|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:58:06   
Anoniman
smarala sam je mesecima, ali ne popusta. ocigledno se to ovde ne radi tako. ja sam antitela radila pre mesec i po i bio je negativan nalaz. da, kad se jednom pojave antitela, rhogam vise ne pomaze.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 251
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 13:59:56   
Mama 78
Pa trazi da ih ponovis vreme je?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:01:25   
Anoniman
Kseno,ne daje se pre 28. nedelje, ali pošto si ti prvorotka (nije se organizam još sretao sa stranim telom) i ako su ti svi testovi na antitela negativni zaista nema potrebe da ga dobiješ pre porođaja. Izvini, ne znam da li si nekad imala pobačaj ili abortus? Onda definitivno uzmi u 28. nedelji

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 253
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:04:15   
Anoniman
posto ja sve ionako placam, sutra mogu samo u laboratoriji na svoju ruku da trazim da mi i to odrade.
nina, imala sam pobacaj i posle njega dobila rhogam. a kad sam pricala sa dr nisam trazila da ga ranije dobijem, nego sad, kako pise u knjigama i na netu user posted image  al ona tvrdi da ne treba, pa ako nista drugo, verovacu joj na rec.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 254
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:06:50   
Mama 78
Kseno ni kod mene se nisu antitela pojavila odmah,a sto da rizikujes proveri ih i posto jesi imala spontani kupi ga i primi na svoju ruku!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:08:21   
Anoniman
kseno, ja sam 70% moje trudnoće odradila "na svoju ruku" user posted image user posted image user posted image MIslim, hoću ja da im verujem, ali zeznuo me jedan majmun u startu još na merenju NT, i otada edukovana idem na preglede user posted image Lepo, sa sve pitanjima i eventualnim odgovorima, usmeravam razgovor i dijagnozu user posted image Da nisam insistirala oni bi mi test na antitela uradili 2 puta u celoj trudnoći, a ja lepo na svoju ruku vadila uput jednom mesečno, pa svakih 6 nedelja na vađenje krvi, i tako sam bar mirno spavala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 256
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:09:28   
Anoniman
razmisljala sam o tome, ali iskreno mislim da nije pametno da radim nesto na svoju ruku, jer bih joj svakako morala reci da sam to napravila. ali antitela cu odraditi opet.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 257
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:17:42   
Mama 78
To je to proveris antitela bar da budes mirna.Meni pre dve nedelje kad su se prvi put pojavila isto u tragovima,ne merljiva svi moguci doktori od ginekologa,transfuziologa,pedijatra svi do jednog su rekli,ma nije to nista videces sledeci nalaz ce ti biti neg-.Aj sad prc sad se svi kao nesto ceskaju u fazonu nikom nije jasno kako je to moguce.Necu da gresim dusu mozda im i nije jasno,ali hocu da kazem sve smo mi drugacije nesmeju se drzati nikakvog sablona,to su ipak nasa deca!!!user posted image Ljubi ga majka bice ono dobro!!!

< Poruku je uredio Mama 78 -- 2.9.2011 14:18:43 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: RH negativne majke
2.9.2011 14:23:20   
Anoniman
naravno da ce biti dobro! bitno je samo da te redovno prate.
meni je prosli nalaz bio negativan.

(odgovor članu Mama 78)
  Direktna veza do poruke: 259
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 10:43:12   
Mama 78
Kseno odradila analize u klinickom centru i NE postoje antitela u krviuser posted image user posted image ,ono sto su ovi kod mene predstavili kao antitela su ustvari antitela iz rhogamauser posted image ,To je jos jednom opomena da ne uzimamo sve zdravo za gotovo.I oni greseuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 10:48:43   
Ana RR
Mama78, mene su upozorili da će se možda posle primanja rhogama pojaviti pasivna antitela i da ne brinem ako rezultat bude pozitivan, to je normalno. Kod mene se nisu pojavila ali u većini slučajeva ih bude.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 10:54:22   
Mama 78
Da mislim da sam neki tvoj post u vezi tog bila procitala vec,pa sam bila prilicno opustena posle toga,ali nije bilo na odmet proveriti za svaki slucaj!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 10:55:29   
Ana RR
Naravno, ja sam čak pre primanja rhogama tražila da mi ponovo ispitaju krvnu grupu, čisto da potvrdimo da sam rh negativna user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mama 78)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 14:47:46   
nina26
Devojke a kako se zove ta analiza za antitela?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 14:49:17   
Ana RR
Pa ja ne znam da ima neki naziv, na uputu je dr napisala kontrola antitela i u zagradi moju krvnu grupu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 14:56:25   
nina26
Ok hvala Anci.

A jel ta antitela radimo samo u trudnoci nema potrebe ranije? Posto sam i ja primila Rhogam posle revizije, pa ne znam da li treba to da proveravam sad ili ne?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 15:01:22   
Ana RR
Samo u trudnoći, jer su opasna za bebu.

Ja nisam primila rhogam posle spontanog pa sam zato primila u 28.nedelji trudnoće, na kraju se ispostavilo da Marko ima moju krvnu grupu tako da posle porođaja nisam primila.



_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 15:17:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nina26

Devojke a kako se zove ta analiza za antitela?


nina, ovde taj test zovu emmesi Coombs (indirect Coombs). kosta oko 10 e privatno.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 16:40:45   
nina26
ovde taj test zovu emmesi Coombs (indirect Coombs). kosta oko 10 e privatno.


Da li je moguce da kosta samo toliko user posted image ????Prosto ne verujemuser posted image

Hvala Ksenic, ako ne zapamtim, kad bude trebalo cimnucu teuser posted image

Evo ti jedan user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 19:13:29   
Anoniman
da, u principu vecina tih stvari kosta tu negde. krvna slika koja ima vise stavki + urin - kostaju oko 20 evra (ja placam 15 jer imam iku, a radim u euromedica jer oni imaju popust za ika). i sad sam na svoju ruku ponovila taj coombs i bilo je negativno.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 270
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 19:17:35   
nina26
Super za rezultatuser posted image

Ma meni se danas zavrtelo u glavi kad sam pitala koliko ce da me izadje insulin 5 vadjenja,100euuser posted image

Zato kad si napisala 10eu, rekoh garant si zaboravila jednu nuluuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 19:26:38   
Anoniman
molim?! je l' mislis na onaj test opterecenja glukozom? ako je to to, ja sam platila 17e (bez ika je oko 40) - 100 gr glukoze, 5 vadjenja krvi na po pola sata. ako hoces, da ne budemo off, cujemo se preko pp.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 272
   RE: RH negativne majke
7.9.2011 21:05:06   
nina26
Ksenci ppuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 21:26:33   
spince
Drage moje, zamolila bih vas za pomoc. Citavog zivota sam mislila da sam Rh+, medjutim danas kada sam dobila rezultate videla sam da sam RH-. Ne znam ni sama od kud meni da mi je Rh faktor pozitivam, ali danas kada se nisam onesvestila nikada necu. Ja sam 36+1 i ni jednom u trudnoci nisam radila antitela. Ginekolog me je lepo pitao koji mi je Rh faktor i ja mu rekla +. Kada sam vadila danas jer to treba za bolnicu imala sam sta da vidim. On je rekao da nije opasno jer je u pitanju prva trudnoca i da nesto, ne daj Boze, nije u redu videlo bi se odmah na UZ a i beba ne bi lepo napredovala, a ja sam na tri nedelje isla na kontrolu UZ. Pitala sam jos dva tri ginekologa, a ovaj moj vazi za jednog od najboljeg kod nas. Pitala sam i dr iz druge i oni su rekli da nije opasno jer je u pitanju prva trudnoca, a nisam imala do sada ni spontane. Pomagajte, da li nije opasno jer tek u ponedeljak mogu da radim antitela, ne radi ni jedna privatna pre ponedeljka.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: RH negativne majke
14.10.2011 21:28:23   
crazymama
pa ne sekiraj se, ako su ti oni tako rekli, nismo mi veci strucnjaci od njih...


(odgovor članu spince)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here