|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 21:34:48   
spince
Treba iskontrolisati tu nervoza dok ne stignu rez, to je jace od mene...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 21:57:21   
crazymama
znam, tesko je to, ali pokusaj, jer od nervoze nemas koristi... ja sam isto negativna, ali imam srecu da mi je i muz negativan...bice sve ok!

(odgovor članu spince)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 22:03:10   
tijana86
I ja sam jedna od vas !

_____________________________

Vukasin i Bogdan moj zivot , moja sreca , moj razlog da se ujutru probudim !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 22:18:40   
razlicak
I ja sam Rh-, u prvoj trudnoci sam 2 ili 3 puta, ne vise, proveravala antitela, bila su negativna. Kad sam se porodila, bebi su izvadili krv i rekli mi da ne treba da primim Rogam, jer je primio moju krvnu grupu. Sad sam opet trudna, jednom sam vadila antitela do sada, dr mi je rekla da cu opet vaditi kasnije. Meni je to sve nejasno skroz, pa me zanima ima li to nekog rizika za drugu trudnocu, posto nisam morala da primim Rogam posle prve trudnoce?


(odgovor članu tijana86)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 22:33:29   
Verus
razlicak: ako je prva beba Rh negativna, onda ti ne bi ni dali rhogam, tj. nema potrebe, antitela jedino mozes stvoriti na dete koje je Rh pozitivno, tako da nemas brigeuser posted image

(odgovor članu razlicak)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: RH negativne majke
15.10.2011 7:48:54   
Lu
Različak, nema rizika  a ako i druga bude neg. opet nećeš primiti rhogamuser posted image
Uglavnom, prate ti antitijela i sve je okuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: RH negativne majke
23.10.2011 17:34:07   
Ivence
Hej, mogu li ja nesto da vas pitam? Procitala sam ovaj tekst i tu pise da se rogam daje oko 26 nedelje trudnoce.. ja sam sada 29, to nisam primila, jel to neki problem? Ja sam mislila da se to daje samo posle porodjaja, ne i u trudnoci, pa rekoh da pitam vas??

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: RH negativne majke
23.10.2011 17:36:34   
Lu
Ivence može da se primi u 27. nedjelji ali ne mora, primi se poslije porođaja nakon što se bebi utvrdi rh faktor.
Ako je beba negativna kao majka onda se ne prima, samo ako bude pozitivnauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: RH negativne majke
23.10.2011 18:04:46   
Anoniman
ivence, ni meni dr nije htela da da, samo radim test na antitela i dace mi posle porodjaja.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 284
   RE: RH negativne majke
25.10.2011 12:09:38   
Ivence
Hvala vam puno, ja se uplasih, posto i mene doktor samo salje za antitela, pa rekoh da pitam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: RH negativne majke
25.10.2011 12:40:44   
Anoniman
Ja sam rh-, i mislila sam sve će biti prosto jer je i mm rh-, ka 'oćeš. nema kod mene ništa prosto... Na moju sreću mm nije mogao da nađe vojnu zdravstvenu u kojoj mu je upisana krvna grupa (0, rh-) tako da je morao ponovo da vadi krv. Ode u Zavod za transfuziju i kad je dobio rezultate mene samo što nije strefio šlog: A, rh+!!! Ipostavi se da su česte greške u vojnim zdravstvenim, jer se to valjda masovno vadi, ne obraća se dovoljno pažnje pa da li se pomešaju uzorci ili rezultati ne znam uglavnom nije dobro...

I tako kontrolisala ja antitela na svakih mesec dana u trudnoći, naravno rodila rh+ bebu i primila rogam. A da smo se vodili zabludom u kojoj je mm živeo 12 godina bogme bi mi bila glava u torbi...

Daklem, devojke, samo opušteno, preživi se trudnoća i sa rh+ bebem. Nećete ni primetiti razliku, sem što vas malo češće bockaju...

(odgovor članu Ivence)
  Direktna veza do poruke: 286
   RE: RH negativne majke
25.10.2011 14:29:02   
Tea2
Rh negativna sam,obe trudnoce su protekle uredno,naravno uz mesecne kontrole antitela.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 10:43:58   
maakki
Zene procitala sam celu temu i u totalnom sa soku, naime imala sam dve prirodne trudnoce i obe prekinute jedna u 14 jedna u 16 nedelji jer je je prestala srcana radnja. Rh negativna sam i nisu mi davali te inekcije rogama ni jedan put. Upravo sam izasla iz drugog pokusaja VTO i totalno sam zbunjena, uplasena i sta vec ne. U prvom pokusaju je doslo do implatacije ali se iz nekog razloga nije odrzalo, a ovaj put nije se pokazalo nista.
Moje konkretno pitanje je sta sada uraditi, jeli moguce da su se stvorila ta antitela, te da zbog toga zena ne moze da ostane trudna, ne znam vise ni sama sa kojim analizama da krenem.
Ako neko moze da mi pojasni puno bi mi znacilo.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 11:04:52   
Anoniman
maaki, da li ti je muz rh pozitivan ili negativan? ako je negativan, mala je sansa da je nesto lose. antitela verujem mozes i sama da proveris u privatnoj laboratoriji. test se zove indirektni coombs.

(odgovor članu maakki)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 11:13:15   
maakki
Kseno i u prosle dve trudnoce je bio pozitivan, a VTO radim sa doniranim materijalom i takodje je pozitivan, ali pokusavam da nadjem papir na kome pise, a ako ne pronadjem zvacu kliniku da mi ponovo kazu. Veoma sam uplasena posto cu imati jos jedan pokusaj sta uraditi, spremam se na neke imunoloske analize kao dodatne, a ova tema me je totalno ubedacila, sta sada daljeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 11:23:48   
Anoniman
maki, ja ne znam, ali sigurno postoji neki nacin, najbolje da se dobro raspitas pre nego sto krenes dalje u postupak, cisto da izbegnes dalje komplikacije.

(odgovor članu maakki)
  Direktna veza do poruke: 291
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 11:36:35   
maakki
Kseno hvala svakako cu da odradim ovaj test medju prvima, pa onda dalje, konsultovacu se jos i sa hematologom sta ona misli o tome, jedino sto me sada zanima jeste dali je to uzrok mojih neuspelih trudnoca. Samo saznanje da niko nikada nije reagovao na to mi je porazavajuce, pa zar moram bas sve da znam i da ih vucem za rukav, kod prve dve trudnoce me nisu ni pitali koja sam krvna grupa mada sam ja kao papagaj ponavljala da sam rh -, pre postupka sam opet to ponavljala ali mi ginekolog rekao da to nema veze.

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 11:45:17   
Anoniman
e, svasta i sa tim doktorima. mislim da u prvoj trudnoci generalno ne bi trebalo da predstavlja problem. do problema dolazi tek kad pozitivan faktor predje u krvotog rh negativne majke pa se onda stvaraju antitela (znaci, obicno prilikom pobacaja ili porodjaja)

(odgovor članu maakki)
  Direktna veza do poruke: 293
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 12:29:14   
Verus
maakki, proveri Anti-D antitela, ako je screen pozitivan, trazi da se uradi i titar antitela (mada, ako je + trebali bi da ga urade svakako).  Iskreno, ne verujem da je to uticalo na to da do implantacije ne dodje-problemi nastaju kasnije, kada se se oko 12 nedelje trudnoce formira placenta, pupcana vrpca i potpuna razmena krvi majke i bebe-ali ovako rano to zaista nije razlog...

Ali cu reci da su rhogam morali da ti daju posle oba postupka sa obizrom na to da si rh negativna...

< Poruku je uredio Verus RR -- 26.10.2011 12:30:32 >

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 12:41:01   
maakki
Verus ja sam ponavljala da sam Rh- ali niko se nije obazirao na to, kao mlada sam i ne treba meni nista.
Obzirom da su trudnoce bile relativno male, verovatno je zato i bila njihova odluka takva, mada ne znam ni sama, evo vec neko vreme citam o rh faktorima pa sam se samo jos vise zbunila.
Sve sam ovo pitala iz razloga sto sam prosla tako kako sam prosla, te da su iza mene dve trudnoce prirodno, a ova treca IVF, ovo mi je bio drugi postupak, pa nekako sam misljenja da je telo ipak stvorila ta antitela, obzirom da su ocevi obojica Rh pozitivni.

E sad sta mi je bolje odraditi za pocetak Anti-D antitela ili odmah da odradim titar antitela?

_____________________________

Čudno je koliko je malo potrebno da budemo srećni, a još čudnije kako nam baš to malo nedostaje...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: RH negativne majke
26.10.2011 13:41:52   
mirjam86
I ja sam B Rh- a m je A Rh+, da li mozda Rh faktor ima uticaja pri zatrudnjavanju ili krvna grupa? Negde sma citala da ima al ne secam se gde i ima li istine u tome

(odgovor članu maakki)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: RH negativne majke
24.1.2012 22:19:45   
izabella7
U Holandiji novi test (od juna/jula) prosle godine za Rh negativne majke.Kontrola krvi u 27 nedelji,pored kontrole antitjela,iz majcine krvi (plazme) vadi se bebin DNA i kontrolise bebin Rh faktor.Do sada se pratio nivo antitjela i inekcija rhogana se davala u 30 nedelji.Ovde su je davali u svakom slucaju.Ja sam je primila poslije spontanog,pa u prosloj trudnoci,pa poslije poroda iako mi je i dijete Rh negativno.Prvi put sada ne moram da je primim jer je i ova beba Rh negativna.
Do oktobra ove gotine ce jos i dalje pored ovog testiranja da vade Rh faktor iz pupcane vrpce za tek novorodjenu bebu.Onda prestaju s tim i u proceduri ostaje samo test majcine krvi za vrijeme trudnoce.

< Poruku je uredio izabella7 -- 24.1.2012 22:21:36 >

(odgovor članu mirjam86)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: RH negativne majke
25.1.2012 7:45:09   
Anoniman
Ja sam Rhogam primila posle porođaja i to tek pošto su bebi proverili krvnu grupu. Da je i ona bila negativna ne bih ga ni primala. Ne znam zašto bespotrebno bodu 18 puta user posted image

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 298
   RE: RH negativne majke
25.1.2012 9:15:16   
izabella7

Ne znam zasto su mi dali poslije poroda,nije mi ni tad bilo jasno a ni danas.Djete negativno kao i mama,nema potrebe.Neke stvari uopste ne rade a neke user posted image
Juce je po prvi put nisam primila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: RH negativne majke
25.1.2012 11:39:32   
Modessty
Ja sam prvi put ovde na forumu od žena koje žive u inostranstvu čula da se rhogam daje tokom trudnoće. Ovde to ne rade. Ja sam ga primila nakon spontanog 2005. god i to sam im probila uši da mi daju jer bi ladno zaboravili.
Onda sam primila ponovo nakon porodjaja 2010. U toku trudnoće sam svaki mesec proveravala antitela. Niko od lekara nije pomenuo davanje rhogama tokom trudnoće.

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Svima vama koje pitaju - kad će beba ili š...
Koliko god bili veliki podrška okoline i poverenje u lekare, jednako je važno da vi sami celim svojim srcem verujete da ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here