|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
15.6.2011 22:12:16   
New Mom
Ja sam menjala čim se ugreje gazica. Pola sata nekih ukupno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mala Loojka)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.6.2011 10:51:43   
Anoniman
Žemske, mi idemo danas na revakcinaciju.... I fraj do škole user posted image sa vakcinama
Mi dosad ni na jedan Pentaxim nismo imali reakciju. Kako je vama prošla revakcinacija???

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 502
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.6.2011 10:58:10   
*Alexx*
Andrej je od te poslednje revakcine imao malu T, samo jedan dan. Inače, sve regularno.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
17.6.2011 9:04:19   
Anoniman
Bili juče na boci i malo smo user posted image ... Celu noć je bio ok, ali evo jutros 37.5 user posted image Jbg...

Inače, kaže ovaj naš pedijatar kako su održavani kongresi lekara i kako planiraju da uvedu JOŠ JEDNU vakcinu sa dve godine user posted image I to neka protiv upale pluća... Još nije donešena odluka, ali kaže "bićemo blagovremeno obavešteni"!!!

Znam da ima ova tema-ali brzo ću da se istresem ovde user posted image - ja jesam za zaštitu zdravlja i vakcinaciju, ali preteraše više!!! 9 vakcina za godinu i po-nije li previše?!?!?!? Farmaceutska mafija user posted image Šta je sledeće-vakcina protiv kijavice???

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 504
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
21.6.2011 10:36:11   
LORELAY1
Primili smo prvu dozu Infanrixa, super je proslo, a sad nas ocekuje druga i nadam se da ce opet biti sve ok. Zanima me samo da li period ozmedju vakcina sme da bude i malo duzi od meec dana?
Ivaj, ja se uopste ne opterecujem tim kalendarom. Znaju oni kad se sta prima,ne brini nece niko dozvoliti da nesto propustite :)

(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
21.6.2011 10:47:34   
Klarita
Sme. Nama pedijatar rekla da moze do dva meseca...mi nismo na tacno mesec dana primali, jer se pogodilo da je slinavila kad je bas trebalo, pa smo odgodili bili za nedelju dana!

(odgovor članu LORELAY1)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
1.7.2011 16:16:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: miljanaM

A mi smo danas primili prvu dozu infanrixa user posted image  
Da ubelezim i drugu dozu, i uopste nismo plakali user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 507
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
1.7.2011 16:20:17   
Mishica 77
Nas na jesen čeka poslednja doza. Do sada nismo imali ama baš nikakve reakcije. Ma to sve zavisi i od deteta. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.7.2011 23:26:12   
pepeljuga
Juce smo primili MMR i dr mi kaze da sada krajem godine treba da primi revakcinu Pentaxima. Ja nisam ni znala da treba revakcina, pitam drugaricu koja je dr takodje, i ona mi kaze da za Pentaxim u principu nije predvidjena revakcina vec za onaj drzavni koktel, ali da kod nas ipak daju, po sistemu "od glave visak ne boli''''''''. Da li vasa deca dobijaju tu revakcinu?

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
16.7.2011 23:28:47   
Anoniman
Dobili user posted image jbg kad se mora....

(odgovor članu pepeljuga)
  Direktna veza do poruke: 510
   RE: Pentaxim vakcina
20.7.2011 16:23:45   
zmajeva
Jedno pitanjce. Ta pentaxim vakcina se kupuje u apotekama, drzavnim i privatnim? Da li se kupuje po jedna ili sve tri od jednom?


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Pentaxim vakcina
20.7.2011 16:25:50   
isidora88
ja sam u privatnim apotekama kupovala kad smo isli na vakcinaciju,uvek sam jednu po jednu kupovala jer je bitno da stoji na hladnom.
nazovi neku apoteku koja ti je blizu DZ i reci da ti ostave jednu vakcinu i kad krenete samo je pokupite jer ne bi trebalo duze od pola sata da stoji vas frizidera

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
20.7.2011 16:32:00   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: pepeljuga
Da li vasa deca dobijaju tu revakcinu?


Da. Dobili je sa godinu i po dana, jedino je tad imao reakciju, blago povišenu T sledeći dan, ništa strašno.

< Poruku je uredio *Alexx* -- 20.7.2011 16:33:21 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Pentaxim vakcina
20.7.2011 16:34:36   
zmajeva
IZVORNA PORUKA: isidora88

ja sam u privatnim apotekama kupovala kad smo isli na vakcinaciju,uvek sam jednu po jednu kupovala jer je bitno da stoji na hladnom.
nazovi neku apoteku koja ti je blizu DZ i reci da ti ostave jednu vakcinu i kad krenete samo je pokupite jer ne bi trebalo duze od pola sata da stoji vas frizidera


Odlicna ideja. Hvala. :)


_____________________________

www.kreirajzivot.com

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Pentaxim vakcina
20.7.2011 16:37:17   
isidora88
nema na cemu user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu zmajeva)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
20.7.2011 16:39:42   
lelaigor

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Juce smo primili MMR i dr mi kaze da sada krajem godine treba da primi revakcinu Pentaxima. Ja nisam ni znala da treba revakcina, pitam drugaricu koja je dr takodje, i ona mi kaze da za Pentaxim u principu nije predvidjena revakcina vec za onaj drzavni koktel, ali da kod nas ipak daju, po sistemu "od glave visak ne boli''''''''. Da li vasa deca dobijaju tu revakcinu?


Nama su rekli da za revakcinu Pentaxima uzmemo Tripacel, koja sadrži samo Diteper I Polio. A pošto je nestašica tih vakcina, onda da uzmemo Infanrix, koja je ista kao Pentaxim, ali iz tri dela, a ne iz jednog kao Pentaxim, pa Hib možemo da izbacimo. Ili ako nećemo da kupujemo da revakcinu dobijemo njihovu iz ambulante, opet bez Hiba. Tako sam ja shvatila.

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.7.2011 23:31:55   
cani
Mi idemo u utorak na kontrolu i na vakcinu Pentaximom,pa me zanima koji su razmaci u davanju ostale 2 doze? Sad sa dva meseca,pa sa tri i po,pa sa 5,je l tako nekako ?

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.7.2011 23:40:24   
Anoniman
Mislim da je minimum 6 nedelja razmak između dve doze.

(odgovor članu cani)
  Direktna veza do poruke: 518
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
23.7.2011 23:43:58   
cani
Pa da, to mu onda dodje tako nekako,na minimum mesec i po dana razmaka ...hvalauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 10:46:24   
cani
Evo mi se upravo vratili sa vakcine i ja sam skroz nesto zbunjena.U uputstvu za lek (koje sam sad pročitala kad sam došla kući piše da se Pentaxim daje u 3,4 i 6 mesecu) a moja beba ima 2 meseca i 2 dana?Jel to tako treba ? I Dr je rekla da dodje na sledecu za mesec dana a ovde sam procitala da je minimum 6 nedelja od prethodne ? I jos je pitam zar ne treba mesec i po dana da prodje i ona kaže : ma ne,to se praktikuje samo za neke žive vakcine.I sad nisam pametna šta i kako.user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 10:47:49   
isidora88
nama je razmak bio oko 6-7 nedelja izmedju dozauser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 10:52:03   
cani
A sa koliko je prvi put primio vakcinu ?

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 10:56:59   
Capa
Mi smo primili Infranrix vakcinu pre skoro mesec i po dana, dakle 21-og juna. Rekli nam da je sledeća doza 2-og avgusta, pa ti računaj razmak.
Sestra nam reče da je razmak između doza mesec i po dana.

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 10:57:43   
Capa
E, da, tada (21-og juna) smo imali puna dva meseca.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Pentaxim i Infanrix vakcina
29.7.2011 11:00:57   
isidora88
sa 2,5 meseca je bila prva doza user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







ZVEZDA Baby kalendara za SEPTEMBAR 2022.!
Prve jesenje dane osmehom divnim donosi nam septembarska zvezda!
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here