|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
23.2.2010 23:12:08   
marince1
IZVORNA PORUKA: marince

Meni je 2 dana muka,povraca mi se i nemogu da pogledam kuvanu hranu.user posted image





edit: sutradan sam se prodila  user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
6.3.2010 0:31:13   
choopa choops
Osim iznenadnog spremanja koje je pocelo par dana ranije ja sam imala jos jedan znak.

A to je
probudila sam se rano ujutru potpuno naspavana, iako sam legla kao i uvijek oko 3h user posted image
Inace sam citav zivot spavalica, ali to jutro(7h) sam se ustala kao da je podne user posted image Pocela da tipkam na forumu, a moje prije nisu mogle da vjeruju da sam to ja (jer se to nikad nije desilo hihihi). Nakon dva sata su mi pocele kontrakcije user posted image tek tada mi jedna drugarica objasnila kako se dise na porodu (kod nas nema priprema), a oko 11h sam otisla u porodiliste user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
13.5.2010 14:02:16   
New Mom
Hm, sve sem krvavog iscetka imam, pa, bar dve nedelje. I spušten stomak, pritisak u karlici, bol u leđima, dijareju, zatezanje stomaka, razneženost. Spremanje stana tj. želja za takvim aktivnostima je zamrla potpuno pre 10-ak dana, sad me sveeee mrzi i sve mi je teško.
Ih, ne mogu ni na šta da se oslonim...

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
14.5.2010 11:17:54   
goda
Ja sam imala dijareju 2 dana pre porođaja i išla sam često da piškim, ništa više nisam primetila. 9 februara,uveče  sam napravila palačinke sebi i mužu,okupla se i legla spavati da bi se probudila 10 feb. u 3 h noći iz čista mira naspavana. Blejala sam u plafon oko 10 min. i osetila nešto toplo i mokro da se razliva po butinama. Znala sam da je vodenjak i brzo skočila da ne ukvasim krevet nego da sve ostane u pidžami (blesava). Polako se spremila i oko 3:45 sam bila u porodilištu (živim 5 min od porodilišta) da bi se porodila u 9:40 ujutru. Kada sam budila mm kažem mu "Dušo ustani pukao mi je vodenjak moram u bolnicu",skočio je iz kreverta i ne zna kuda će,i oblačio bi se i .... ma krenuo bi u gaćama koliko se bio uplašio.user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
27.5.2010 0:31:22   
Zoka81
IZVORNA PORUKA: goda

Ja sam imala dijareju 2 dana pre porođaja i išla sam često da piškim, ništa više nisam primetila. 9 februara,uveče  sam napravila palačinke sebi i mužu,okupla se i legla spavati da bi se probudila 10 feb. u 3 h noći iz čista mira naspavana. Blejala sam u plafon oko 10 min. i osetila nešto toplo i mokro da se razliva po butinama. Znala sam da je vodenjak i brzo skočila da ne ukvasim krevet nego da sve ostane u pidžami (blesava). Polako se spremila i oko 3:45 sam bila u porodilištu (živim 5 min od porodilišta) da bi se porodila u 9:40 ujutru. Kada sam budila mm kažem mu "Dušo ustani pukao mi je vodenjak moram u bolnicu",skočio je iz kreverta i ne zna kuda će,i oblačio bi se i .... ma krenuo bi u gaćama koliko se bio uplašio.user posted image

Dobra siuser posted image user posted image
Kaze krenuo bi u gacamauser posted image

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
15.6.2010 23:50:08   
bojana87
da li vam se desavalo da vam je pred porodjaj dugo bio tvrd stomak kao kamen,a bebica mirnija nego uvece?

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
15.6.2010 23:50:51   
bojana87
pardon htedoh reci nego inace user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
16.6.2010 16:58:39   
Tara
Ja imam dijareju vec tri dana, bolove u stomaku vec dve noci user posted image
E sad ne znam da li sam se prehladila ili su ovo ipak neki znaci user posted image
Bojana i meni je poceo da se stvrdnjava stomak ali mi bebana nikako nije mirna user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
16.6.2010 21:25:51   
bojana87
i moja se danas razmrdala user posted image
mene je isto nocas stomak ubijao ali i dalje nista
samo sam ceo dan strasno smorena i kenkava...
videcemo...

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
16.6.2010 21:32:07   
Iwana87
Bojana neznas ti moju majku,tacnije nezna ona tebe,inace bi znala kad ces da se porodis.Neverujem ja u snove ali moja majka je vestica po tom pitanju.Dva dana pre nego sto sam saznala da sam trudna sanjala mene kako sam rodila bebu.Sad dan pred porodjaj mi salje poruku kako si sta radis sanjala sam da si se porodila,i znala sam.Kazem mm racunaj u narednih dva dana da cu da se porodim i tako je i bilo.Salu na stranu,nekih simptoma posebnih se ne secam,ja sam se bukvalno zadnji mesec osecala kao da cu da poletim.Cinilo mi se da sam tek ostala trudna.

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.6.2010 7:58:32   
New Mom
IZVORNA PORUKA: New Mom

Hm, sve sem krvavog iscetka imam, pa, bar dve nedelje. I spušten stomak, pritisak u karlici, bol u leđima, dijareju, zatezanje stomaka, razneženost. Spremanje stana tj. želja za takvim aktivnostima je zamrla potpuno pre 10-ak dana, sad me sveeee mrzi i sve mi je teško.
Ih, ne mogu ni na šta da se oslonim...


Update:
Sve ovo što me je pratilo te dve nedelje nije ono pravo.
Dan pre porođaja sam imala bolove u leđima, preponama, karlici, ali potpuno drugog tipa nego pre, bilo je više iritirajuće, baš bih opisala kao stezanje u stomaku. Krsta su me pekla, valjda od tog rastavljanja kostiju, kao da mi koža žari. Hiperaktivnost? Pa, taj petak sam ustala u 6h kao zombi (nepopravljivi sam spavalica i ovo je neuobičajeno) i bila sam potpuno prepuna energije. Adrenalin me je držao ceo dan (i ceo sledeći).
Uveče oko 21.30h mi je ispao sluzni čep. Kontrakcije su krenule oko ponoći i to na 10 minuta. Do oko 4-5h sam od tada imala dijareju. Bila sam potpuno prazna na prijemu, klizma nije imala šta da očisti.
Porodila sam se u 11.31h u subotu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
2.9.2010 23:57:44   
MASHKA
žene ja sam zbunjena:
doktor mi kaže da se beba skroz spustila ali da je grlić zatvoren i čvrst. šta sada to znači...hoće li skoro bebac napolje ili neće???
sad ispada beba bi da izađe ali joj grlić neda?user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
3.9.2010 0:37:56   
Podrum Š.
IZVORNA PORUKA: MASHKA

žene ja sam zbunjena:
doktor mi kaže da se beba skroz spustila ali da je grlić zatvoren i čvrst. šta sada to znači...hoće li skoro bebac napolje ili neće???
sad ispada beba bi da izađe ali joj grlić neda?user posted image
Niš se ne sekiraj, sve će to priroda sama da sredi. Kontrakcije su te koje će ti otvoriti grlić i pripremiti ga za izlazak bebe... to što je beba spremna to nje njena stvar user posted image . Šalim se, to je individualno... Sve će biti u redu!!!

_____________________________

...s vrha brda svaka staza vodi nizbrdo...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
3.9.2010 9:12:28   
MASHKA
hvala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
3.9.2010 9:16:08   
jelena038
mene su krsta pocela a bole par dana pred porodjaj, onaj tup bol kostiju, kao zubobolja, kao odavno lomljena noga, kad boli na lose vreme... al sam objasnila..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
12.9.2010 10:31:50   
MASHKA
imam dijareju od sinoć i bole me krsta! daj bože da se nešto desi uskoro...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
21.10.2010 13:05:07   
Anoniman
u 38+3 sam nedelji, imam dijareju vec vise od nedelju dana, ako sam previse aktivna, posle me otkida donji deo stomaka, cini mi se da cu da se porodim koliko boli.. mm i ja smo imali odnos od juce 3 puta, imao je slobodan dan :) a citala sam da sperma ima neke hormone koji pokrecu kontrakcije.. bebica mi je bas aktivna, kao nikad pre. imala sam sluzavi iscedak, ali bez krvi i to kad sam se vratila sa pregleda, tako da je to vrvt od toga. stomak mi nije preterano velik, zamisljala sam da ce da bude siri bar za 10cm. ne mogu da verujem da je unutra bebica od oko 3kg. sama sam u okolini nemam skoro nikoga, bojim se da ne primetim kontrakcije. posto mi je prag bola visok.. kako izgledaju kontrakcije? 

(odgovor članu MASHKA)
  Direktna veza do poruke: 292
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
10.5.2011 0:54:34   
Anoniman
* Fantastično spremanje stana i pripreme "gnezda"
* Bolovi u leđima ili pritisak u karlici
* Krvavi iscedak (vaginalni "čep")
* Hiperaktivnost, uznemirenost ili razneženost
* Osećaj zatezanja u stomaku
* Dijareja


ja imam sve ovo kroz celu trudnocu...valjda trebam da cekam nesto konkretno tj.Krvavi iscedak (vaginalni "čep") ili pucanje vodenjaka ili...user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
10.5.2011 8:35:54   
RenataP
Ja sam do pre nekoliko dana imala osecaj da ce biti malo ranije a sada kako mi se termin blizi,mislim da nece biti uskoro..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
10.5.2011 9:36:27   
mmms
I ja imam sve te simptome vec nedelju dana i nista,sto rece RenataP:

IZVORNA PORUKA: RenataP

Ja sam do pre nekoliko dana imala osecaj da ce biti malo ranije a sada kako mi se termin blizi,mislim da nece biti uskoro..





(odgovor članu RenataP)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
18.6.2011 4:46:58   
jabudic
Dok ne udjoh u deveti mislila sam porodicu se svaki dan, a sad nista... Imam sve ove simptome, ali nista konkretno se ne desavauser posted image
Ne mogu vise, poludjeh od vrucine, nespavanja, natecenosti... PORADJAJTE MEEEEEEEEEEEEuser posted image user posted image

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
21.6.2011 14:14:10   
Anoniman
Otkucah Ep o Gilgamesu, i greskom ga ponistih :-) Pa ponavljam...

Pozdravlja vas jos jedna Novajlija!

U 34. nedelji sam! Do sad je, hvala Bogu, sve islo kako treba. Od juce osjecam grcenje u listovima, ali danas mi je vec bolje (pored vitamina koje, po preporuci ginekologa, pijem, juce sam ukljucila i magnezijum).

Necu vas gnjaviti, kao u neuspjelo poslatom komentaru. Do saznanja da sam trudna pila sam antidepresiv zbog napada panike (ukratko, imala sam strah od padanja u nesvijest :-)). Sada sam dobro!
Nemam neki strasan strah od porodjaja, ali mi ipak nije svejedno. Razmisljam o tome da li cu se zaista snaci, kao sto zamisljam da hocu - da li cu umjeti da savladam paniku, ako me uhvati, da li cu umjeti pravilno da disem, da dam napon... Samo me negdje strah da se ne pogubim :-) A valjda se necu onesvijestiti :-)


(odgovor članu jabudic)
  Direktna veza do poruke: 297
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
27.6.2013 22:33:47   
Leptiric123
A da malo zivne ova tema za nas koje čeka prvi porodjaj??? user posted image i malo smo uplašene user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
27.6.2013 22:55:40   
Meisje
Ja je iscitala i skapirala sam da se sve desi kad se najmanje nadasuser posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Znaci koji ukazuju na to da se porođaj bliži
27.6.2013 23:02:15   
viking
Onda se nadaj stalno user posted image user posted image
Hoćete li neko lepo severnjačko ime da date bebi? user posted image

IZVORNA PORUKA: Meisje

Ja je iscitala i skapirala sam da se sve desi kad se najmanje nadasuser posted image



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here