|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
12.2.2013 14:42:48   
jelena98
cure koji je doktor na podrucju BL.najbolji za pcso. dali neko znauser posted image

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 1176
   RE: Policistični jajnici
13.2.2013 19:48:33   
Novljanka
Dugo čitam ipratim vaše postove pa odlučih da vam ispričam moju priču koja će vam sigurno biti STIMULANS al ne ovulatorni već psihički.
Imam PCOS godinu dana nisam mogla ostati trudna a po struci sam babica tako da sam radila sve što se može uraditi u tom periodu i ništa.Premorena i fizički i psihički lagano posustajem bliži se ljeto i trebam odmor od svega!Poslednja meca mi je bila 25.05. nikada nisu bile redovne ako nisam pod terapijom (kontraceptivnom)
kasni -ne dolazi JUN JUL AVGUST radim grav. testove negativni pošto živim na moru bilo mi je super to ljuto bez nje.Kraj Septembra opet test kad POZITIVAN!!!!!user posted image
NELOGIČNO-TEST NE VALJA
za 3 dana ponovim opet ++++.
Pođem na pregled ništa se ne vidi u materici koja je inače zavaljena.
Radim betu + i tako 3 nesigurne nedelje radim betu i UZ vaginalni nema ništa.user posted image
Hvatao me je strah od vanmaterične beta raste a plod se ne vidi!user posted image
Kad tek u VI nedelji pojavljuje se veliki kružić u materici.user posted image
BINGO!!!!!!user posted image
Po svojoj strukturi i izgledu nije izgledao da će opstati bila sam u pripravnosti tako da se nisam mogla baš ni radovati!user posted image
Ali u 8 nedelji dobijem bolove i kontrakcije na sred šetališta jer mi se išlo u WC pa sam trpila i čekala da dođem kući_LUDAK!user posted image
Da ne dužim sve se to saniralo i smirilo bebac je opstao i sada ima 6 godina momak kreće u školu!user posted image
Ovom pričom sam vam htijela pokazati da se čuda dešavaju i da ne očajavate.user posted image
U mom slučaju 3 MC su mi izostala a ovulacija je bila i uhvatili smo je.Nijedan specijalista ,primarius ni profesor gin. i akušerstva sa kojima sam radila nisu znali da mi objasne kako je došlo do začeća.
Sada VAJEMO[user posted image sm=jezicek.gif] drugo evo već 1 god ali uspjećemo sigurna sam.user posted image user posted image user posted image
POZDRAV ZA SVE ONE KOJI ČEKAJU

(odgovor članu jelena98)
Direktna veza do poruke: 1177
   RE: Policistični jajnici
14.2.2013 20:36:48   
njanja52
Devojke, pcos mi je utvrdjen pre 3 meseca, nakon dugogodisnje upotrebe pilula za kontracepciju. Nisam radila ogtt sa insulinemijama i zanima me da li mogu da imam problem sa insulinom ako mi je glukoza u granicama normale (4.98, ref. vred. 4.11 - 5.89)?

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu Novljanka)
Direktna veza do poruke: 1178
   RE: Policistični jajnici
14.2.2013 21:53:42   
little_one
naravno da mozes....glukoza je kod inzulinske rezistencije uvijek u granicama normale ili cak i niza 2 sata nakon jela jer je inzulin povisen pa obara secer vise nego sto treba...provjeri ti i inzulin a i druge hormone kao i hormone stitne zlijezde...a kako su ti ustanovili PCOS? Nadam se ne samo ultrazvucnim pregledom? Da li si radila polne hormone?

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 1179
   RE: Policistični jajnici
14.2.2013 22:17:10   
njanja52
Proverila stitnu i ustanovljena hipotireoza, pijem eutirox od 25 mikrograma. Radila sam i polne hormone, LH mi je bio tri puta veci od FSH... U svakom slucaju, niko mi nije rekao da proverim insulin...
Hvala na odgovoru!user posted image

_____________________________

Zapamti: snovi postaju stvarnost, samo trebaš verovati.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1180
   RE: Policistični jajnici
18.2.2013 17:23:35   
cvetic2
Drage moje,
vec duze vreme čitam vaše probleme koji i mene muče.... Pre dve godine sam imala vanmateričnu trudnoću i od tada ništa oduser posted image , bila sam na pregledima, terapijama, ali ništa... Pre nekih mesec dana sam otisla kod doktora koji mi je preporučila drugarica i vidim poboljšanje u smislu sređivanja ciklusa (ciklus mi je bio 4 puta godišnje i to uz lekove da ga izazove), pijem Glucophage 2x500mg a sledece nedelje idem na produvavanje jajovoda i znaću sta dalje raditi. Danas sam dobila rezultate hormona, 3dc: FSH 7,49 LH 3,26 Prolaktin 196,0 Estradiol 42,6 Molim Vas da mi ovo protumačite..... user posted image user posted image

(odgovor članu njanja52)
Direktna veza do poruke: 1181
   RE: Policistični jajnici
18.2.2013 23:30:11   
bakili
odlicno,samo naprijed sa terapijom,ja sam nakon 6 mjes posle terapije kao ti samo sioforom ostala trudna,a taman sam trebala ici na prod jajovoda, da pokusamo prvo sa insjem pa na vantjelesnu.mozda ce tebi trebati manje ili malo vise vremena,uglavnom ne odustaj jer nije svaki organ isti.koliko se ja mogu sjetiti mojih nalaza vidim da ti je FSH veci od LH sto je super,jer su moji bili u inverziji,dakle obrnuto,e sad ovih drugih se iskreno ne sjecamali javice ti se sigurno neka od cura koja je skorije radila analize.pozdrav

(odgovor članu cvetic2)
Direktna veza do poruke: 1182
   RE: Policistični jajnici
25.2.2013 22:17:56   
madre
zene moje, za koji caj ste se odlucile da pijete? virak, macinu travu, kombinacija vrka i hajducke ili nesto cetvrtouser posted image i da li pijuckate nesto pored toga, femisan a, peruvian maku ili nesto slicno tome, na prirodnoj bazi?user posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu bakili)
Direktna veza do poruke: 1183
   RE: Policistični jajnici
25.2.2013 22:28:13   
maksmin
ja sam prvo pila virak i hajducku, a onda sam uzela femisan a kapi, i pijem samo njih, sadrze iste supstance, ali su mi bile lakse za koriscenje, nekako mi je bilo preko glave kuvanje cajeva po ceo dan, ovako bocicu sa sobom i kad treba cas razmutim.

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1184
   RE: Policistični jajnici
26.2.2013 10:19:23   
ksenija81
Meni je ustanovljen sindrom pcos, ali fizicki mi jajnici nisu cisticni. Imala sam povisen amh, suk i insulin ok pre i posle jela 2h, tako da mi nista nije ukazivalo i 4godine mi niko nije to rekao. Malo povisen i povremeno prolaktin... Pocela sam sa terapijom pa cemo videti.
Moja dr kaze da je tu problem los kvalite jc iako imam O.
Takodje za dozrevanje folikula je eophodan magnezijum i vitamin D( d mi je u deficiti). Tako da to isto moze uticati na pcos. Ali prethodno treba proveriti parametre... ne piti na svoju ruku jer visak d vit nije dobar.

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu maksmin)
Direktna veza do poruke: 1185
   RE: Policistični jajnici
7.3.2013 1:55:43   
Nađolina
Devojčice moje, nije me dugo bilo... Samo hocu da vas ljubim i da prijavim da pijem Siofor 500 x4 dnevno, vec dva mjeseca. Sada trebam da vadim krv da vidim sta se od svega toga promjenilo, posto su mi prvi nalazi insulina bili, 7 prije jela a dva sata nakon jela 57, bas bas visoko user posted image Skinula 5-6 kilica, ciklusi postali redovni, ja nemam napade gladi, fino se osjecamuser posted image user posted image , nadam seuser posted image  jednom malom smetalu , voljela bih da ugledamuser posted image  brzo, jako sam nestrpljiva....
Ljubim vas do neba! Drzimo fige jedne drugima :*** VREME JE ZA BEBE!!

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1186
   RE: Policistični jajnici
7.3.2013 8:58:09   
little_one
Nađolina na pravom si putu! Sad tek vidim da si mi sugrađanka user posted image Javljaj nam kako napredujes...user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1187
   RE: Policistični jajnici
7.3.2013 9:59:33   
milenatea
Nadjolina draga zelim ti punoo srece

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1188
   RE: Policistični jajnici
9.3.2013 15:18:15   
Nađolina
LH testovi za utvrđivanje ovulacije ovaj mjesec su mi bili pozitivni 14, 15 i 16 dana mc. user posted image   Pa cemo vidjeti, obozavam ovu svoju euforiju i nadu sve dok ne dodje user posted image  user posted image  
Cureeee, samo tom snu trazim ostvarenje... Ljubim vas do neba i hvala na podršci!!!  Želim vam svima osmjehe i da ugledamo user posted image user posted image  i user posted image user posted image , da budemo lijepe zdrave i sretne user posted image .... 

< Poruku je uredio Nađolina -- 9.3.2013 15:24:52 >


_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu milenatea)
Direktna veza do poruke: 1189
   RE: Policistični jajnici
14.3.2013 22:52:02   
cvrcak84
Nadjolina, sugradjanko user posted image Ja takodje pijem Sifor, tacnije Aglikem, mislila sam da sam jedina sa tako velikom dozom ali sad vidim da nisam. Kod mene je na prvom testiranju inzlin bio 0' 16 a nakon 120' 157 tako da mislim da ces da se utjesis kad ovo procitas, ne znam jednino koje su tvoje ref. vr. ja sam radila na Paprikovcu...
Na drugom testiranju nakon mjesec dana mi je 0' isto oko 15-16 a nakon 120' je 33 (pisem napamet pa mozda malo pogrijesim ali tu negdje)
Ono sto mene brine je sto sam omrsavila 1kg, sto racunam kao da nisam ni omrsavila, pijem mjesec i po i jos se nadam da cu tek poceti da mrsavim, to bi mi bila velika zelja a i vjerovatno bi mi user posted image bila redovnija, samim tim i vece sanse za ovulaciju...

Jesi li radila kontrolni nalaz? Kakav je?

Ljubim vas sve i takodje se nadam jednom malom smetalu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1190
   RE: Policistični jajnici
16.3.2013 19:12:16   
glukica
Pozdrav svima,ja imam policisticne jajnike.Posle godina uziamanja siofora,godinu dana sam pila kontraceptivne tablete i sad ne pijem nista mesec dana. iskreno da vam kazem,smucilo mi se kljukanje vise tabletama,dosta je bilo... volela bih da dobijem bebu,pocela sam sa merenjem temperaturebsvako jutro,ali ne razumem bas najbolje kako se tu odredjuje ovulacija... Uglavnom ja bih da vas pozdravim i da zajedno podelimo nasa iskustva i muke :))) ako imate neke savete jedva cekam da ih cujem :))

(odgovor članu cvrcak84)
Direktna veza do poruke: 1191
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 13:00:26   
cvrcak84
Dobrodosla Glukica user posted image
Ti si sad, kako je moj gin.rekao, jako jako plodna u narednih mjesec-dva-tri, pa navali na muckanje i biceuser posted image

Jedino sto bih ti preporucila da pazis na ishranu, posto si vec pila Siofor i zelim ti da uspijes od user posted image

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1192
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 13:55:06   
glukica
Hvala puno !!! user posted image

(odgovor članu cvrcak84)
Direktna veza do poruke: 1193
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 21:58:05   
madre
dobro nam dosla, glukiceuser posted image
a koji su tvoji pokazatelji PCOSa? sta sve imas od simptoma?

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1194
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 22:58:03   
glukica
Kao prvo bez lekova dobijam jako retko ili nikako:( ciste na jajnicima se pojavljuju i nestaju sa vremena na vreme. I ne znam sta bih rekla jos, testosteron mi uglavnom pravi problem. Mada moram da nadjem sad nekig dobrog i normalnog lekara, pa da krenem sa analizama.mucim se godinama sa tim, a sad ksd zelim bebicu imam malo strah da se upustim u tu borbu... Ali dobro, sta je tu je user posted image imas li neku savet sta mu je potrebno od analiza?

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1195
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 23:04:11   
degu
Verujem da si hormone već radila čim spominješ testosteron. Za pco ti je potreban pre svega dobar endokrinolog, najbolje reproduktivni. Sledeće je da uradiš ogtt sa insulinemijama da se vidi da li imaš insulinsku rezistenciju. Terapija je uglavnom metformin, koliko sam ja shvatila on pozitivno utiče i kad nema insulinske rezistencije, na sve metaboličke procese u organizmu pa tako reguliše i LH i testosteron. Ja ću uskoro da ponovim sve hormone pa ću videti koliko mi je ta terapija za ovih godinu i po pomogla.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1196
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 23:10:34   
glukica
Radila sam hormone, samo nisam skoro. Ja sam pila siofor oko 6 god. I pomogao mi je dosta, samo sto je prestso vise da mi deluje. Kafa sam se pre god i po dana preselila u Nem. Nisam dobila skoro 6 meseci, onda sam nasla nekog ginekologa koji mi je dao kontraceptive. Pila sam god dana i sad mesec dana ne pijem nista, jednom sam dobila i sad cekam da vidim kako ce biti. A da prethodno sam isla na akupunkturu i pila neke cajeve. Zelim da pokusam malo sa nekim prirodnim stvarima.... Sad mi je sledece neki dobar lekar pa cemo videti dace Bog da bude dobro user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1197
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 23:13:25   
degu
Glukice onda možeš da pokušaš sa čajem virkom( vrkutom), meni je bio od velike pomoći, od njega sam redovno dobijala. Imaš temu na RR, sigurno i tamo možeš da nađeš taj čaj user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1198
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 23:27:12   
glukica
Super, iscitacu sve :) koji ti terapiju sad koristis? I kakve probleme imas sa pcos-om? Ja sam ponekad skroz luda od hormona user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1199
   RE: Policistični jajnici
17.3.2013 23:33:05   
degu
Ja pijem gluformin, to je isto što i siofor. Generalno nemam nekih velikih problema, možda samo malko povećana maljavost i neredovni ciklusi. Sa gluforminom su se tu i tamo ustalili, a super su mi bili i sa virkom. Pila sam 3 meseca pa mesec dana pauza, jer bi mi se svaki ciklus opet malo produžavao kao da manje reagujem na virak, onda napravim pauzu pa ponovo pijem i opet bih dobila na vreme.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  46 47 [48] 49 50   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here