|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 15:21:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Drugari, imam jedno pitanje.

Kad se proveravaju antitela (u zavodu za transfuziju krvi) da li je potreban uput od ginekologa ili može i uput od lekara opšte prakse? Ako se ide bez uputa, koliko se plaća?

Zna li neko?


Prosle godine  oko 1500 din

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: RH negativne majke
4.3.2011 2:20:10   
MISIC87
Moram ti reci da nisi u pravu!-)))))Ako imamo slucaj da su oba roditelja Rh+,sanse da dete ima Rh- su po genetici 25%Kad su oba roditelja pozitivna DdxDd,ukrstanjem faktora dobija se 25%.Tako je slucaj kod moga muza.Oba roditelja su mu Rh+,a on je Rh-,jer je u njegovom slucaju otac preneo mutirani gen,od strane svojih roditelja(od majke,koja je bila Rh-),i on se aktivirao kod mog muza.Ja sam Hvala Bogu Rh+,TAKO DA JA ZAOBILAZIM ROGAM.ALI ZATO CU MOLITI BOGA DA AKO DOBIJEM DEVOJCICU,OD MENE NASLEDI Rh+user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: RH negativne majke
4.3.2011 9:44:37   
SareniVrabac
IZVORNA PORUKA: MISIC87

Moram ti reci da nisi u pravu!-)))))Ako imamo slucaj da su oba roditelja Rh+,sanse da dete ima Rh- su po genetici 25%Kad su oba roditelja pozitivna DdxDd,ukrstanjem faktora dobija se 25%.Tako je slucaj kod moga muza.Oba roditelja su mu Rh+,a on je Rh-,jer je u njegovom slucaju otac preneo mutirani gen,od strane svojih roditelja(od majke,koja je bila Rh-),i on se aktivirao kod mog muza.Ja sam Hvala Bogu Rh+,TAKO DA JA ZAOBILAZIM ROGAM.ALI ZATO CU MOLITI BOGA DA AKO DOBIJEM DEVOJCICU,OD MENE NASLEDI Rh+user posted image user posted image user posted image

moji roditelji su oboje rh+, a ja sam nasledila rh-... to skroz moguca varijanta, verovatnoca je mala, ali ipak moguca... jedino nije moguce da dete cija su oba roditelje rh-, budu rh+

(odgovor članu MISIC87)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: RH negativne majke
18.7.2011 19:38:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kod nas nedaju u trudnoći Rhogam,nego kad se porodiš,ako je beba pozitivna onda trči, traži,moraš primiti u naredna 72sata.


ovo je i meni dr rekla - tek nakon porodjaja ili ako ne daj boze dodje do nekog krvarenja. radila sam i test na antitela (indirektni coombs) i negativan je.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 229
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 8:48:39   
Lu
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kod nas nedaju u trudnoći Rhogam,nego kad se porodiš,ako je beba pozitivna onda trči, traži,moraš primiti u naredna 72sata.


ovo je i meni dr rekla - tek nakon porodjaja ili ako ne daj boze dodje do nekog krvarenja. radila sam i test na antitela (indirektni coombs) i negativan je.

...ali sam ja tražila i dobila privatno u 28. nedjelji trudnoće user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 10:46:21   
Anoniman
i ja idem privatno, u grckoj mislim da niko ne ide u drzavno i smaram dr sa tim roghamom vec poslednje dve posete. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 231
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:25:45   
Verus
Ovaj test samo detektuje antitela ako se stvore.  Problem je sto posle 28 nedelje plod stvara uveliko dovoljno kol svoje krvi koje se stalno po malo mesaju sa maminom, tako da teoretski moze (ali i ne mora) doci do stvaranje Anti-D i tokom trudnoce.  Zato se i daje i u 28 nedelji (eto bar u SAD, vidim da na drugim mestima ne: sto me cudi, obicno u SAD gledaju da sto manje daju: tj. manje potrose na pacijenteuser posted image ).  Ako mozes da ga primis u 28n moj savet da to obavezno uradis.  Ako ne, onda eto bar nakon poroda ako je beba Rh+ kao sto vec znas....
IZVORNA PORUKA: ksena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Kod nas nedaju u trudnoći Rhogam,nego kad se porodiš,ako je beba pozitivna onda trči, traži,moraš primiti u naredna 72sata.


ovo je i meni dr rekla - tek nakon porodjaja ili ako ne daj boze dodje do nekog krvarenja. radila sam i test na antitela (indirektni coombs) i negativan je.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:32:29   
Anoniman
Ne znam da li sam to već pisala, i meni su rekli da je 28. nedelja ta u kojoj se dobija Rhogam, AKO se pokaže na testu da antitela postoje. Meni je od 6. nedelje, pa sve do porođaja na svakih šest nedelja rađena analiza antitela i svaki put je rezultat bio 0 user posted image Tako da sam ja tek nakon porođaja i utvrđene bebine krvne grupe (Miša je AB+) dobila inekciju... Ništa se ne predlaže preventivno, pogotovo ako ne mora user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 233
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:33:01   
Anoniman
ja sam vec smorila dr svojim pitanjima o rhogamu i ako nastavim tako mozda mi i da cisto da me skine s vrata user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 234
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:35:59   
Ana RR
Meni su antitela stalno bila negativna ali su mi u institutu za transfuziju savetovali da u 28. nedelji primim rhogam. Kupila sam i moja privatna dr mi je dala injekciju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:36:17   
Verus
pisala sam vec ranije, ali ne skodi ponoviti onima koji imaju izbor: jednom kad se pojave antitela rhogam tada NE pomaze; poenta rhogama je da SPRECI stvaranje istih.  Procedure se ocigledno jako razlikuju ovde gde ja radim i u drugim zemljama: ne znam gde je nina, ksena rece grcka...

i opet, antitela nece skoditi prvoj trudnoci, ali ce stvarati problem u svakoj sledecoj.  imali smo pacijentiknja koje su gubile 2 trudnocu, i to cak poomaklu 30+ nedelja zbog toga sto nisu nista uradile u 1 trudnoci...ili imamo stare zene koje imaju Anti D, jer pre 40tak godina rhogam nije postojao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:43:54   
Anoniman
verus, a da li nesto menja cinjenica da sam ja pre godinu dana dobila rhogam? verujem da ne, jer si negde napisala da se on gubi iz organizma nakon 90 dana.

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 237
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:45:31   
Anoniman
user posted image
Moja mama je isto RH- i ceo život (bukvalno!) me davi sa tim (i hvala joj na tome)user posted image i stvarno sam se pazila da ne ostanem trudna neplanirano, da ne abortiram itd... I pošto je mm Rh+ znala sam kakve su mi šanse da bebac povuče njegovu krvnu grupu (faktor) pa sam dosta čitala.
Koliko sam ja razumela user posted image - Rh- žene nemaju belančevine "resus faktor" u svojim krvnim zrncima i ukoliko nose bebu Rh+, a pri tom dođe iz nekog razloga do mešanja krvi sa majkom, organizam majke stvara antitela koja se bore protiv ovih stranih tela u krvi i mogu da naštete plodu... Rhogam se dobija kako bi se zamrzla ova reakcija imuniteta, tj. kako organizam majke ne bi stvarao antitela koja će napasti plod...
Pošto u mom slučaju organizam nije reagovao antitelima, nije bilo potrebe za inekciju, ali nakon porođaja kad je definitivno došlo do mešanja krvi, primila sam inekciju.
Rečeno mi je da pri sledećoj trudnoći postoji šansa od svega 15% da beba nasledi moj faktor, tako da je i veća verovatnoća za pojavu antitela (što bi opet trebala da spreči ova inekcija koju sam dobila nakon porođaja), pa možda budem morala ranije da dobijem Rhogam. Ali o tom-potom
Nadam se da sam ti ovako laički svojim iskustvom malčice pomogla user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 12:48:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Verus RR

ne znam gde je nina,



Iz Srbije brale user posted image user posted image user posted image Iz Subotice.... Verus, ja sam malopre žvrljnula kako je meni objašnjeno-koliko je pogrešno??? user posted image Da li da insistiram u drugoj trudnoći na Rhogamu odmah???

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 239
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 13:35:33   
malik
IZVORNA PORUKA: n i n a
Da li da insistiram u drugoj trudnoći na Rhogamu odmah???

Ja nisam, vec sam slusala sta mi dr kaze (samo testovi svakih 6 nedelja da se vidi da li ima prisustva antitela). Mada sad kad sam procitala komentar Verus da Rhogam ne pomaze kad se antitela vec stvore, mislim da bih drugacije razgovarala sa dr.
Kod nas je inace sledeca situacija:
mm 0+
ja A-
prvo dete A+
drugo dete 0-
Bas smo se izukrstali!

_____________________________

"Mama pava. ............... Kako to?"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 15:00:18   
Verus
Ako imate izbora zenice, trazite da se da u 28 nedelji-znam da je Ana morala nesto da budzi da ga kupi, ali eto, dr. iz transfuziologije koja joj je rekla da primi u 28 nedelji, zaista zna sta prica: a i ona je strucnjak za to NE ginekolog, mada bi oni trebali da budu upoznati sa tim...ali, to ne ide uvek tako je...

(odgovor članu malik)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: RH negativne majke
19.7.2011 15:04:34   
Ana RR
Teško se kupuje kod nas jer nije na beloj listi lekova a kako stvari stoje neće skoro ni biti. Drugarica radi na registraciji lekova i kaže da to uopšte nije u planu.
U pojedinim apotekama ga ima ali teško će prodati ukoliko te ne poznaju. Neće čak nikakvu info da daju o njemu, kao da im tražiš kokain. Srećom, moja mama poznaje apotekarku pa mi je lako kupila. A moja privatna dr je rekla da ako u institutu preporučuje da ga primim to onda tako treba jer su oni najviše merodavni, to im je posao. U domu zdravlja su mi rekli Šta će vam to?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 12:25:22   
Mama 78
Evo izgleda da cu biti prva user posted image kojoj su se pojavila antitela,pa ako neka bar nesto zna o tome.Ovako 14.07 antitela neg.- 18.08 slana neg-,coombs neg-,albumini +-( sto otprilike znaci u tragovima,vrednost nemoguce izmeriti)1.09 slana +-,coombs+-)doktorka sa transfuzije predlozila pracenje na 2 nedelj.,a moja dr. napisala uput za GAK.sta mislite?user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:15:53   
Anoniman
mama 78, u knjizi Sta da ocekujete dok cekate bebu pise da ako se pojave antitela, analizom plodove vode moze da se utvrdi Rh faktor ploda. Ako je negativan - super. Ako je pozitivan, redovno se prati nivo antitela. Ako taj nivo postane opasno visok, rade se testovi za utvrdjivanje stanja ploda i ako u bilo kom trenutku bezbednost ploda bude ugrozena, mozda ce biti potrebno davanje transfuzije Rh negativne krvi plodu. Rektko je nepodudarnost faktora toliko velika da mora da se da transfuzija dok je beba jos u materici. Cesce se desava da se moze sacekati i dati transfuzija po rodjenju. Kad je nivo antitela nizak, transfuzija nije potrebna.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:20:45   
Mama 78
Hvala ti Kseno,palo mi je na pamet upravo to da mozda ova beba uopste nije rh+,nego da je neka od prosli put,posto su bile trojke bila +,pa kad je doslo do spontanog da je tu doslo do mesanja mije krvi.Ali sam se pitala mozda ima neka bivsa trudnica kojoj su se bila pojavila antitela da me malo utesi da nisam jedina!1user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:22:48   
Anoniman
pa zar ti posle tog spontanog nisu dali rhogam? a jesi li u ovoj trudnoci imala neka krvarenja ili nesto?

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 246
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:30:58   
Mama 78
Naravno Kseno dobila sam rhogam,ali vidis da iz nekog razloga nije pomogo,sto jeste cudno!!A krvarenja nisam imala nikakva.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:40:17   
Anoniman
ja se isto toga plasim, pokusavala sam da nagovorim moju dr da mi da rogham u 26 nedelji, ali ona kaze da ne treba, nego tek nakon porodjaja user posted image  sutra idem na vadjenje krvi i onaj test opterecenja glukozom pa razmisljam da uradim opet antitela.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:54:02   
Mama 78
neznam kada si radila antitela,po pravilu rade se na mesec dana,a posto si ti 26 nedelja koliko znam u 28 ned bi trebala da ga primis bez obzira na nalaz.Insistiraj da ga dobijes sad,kakve to veze ima?user posted image Ja sam moju pitala juce a da ga primim sad,kaze ne vredi kasno!!Sad ide nesto drugo sto se stavlja u infuziju,a to rade samo na GAK/u

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:57:22   
Ana RR
Ksena, jel možeš da kupiš rhogam pa neki privatan lekar samo da ti da injekciju? Ja sam tako uradila i otišla kod moje dr.
Inače, Marko ima moju krvnu grupu B negativnu tako da posle porođaja nisam primila rhogam.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Da li smo zaista prestare za trudnoću nako...
Ne želite bebu posle 35.? U redu, ali nemoj reći da si stara! Postoji bezbroj razloga za rađanje dece posle trideset pet...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here