|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nesanica
28.10.2009 14:20:05   
dzepna venerica
ja imam  problem user posted image user posted image ne mogu  normalno da spavam od kako sam trudna... samo se nesto shtrecam, budim, cimam u toku noci, kao da me jede nesto... MM kaze da je to sasvim normalno u trundoci, ta nesanica... ali ja ne mogu da toooooo, jer kad ustanem onda sam nervozna kao pas! i tako mi ceo dan prodje u nerviranju oko gluposti....a ono kad cujem, da trudnica spava po ceo dan, ili bar popodne prilegne...to samo mogu da sanjam... ne znam zasto je to tako?>?>?  neka pomoooooc?? pliiiiiz????

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nesanica
28.10.2009 14:25:21   
sanji
Venerice, ne vidim koliko si trudna ali moram da te razočaram - nećeš se ti skoro naspavati! user posted image Meni je isto tako od početka. Jednom u 3-4 dana imam utisak da se onesvestim koliko mi se spava pa spojim nekoliko sati a onda sve iz početka! user posted image Svi se smeju kad kažem da jedva čekam da se porodim da bi se naspavala. user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nesanica
28.10.2009 14:26:31   
Rivana

IZVORNA PORUKA: sanji

Venerice, ne vidim koliko si trudna ali moram da te razočaram - nećeš se ti skoro naspavati! user posted image Meni je isto tako od početka. Jednom u 3-4 dana imam utisak da se onesvestim koliko mi se spava pa spojim nekoliko sati a onda sve iz početka! user posted image Svi se smeju kad kažem da jedva čekam da se porodim da bi se naspavala. user posted image

tek se onda neces naspavti user posted image

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nesanica
28.10.2009 14:30:46   
sanji
Ma znam! user posted image   Zato mi se svi smeju! user posted image Ja ipak imam utisak da će me pustiti bar kad spavam da spavam pa makar 2 sata. Ovo kao spavanje me izluđuje. Ja sam inače spavala kao top a sad čujem i napolju šta se dešasva! user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nesanica
28.10.2009 21:34:00   
dzepna venerica
hej Sanji, ja sam u 9oj nedelji user posted image :) a i ja isto cujem sve zivo, stvari koje nikada ranije nisam ni primecivala...uzaaaaas, hoooocuuu daaaa sppaaaaavaaaaammm user posted image   mora da postoji neka fora user posted image toplo mleko sam probala, ne ide.... caj od nane, ni to.... dajte nekii predlog user posted image

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nesanica
29.10.2009 11:32:16   
sanji
I ja sam svašta probala ali ništa ne pomaže! user posted image Navikneš se vremenom! user posted image Nekad ustaneš besna, nekad ne, proći će kad se porodimo! user posted image  user posted image  user posted image A tad nećemo spavati zbog beba.Ovo ti dođe kao priprema za kasnije nespavanje.user posted image

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu dzepna venerica)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nesanica
29.10.2009 11:34:31   
LillyT
Eh, ja nocas nisam mogla da spavam, budila sam se zilion puta (a do juce sam kukala na komu), izgleda da ulazim u period nesanice.....

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nesanica
29.10.2009 11:34:54   
eugenija
I ja sam jako malo spavala celu trudnoću.. A kada sam se porodila, ta tri dana u bolnici nisam UOPŠTE spavala, ni minut. Sada sam već naučila da malo spavam, tako da se i organizam navikao.

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nesanica
29.10.2009 11:38:20   
Trcosava
kad pomenu bolnicu...ljudi ja u životu nisam bila u bolnici, meni je problem krevet kad promenim...ja ne znam kako ću ta tri dana user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nesanica
30.10.2009 17:19:15   
dzepna venerica
hvala na pokusajima heehhehee, izgleda da nam samo preostaje da se navikavamo na ovakvo stanje i dA se tesimo da je to priprema za bebicu kad se rodi hehehehhehe :)))))))))))

_____________________________

That''''s the way it goes! ljubaV.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nesanica
16.9.2011 12:52:39   
Anoniman
Oko mesec i po dana ne mogu da zaspim po nekoliko sati i ako zaspim budi me svaki sum , pokusala sam sa valerijanom i sa troduplom dozom , nista.. Da li da se obratim lekaru ili da pokusam sa jos necim ?


(odgovor članu dzepna venerica)
  Direktna veza do poruke: 36
   [Obrisana poruka]
16.9.2011 18:14:11   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nesanica
16.9.2011 18:45:56   
bea83
Ribizla, ja ceo život od kad pamtim imam problem sa nesanicom, samo što je to u fakultetskim danima dobilo malo ozbiljniji oblik, a zatim kad sam počela da radim potpuno se otrglo kontroli. Nikad ne mogu odmah da zaspim, to mi je nemoguća misija, ali obavezno imam i periode kad sve ukupno tokom noći spavam dva, tri sata i to traje po 5,6 dana. Pošto je bilo ne izdrživo tako raditi krenula sam da eksperimentišem sa prirodnim lekovima, probala sam valerijanu (ništa), nešto italijansko na primer herba de la note (ništa), i persen (on nekad upali nekad ne). I onda sam se posavetovala sa psihologom i dobila odgovor da je sasvim ok i bezopasno uzeti bromazepan od 1,5 mg (to je najmanja doza) ukoliko više od dve noći ne spavam kako treba. Od tad ga uvek imam u kući, i koristim ga po potrebi (otprilike jednom mesečno ili jednom u dva meseca,naravno ne sad u trudnoći) i što je zanimljivo čim se tu noć naspavam prekida se krug nesanice i onda spavam dalje normalno.
Eto to je moje iskustvo pa ti odluči samauser posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nesanica
16.9.2011 18:48:20   
World
hej ribizlo, ja sam imala taj period kad mi se to isto desavalo.... trajalo je mjesec-dva i spavala sam po otprilike sat-dva dnevno i bila hronicno umorna... rijesila sam problem uz pomoc homeopatije (baar mislim da mi je to pomoglo jer nisam nista drugo konzumirala), ali sve je pocivalo na stresu koje sam pozivljavala u tom periodu... u sustini, kad sam odlucila da ne razmisljam o problemima i malo ubijedila sebe da se opustim bar malo, uspjela sam da se nekako vratim u normalno stanje... to je sve psiha, pa ako mozes pocni da razmisljas malo drugacije, recimo ja sam tako bila sigurna kako opet necu moci spavati, pa sa takvim stavom tek onda nisam mogla... a onda sam presla na ubjedjivanje sebe kako cu super spavati i eto tako, pomalo sam dosla sebi.........

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nesanica
16.9.2011 22:23:37   
degu
Bea, čitam šta si napisala i kao da sam ja pisala user posted image
Imam i ja problem sa nesanicom već sigurno 15 godina, nikad nisam bila kod psihologa, što Bea kaže kad se prekine taj začarani krug, dalje opet kreće normalno.
Meni je najgori period bio pre 3 godine, kad mi se čini da sam godinu dana bila u tom začaranom krugu, dešavalo se i po nekoliko dana da uopšte ne mogu da zaspem. I kad me tako sastavi 2 noći za redom, popijem bromazepam.
Ali jeste to sve do psihe, otkad sam počela da govorim sebi da me baš briga i da ne spavam, preživeću i gotovo, počela sam i da spavam.
Sad sigurno pola godine nisam popila ni jedan bromazepam, uglavnom mi je dobro, naiđe opet neki trip koji mi ne da mira, ali ga držim pod kontrolom.
I ovo je istina što Svet kaže, čim krenem u krevet sa tim strahom da opet neću moći da spavam, to se sigurno i desi. Sad idem sa stavom: Baš me briga, šta bude, biće user posted image

< Poruku je uredio degu -- 16.9.2011 22:26:05 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nesanica
20.9.2011 16:30:04   
Anoniman
Probala sam s tim kapima , nista mi to ne pomaze , pokusacu da legnem rasterecena i sa verom u san user posted image

(odgovor članu degu)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nesanica
4.9.2012 1:20:46   
Celeste
nesanica, uh pa javi se nekad cini mi se i bez razloga bez ikakve najave. Nekad mi dan bude divan i uvece kad legnem valjda sabiram utiske i valjda to sabiranje potraje, pa se ukocim i vise ne mogu da se namestim user posted image nekad se desava da me bas muci neki problem, u svakom slucaju mi se cesto desava. Kad radim i kad imam obaveze nekako se sve uskladi, najgore je kad je covek besposlen.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nesanica
26.10.2012 6:01:57   
adulence
polako ali sigurno je pocela da me ubija nesanica,znam da je to za skoro kraj trudnoce normalno,ali bas sam iscrpljena...

(odgovor članu Celeste)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nesanica
29.12.2012 7:24:04   
boba 11
Evo me od 5 budna i posto sam sat provela lezeci od nervoze sam ustala popila kafu i dopisujem se sama sa sobom

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nesanica
29.12.2012 21:30:44   
panpan1
ako niste trudne najbolji lek za nesanicu je da radite dok ne padnete u nesvest - vise rad-vise para-bolji san user posted image

(odgovor članu boba 11)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nesanica
30.12.2012 2:26:22   
opcinjena
user posted image zabrinuta sam, kad to prodje san ce sam na oci doci

(odgovor članu panpan1)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nesanica
30.12.2012 3:44:19   
panonkinja
kako ne bi bila nesanica kad se po celi dan izlezavam, fali leto user posted image

(odgovor članu opcinjena)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nesanica
30.12.2012 13:16:21   
jelenica011
nemam nesanicu samo volim da slusam tu pesmu user posted image

(odgovor članu panonkinja)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nesanica
29.4.2014 4:40:43   
New Mom
Mene ubi nesanica u ovoj trudnoci. Vilenim po pola noci. Onda se jos ovo cudo u stomaku razbudi i tek onda nista od spavanja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jelenica011)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nesanica
29.4.2014 5:02:15   
dijana1*
NM tako je i meni bilo u ovoj trudnoci. Tek oko 5-6 ujutru me uhvati sanuser posted image a sada dojim pa dok ustanem, nahranim ga, iznosam....uveliko se razbudim.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here