|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ultrazvuk kukova
20.8.2014 13:12:31   
MakiJ
Kada bi trebalo na kontrolu kukova? mi dobili termin za 19 septembar, nisam znala da se toliko ceka user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Ultrazvuk kukova
20.8.2014 15:32:48   
dunja RR
Maki, i mi smo išli sa 2 meseca, toliko se čeka. Nije kasno, sve bebe su bile kao Sava, čak i starije. Mada je školski da se ide ranije, sa 6 nedelja. Ali u Tiršovu svi dolaze sa 2 meseca.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Ultrazvuk kukova
20.8.2014 17:46:38   
MakiJ
Mi 11 dana njegovog zivota zaglavili na decijem odeljenju zbog jake zutice pa se kukova nisam ni setila. Dobro tad ce biti dva meseca pa nije strasno

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:07:13   
dunja RR
Znate šta mi je interesantno - kome god kažem da Sava nosi kaišiće, od rodbije, prijatelja, komšija, svi imaju nekoga ili više njih bliskih ko je isto nosio kaišiće ili čak gips (teži problem sa kukovima). Niko mi još nije rekao da to prvi put čuje / vidi. A ja nisam imala pojma da se to događa bebama uopšte, a kamoli tako često (relativan pojam, ali na mom uzorku eto, jeste često). I sada razmišljam da li je to stvarno samo u našem narodu tako ili je tako svuda u svetu?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:11:30   
Jole84
Kod nas se ide sa 3 meseca. Rekli su nam da je sve ok, da skinemo široki povoj ali opet kontrola sa 4 meseci, ne znam zašto ako je sve u redu.
Dunjči eto izgleda su mnogi prošli kroz isto, a ti se sikirala. Biće to sve u redu, sigurno će kaišići da pomognu. A verujem da vam je jako teško. user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:15:43   
dunja RR
Jolence, sada se lakše diše, pregurasmo već više od mesec user posted image

Ček, jel vam kotrola sa 4. meseca (tj. sada negde) ili za 4. meseca?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:19:24   
Jole84
Sad u četvrtak, baš mi čudno što mi opet zakazali ako je sve u redu, ali vidim tamo neke bebe dolaze na kontrolu i sa 6,7 meseci..
Pa da, najteže je prošlo, još samo malo..Koliko su vam tačno rekli da ih nosi, kad je kontrola?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:28:09   
belst
dunja RR, evo da ti odgovorim kako je to u drugim zemljama (zapadno EU zemlje i SAD, govorim iz prve ruke, tamo sam rodila i zivjeli dugo godina...), ja imam troje djece, nisu nikada bili na nikakvim pregledima kukova jer je prilikom rođenja bilo sve u redu (dakle, tamo idu samo ako postoji neki problem pa se ide odmah na terapije), nisu nosili nikakve povoje, sijećam se da mi je jednom pedijatar i rekao kako je za bebe bolje da su im nožice i kukovi slobodni a ne obrnuto stegnuti, i sve je bilo u savrženom redu... sijećam se priće sa povojima da su oni to odbacili jaaako davno, e sada- zašto oni tako a mi ovako, ne znam ....user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:28:36   
dunja RR
Nama u petak kontrola, a pojma nemam koliko ćemo nositi, mislim da su na početku rekli minimum 3 meseca (tako nam je rekla i pedijatrica, iz iskustva).

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:31:26   
belst
ne mislim na bebe koje trebaju nositi možda kajišiće zbog nečega, sa tim nemam iskustva i ne znam kako to tamo ide, mislim na ove redovne preglede i ultrazvuk koji kod nas rade sa bebama koje nemaju problema, dakle samo zbog kako kazu predostrožnosti , to tamo ne rade... ni povoje!!!

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:32:57   
17 joka
Dunjice pa tri meseca je taj period kad bi trebalo da bude dobro,ako bude a znam da hoce bice sve super

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:33:53   
dunja RR
belst, a znaš šta me zanima - da li ako postoji neki problem, tipa kao kod mog S nezreli desni kukić (ja nisam imala pojma da to može biti problem, pre nego što nam se desilo), da li i na zapadu to leče, sa ovim kaiševima, gipsom itd ili se pušta da samo sazri. Eto to me zanima. Pomalo mi se vrti po glavi da kod nas prste meša i medic.mafija - lupam, kada sam podizala kaiševe, u privatnoj firmi, a oni to posle refundiraju od države, baš su zapeli da saznaju koji me doktor poslao baš kod njih?! itd, bilo je još nekih indicija, ali neću da lupam glavu, naravno da želim da mi detetu bude dobro i mi revnosno nosimo kaiševe. Žao mi samo ako se moje dete muči sa ovim (da bi se neko navatao para), a nije bilo baš realne potrebe ..

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.9.2014 22:42:26 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:37:20   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Jole84

Kod nas se ide sa 3 meseca. Rekli su nam da je sve ok, da skinemo široki povoj ali opet kontrola sa 4 meseci, ne znam zašto ako je sve u redu.
Dunjči eto izgleda su mnogi prošli kroz isto, a ti se sikirala. Biće to sve u redu, sigurno će kaišići da pomognu. A verujem da vam je jako teško. user posted image


Jole i mi smo sa Danilom bili dva puta. Valjda za svaki slučaj, ako još to nije sasvim sazrelo ili kako već.
Sa NIkolom smo bili samo jednom

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:40:44   
Jole84
Aha Mod znači to je u pitanju. Vidim i Šerpi bila s Tomom dva puta ako sam lepo pročitala.
Dunjči mislim stvarno je strašno ako su i tu sumnjiva posla...užas od naših dr.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:43:44   
17 joka
Dunjice,ako sumnjas trebala si proveriti, ja znam koliko si se borila koliko vam je Sava ulepsao zivot

sto da se svi mucitea ako nema potrebe za tim
boze u kakvoj to zemlji zivimouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:46:15   
belst
dunja RR, nemoj molim te ništa sto ti kažem uzeti zdravo za gotovo da ti ne slučajno nesto krivo rekla, ja cu ti prenjeti kako se sijećam iz iskustva mada je davno bilo (moji su već malo veći ), dakle to da nema nikakvih kontrola nakon rođenja (ako u rodilištu nisu ništa primjetili) i da se ne radi ultrazvuk "eto tako", to znam sigurno. E sada, ako se kod nekog djeteta pojavi neki problem koji se tek kasnije primjeti, vjerovatno ga otkriju na redovnim pregledima kod pedijatra (koji su tamo ipak puno detaljniji nego tu) pa se određuje neka terapija, ali to ti ne znam jer nemam iskustva... Nemoj me držati za riječ, jer bilo je davno i pomalo sam zaboravila, ali jedna stvar mi je ostala u glavi- da su mi rekli na tu temu da je za razvoj kukova kod malih beba sto vise slodode to bolje, tako da ja stvarno ne kužim ove priče sa čvrstim povojima, tamo se hvataju za glavu kada skuže da se to jos uvijek koristi... za kajišiće ne znam da li se koriste kod nekih dijagnoza ALI znam da od nasih poznanika nitko nije ih nosio i opčenito se nisam sa tim susretala uopće, ali molim te ne uzimaj to zdravo za gotovo, možda i tamo to koriste u nekim situacijama... ćim stignem mogu ti malo progooglati tu temu na engl., njem, fra. (nije mi problem sa jezicima) pa ako naiđem na nesto korisno napisati ću ti, a do tada vi naravno kako je dr. odredio - biti će to sve super, ne brini !!! Jedino stvarno vam moram priznati kako sam već i napisala, meni ovi povoji nemaju nikakvog smisla, eto ja ih mojima nisam nikada stvaljala niti to tamo postoji uopće.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:50:46   
Modessty
meni je naša pedijatrica rekla da široki povoj nije potreban, ali da se ovde žene osećaju sigurnije sa njim. I reče još da adko dete ima problem sa kukovima, široki povoj sigurno neće da pomogne već specijalni kaiševi i vežbice.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:54:10   
dunja RR
Belst hvala ti! Nemoj se cimati, nije toliko ni važno, mi ćemo ih svakako nositi, ali bi bilo lepše da je moglo bez njih.
Da znate kako je srećan kada ih skinemo, jednom ili dvaput nedeljno, srećica moja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 22:58:31   
belst
dunja RR, nije nikakav problem, dapače, samo sto treba malo vremena za proučiti, ima puno sajtova na tu temu, vi ih NARAVNO nosite i dalje, brzo ce to proći, evo ja sam već malo čirnila na net o tome i prenjeti ću ti samo jednu rečenicu da ne dužim sada jer nemam bas vremena - prevedeno otpr. ovako : gotovo sva djeca koja su imala problema, tijekom života kasnije neće imati NIKAKVIH poteškoća .... (to je otrp. prevedeno, nije od rijeći do riječi, jedan UK site).
Sretno ! user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 23:12:25   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: Modessty RR


IZVORNA PORUKA: Jole84

Kod nas se ide sa 3 meseca. Rekli su nam da je sve ok, da skinemo široki povoj ali opet kontrola sa 4 meseci, ne znam zašto ako je sve u redu.
Dunjči eto izgleda su mnogi prošli kroz isto, a ti se sikirala. Biće to sve u redu, sigurno će kaišići da pomognu. A verujem da vam je jako teško. user posted image


Jole i mi smo sa Danilom bili dva puta. Valjda za svaki slučaj, ako još to nije sasvim sazrelo ili kako već.
Sa NIkolom smo bili samo jednom



Mi smo bili sa 2 pa 4,5 m i rekli nam da vise ne dolazimo... Hvala Bogu... Dunja, nadam se da cete to usoro skinuti i uzivati...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Ultrazvuk kukova
16.9.2014 23:15:43   
dunja RR
belst, hvala draga user posted image

devojke user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu belst)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Ultrazvuk kukova
17.9.2014 0:29:25   
Klarita
Dunjci, ide vreme, prolazi brzo, sve ces to zaboraviti i neces imati vremena da mislis o tome kad krene 10000 zilion puta u toku dana da te zove i vuce da trcis s njim i igras se user posted image

Kod nas prva kontrola sa user posted image ne znam koliko bese, sad cu da se trazim unazad gde sam pisala, pa sledeca sa 6 punih meseciuser posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Ultrazvuk kukova
17.9.2014 0:42:25   
Ivanka 75
Ivka bila sa 3 meseca, rekose da je neki kliker sazreo i da ne dolazimo vise, nosila siroki povoj do 5 meseca.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Ultrazvuk kukova
19.9.2014 0:56:47   
dunja RR
Južnjakinje, vidite li kako se na jugu ide kasnije na UZ (kod vas sa 3 meseca, mi smo recimo sa 2 i koliko vidim tako praktikuju u Tiršovoj, mada moguće da je to zbog gužve, a ono što saznah naknadno je da je školski sa 6 nedelja raditi taj prvi UZ).

belst, sticajem okolnosti zamisli, juče mi se javila drugarica koja mi reče da je u Austriji dvoje dece njenih prijatelja nosilo kaišiće, tako da definitivno se svuda nosi samo vas na zapadu (rekla bih pametno, obzirom da nama nije pomogao) ne upućuju na široki povoj.

< Poruku je uredio dunja RR -- 19.9.2014 0:58:18 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Ultrazvuk kukova
19.9.2014 1:04:30   
Sanchy
U CG se ide sa sest nedelja..bratanica bila juce na UZ sve ok,skinuli joj siroki povoj,,znaci kod njih jos praktikuju siroki do prvog uz ako je sve ok..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here