajnika ima mnoštvo malih cisti na jajnicima. Odatle i samo ime sindroma. Ciste nisu štetne, ali dovode do hormonalne neravnoteže.
Šta uzrokuje sindrom policističnih jajnika?
Simptomi ovog sindroma za uzrok imaju promene nivoa hormona. Može postojati jedan ili više uzroka promene nivoa hormona. Čini se da je ovaj sindrom nasledan, tako da su šanse da ga imate veće ukoliko neka od žena u vašoj familiji pati od pomenutog sindroma, ima neredovne menstruacije ili dijabetes. Sindrom policističnih jajnika može biti nasleđen kako sa majčine, tako i sa očeve strane.
Na koji način se otkriva sindrom policističnih jajnika?
Da bi dijagnostikovao ovaj sindrom, lekar će: Postaviti pitanja u vezi sa vašom zdravstvenom istorijom, simptomima i menstrualnim ciklusima.Izvršiti fizički pregled u cilju pronalaženja znakova koji upućuju na sindrom policističnih jajnika, poput prekomerne maljavosti tela ili povišenog krvnog pritiska. Lekar će takođe razmotriti vašu visinu i težinu kao bi video da li imate normalan indeks telesne mase (ITM).Obaviti niz laboratorijskih analiza kako bi proverio nivo šećera, insulina i drugih hormona u vašoj krvi. Hormonalne analize će pomoći da se isključe problemi sa štitnom ili drugim žlezdama, koji bi mogli izazvati slične probleme. Možda ćete, pored ovoga, biti podvrgnuti i ultrazvučnom pregledu karlice u cilju pronalaženja cisti na vašim jajnicima. Vaš doktor će možda moći da utvrdi da imate sindrom policističnih jajnika i bez ultrazvuka, ali će mu/joj ovaj pregled pomoći da isključi druge probleme.
Kako se leči? Redovna vežba, zdrava ishrana i kontrola težine su ključni načini lečenja sindroma policitičnih jajnika. Takođe se mogu koristiti i lekovi za kontrolu nivoa hormona. Pored toga, postoje i biljni preparati koji se koriste kao efikasna pomoćna sredstva. Lečenje može umanjiti neprijatne simptome, ali i sprečiti dugoročne zdravstvene probleme. Prvi korak u kontroli ovog sindroma su redovne vežbe i način ishrane koji je dobar za vaše srce. Ovo može pomoći pri snižavanju krvnog pritiska i holesterola, te smanjivanju opasnosti od dijabetesa i srčanih bolesti. Takođe vam može pomoći da smršate, ukoliko je to potrebno.
Pokušajte da redovno upražnjavate umerene i/ili intenzivne vežbe. Hodanje je sjajna vežba koja je pogodna za većinu ljudi.Jedite hranu koja je dobra za srce. U osnovi, ovaj način ishrane obiluje povrćem, voćem, koštunjavim voćem, mahunarkama i integralnim žitaricama. Takođe ograničava unos namirnica koje su bogate zasićenim mastima kao što su razne vrste mesa, sirevi i pržena hrana. Ukoliko imate problema sa šećerom, pokušajte da jedete otprilike istu količinu ugljenih hidrata pri svakom obroku. Sertifikovani dijetetičar vam može pomoći u planiranju obroka.Većina žena sa sindromom policističnih jajnika može imati koristi od smanjenja težine. Čak i gubitak od samo 5 kg može pomoći u balansiranju nivoa hormona i regulaciji menstrualnog ciklusa. Sindrom policističnih jajnika može značajno otežati mršavljenje, stoga sa svojim lekarom razradite plan koji će vam pomoći da u ovome uspete.Ukoliko pušite, razmislite o tome da prestanete. Žene koje puše imaju viši nivo androgenih hormona što može pojačati simptome sindroma policističnih jajnika. Pušenje takođe može uvećati rizik od srčanih bolesti. Lekar vam takođe može prepisati lekove kao što su:
Kontraceptivne pilule. One vam mogu pomoći pri regulaciji menstrualnih ciklusa i redukciji simptoma poput akni i prekomerne maljavosti lica. Supstanca koja smanjuje nivo androgenih hormona, spironolakton, se može koristiti u cilju dodatne redukcije simptoma. Ovi lekovi se ne prepisuju ukoliko pokušavate da zatrudnite.Lek za dijabetes po imenu metformin. Može vam pomoći da održite pod kontrolom nivoe insulina i šećera, te da smanjite nivo androgenih hormona. Ovo smanjuje rizik od dijabetesa i srčanih bolesti, a može i povratiti normalne menstrualne cikluse i plodnost.Lekovi za plodnost, ukoliko pokušavate da zatrudnite. Važno je da posećujete svog lekara radi kontrolnih pregleda, kako biste proverili da li terapija ima efekta, te je promenili ukoliko je potrebno. Možda će takođe biti potrebno da redovno vršite analize usmerene na dijabetes, visok krvni pritisak, i druge potencijalne probleme. Možda će biti potrebno neko vreme kako bi terapija pomogla kod simptoma kao što su maljavost po licu i akne. U međuvremenu:
Lekovi protiv akni, oni u slobodnoj prodaji ili oni koji se dobijaju putem lekarskog recepta, mogu pomoći kod dermatoloških problema.Depilacija voskom, čupanje pincetom ili brijanje su laki načini da se oslobodite neželjenih dlaka. Elektroliza ili tretmani laserom mogu trajno ukloniti dlake ali su skuplji. Vaš lekar vam takođe može prepisati kremu koja usporava rast malja dok god je redovno koristite. Suočavanje sa sindromom policističnih jajnika može biti teško. Ako ste tužni ili depresivni, možda će vam pomoći da posetite stručnjaka ili porazgovarate sa drugim ženama koje pate od ovog sindroma. Raspitajte se kod vašeg lekara da li postoje organizovane grupe za podršku, ili ih potražite preko interneta. Činjenica da niste sami može biti od velike pomoći.

< Poruku je uredio Lilly RR -- 3.12.2009 12:56:50 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Policistični jajnici
29.12.2009 10:55:56   
Anoniman
za policistične jajnike recept:sitno iseckati žensku bokvicu(svežu) u med i jesti svaki dan 3 puta dnevno,mada najbolje je jesti je živu što više(narodni lek)
 
zeljasta biljka koja raste svuda, ali najčistija je gde nema saobraćaja i ljudi.pitaj travare po pijacama ali naglasite ŽENSKA BOKVICA (ona ima ovalne-okrugle listove za razliku od MUŠKE koja ima špicaste listove).
ako nema sveža može da se pije čaj, mada je ovo lek na ranu za jajnike...maminoj koleginici je jedan jajnik odstranjem a drugog je progutala gnojna cista, one se sve solidarisale na poslu i "brstile svežu kao koze"user posted image
žena je posle toga rodila dva dečaka u roku od tri godine a do tad sterilitet i muke božije, a ostale se rešile ginkoloških problema bilo koje vrsteuser posted image user posted image user posted image i bokvica je jako dobra, pored virka i ostalih travčica....

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here