|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
23.1.2015 13:53:00   
Modessty
kod nas izveštaj gleda pedijatar. Znači kad uradite UZ zakažete u savetovalištu kod svog pedijatra i on gleda izveštaj sa UZ i ako treba šalje dalje

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Ultrazvuk kukova
29.1.2015 16:55:18   
daca77
Juce obavili UZ i sve je u redu...kontrola, nadamo se poslednja za mesec dana.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Ultrazvuk kukova
29.1.2015 16:57:27   
wivern
I kod nas gleda pedijatar, ali je rekla da ne moramo da dolazimo pre sledece kontrole ako ortoped kaze da su kukovi ok.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Ultrazvuk kukova
29.1.2015 17:01:15   
daca77
Wiv, meni je radiolog napisao-nalaz uredan i pedijatru sam samo to pokazala...mada, ja i dalje nemam izabranog pedijatra, pa je to mozda i razlog.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 9:30:22   
Ana13
mi bili juce na uz kukova. Nalaz uredan user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:19:57   
plačljiva
Drage moje,bila sam kod pedijatra na prvoj kontroli posle mesec dana od rođenja i ukinuo mi je široko povijanje...Samo sam mesec dana koristila.Sada samo običnu tetra pelenu...user posted image

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:22:58   
Ana13
Ja nisam ni dan stavljala bebi siroki povoj.Samo pampers.Ni u porodilistu ne stavljaju nista osim pampersa.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:23:18   
vonavoj
placljiva,ja sam mojoj nosisla samo mesec dana i na svoju ruku skinula..dr je na kontroli sa 3 meseca rekla sve je super,mozete prestati da nositeuser posted image user posted image ..kad bi znala da nisam ni povijala!user posted image u Hr isto samo mesec dana,i to oni imaju pelene sa sundjerom koje idu preko pampersa,to sam i ja stavljala..sestra mi donela..ne brini!

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:26:07   
Modessty

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Drage moje,bila sam kod pedijatra na prvoj kontroli posle mesec dana od rođenja i ukinuo mi je široko povijanje...Samo sam mesec dana koristila.Sada samo običnu tetra pelenu...user posted image


Šta će ti široki povoj? široki povoj ne spašava dete problema sa kukovima. Da tvoja beba ima neki problem odmah bi vas poslali fizijatru i imali bi ste terapiju. Ne brini! user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:40:48   
wivern

IZVORNA PORUKA: Modessty RR
Šta će ti široki povoj? široki povoj ne spašava dete problema sa kukovima. Da tvoja beba ima neki problem odmah bi vas poslali fizijatru i imali bi ste terapiju. Ne brini! user posted image

Agree user posted image
Mi nismo ni nosili siroki, u Frontu ne stavljaju vise bebama.
Ja sam u pocetku htela zbog baba, pa sam ipak odlucila da radim kako ja hocu :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:46:49   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: wivern


IZVORNA PORUKA: Modessty RR
Šta će ti široki povoj? široki povoj ne spašava dete problema sa kukovima. Da tvoja beba ima neki problem odmah bi vas poslali fizijatru i imali bi ste terapiju. Ne brini! user posted image

Agree user posted image
Mi nismo ni nosili siroki, u Frontu ne stavljaju vise bebama.
Ja sam u pocetku htela zbog baba, pa sam ipak odlucila da radim kako ja hocu :)



Slažem se sa prvim delom. Široki povoj ne može pomoći ako postoji problem.
Ali se ne slažem da pedijatar može videti problem sa kukovima samo na osnovu kliničkog pregleda. Nama je rekla da je sve ok (klinički ok), pa je UZ pokazao suprotno. Samo ortoped znači može potvrditi da su kukovi zaista ok, odnosno dati terapiju. Ili pedijatar ali nakon UZ, ali koliko razumem plačljiva nije radila uz, samo klinički pregled, ako grešim, izvinjavam se user posted image

Ipak verujem da je kod plačljivine bebane zaista ok user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.1.2015 11:49:52 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:51:30   
World
i kod nas se sada siroki nosi samo mjesec dana, mada nasa dr kaze da ni to nema potrebe, al eto ajd, neka mjesec dana... snimanje kukova svakako ide nakon prvog mjeseca i onda se vidi ako nesto nije u redu..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:53:51   
wivern
Dunjci mislis da bi vam siroki povoj do uz pomogao da ne nosite kaisice?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 11:57:41   
dunja RR

Wiv, mi smo nosili široki povoj, sve regularno, do 2. meseca, ništa nije pomogao. Ali ta prva dva meseca nismo ni znali da imamo problem.
Ma znaš koja je razlika između kaiševa i širokog, nebo i zemlja, kaiševi rešavaju problem (manje probleme) jer drže noge pod 90 stepeni non stop, nema vrdanja. Veće probleme ne daj bože rešavaju šipke, gips, pa operacija, tim redosledom.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 12:08:20   
wivern
E pa na to sam i mislila, klinka moje drugarice je nosila gips. Pedijatar ce uvideti neke vece, sva sreca jako retko a i to se resava, nedostatke i poslace odmah dalje. Ali takve slucajeve nece spasiti siroki povoj. A kod ortopeda na snimanju svakako moze da bude problema, dok to ne sraste svakako niko ne moze da da nikakvu prognozu.
E zato sam rekla agree, da je Placljivoj pedijatar nesto posumnjao poslao bi je dalje.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 12:56:08   
plačljiva
Drage moje,nisam radila UZ kukova,samo je dr pedijatar bebu pregledao detaljno,rekao da je sve ok sa kukovima,verujem mu,stari je i iskusan pedijatar.Nije nam ni dao uput za UZ...Pitaću ga na sledećoj kontroli.user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:17:15   
vonavoj
Znaju oni.ne brini!

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:25:19   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: plačljiva

Drage moje,nisam radila UZ kukova,samo je dr pedijatar bebu pregledao detaljno,rekao da je sve ok sa kukovima,verujem mu,stari je i iskusan pedijatar.Nije nam ni dao uput za UZ...Pitaću ga na sledećoj kontroli.user posted image


Draga, je verujem da je sve ok, čim ti ni u porosilištu nisu ništa napomenuli ali mislim da je najbolje da uradite UZ da budeš mirna. Jedino što je za UZ baš velika gužva, tj. bar je bila kada smo bili. Ja sam zakazala u Tiršovoj čim smo izašli iz porodilišta, a dobili smo termin tek sa 2. meseca.

Nama su još u porodilištu na onom prvom UZ rekli da su mekani kukovi i da će moguće biti problema, a pedijatrica je rekla da je po njoj sve ok, ali da mora UZ svakako.

< Poruku je uredio dunja RR -- 30.1.2015 13:26:11 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:33:03   
Modessty
zar UZ kukuova nije obavezan?! kod nas obavezno pedijatri šalju na uz kukova, samo se ne sečam da li sa dva ili sa tri meseca

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:35:32   
dunja RR
Mod i ja sam mislila da jeste.

Nego, pišem sve ovo, ne da bih plašila plačljivu, nego zato što poučena svojim iskustvom, znam da ako postoji problem, lakše ga je rešiti ako se ranije otkrije. Ko uostalom i svaki drugi problem. Problemi sa kukovima koji se kasnije otkriju rešavaju se onim težim metodama, pisah gore. Zato bolje uradi UZ, i mirna si.


< Poruku je uredio dunja RR -- 30.1.2015 13:37:23 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:53:34   
cetvrtko
Kod nas je obavezan sa mjesec dana user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Ultrazvuk kukova
30.1.2015 13:53:52   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

zar UZ kukuova nije obavezan?! kod nas obavezno pedijatri šalju na uz kukova, samo se ne sečam da li sa dva ili sa tri meseca




Najranije sa 2,5m
meni zato cudno sto je Daca isla tako rano,ali oni stalno nesto menjaju,ko bi bih znao. kazu ako odes ranije ponekad salju jos jednom da dodjes ako odes sa 3m recimo u 99% slucajeva je sve ok i ne treba da se ponovi. tako je bilo kod nas,otisli sa 2,5m i dr rekao sve je ok ali da ponovimo za mesec dana opet.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Ultrazvuk kukova
23.2.2015 21:44:38   
Kata90
Bili smo danas prvi put kod pedijatra,vise netreba da koristimo siroki povojuser posted image nekako mi je cudno da smo samo dva meseca koristili.......sve je ok.....
sledeci pregled idemo tek kad napuni 6 meseciuser posted image

< Poruku je uredio Kata90 -- 23.2.2015 21:45:08 >


_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Ultrazvuk kukova
23.2.2015 22:25:34   
dunja RR

Čini mi se da je NM jednom pisala da je školski i najpravilnije da se UZ kukova radi sa 6 nedelja, ali da se zbog gužvi kod nas radi kasnije. U našem slučaju je bilo eto malo kasnije, baš zbog gužvi (sa 2 meseca).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Ultrazvuk kukova
23.2.2015 22:48:13   
wivern
I kod nas je sa mesec dana ali su guzve velike pa se najranije zakaze za dva meseca.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here