|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 21:51:27   
vukosava
Verovatno treba onda i nova tema "zelim jos dece" za vas koji biste jos dece.

Brak i dvoje male dece: klikni

Trece dete: trece dete ili neklkini

E sad, ne znam da li ima za cetvoro i vise...

Meni deca nisu sve. Ima nas i takvih. Sa 22 i 24 sam isla na fakultet, nisam imala ni muza a kamoli bebe... Nije mi uopste bio prioritet da se udam i pravim decu...

A sto se kilaze i 48 kg tice - toliko sam zadnji put imala u cetvrtom razredu osnovne skole i nikad vise. Nevezano za decu.

Rebeka zeko: to je stvarno strasno... Nemam reci...

< Poruku je uredio vukosava -- 24.2.2012 22:02:46 >

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ne želim više dece
24.2.2012 23:40:31   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Imam jednog sina, meni najvrijednije što imam u životuuser posted image
Ne želim više djece, da, ne želim i ne znam zašto bi to nekome bilo sramota reći, zar sve trebamo rađati dok god smo plodne ili će se neko usuditi odrediti neki broj djece koji je "norma", recimo trojeuser posted image

Mada opet kažem trenutno, jer neću reći da baš nikad neću poželjeti ponovo, to niko ne zna ali trenutno ne želim, nemam taj osjećaj kao kad sam poželjela ovog svog mangupićauser posted image

e upravo je u tome stvar, ja imam taj osecaj i zelim jos jedno dete, neko nema pa ne zeli, obe strane su ok.
a glupo je radjati "zato sto tako treba" ili nesto slicno

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ne želim više dece
25.2.2012 23:12:44   
*milica*
Ja imam brata i sestru, i ja sam zelela troje dece,ali kako su Stefi i Sofi stariji menis veteze da se odlucim. Nekako mi tesko pada vracanje u pelene,problemi sa grcevima,zubicima, pa prohodavanje...Mozda za par godina pozelim jos jedno,ali tesko....sofija ima 4,stefan 2 godine i zelim da uzivam sa njima dvoma, da setamo,pricamo,citamo price,slusamo pesmice decije....
niciju odluku necu da komentarisem, postujem svaciji izbor.... ko hoce moze i sestoro, nekome je dosta i jedno...ali ona idiotska "jedno ko nijedno"-slatko bih isamarala onog koje to prvi izmislio i rekao...totalna nebuloza....

Rebeka zeka,tvoja prica je tuzna jako,ali ti si jaka... mogu samo da zamislim kako boli gubitak deteta....ljubimo te....user posted image

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ne želim više dece
25.2.2012 23:21:06   
pepeljuga
Mene pomalo nervira sto me sada svi pitaju "Kad ce drugo??", pitali su me cak i dok je V bio manji, kao da mi je to obaveza, kao da moram da imam dvoje dece, cak mi jedna koleginica rekla nesto u fazonu "ma, odradis to sad i mirna si" - meni to zvuci strasno! Ne odradjujem nista, a iskreno do sada mi nije bilo jasno kako neko uopste pozeli vise dece kad vidi koliko je to tesko i kad ispuni tu neku svoju zelju i potrebu sa prvim detetom. Medjutim, sad mi se javlja zelja da imam jos jedno dete, bas me "hvata" user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ne želim više dece
25.2.2012 23:49:27   
milia
Uh, ala je Olga objasnila zašto ne treba biti jedinac, pa da sam biraš kovčeg roditeljima.... Bas plastično, ali i taj detalj je istinit. Ja imam brata, a otac nam je u postelji. I bas ne znam šta bih da sam sama. Lepo je ne biti sam.
Ali je opet to izbor roditelja u sticaj okolnosti. I svačije pravo. Na žalost muškarci, ženina odluka ima ipak ima više tezine.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ne želim više dece
26.2.2012 0:00:22   
vukosava
Ja nemam pojma stvarno kakav je kovceg imao moj tata a ni ko ga je birao... U mom kraju obicno ti komsije i dalja rodbina pomazu oko logistike vezane za sahranu. Ali jeste proslo 20 godina od tada.

Malo je primer zasto ovo ili ono kao Maratonci trce pocasni krug...

< Poruku je uredio vukosava -- 26.2.2012 0:01:29 >

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ne želim više dece
26.2.2012 8:05:39   
bebać
I meni je tako tupavo i vještački kad mi neko kaže 'ma jedno za drugim to završiš i posle si mirna'user posted image user posted image user posted image

po meni djeca nisu kakve stvari i dnevne obaveze koje treba završit jedno za drugimuser posted image



_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ne želim više dece
26.2.2012 8:28:54   
Olga75

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja nemam pojma stvarno kakav je kovceg imao moj tata a ni ko ga je birao... U mom kraju obicno ti komsije i dalja rodbina pomazu oko logistike vezane za sahranu. Ali jeste proslo 20 godina od tada.

Malo je primer zasto ovo ili ono kao Maratonci trce pocasni krug...

user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ne želim više dece
26.2.2012 10:09:35   
jelena038
pretpostavljam da je u vecini slucajeva ovo ovako, jer zene sve same tegle i tih 9 meseci nekad stvarno nije tao divno kako izgleda. ali evo, na primer, ja imam drugu situaciju u kojoj moj muz ima potpuno pravo da kaze "ne zelim vise dece" user posted image jesam ja devet meseci lezala i bilo mi je lose sto nista ne mogu, ali je on za sve to vreme zavrsavao sve sto ja nisam mogla, ja sam samo ponekad nesto imala da skuvam, i to ako me ne mrzi, jer tad nije bilo vise nikog u kuci ko bi pored nas, zbog tog naseg hira, ostao uskracen za domaci rucak - ynaci, hranimo se evropski danas, muz kupi burek i mirna bosna. onda, sledecih dve godine, svaku noc je on ustajao i, cak iako sam ga ja dojila, prinosio mi bebu, drzao da podrigne, presvlacio, nosao, sve to u prvo vreme, a posle godinu, kad je umesto dojenja nocu pio caj (zvali smo ga cajkovski zbog toga), mm je ustajao, sipao, dodavao i sve ostalo, iako je on sve vreme radio, a ja tek nakonn godinu i po dana pocela da radim onaj moj smesan radijski posao od kog bi se samo debil umorio. isto tako, postujem i njegovu zelju da imamo jos dece, iako je moja i veca od njegove, ali nije uvek bilo tako, jer znam da je moje, bukvalno, samo da gga rodim! i ako bih sad zatrudnela, bilo bi mi jos lakse, jer bi mi i sin bio od pomoci, ja to prosto znam, ljubav prema bebama je definitivno nasledio od tate, i u vrticu je uvek bebe vukao za sobom i dan danas trazi da uzme bebu u ruke, jednostavno, nisu svi muskarci drveni i bezosecajni i ne treba im bas uvek govoriti da je to iskljucivo zenska stvar, jer nije.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ne želim više dece
27.2.2012 21:47:33   
*milica*
Jelena83 Blago tebi na takvom muzu.I meni je uzasno kad cujem,jedno za drugim,odradis to sad i posle si mirna, a tek kad cujem :"imas i cerku i sina,sta hoces vise"
pa mislim,niko ne radja da bi imao cerku i sina nego zato sto zeli decu pa bilo to 6 devojcica i nijedan sin,ili obratno...bas sam ga objasnila...user posted image

_____________________________

Stefan i Sofija NASA SRCA DVA NAJDRAZA!!!!


(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ne želim više dece
25.3.2012 9:39:13   
Adriano
Želim bar još jedno dete
Imam ćerku 4 i po godine
Jedino sto stvarno zelim je jos jedno dete, onda mi je to motiv za sva dalja ostvarenja, bez toga nista mi nije bitno

(odgovor članu *milica*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ne želim više dece
25.3.2012 9:56:06   
Jovana131
Ja volim decu, imam cerkicu 2god sada sam trudna. Ja bih volela da imam 3 ali ako budemo u mogucnosti da svima pruzimo lep i bezbrizan zivot, u suprotnom ne bih zelela. I nije bitno da li imas samo devojcice ili samo decake da bi to bio motiv za radjanje jos dece. Dete je dete nije bitan pol! Treba sve uzeti u obzir pa se tek onda odluciti na to.

(odgovor članu Adriano)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 17:39:44   
afra
Nikad vise. Imam divnu bebu od 2 meseca, trudnoca bila laka, porodjaj bez posledica, beba zdrava, muz pomaze u svemu, ali prolaziti kroz sve to jos jednom, ni za sta na svetu! Divim se ljudima koji se iz bilo kog razloga odluce  na drugo, trece... 

< Poruku je uredio afra -- 26.3.2012 17:46:51 >

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 18:20:45   
Sashica82

IZVORNA PORUKA: afra

Nikad vise. Imam divnu bebu od 2 meseca, trudnoca bila laka, porodjaj bez posledica, beba zdrava, muz pomaze u svemu, ali prolaziti kroz sve to jos jednom, ni za sta na svetu! Divim se ljudima koji se iz bilo kog razloga odluce  na drugo, trece... 


Izvini, afra, nešto me zanima... poštujem tvoje pravo na takvu odluku, ali kad kažeš "prolaziti kroz to još jednom", a beba divna, laka trudnoća i porođaj... Kroz šta ti je to teško da prolaziš još jednom?

Inače, ja želim veliku porodicu, i već radimo na drugom detetu user posted image

(odgovor članu afra)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 18:56:18   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Sashica82


IZVORNA PORUKA: afra

Nikad vise. Imam divnu bebu od 2 meseca, trudnoca bila laka, porodjaj bez posledica, beba zdrava, muz pomaze u svemu, ali prolaziti kroz sve to jos jednom, ni za sta na svetu! Divim se ljudima koji se iz bilo kog razloga odluce  na drugo, trece... 


Izvini, afra, nešto me zanima... poštujem tvoje pravo na takvu odluku, ali kad kažeš "prolaziti kroz to još jednom", a beba divna, laka trudnoća i porođaj... Kroz šta ti je to teško da prolaziš još jednom?

Inače, ja želim veliku porodicu, i već radimo na drugom detetu user posted image


A mene zanima zasto vi koje hocete jos dece dolazite na ovu temu i pisete koliko jos hocete dece kad postoji druga tema za to koliko ko planira dece.

Kad god neka zena napise da nece vise dece, odmah sledi nekoliko postova sa izjavama, jao deca su najlepse nesto,ja bi jos toliko i toliko...

Sto bi sad ona morala da se pravda za to sto je napisala? Nece pa nece. Postujte to.

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 19:05:28   
Sashica82
Vuko, nisi me razumela... APSOLUTNO razumem i poštujem nečije pravo da tako isplanira svoju porodicu. U ovom slučaju, ja sam razumela da je imala konkretan razlog da kroz to više ne želi da prolazi, a da nije trudnoća, porođaj isl, pa me zanimalo koji. Nisi dobro pročitala moj post ali ajde...

A na kraju krajeva, ako je ovo tema samo za one koje ne žele više dece, upišite samo svoja imena, i šta će nam forum onda. Pa jel tako?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 19:06:03   
nink
Vukosava ne mislim ja da nista zlo ne misli niko ko napise suprotno ovoj temi,mada polazim od sebe dugo sam ovako razmisljala a evo me cekam trece.Ipak postujem svacije misljenje i ne bih se ja tu nesto mesala zenama koje ne zele vise dece,jer svako ima svoje razloge da ne nabrajam finansije,los brak i sl.....A mozda neke i nema razloge ali jednostavno ne zeli vise dece,ja to postujem...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 19:06:06   
Anoniman
Moram da se složim sa Vukom. Niko ne mora da se pravda, niti da obrazlaže svoje odluke i želje, pogotovo što je tema "ne želim više dece", gde žene mogu da vide da nisu jedine koje se tako osećaju, da pronađu podršku i u tome, a ne da svaka koja napiše da ne želi više dece mora da se upljuje od pravdanja.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 19:26:15   
afra
Cestitam unapred na planiranom prosirenju porodice!

Pokusacu da ukratko odgovorim:
Osecaj da nisi kao pre, vec nekako od potpuno zdrave osobe, postanes "nezdrava" (to je, naravno, moj licni dozivljaj) i imas obavezu da posecujes lekara i prolazis kroz odvratne ginekoloske preglede, radis redovne analize, zatim porodjaj koji je po meni nesto najstrasnije i najponizavajuce, nesto sto ni u najgorem kosmaru nisam mogla zamisliti (moram naglasiti da sam se porodila na Zvezdari gde je osoblje profesionalno i ljubazno) iako sam se maksimalno edukovala pre toga, ali dok ne dozivis, ne mozes imati predstavu kako je sve to, pa epiziotomija (koja je brzo zarasla i kazu nije velika, jer ja sama niti sam gledala niti zelim da vidim kako izgleda), u bolnici te pregleda gomila lekara i sestara tokom i posle porodjaja, lohije, odvratan osecaj "dole" jos 2 nedelje posle izlaska iz bolnice, onako, kao da si razbucan, beskonacno dojenje i ispumpavanje, 2 pokvarena zuba.

Navescu i pozitivne momente, da budem objektivna: nisu mi ostale strije, iz bolnice sam izasla sa 65kg, dok sam pre trudnoce imala 70kg, ten mi nikada bolji nije bio i beba je savrsena.

Posle svega dozivljenog, kada odmerim pluseve i minuseve, ostajem pri tome da nikada vise, suvise je to razorno za telo, pa u nekoj meri i psihu.

Ne volim da diskutujem, pa necu vise pisati na ovu temu. Samo sam iznela svoje misljenje :)



< Poruku je uredio afra -- 26.3.2012 19:30:09 >

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 19:31:39   
Sashica82
Afra, hvala pre svega što se nisi uvredila (kao neki). Sve što si napisala stoji, samo to neko doživi na ovaj ili onaj način.

I haha tebi hvala što unapred čestitaš na proširenju porodice. A ti uživaj sa svojom bebicom user posted image

Ja se više ovde neću javljati, iskreno mene je pogodilo što je neko mislio da želim da smaram i osuđujem.

Pozdrav svima!

(odgovor članu afra)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 20:56:42   
Zell
afra, samo da ti kazem da te mogu razumeti i da te podrzavam (iako ja nemam jos nijedno) bas prija procitati iskren post user posted image

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 21:46:36   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Sashica82

Vuko, nisi me razumela... APSOLUTNO razumem i poštujem nečije pravo da tako isplanira svoju porodicu. U ovom slučaju, ja sam razumela da je imala konkretan razlog da kroz to više ne želi da prolazi, a da nije trudnoća, porođaj isl, pa me zanimalo koji. Nisi dobro pročitala moj post ali ajde...

A na kraju krajeva, ako je ovo tema samo za one koje ne žele više dece, upišite samo svoja imena, i šta će nam forum onda. Pa jel tako?


Ja koliko vidim zena ima dete od 2 meseca pa pretpostavljam da je sva iscrpljena i da joj nije ni do cega. Ne shvatam sto bi se sad pravdala. Nece pa nece. Njeno pravo i njena licna stvar. Pa masa ljudi i ne zeli decu niti ih planira. Sta to koga briga?

I jel grehota reci da je tesko biti trudan, tesko je poroditi se i tesko je cuvati bebu? Ili samo mora da se prica o tome kako je to divno, najlepsi dar, cvetici i pticice cvrkucu?

Zar ovo nije tema za one koji vise nece dece da pricaju o tome sta i kako? Ovako ko god da nesto tako napise, bice niz postova izcudjavanja i zapitkivanja. Tema nije "Da li zelite jos dece?" nego "Ne zelim vise dece". Ima o tome da se prica itekako.

Ja se nisam uvredila, samo ne kapiram vas zasto volite da gurate nos tako u tudja posla? Mozda vam se cini da imate ulogu dobrog Samaricanina ali cim tako postavite pitanje i na kraju komentar tipa: "Ja bih jos dece".

Automatski se smatra da je pravi stav imati jos dece, ne samo jedno. Drustvo tako nalaze, to je drustveno prihvatljivo. A ako se ima jos jedno ili dva, onda drustvo sudi previse je. Ja sam iz porodice od tri deteta i vise puta u zivotu sam cula zlurade komentare na to sto nas je troje dece. Kao dva je neki ideal. Svasta

Ovako ce ova biti uvek - neko ce stidljivo da napise: "necu vise dece" i onda opet isto: zasto, pa kako pa ja bas hocu jos itd. A da pisete u temi u kojoj se pise o planiranju jos dece mozda bi se ovde i nekakvi drugaciji razgovori poveli.

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 21:53:33   
meyo
postujem svaciju odluku da hoce ili nece vise djece ..nego dodjoh ovdje da napisem
iskustvo moje koleginice koje mi ista isprica prije neki dan a koja je bdw. mediciske struke
ima dvoje djece i odlucila nece vise al je zato da ne bi rodila svaki put isla na abortus kad je ostajala trudna jednom u trecem mjesecu eto takve stvari ja recimo ne razumijem jednostavno kao ne voli djecu to iz ljubavi prema muzu voli ona svoju tu sto ima
al generalno se grozi djece i nije mogla da smisli pomisao da jos jednom ima bebu mene je to sokiralo
dok su ovo sve drugacije okolnosti i planovi imam dobru priju koja ima bebca od dvije godine i ne zeli vise djece vec da se posveti karijeri sto je opet meni ok.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 21:57:25   
Jovana131
Vukosava slazem se apsolutno sa tobom. Moja svekrva je 1 dete rodila tj mm i rekla necu vise. Razlog je krajnje nebitan nekom je jednostavno dovoljno 1 ili 2 dece. Bolje je i 1 ocuvati kako treba i izvesti na prav put nego samo radjati a da ne mozes da im priustis nista. Ne volim da se mesam nikom i ne volim da se meni neko mesa da li hocu ili ne jos dece. Na kraju krajeva par treba da se odluci za to i nikakvi komentari ovde nece promeniti nicije misljenje o prosirenju porodice. Neka svako radi kako zeli i hoce,ja svima zelim sve najbolje...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ne želim više dece
26.3.2012 22:09:54   
Zell
u pravu ste zene user posted image mayo, ona je kao "kontracepciju" koristila abortus? user posted image user posted image

< Poruku je uredio Zell -- 26.3.2012 22:10:18 >

(odgovor članu Jovana131)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 7 [8] 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

На радно место после породиљског одсуства.
пеперутка16

Са којим изазовима се суочавате када се вратите на посао након породиљског одсуства?

Click Here