|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 8:53:06   
Trudi
Baš vam hvala na odgovorima! Nadam se da ću moći ugovoriti i porođaj s njom. Vidjela sam da u nekim bolnicama ima posebna tarifa za to da ti tvoj ginekolog dođe na porođaj, čak izdaju i fiskalni račun za taj vanredni dolazak. Ima li ta praksa na Paprikovcu ili je sve stvar ličnog dogovora?

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 76
   [Obrisana poruka]
22.10.2009 9:00:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 9:11:21   
Trudi
Hoću, hoću, hvala, još se uhodavam, ovaj forum je malo drugačije definisam od drugih user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 12:21:08   
dana198495
Dobro dosla,a samo da ti kazem da ne slusas sto kakve price sto se tice naseg porodilista,sve je u granicama normale,hocu reci da nije tako kako kazu,bas je suprotnouser posted image

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 12:23:47   
sani
Trudi, meni je prvu trudnocu vodila dr Draganovic i cak sam iz BL isla u Trn, ali ja nemam pozitivno i lijepo iskustvo s njom user posted image
cak sam sedam dana lezala na njenom odjelu jer sam prenijela trudnocu i za tih sedam dana  nije mi nijednom pogledala plodnu vodu, sva sreca da mi je zadnji pregled obavila dr Ecim jer da nije bilo nje boga pitaj sta bi bilo jer je plodna voda bila vec zuto zelena
dr Draganovic je po mom spustanju samo dosla u radaonu i rekla mi "eto dosao je i taj dan" ma nije se ni nasalila da ostane a kamoli da je ponovo navratila a bila je u smjeni
drugu trudnocu mi je vodila dr Ceric i zena mi je stalno ponavljala na svim pregledima da bez obzira na vrijeme i doba samo zovem na njen mob ako nesto treba i kad sam krenula za paprikovac nazvala sam je i cekala me je na prijemnom i cijelo vrijeme bila uz mene od prijema, porodaja, sivanja, lezanja na kolicima, cak je dosla i na cetvrti da me posjeti i vidi treba li mi sta
kratko receno divna zena user posted image user posted image user posted image user posted image

na paprikovcu te obavezno klistiraju a ja sam se obrijala prije tako da je sestra samo malo nesto jos obrijala i nije bilo tupo niti boljelo

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 12:39:44   
Trudi
Joj, ne znam više, čini mi se nema idealnog, za svakog doktora će se naći nešto.
Ja sam kod doktorice Draganović prešla u 10. sedmici, jer nisam bila zadovoljna doktoricom Rodić.
Nakon iskustva s njom ova je bila kao suvo zlato. Sad s njom medim, pa i ona tako sa mnom.

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 12:43:06   
dana198495
Dr Ceric vodi trudnocu i mojoj sestri i ona kaze da je fanasticna dr,ja licno ne znam meni je trudnocu vodio dr Ristic

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 19:57:03   
sani
i ja sam otisla kod dr. draganovic po preporuci ali nakon 11:30 sati poroda vise nemam pozitivno misljenje o njoj jer ona je bila tu u bolnici ali nije nasla za shodno da side u radaonu za to stvarno nemam rijeci niti opravdanja
nadam se i zelim ti da ti imas pozitivnije iskustvo od mene i da ostanes sa dr draganovic zadovoljna i poslije poroda

dr ceric radi na paprikovcu, znaci nisam isla privatno i svaki put kad sam trebala ici na pregled prvo sam je nazvala i ona mi je rekla kad da dodem, tako da ja za tu zenu imam samo pozitivno, jer nisam joj nista placala pa da kazem imala je koristi i interesa da me zadrzi

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 21:16:28   
Trudi
Ja bih i platila samo da me neko pazi.
Dr Draganović je srtučnjak za problematične trudnoće, a moja je rizična. Nekako moram da lobiram da bude na porođaju.
Insistiraću na tome, žestoko.

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
22.10.2009 22:23:08   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Trudi



Do mene su do sad dopirale samo priče kako su sestre siledžijski nastrojene, štipaju bradavice do krvi, madraci su neudobni i iz njih vire čelične žice pa ti treba i cijepljenje protiv tetanusa, svaka beba dobije žuticu, toaleti užas....





Lažu... Stvarno nije tako. Sestre su skroz ok, potraži sestru Bilju kad budeš tamo, i pošalji mi pp da ti objasnim šta ćeš joj reći...

I... dobro došla, naravnouser posted image


< Poruku je uredio eugenija -- 22.10.2009 22:29:07 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.10.2009 8:33:34   
NadaR
Meni se cini je gore presudan i faktor srece! user posted image
Samo na koga naletis!


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
23.10.2009 10:06:58   
Trudi
Hvala, Eugenija, na dobrodošlici! user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.10.2009 18:55:04   
anajid
Cao cure moje,ja sam nova na forumu.Trenutno sam u sestom mjesecu trudnoce.Mnogo mi znace ova vasa iskustva sto ih podjelite sa nama,posto sam prvorotka i ne znam sta me ceka,a svasta sam se naslusala o paprikovcu.Puno pozdrava bivsim,sadasnjim i buducim trudnicama i njihovim user posted image !

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
25.10.2009 19:04:25   
anajid
Da jos sam htjela da pitam,posto znam da kod nas jos nazalost nema epidurala da li je moguce bar da sama kupim inekcije protiv bolova pa da mi daju u bolnici???

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 0:47:39   
viking
Zašto se pobogu porodilište zove Paprikovac?!?!?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 9:48:19   
eugenija
He he, ne zove se , niti igde u zvaničnim spisima ima takav naziv.. Ali među sugrađanima, ustalio se naziv Paprikovac, prema nazivu naselja i brdašceta na kome je bolnica smeštena. Zvaničan naziv je Klinički centar - Banja Luka, evo i njihovog web sajta: KLIK

user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 9:50:19   
eugenija
IZVORNA PORUKA: anajid

Da jos sam htjela da pitam,posto znam da kod nas jos nazalost nema epidurala da li je moguce bar da sama kupim inekcije protiv bolova pa da mi daju u bolnici???


Moguće je da se u privatnom aranžmanu dogovoriš sa nekim anesteziologom da ti dođe tada i tada u bolnicu i odradi stvar sa epiduralom, kojeg sama nabaviš. Obično devojke nabavljaju same u Nemačkoj. Ali ovo je samo nezvanično. Raspitaj se negde za više informacija. Pozdrav i dobro došla!user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 10:24:25   
anajid
Hvala na dobrodoslici!Mogu misliti koliko kosta taj privatni aranzman anesteziologa...........user posted image .Bolje da idem putem kojim idu i sve ostale zene!user posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 13:19:31   
NadaR
Dobrodoslica i od mene Anajid ili Dijana cini mi se ...user posted image
U zadnjih godinu dana sa Paprikovca nam dolaze lijepe price pa se svim srcem nadam da ces i ti uskoro dozivjeti svoju!
Bitno je da se stvari polako mijenjaju na bolje!

Svako dobro ti zelim!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 14:29:13   
Trudi
Poznanica izašla iz bolnice prije par dana, pa je nisam dugo gnjavila. Samo mi je na brzinu ispričala da su madraci bolji nego prije dvije godine, kad je rodila prvo dijete, a i generalno uslovi boravka. Nije zadovoljna samim ophođenjem tokom porođaja, jer je tu noć bila gužva, puno žena se porađalo, pa su babice letale od jedne do druge i često je bila sama. Tokom porođaja su vikali na nju da gura, a ona se nije mogla koncentrisati na to zbog doktorovog lakta na njenom želudcu. Tokom rezanja posjekli su bebinu glavicu, pa sad ima ogrebotinu na tjemenu. Nakon rođenja bebe nisu dozvolili da novim kontrakcijama izgura posteljicu, već su je vukli za pupčanu vrpcu, tako da je nešto pokidano i dugo je imala krvarenje... Napominjem, žena je rođeni paničar, sklona dramatizovanju, tako da ne znam koliko je ovo ozbiljno.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 16:30:14   
anajid
Hvalaaaaaa na dobrodoslici nnnado!I meni se cini da se stanje malo popravlja u nasoj bolnici,a to me jako raduje.Kako god bude,nadam se najboljem!Samo da meni9 moja bebica bude ziva i zdrava i da sve dobro prodje!Javlajte nam i dalje svoja iskustva!Pozzzzzzz

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 16:34:08   
eugenija
Svašta sa ovom pričom, draga Trudi...  Ja zaista ne mogu da tvrdim ni da je istina, ni da je preuveličano, ni da je izmišljeno.. Zaista se ne bih usudila. Ali mogu reći da ima i momenat sreće ili baksuzluka, ko na koga gore naleti, a takođe sve zavisi i od našeg stava u glavi, nekih emocija straha, panike, očekivanja.. Najgore ako su očekivanja nerealna..
Meni je drago što sam pre porođaja paničila, i što sam se uverila da nije sve crno, tj. ništa nije bilo crno. Ipak, kakvi god da su gore uslovi, i najbajniji, meni se samo išlo mojoj kući...
Ležala sam na 4. spratu, ne znam kako je na 3., ali meni je gore bilo sasvim ok. Sestre su bile super!

< Poruku je uredio eugenija -- 26.10.2009 16:43:08 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 16:38:46   
anajid
user posted image eugenija,tako je dobro cuti neke normalne reakcije,ponekad mislim da mozda pojedine zene preuvelicaju neke stvari,ustvari vise se nadam da je tako!I ja mislim da puno toga zavisi od momenta,ocekivanja....Bas mi je krivo sto kod nas nema te epiduralne anestezije,ovo je mnogo komplikovano,da trazis anesteziologa,ugovaras,kupujes anesteziju itd. ali sta je tu je.Kako svi drugi tako i mi!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 16:42:43   
eugenija
Ja se nisam pokajala što sam rodila prirodnim putem! Taman da je bila epiduralna, ja je ne bih tražila, ali to je već druga tema, da ne idem u off topicuser posted image

Ako postoje bilo kakva pitanja i nedoumice, ja što budem znala, iz svog ličnog iskustva, rado ću preneti.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Porodilište Paprikovac -Banja Luka
26.10.2009 16:44:23   
Verus
Eugi, da znas da cu da se pozovem na ovu ponudu!  Ima da te emailujem svaki dan sa pitanjima!user posted image

Eugiuser posted image

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here