|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
2.10.2010 23:04:24   
dijana1*
primio- da li je delovao, na to sam mislila
da se ne bi desilo u sledecej trudnoci da organizam ne prihvati bebca
Neverovatno, kada sam bila u bolnici zena se porodila, trudnoca bila normalna, rh pozitivna tako da joj naravno nisu ni kontrolisali antitela.
Medjutim kada se dete rodilo sve se iskomplikovalo bukvalno su minuti bili u pitanju da se dete spasi a nisu znali sta je. Znali su da je krv u pitanju ali sta i zbog cega nisu znali. Promenili su komplet krv bebi i tek posle videli da je njeno telo bebu prepoznalo kao antitelo (ako sam dobro objasnila)
Fora je u tome sto je ona posle prvog porodjaja trebala da primi rogan ali joj niko naravno nije dao zato sto je pozitivna, da je tada primila rogan ovo se ne bi desilo bebi user posted image
To se jako retko desava

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: RH negativne majke
3.10.2010 21:08:49   
Verus
Ta zena ima ono sto se zove "mozaik" D antigen, tj. ponasa se i kao jedno i kao drugo.  Ali ako je istinski Rh pozitivna onda nije bilo do anti D, nego do nekog drugog antitela.  Ima ih na deset_ine na nasim eritrocitima, tako da je beba verovatno imala neki koji je nasledila od oca (npr. Anti C) a majka to nema, pa je zato telo stvorilo antitela....Transfuziologija je puno komplikovanija od osnovnih krvnih grupa....Ali ako zena primi Rhogam sa 28 nedelja trudnoce i posle porodjaj, onda sigurno nece imati problema u drugoj trudnoci (bar ne sa Anti D antitelima).

< Poruku je uredio Verus RR -- 3.10.2010 21:09:10 >

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 22:51:15   
dobro bice iz bajke
devojke jel moze mala pomoc?Ja sam RH negativna a mm A+..Cula sam da moram da primim neku inekciju,,da li to treba da se ispituje ili dr jednostavno  prepise?Hvala unapred..

_____________________________

Dobro se dobrim vraca..

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 22:53:42   
Ana RR
Draga, prima se injekcija Rhogam.

A kaži mi zbog čega treba da primiš?user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 22:55:20   
dobro bice iz bajke
Hvala ti Anci..Ovaj novi doktor kod koga sam krenula prvo me je pitao koja sam krvna grupa i ja i mm..Kad sam rekla rekao mi je da to nije bas dobro ali cekamo ciklus pa cemo pricati o svemu..

_____________________________

Dobro se dobrim vraca..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 22:59:04   
Ana RR
Pazi, to uopšte nije strašno. I ja sam B rh negativna, mm je 0+.

Rhogam se uglavnom prima posle porođaja i to u prvih 48 sati, čini mi se. Onda u narednoj trudnoći nećeš imati problema sa antitelima.

Imamo i temu Rhogam


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 23:00:45   
dobro bice iz bajke
Hvala ti Anci user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dobro se dobrim vraca..

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: RH negativne majke
30.10.2010 23:01:28   
Ana RR
user posted image user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dobro bice iz bajke)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 10:52:07   
Ana RR
Drugari, imam jedno pitanje.

Kad se proveravaju antitela (u zavodu za transfuziju krvi) da li je potreban uput od ginekologa ili može i uput od lekara opšte prakse? Ako se ide bez uputa, koliko se plaća?

Zna li neko?


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 10:58:43   
Anoniman
ne znam, anci, ali evo da odrzim temu aktivnom user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 210
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 11:12:17   
Ana RR
user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 11:34:26   
Anoniman
99 posto sam sigurna da može i od lekara opšte prakse. Za plaćanje nemam pojmauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 212
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 11:37:34   
zoća
mislim da ti treba uput od ginekologa zato što je uskospecijalizovan pregled na mom institutu je tako a pošto je to sve KCSpredpostavljam da svi radimo po istom principu uput specijaliste iz DZ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 11:38:53   
viking
Možda da pitaš Olgu75, mislim da je ona lekar opšte prakse, pošalji joj pp, nemaš šta da izgubiš...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: RH negativne majke
21.12.2010 11:43:04   
Ana RR
Da, videću. Hvala vam cure user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: RH negativne majke
29.1.2011 22:35:56   
tomica1971
Molim vas devojke da mi kazete:
da li je definitivno moguce da dete bude rh pozitivan, ako su oba roditelja rh negativna....koja je verovatnoca?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: RH negativne majke
30.1.2011 10:01:01   
SareniVrabac
ako su oba roditelja rh - nema sanse da dete bude rh +, j sanse su 0%

(odgovor članu tomica1971)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: RH negativne majke
30.1.2011 10:43:46   
Debeljuca
TOMICE 1971... VEROVATNOCA NE POSTOJI ....
jer oba roditelja imaju recesivan gen i dete ce sigurno biti rh-

postoji mogucnost da dete bude rh+,
ali tada otac deteta nije bioloski otac vec je otac neko drugi ili treci
user posted image

slicno je i sa plavim ocima, resicom na uvetu itd...

(odgovor članu SareniVrabac)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: RH negativne majke
31.1.2011 9:14:39   
tomica1971
user posted image Ok, jasno mi je. Samo sam procitala negde da je moguce da roditelj ima tzv. week D, koji se na obicnom testu krvi ne vidi i ne prepoznaje kao Rh, pa zato ima Rh neg. Ako jedan od roditelja ima takav Rh, a drugi roditelj ima Rh neg. da li je u tom slucaju moguce da dete ima Rh poz.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: RH negativne majke
31.1.2011 22:12:55   
Zell

ja sam RH negativna, tacnije 0- a MM pozitivan nisam imala pojma o inekcijama, komplikacijama i merama predostroznosti.
Hvala.

(odgovor članu tomica1971)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 12:57:34   
tomica1971
user posted image ksena da te pitam, mislim postavila sam dole pitanje ali mi niko ne odgovara....
da li je moguce da da roditelj koji mozda ima weak D i roditelj sa Rh neg. imaju dete sa Rh poz.



(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 13:58:56   
Anoniman
izvini, tomice, nisam videla pitanje, a nisam znala ni odgovor.
OVO sam nasla na netu i tu kaze da je moguce.

(odgovor članu tomica1971)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 14:28:23   
Anoniman
ja sam ab+ mm je a+ rezultati su?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 14:33:11   
Ana RR
Pa dete će sigurno biti rh+.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: RH negativne majke
1.2.2011 15:10:35   
tomica1971
user posted image Procitala sam tekst, i jasno mi je. Znaci, SVE JE MOGUCE. Jedini problem je sto se kod nas ne rade tako osetljivi testovi na Rh....sto je krajnje neozbiljno, jer moze da se prilikom transfuzije iskomplikuje situacija ljudima koji su Rh neg. a zapravo to NISU.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here