|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Država refundira troškove trudnicama
30.3.2010 13:46:02   
lothroniell


Trudnice će ubuduće moći po skraćenoj proceduri da naplate troškove pregleda koje su platile, jer nisu mogle da budu pregledane u mreži zdravstvenih ustanova na uput. Moći će, takođe, da refundiraju i troškove za kupovinu lekova koje nisu mogle da dobiju na recept pod uslovom da ti medikamenti spadaju u prava iz zdravstvenog osiguranja.

Ovo je omogućeno izmenama Pravilnika o načinu i postupku ostvarivanja prava iz zdravstvene zaštite, koje je usvojio Upravni odbor Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje.

- Izmenom Pravilnika trudnicama je omogućeno da refundiraju sve troškove za preglede i lekove iz zdravstvenog osiguranja koje ne mogu odmah da dobiju na uput, odnosno recept - kaže Svetlana Vukajlović, direktor RZZO. - Za njih važi jednostavnija procedura nego za ostale osiguranike koji traže refundaciju, jer trudnice ne moraju da donose potvrdu iz zdravstvene ustanove da nisu mogle da budu pregledane.

Izmene u postupku i ostvarivanju prava iz zdravstvene zaštite za trudnice donete su prvenstveno zbog nekih pregleda koji se rade u određeno vreme trudnoće, a na koje trudnice moraju da čekaju u zdravstvenim ustanovama. To su prvenstveno dabl i tripl testovi, amniocenteza (analiza plodove vode), koja se radi od 16. do 19. nedelje trudnoće... Amniocenteza kod privatnika košta i do 40.000 dinara. Kada je reč o lekovima, trudnice najviše kubure sa “utrogestanom”. Taj lek kod nas nije registrovan. Trudnice ga kupuju, a sada će moći da refundiraju trošak terapije.

Račun i izjava

Pravo na refundaciju trudnica ostvaruje uz dokaz da je pregled ili lek preporučio lekar, a to su uput ili recept - objašnjava direktorka RZZO. - Uz to treba da donesu izveštaj o obavljenom pregledu i fiskalni račun kojim dokazuju da su platile uslugu. U filijali RZZO trudnica, osim toga, treba samo da da još pisanu izjavu da pregled ili lek nije mogla da dobije u javnom zdravstvu.
IZVOR


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Država refundira troškove trudnicama
10.4.2010 22:27:47   
cipiripi
ja ako bi prilozila sve do sad sta sam radila privatno i kupovala mogla bi na naplatim toliko da kupim licni uz user posted image user posted image user posted image
ko li ce meni da refundira fraxiparin koji primam od pre 3 dana..svaki dan do porodjaja i 6 nedelja posle..a cena jednom je 200 din.. user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Država refundira troškove trudnicama
21.6.2010 11:39:12   
ivaj
Vidim da niko nista ne pise o ovome,sta se desava s tim,ima li nesto od toga?
Citala sam sta sve treba od papira,a je li neko od vas uspeo da naplati nesto?
Gde se to ide,kad,kako?
Neka javi onaj ko znauser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:38:42   
Ana RR
Da li se refundira novac od epidurala? MM me ubeđuje da može da se refundira, nemam pojma da li je to tačno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:42:04   
Anoniman
Uff, najbolje se raspitaj. Ja sam trebala nabavljati Resogam (je l' beše to ime?) pošto je jedno vreme bila nestašica, pa su mi rekli ako u bolnici ne budu imali, da ću dobiti povrat (bila je tada oko 5000din). Na kraju je ipak bolnica nabavila

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:43:20   
ivaj
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da li se refundira novac od epidurala? MM me ubeđuje da može da se refundira, nemam pojma da li je to tačno.


ne moze anci,provereno.
ja pitala u nemanjinoj kad sam predavala za refundaciju lekova

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:44:23   
Ana RR
Uh, i ja treba da kupim rhogam, jer ću ga primiti u 28.nedelji. Ali to nema šanse da refundiram, u dom zdravlja idem samo po doznake pa sam usput pitala dr za rhogam i ona odbija da mi da u 28. nedelji, kaže primiću na porođaju. A u institutu za transfuziju krvi mi savetuju da ga primim, što će verovatno reći i moja dr kod koje vodim trudnoću.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:44:58   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Da li se refundira novac od epidurala? MM me ubeđuje da može da se refundira, nemam pojma da li je to tačno.


ne moze anci,provereno.
ja pitala u nemanjinoj kad sam predavala za refundaciju lekova



Eto. Odakle mm info da može, nemam pojma.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:46:23   
Anoniman
Ako su ti se pojavila antitela moraćeš primiti već sad (mislim u 28. nedelji). A vidi stvarno ima li bolnica na raspolaganju. I meni su svi pričali da obavezno kupim, kad mi na kraju dali po porođaju iz svojih zaliha user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:47:35   
Ana RR
Nisu se pojavila antitela, ali doktorka u institutu savetuje da primim pogotovo što posle spontanog nisam primila. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:51:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Nisu se pojavila antitela, ali doktorka u institutu savetuje da primim pogotovo što posle spontanog nisam primila. 


user posted image

Čudno.... Mene su slali svakih 6 nedelja na vađenje krvi i kontrolu antitela, pošto su svi nalazi bili nula (hvala Bogu) nisu mi ni davali. A moja kuma isto nije primila posle spontanog (nisu joj ni krvnu grupu utvrdili, tek u sledećoj trudnoći saznala da je Rh-) i posle ništa do porođaja....

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:51:30   
Anoniman
Ovo za refundiranje je žešći zez, jer ti uz račun treba potvrda državnog lekara da nije u mogućnosti da ti uradi , lupam, UZ, pregled, šta god (zbog kvara aparata, dugog čekanja na red i slično). A ja koliko sam upoznata, jedna od 20 žena uspe da izboksuje tu potvrdu. Isto je i za lekove, jer navodno tih "nedostupnih" lekova ima, ali se sklone, pa se zato mora kupovati. A lekar ne sme da ti da potvdru da nema lek, a ima ga "pod tezgom".

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:52:39   
Ana RR
Nemam pojma, pre neki dan mi je tako rekla. Kaže da je tako najbolje. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:54:56   
Ana RR
Bubo, to znam. A nema šanse da mi u dz daju potvrdu zato što ta dr misli da nema nikakve potrebe da primim rhogam sada, već na porođaju. Bzvz.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:56:03   
Anoniman
Nek ti onda napiše napismeno da misli da nema potrebe.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:56:45   
Anoniman
"Napiše napismeno" user posted image Tenkre , ja sam tenkre user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Država refundira troškove trudnicama
4.5.2011 14:57:16   
Ana RR
Nisam ni primetila user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Država refundira troškove trudnicama
24.11.2011 20:11:54   
trudnica3
da li se refundiraju troskovi analize sedam najcescih mutacija na cftr gen?Analiza je radjena na genetskom inzenjeringu a na osnovu uputa iz klinickog centra!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Država refundira troškove trudnicama
29.11.2011 9:13:41   
ivas
Ja lično znam ženu koja je refundirala pare od epidurala u Višegradskoj. Znam da je uzela potvrdu iz pravne službe Ministarstva zdravlja da je epidural standardna usluga a druge detalje ne znam. Raspitaću se pa ću Vam javiti svakako.

(odgovor članu trudnica3)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Država refundira troškove trudnicama
20.1.2012 15:05:16   
crazymama
ja znam za slucaj u subotici, zeni su dali uput za 4d da odradi u novom sadu, u NS joj rekli da su velike guzve, ona otisla privatno, podnela racun i refundirali joj 6000din.

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Država refundira troškove trudnicama
26.6.2012 11:46:57   
ivannna
cula sam da u nekim firmama u kojima su svi zaposleni osigurani trudnice koje su se porodile na carski rez imaju pravo da dobiju pare za to,da li znate nesto o tome? koja dokumenta su potrebna?

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Država refundira troškove trudnicama
26.6.2012 11:47:54   
ivannna
izvinjavam se,tek sam sad procitala da se radi o refundiranju od strane drzave a ne od strane firmi,sorry!

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Država refundira troškove trudnicama
26.6.2012 12:11:33   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: crazymama

ja znam za slucaj u subotici, zeni su dali uput za 4d da odradi u novom sadu, u NS joj rekli da su velike guzve, ona otisla privatno, podnela racun i refundirali joj 6000din.

Ovo je slučaj ako uspeš da dobiješ uput iz nekih opravdanih razloga da ideš za NS. Nema šanse svaka trudnica da dobije taj uput, tako da 99% mojih sugrađanki lepo nepovratno plati 6000din user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Država refundira troškove trudnicama
26.6.2012 17:42:23   
red3lilu
Pre 4 godine, sam na konto svoje dijagnoze spina bifida i izjave da nemam para za privatnika, dobila uput da se expertski UZ uradi u NS.
Ove godine na konto iste dijagnoze nisam dobila uput i platila sam privatno u SU 4500 din pregled. Obzirom da nije obavezan da se uradi, nema refundacije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Država refundira troškove trudnicama
30.12.2012 4:15:15   
panonkinja
tracak svetla u ovoj propaloj drzavi...

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here