|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:50:18   
boje
draga moja, neas pojma koliko mi je drago da neko ima isti problem kao i ja.i meni je ciklus na 29-30 dana.ja i mm vec 2,5 godine pokusavamo da dobijemo naseg maloguser posted image , i nikako nam ne uspeva.ja sam u martu radila hsg i dr mi je rekao da mi je levi jajovod potpuno prohodan, a desni ima manje priraslice, ali to nije nista strasno.nakon toga mi je rekao da je velika sansa da ostanem u drugom stanju jos tog meseca...medjutim sipak.tog istog meseca sam isla na folikulometriju da bi proverili da li imam ovulaciju.ja sam se iskreno nadala da ja sa tim nemam problema, medjutim od ovulacije tog meseca nije bilo nista.dr mi je rekao da postoji mogucnost da ja nemam redovne ovulacije, sto je mene bas iznenadilo.imala sam jako puno malih cisti, a nigde nije bilo vodeceg folikula tako da mi je prepisao klomifen od sledeceg ciklusa.uzimala sam ga samo jedan mesec.nista od bebe.onda mi je preporucio da je bolje da sacekamo da mm ponovi rezulatate spermograma, pa cemo onda videti sta dalje.inace mm je operisao varikokelu u aprilu(videces u toj temi sam pisala detaljnije o samoj operaciji).
sad smo u procesu cekanja.
zato sam ja razmisljala da ne bih trebala da gubim vreme cekajuci vec da se javim Kopitovicki  i da odem kod nje sve sa tim mojim rezultatima.
meni su hormoni fsh i lh u inverziji sto ukazuje na policisticne jajnike.
reci mi molim te kakvi su to ovulin testovi? to jos nisam radila.Da li ti je to Kopitovicka rekla da uradis?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:51:36   
boje
Tashouser posted image user posted image user posted image .srce naseuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 12:52:32   
Anoniman
user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:05:07   
andjelko
boje :E ja sam juce zakazala za 18.6! Izgleda da i nije tolika guzva.Meni su rekli da i po mesec dana cekas!!!
Broj telefona:021/***-***ili 021/***-***Nisam pitala koliko je pregled ali sam cula od drugarice koja mi je dala broj tel da je pregled i uz oko 3000din.
Ne znam ni ja tacno.Nisam bila kod nje.
****Ja se stvarno izvinjavam,uvek preskocim taj pravilnikuser posted image Nadam se da nije problem sto sam stavila broj telefona?user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.6.2009 13:10:55 >

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:11:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: andjelko

****Ja se stvarno izvinjavam,uvek preskocim taj pravilnikuser posted image Nadam se da nije problem sto sam stavila broj telefona?user posted image


Ajde privatnom porukom joj pošalji broj. Vidi ispod njenog nick-a piše pp, klikni i otvoriće ti se prozor za privatne poruke. user posted image

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:29:46   
andjelko
boje
To su testovi koji pokazuju kad je doslo do ovulacije.tj.test stapic za odredjivanja razdoblja najvece plodnosti.
Pred ovulaciju organizam luci velike kolicine LH hormona koji pomaze u sazrevanju i oslobadjanju jajne celije iz jajnika.Taj poviseni nivoLHhormona javlja se obicno u sredini m.ciklusa.Test detektuje najvecu verovatnocu za oplodnju jajne celije.Kod nas je to znaci oko 15dana.Ja sam zapocela juce 14 dan.Videcemo danas sta ce biti.Radi se 5 dana.Kad je test pozitivan vreme je da fizicke aktivnosti sa dragim!user posted image I onda ti ostaje samo da cekas.Test se radi slicno kao onaj za trudnocu samo sto ne ide prva jutarnja mok.nego bilo koja u toku dana. i onda cekas!

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:32:39   
andjelko
Tasha izvini!!user posted image Nije namerno!!!user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:33:02   
Anoniman
Ovulin testovi KLIK

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:33:54   
Anoniman
Sve je cool, andjelko, naučićeš brzo.

user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Policistični jajnici
9.6.2009 13:58:04   
andjelko
Ma sad sam tako informisana da mi se sve pomesalouser posted image !Imate sve sto mi treba samo treba citati...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Policistični jajnici
15.6.2009 9:37:44   
tuzna
Endokrinolog mi je kao terapiju uvela Diane ali tek od septembra.Sad mene zanima posto ja imam 34 godine i pusac sam,da li smem uopste da koristim Diane?Ako neko zna neka odgovori, bila bih mu zahvalna.

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Policistični jajnici
15.6.2009 9:43:47   
Anoniman
Diane spada među jedne od 5 antibebi pilula koje su,da kažem tako, univerzalne. Šta pod tim podrazumevam? Da se ne vade hormoni da bi se odredilo koje da piješ. Uglavnom lekari daju najslabije, pa ako kroz njih probije user posted image , daju malo jače. Ja sam bila počela sa Logestom, pa sam prešla na Yasmin. I ja sam pušač, ali sam mlađa od tebe (28). Kontam da ako ti ih je prepisala, da smeš da ih piješ. Pij mnogo vode tokom dana. Ja sam pila i po pola aspirina, ali nemoj to raditi na svoju ruku. 

(odgovor članu tuzna)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Policistični jajnici
15.6.2009 10:35:31   
andjelko
Pijem glukofaz i nije mi bas dobro.Imam stalne mucnine i pov.A da ne pricam o .......!
Doktorka mi ga je propisala zbog policisticnih jajnika.Sad sam citala malo na internetu da on u stvari regulise da ti ovulacije budu svaki mesec a menstruacije redovne.
Pila sam proslu nedelju jednu posle vecere,od danas treba da pijem dve dnevno!Covece al mi ne prijaju!Sledece nedelje 3dnevno!!!Osecam se kao osamucena kokoskauser posted image user posted image
Vidim da je to u stvari normalno dok se organizam ne navikne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Policistični jajnici
15.6.2009 16:59:29   
tuzna
Tasha hvala na odgovoruuser posted image
Nisam ih jos pocela piti ali se nadam da ce mi odgovarati i da necu imati problema zbog cigareta.Recite mi da li PCOS nestaje kada se udje u menopauzu ili klimaks i da li se tad ovi poremeceni hormoni(testosteron)dovedu u normalu?Do koliko zivotnih godina sme da se pije Diane 35?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Policistični jajnici
16.6.2009 12:23:02   
boje
IZVORNA PORUKA: andjelko

Pijem glukofaz i nije mi bas dobro.Imam stalne mucnine i pov.A da ne pricam o .......!
Doktorka mi ga je propisala zbog policisticnih jajnika.Sad sam citala malo na internetu da on u stvari regulise da ti ovulacije budu svaki mesec a menstruacije redovne.
Pila sam proslu nedelju jednu posle vecere,od danas treba da pijem dve dnevno!Covece al mi ne prijaju!Sledece nedelje 3dnevno!!!Osecam se kao osamucena kokoskauser posted image user posted image
Vidim da je to u stvari normalno dok se organizam ne navikne.

Draga, pa pitaj dr da li je to uredu da bas tako burno reagujes?user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Policistični jajnici
16.6.2009 12:46:49   
andjelko
E pa gde si ti?!user posted image BOJE imam neki uvrnuti osecaj,bas sam te nekako zavolela....
Nemam pojma draga,idem sad u cetvrtak kod gin.pa cu da pitam.Citala sam na netu da je to kao NORMALNO!user posted image Ja sam inace mrsava a sad posle ovih tableta bice svega...Bicu kao tapacirani kostur...user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Policistični jajnici
16.6.2009 12:48:56   
boje
weeeeeee............user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .gde si draga.
sta ima novo? jel ti ista bolje?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Policistični jajnici
16.6.2009 12:53:00   
andjelko
Jeste.Samo sam malo nervozna zbog pregleda.Prekosutra ce mi dr.Kopitovicka reci sta dalje da radim stim policisticnim jajnicima.Ma sad moze sve icu na sve zivo samo da znam u cemu je problem.
Znas onaj osecaj ma nemam ja to...

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Policistični jajnici
16.6.2009 13:12:45   
boje
joj znam kako ti je.ovo ne znanje me ubi.svakog meseca cekam user posted image , a ne znam da li ih s pravom cekam.Zato sam se i odlucila za Kopitovicku.Sve nade polazem u nju da ce nam pomoci.
Valjda ce se i nama dvema osmehnuti sreca pa cemo ugledati nase user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 15:54:58   
andjelko
Danas sam bila kod dr Kopitovic.I da to su policisticni jajnici...user posted image Isla sam kod nje privatno.
Predlozila mi je da radim onu jednodnevnu dijagnostiku bracnog steriliteta.Isla sam da zakazem na gak NS za oktobar.
Kaze mi zena da je to jedini nacin da vidi jajnike ,jajovode i sve ostalo.
E sad postoji mogucnost da do tad ostanem trudna i da se spasim svega!!!user posted image
A sto se tice ovog glukofaza groznog od koga p. i imam p.TO JE NORMALNO!user posted image
Interesuje me da li je neko to radio od vas devojke?
****Taso izvini ako OPET postavljam pitanje gde ne treba,uputi me molim te ako vec imate temu o tome.user posted image user posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 15:57:24   
boje
cao, draga user posted image user posted image Bas sam razmisljala dans o tebi. nisam znala u koliko sati si zakazala pregled
Jel ti je objasnila kakav je to pregled?

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:02:00   
boje
ja sam draga otkazala pregled.JBG, morala sam.
MM pije antibiotike zbog upaljenih zlezda na vratu i ne moze jos mesec dana da da uzorak na analizu. Popiuser posted image  sam. Zvala sam onda ordinaciju gde radi Kopitovicka i morala sam da otkazem.Htela sam da zakazem za jul, ali mi je med. sestra rekla da jos ne zakazuju za jul zato sto ne znaju kad ce dr na godisnji.Tako da sad ne znam nista

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:09:19   
andjelko
E caos!user posted image Jeste sve mi je objasnila.Odes ujutru u 8h i sutra 2h posle budjenja ides kuci.Dobila sam i sta sve treba da uradim pre zahvata....
Valjda sve rade ima 5 pregleda.I kao onda ce znati u cemu je problem.A znas ono sto sam ti pricala za lab.i spermogram od mm ispostavi se da je jadnice dzabe pijo onolike lekove!!!!JA SAM PROBLEM!Ima na njihovom sajtu sta sve podrazumevaju pod jedn.dijagnostiku br.steriliteta...
****Boga molim da ostanem trudna pre toga!Samo da to seckanje izbegnemuser posted image

(odgovor članu boje)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:11:07   
andjelko
Mozda i ti ostanes trudna u medju vremenu.Ko zna?!user posted image user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Policistični jajnici
18.6.2009 16:20:45   
andjelko
Doktorka je inace fina i JAKO DIREKTNA.Odmah ti ona ona kaze sta je problemuser posted image
I kao mladi ste, idite na more vodite ljubav....user posted image I kao kad sve to prodje ako bude neki problem dace mi neke tablete da pijem i eventualno da uradimo inseminaciju.....Ili sta vec....
Posto imam 25god,kao draga ima vremene polako......Ej veruj mi proslo je vec 3god kako smo u braku ,2god bas radimo na tome i vec mi je ono HOCU BEBU!!!Sta bi da je duze...

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - promene na grliću mat...
Kako određivati plodne dane pomoću praćenja promena na grliću materice?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here