|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Policistični jajnici
18.3.2013 9:44:29   
glukica
Onda si srecna, ja sam bas svakakve promene imala zbog hormona. I raspolozenja, preznojavanja itd a jel si u isto vreme uzimala i taj caj i lekove ? Ja sad pijem neke kineske cajeve i jednom sam dobila sad cekam sledeci ciklus uskoro bi treabalo... Samo da dobijam jednomu zivotu bez lekova to mi je zelja user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1201
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 11:23:54   
Nađolina
cvrcak84  Hejjj, pa bas ima nas trudilica ovdje iz B.L. dosta  :))) Evo, upravo sam vadila krv- insulin na taste, doruckovala (makovnjacu user posted image  user posted image  user posted image user posted image  ) i sada cekam 2 h da prodje da vadim ponovo insulin. Krv vadim na Paprikovcu, posto tu i radim, samo na jednoj drugoj klinici. Mislim da ce biti ok. Prije Siofor-a nisam nikako ni imala oulacije , a sada kada radim na sredini ciklusa ove kucne testice za ovulaciju, jasno se pokaze da je pozitivan. Uz to, redovan mi je ciklus vec tri mjeseca sto je prije bilo user posted image  gotovo nemoguće. Moj endokrinolog je dr Mirjana Bojić, i svakom bih je preporučila, bavi se reproduktivnom endokrinologijom i jako je savjesna.
Ja vas puno ljubim i nadam se user posted image  za koji mjesec :) Moramo uspjeti :)

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1202
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 12:10:01   
stidljivko
Ja imam PCOS, radila ogtt, ok, pijem ipak gluformin 2X dnevno, pokusala sam stim ovulacije al sipakuser posted image sad opet na kontracept, pa da vidimo...poludecu...

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1203
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 12:54:46   
little_one

IZVORNA PORUKA: Nađolina

cvrcak84  Hejjj, pa bas ima nas trudilica ovdje iz B.L. dosta  :))) Evo, upravo sam vadila krv- insulin na taste, doruckovala (makovnjacu user posted image  user posted image  user posted image user posted image  ) i sada cekam 2 h da prodje da vadim ponovo insulin. Krv vadim na Paprikovcu, posto tu i radim, samo na jednoj drugoj klinici. Mislim da ce biti ok. Prije Siofor-a nisam nikako ni imala oulacije , a sada kada radim na sredini ciklusa ove kucne testice za ovulaciju, jasno se pokaze da je pozitivan. Uz to, redovan mi je ciklus vec tri mjeseca sto je prije bilo user posted image  gotovo nemoguće. Moj endokrinolog je dr Mirjana Bojić, i svakom bih je preporučila, bavi se reproduktivnom endokrinologijom i jako je savjesna.
Ja vas puno ljubim i nadam se user posted image  za koji mjesec :) Moramo uspjeti :)


Nadjolina, dr Bojic je stvarno divna zena i odlican endokrinolog...svaka joj cast, ona je prije svega covjek a uz to i odlican doktor!user posted image
Javi nam sta si uradila.

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1204
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 13:46:48   
Nađolina
Ekiiipaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  za mene :) moj insulin se redukovao skroz. Bio je normalan na taste i ranije , ali je nakon jela bio poduplan , oko 56... Danas je 10,8 2 h poslije jela. Sretna sam :))) Ostatak nalaza vadim sutra, pa vam javljam sve... Mnogo vas grlim i ljubim!!!!!!! I nadam se da ovaj mjesec nece biti grozne user posted image  vjestice i da ce skočiti jedino BhCG:D


_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1205
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 14:00:24   
glukica
user posted image user posted image user posted image . I navijamo za user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1206
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 16:41:24   
cvrcak84
Nadjolina user posted image user posted image user posted image user posted image sad se baci u akciju user posted image
kad smo vec kod dr. ja idem kod Berica, vec dugo imam povjerenje u njega i po preporuci sestre (od muza) koja je dr. a ima dijabetes od 12. god. (ima dvoje djece)user posted image za sad sam zadovoljna, jedino sto mi je rekao da kad ostanem trudna prekidam sa Sioforom, vidim da to bas i nije pametno po misljenju mnogih od vas user posted image
I da napomenem, prije nekih 7-8god sam bila kod dr. Bojic, tad mi se uopste nije svidjela, mozda se promjenila a mozda sam ja imala los dan, ali mi je svakako ostalo to nesto u malom mozgu pa sad imam kocnicu da idem kod nje user posted image
Ali meni se sad i stitna umjesala u moju muku, do sad je uvijek bila ok i ni posumnjala nisam da moze tu da bude problem, kad sam dobila nalaz sokirla sam se.. Nije toliko strasno ali za zatrudnjivanje nije bas povoljno user posted image

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1207
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 17:43:10   
Nađolina
cvrčak84 heej, pa zar sad  i štitna... cccc... Vidis, moji nalazi hormona stitne i polnih hormona su svi uredu, a vadila sam ih do sad bar 5 puta, tj. svake godine. Osim ono sto je kod nas damica sa pcos normalno, inverzija lh i fsh 3 dana ciklusa, ali nadam se da sam i to rijesila... Trudilica sam već dvije godine, probala sam dosta stvari. ali eto... Siofor me oporavlja... Ako zabebim ubrzo, vas, svoje sugrađanke vodim na voćni kup (to smijemo, nije mnogo slatko) a vama ostalima saljemo virtuelnim putem najsladji poljubac koji postoji :D user posted image  Usput, nisam vam rekla da me neko jutro u 3:40 spopala mučnina i natjerala na povraćanje, nikad joj se nisam više obradovala user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu cvrcak84)
Direktna veza do poruke: 1208
   RE: Policistični jajnici
19.3.2013 22:53:34   
little_one

IZVORNA PORUKA: Nađolina

[ Ako zabebim ubrzo, vas, svoje sugrađanke vodim na voćni kup (to smijemo, nije mnogo slatko) a vama ostalima saljemo virtuelnim putem najsladji poljubac koji postoji :D user posted image  Usput, nisam vam rekla da me neko jutro u 3:40 spopala mučnina i natjerala na povraćanje, nikad joj se nisam više obradovala user posted image user posted image user posted image  


Nadjolina, bravo za inzulin....sad samo pazi na hranu i prati redovno inzulin...ako ipak ne budes trudna ovaj mjesec (al ipak se nadam da hoces) obavezno uradi nalaze polnih hormona da provjeris i u kakvom ti je sad stanju lh i fsh a i ostali naravno hormoni. Mjesec kad sam ja zatrudnila, igrom slucaja sam napravila polne hormone i da vidis kako su idealne bile vrijednosti....i naravno dobra ovulacija (iako je opet bila nesto kasnije) i pozitivan testic user posted image a i beta....ukoliko nema drugih problema brzo ces ti nas da vodis na taj vocni kup, drzimo te za rijec. Cvrcak mi je vec obecala kafu tako da nemojte da omanete nijedna user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1209
   RE: Policistični jajnici
20.3.2013 12:09:37   
Nađolina
Daa little_one upravu si za hormone , i to cu morati iskontrolisati, ja (NE)očekujem ciklus vec za dva tri dana, pa bih mogla uraditi tada i testic ako se nista ne desi, tj. ako ne stigneuser posted image a onda trk na kup ili neki banana-split, a i cvrčka moze da nam se pridruzi :D user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1210
   RE: Policistični jajnici
20.3.2013 18:00:37   
lady_b
Napisala sam cijeli post i obrisao se user posted image evo ponovo ću..

jao koliko Banjalučanki user posted image evo i ja sam pacijent dr Bojić... Moram da se nadovežem na pitanje da li isključiti Siofor u trudnoći.. Evo meni je dr neki dan tek isključila a ušla sam u deveti mjesec trudnoće.. Morala je to sada uraditi zbog donjenja.. Nekome se Siofor isključuje do 12-te nedelje, al eto meni nije mogla jer je bio visok inzulin, nije bio tolikooo visok al opet nije htjela da rizikuje, jer Siofor ne šteti plodu. I sigurna sam da se NE smije isključiti do makar 12-te nedelje.

Navijam da što prije ugledate svoje user posted image user posted image

Veliki pozdravčić sa sve user posted image

(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1211
   RE: Policistični jajnici
20.3.2013 20:32:07   
little_one
Lady user posted image jos malo i malo user posted image stize! user posted image

Ja sam siofor pila do 12te nedjelje, ali sam dovela koliko toliko inzulin u red u trudnoci i redovno ga kontrolisala i pazila sta jedem u trudnoci...i sa drugom bebom cu isto, nadam se da cu drugi put lakse da zatrudnim user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 1212
   RE: Policistični jajnici
20.3.2013 22:51:16   
Anoniman
zasto do 12. nedelje? moze li IR izazvati spontani pobacaj?

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 1213
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 8:33:57   
little_one
Macaki moze....imam nekoliko primjera gdje je prekid uzimanja metformina uzrokovao spontani, nazalost....a mislim i da je moja prva bebica otisla zahvaljujuci povisenom inzulinu za koji tada jos uvijek nisam znala...ali to je samo pretpostavka za moj spontani...ipak bilo kako bilo dok nisam pocela piti siofor druga beba nije dosla...i evo sad moja beba ima nepunih 6 mjeseci..

Valjda je 12 ta nedjelja u principu kljucna jer se tad formira posteljica i beba pocinje da se hrani preko posteljice a sve do tada zavisi od maminih hormona koji ako ne rade posao kako treba dovedu do spontanog...mada se cesto preporucuje da se siofor koristi do kraja trudnoce...ja sam uspjela hranom da ga odrzavam dobrim tako da je dr preporucila da prekinem siofor jer su nalazi dobri a npr World je do kraja trudnoce trosila siofor (ista dr je u pitanju bila) a obe cure su nam slatke i zdrave ko med user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 21.3.2013 8:37:34 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1214
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 9:18:12   
lady_b
Little_one još malooo user posted image jedva čekam, baš mi dosadilo user posted image

Ti si bila dobra trudnica i pazila šta jedeš a mene ubiše slatkiši user posted image al stvarno ne pazim šta jedem, vjerovatno zato dr nije htjela da mi isključi ranije Siofor..

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1215
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 11:29:35   
cvrcak84
Nađolina navijamo za user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Kad NE ocekujes user posted image ?
Kafica moze moze, vocni kup takodje user posted image Ja moram priznati da nisam bas disciplinovana kao LO ali trudim se da postanem sto vise, inace dr mi je rekao da je dovoljno i 30% da se pridrzavam ishrane koju mi je preporucio i da ce biti ok jer nemam secer, vjerovatn i najmanja korekcija je bolja nego nikakva user posted image
Pozdrav cure i srecno svima, a hvala LO koja nas bodri iako je svoj problem riesila i dobila slatku curicu!!! user posted image user posted image user posted image
Lady_b srecno, drzimo ti fige! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperare sibi maximum imperium est!

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 1216
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 11:40:58   
lady_b
Hvala cvrcak84 samo se pridržavajte i vi ćete uskoro da ugledate svoje user posted image user posted image

A LO svakako poslušajte, ona je divna osoba i bodrila je i mene i slušala sam njene savjete.. Opet je puno lakše kada je neko već prošao kroz to pa može da vam daje savjete! user posted image

(odgovor članu cvrcak84)
Direktna veza do poruke: 1217
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 11:56:37   
little_one
uh sad ste me user posted image hvala vam na divnim rijecima al nema vam tu neke divote kod mene....samo mi zao da lutate i razbijate glavu ko ja sto sam dok nisam skapirala u cemu je stvar...sretno cure...lady jos malo stize bebana a cvrcak, nadjolina a i sve ostale cekalice...stizu vam user posted image jaaaaaaako brzo nadam se user posted image

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 1218
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 15:04:04   
Nađolina
Cure, da li je neka od vas pila Macinu travu ili Ocajnicu, moze li se piti uz Siofor i kada, kako, koliko? Bas me zanima, posto imam jednu citavu vrecicu kuci :) A baka mij e pricala da  su zene u njeno vrijeme, koje su zeljele zatrudnjeti pile macinu travu user posted image  Iskustva?

_____________________________

" Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono ALI svaki put kad kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš... "

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1219
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 16:20:20   
little_one
Nadjolina, imas temu o tome. Ja macinu nisam pila, ali znam da se ona smije piti samo prvi dio ciklusa (mada neko kaze da moze citav) ali ja nisam smjela jer navodno moze dovesti do spontanog. Ja sam pila virak (vrkutu) i on se smije piti citav ciklus, mada sam ga ja izbjegavala kad dobijem da pijem.


(odgovor članu Nađolina)
Direktna veza do poruke: 1220
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 18:50:39   
Anoniman
hvala little one na odgovoru user posted image
ja nemam terapiju za IR, samo korekcija ishrane. premda se toga bas i ne pridrzavam..

(odgovor članu little_one)
  Direktna veza do poruke: 1221
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 19:11:15   
little_one
Macaki, potrudi se, nije toliko tesko kad krenes...trebas za pocetak eliminisati proste ugljikohidrate, hljeb, slatkise npr i jesti redovno, 5 puta dnevno, 3 glavna obroka i 2 uzine...potrazi spisak namirnica sa niskim glikemijskim indeksom...to bi trebalo da ti bude osnova u ishrani...naravno to podrazumjeva dosta kuhanja i odricanja. Ali je taj put najbolji, jer jednom kad promijenis navike u ishrani onda si na pravom putu...ja sam isla brzim putem da zatrudnim ali pomalo eliminisem sve lose namirnice iz svoje ishrane sto od srca preporucujem i svima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1222
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 19:56:49   
glukica
Jel to vazi ta ishrana za sve zene sa policisticnim jajnicima? Ja imam problema sa kilazom :(( nikako da smrsam... A imam i IR .. Mada mi doktori nista posebno nisu rekli za to..

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1223
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 21:03:26   
little_one
takav nacin ishrane trebalo bi da imaju svi dijabeticari generalno pa i mi sa inzulinskom rezistencijom...to je bolji nacin od upotrebe tableta a pogotovo kod onih kojima je inzulin svega malo povisen....evo link pa tu mozes pogledati spisak namirnica i njihovog GI (glikemijski indeks)


(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 1224
   RE: Policistični jajnici
21.3.2013 21:54:01   
glukica
Nije mi nikada nije bio povisen inzulin.mada znam da sa IR treba voditi racuna o ishrani. Ako se tako hranim,jel to moze biti i kao neka vrtsa dietej? mislim da li se i kilogrami regulisu? bas cu da pogledam sad,hvala user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here