|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spontani pobačaj
16.11.2012 8:11:44   
Verolina
Joooooooooooj, Sunciuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Spontani pobačaj
20.11.2012 5:07:25   
Jolaa
Drage moje,
prosle godine, u maju mesecu, imala sam missed u 11. nedelji. U medjuvremenu smo pravili svadbu, uselili se u novi stan, i ja 8.10. uradim dva testa, oba pozitivna. Potvrde mi dve doktorke trudnocu, nakon toga odem na prvu kontrolu, sve ok. 13.11. jedna doktorka dijagnostikuje, ponovo missed, a druga blighted ovum. Odem u bolnicu kako bi mi uradili kiretazu ( ne krvarim, nemam bolove), doktor mi kaze da sacekamo jos 10 dana, mozda je trudnoca mala, ali da se ne nadam previse, vrlo verovatno moze biti blighted ovum. Da li je neko imao slicno iskustvo, ova neizvesnost me ubija, potpuno...

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Spontani pobačaj
20.11.2012 6:20:56   
serpica
Jola zao mi je,znam kako ti je jer sam i ja imala tu dijagnozu,imas posebnu temu Blighted ovum,tamo sam pisala svoje iskustvo..pozdrav..

(odgovor članu Jolaa)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Spontani pobačaj
20.11.2012 13:39:39   
Jolaa
Hvala puno, sada sam videla. nova sam, pa se nisam snasla!

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 829
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 12:43:54   
gray
Drage moje,
Puno vremena mi je trebalo da procitam sve vase price, ima ih tako puno...
A ne bi smele da budu stvarne.
Imala sam hematom u 12. nedelji koji se potpuno povukao, ali nikada nisam ni pomislila da je najstrasniji ishod moguc.
Valjda ovo sto nam se desilo ne moze ni kao opcija da se zamisli dok se ne desi.
Kada sam otisla na kontrolu i 15. nedelji nije vise bilo srcane radnje. Za toliku trudnocu se ne radi kiretaza vec se indukuje porodjaj.
Dr: Imate li dece? Ja: Imam jedno. Dr: Onda u redu, nije strasno.
U meni je mrtva beba i to je u redu???
Danima su mi davali indukciju dok sam lezala u sobi sa trudnicama, gledala stomacic i pitala svoju bebu zasto je umrla. Na indukciju nisam ni najmanje reagovala. Nekako mi je i drago sto ni moje telo nije htelo da je pusti. Onda kiretaza, pa revizija, pa jos jedna revizija i pogodite - onda jos jedna revizija. Cak i posle svega su sumnjali da ima jos neki ugrusak koji ce otici sa ciklusom.
Proslo je par meseci. Sad je valjda sve ok. Mislim fizicki.
A psihicki, sve koje ste prosle kroz ovo znate. Uvek boli. Mada tu su svakodnevne obaveze, dan proleti. Najteze je kad legnem da spavam. Vise ne sanjam bolnicu. Cak ni ne placem svako vece. Ne bih rekla da je lakse, ali se nauci ziveti sa tim bolom.
Radim gomilu analiza i skupljam snagu da uskoro krenem ponovo. Vreme prebrzo prolazi i ne smem puno da cekam, mozda cu hteti i trece.
Jos nesto sam htela da vam kazem: uz vas se ne osecam usamljeno i cini mi se da nam je tuga malo laksa kad je podelimo.
Veliki user posted image

(odgovor članu Jolaa)
Direktna veza do poruke: 830
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 12:45:47   
Verolina
Gray, jako mi je zao. Razumem te u potpunostiuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu gray)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 12:53:29   
Anoniman
Grayuser posted image user posted image

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 832
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 12:55:51   
dunja RR
gray mila user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu gray)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 12:56:13   
Anoniman
gray, bas mi je zao user posted image mislim da je najstrasnije to sto pokusavaju da izazovu porodjaj, mislim, sta ocekuju, kako bi zena koja je bila blizu toga da se ostvari kao majka trebala da oseca u tom momentu.

(odgovor članu Verolina)
  Direktna veza do poruke: 834
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 14:01:47   
gray
Hvala puno!
Inace ne pricam o svemu sto je bilo. Mozda malo sa mm, on je super, jako je pozitivan i objektivan, lakse prihvata ono sto se ne moze promeniti. Ne zelim nikoga da opterecujem jer oni koji nisu ovo prosli ne mogu da shvate, a pomoci svakako nema. Naravno, skoro sve zene koje znam su ili trudne ili se tek porodile, i ne treba da misle o ovakvim stvarima.
Imala sam potrebu da se otvorim nekome ko razume. Ponavljam se, ali bas nas je puno. Do skoro sam znala samo jednu zenu koja je imala spontani, a sad znam nekoliko zena koje ne poznaju ni jednu koja nije imala sp. Kad se pogleda statistika, ispada da je tesko pobeci od ove crne hronike, samo mnogo zena to i ne sazna - blago njima.
Izazivanje porodjaja u slucaju spontanog jeste strasno, ali to je fizicki bolje za zenu. Vazno je da nam organizam bude u sto boljem stanju za neki drugi pokusaj.
Sa druge strane, treba se psihicki oporaviti od traume odlaska u porodiliste sa sp.
Mada, sve to je nebitno spram samog sp. Posle ponovljenih intervencija, jedna dr mi je rekla da su sve te pratece komplikacije kao male boginje i da prodju brzo i neprimetno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Spontani pobačaj
21.11.2012 22:46:19   
Roze mindjuse
Tacno se secam odlaska u porodiliste,sa suzama. Vadim kesu za bebu iz moje ''porodiljske'' torbe (pelene, bodice, kremu), vadim a ruke mi se tresu, jedva stojim.. Tuga, neopisiva.. Idem u porodiliste, a znam da cu se vratiti kuci praznih ruku..user posted image
I mene su prirodno porodili, zajedno sa zenama koje su rodile svoju zdravu decu.Kad razmislim,mozda je tako i bolje.Posle carskog reze ostaje rana, ovako nema fizickog bola, samo ogromna praznina..
Zelim ti puno srece, i saljem ti veliki zagrljaj!user posted image

(odgovor članu gray)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2012 21:35:48   
new nick
Juce sam bila na redovnoj kontroli... Bebi je prestalo da kuca srce... Tesko mi je da se izborim s tim...user posted image
Bila sam bolesna ove nedelje, protutnjao je neki virus... Za vreme pregleda jos se video krvotok bebin, ali srce nije vise kucalo

_____________________________

Ex Cicko

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Spontani pobačaj
7.12.2012 21:42:36   
isidora88
ne zelim da ti dajem laznu nadu, ali mozda da odes do nekog drugog lekara za svaki slucaj, drzim fige da ipak sve bude ok.


< Poruku je uredio isidora88 -- 7.12.2012 21:43:44 >


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu new nick)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 12:10:45   
Snelle
Slažem se sa Isidorom, posle raznih priča koje sam čula, ja bih potražila mišljenje još jednog lekara, tj. odradila bih uz kod još jednog ginekologa.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 13:59:09   
Meisje
New Nickuser posted image user posted image user posted image drzi se...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 16:48:27   
new nick
user posted image danas sam bila na kiretazi, definitivno je prestala srcana akcija. Bila sam bolesna i ja i dete, virus me je zedtoko dokacio, a plod je bio jos uvek mali da bi uspeo da se odbrani. Kazu doktori da je skoro 100 posto virus. Jedva sam sredila da danas odem na kiretazu, jer su mi zakazali za ponedeljak, ali su mi rekli da je to ipak jako dugo, da moze doci do sepse. Tuzna sam i tesko mi je da prihvatim da necu imati bebu, ali verovatno treba neko vreme da se priviknem. Prosla sam kroz slicno iskustvo pre 4 godine, ali sam tada bila u 6toj nedelji. Cini mi se da mi je sada teze... Hvala vam svima na podrsci... user posted image

_____________________________

Ex Cicko

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 16:50:13   
dunja RR
Uf mila, žao mi je, drži se user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu new nick)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 16:51:29   
NadaR
Jako mi je žao NN user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 17:00:07   
MarijaBg
user posted image Ne mogu ni da zamislim kako ti je... drzi se i oporavi sto pre user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 17:04:07   
magnetic
Ne znam ni sta bih mogla reci da te utesimuser posted image
user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 18:40:52   
rainbow
Citala sam vas dosta neregistrovana, ali rekoh, da se registrujem i da napisem i ja svoj slucaj...jedan u moru svih ...
user posted image

Meni je najtezi. Tesko je sto je bila prva trudnoca, zeljena. Kiretaza uradjena pre par dana, sa 9 nedelja i 2 dana, a srce prestalo da kuca negde u toku 7. nedelje.
Na prethodnom UZ, koji je bio bas u toj 7. nedelji, srce je kucalo, sve je bilo u redu. Doduse, beba nesto manja nego sto je odgovaralo toj 7. nedelju, ali srce je bilo tu... vec mi je bilo sumnjivo, znate i same kako je kad osetite da nesto nije u redu...razlika je bila nedelju i dva dana, ali rekoh, kad doktorka ne panici, necu ni ja.
Sva vesla sam cekala naredni uz, ali dan-dva pre UZ, prokrvarim, malo, braonkasto, odem kod dr odmah, a ona ne moze da nadje srce, ni obicnim ni vaginalnim...posalje me u GAK kao, da proverim jos jednom, mada sam znala da nema neke nade.
Sutradan uradjena kiretaza, jos uvek ide krv, fizicki manje boli, ali na mestu male mrvice je ostala velika praznina...user posted image
po prirodi sam optimista, i vec racunam kad bi trebalo da dobijem tu 2. tj 3. menst, i da krenemo na posao...Tako je dr koji mi je radio kiretazu rekao.
Objasnjenja nema, svi kazu, desava se, prirodna selekcija...ko zna zasto je to tako..
Zbog manje velicine ploda na prethodnom uz, verujem da je majka priroda ovo sve sama uradila, ali sam se zabrinula kad sam podigla rezultate vaginalnog i cervikalnog brisa,koje sam uradila na dan kiretaze.
Pise da u cervikalnom postoji beta hemoliticka streptokoka, u vaginalnom neki polimorfonukleari...pa se brinem da mi se to nije desilo zbog te streptokoke...uopste ne znam ni kako se tu pojavila, jer su mi brisevi pre utvrdjivanja trudnoce bili u redu, tj dobila sam terapiju (vaginalete) koje sam koristila...

I da vas pitam vezano za sex. odnose, kad mogu i pod kojim uslovima da se upraznjavaju posle kiretaze, tj kontrole?
Pitacu i dr na kontroli, ali me zanima i vase misljenje

hvala vam...

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 19:05:05   
rainbow
ne znam kako da editujem poruku, pa se izvinjavam sto pisem za redom....

Da li ste podizale hpp nalaz posle kiretaze i da li je na njemu pisalo nesto smisleno??

(odgovor članu rainbow)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Spontani pobačaj
8.12.2012 22:49:54   
nink
rainbow draga znam kako ti je.....kroz to grozno iskustvo sam i ja prosla prosle god u novembru i ostala trudna posle prve men....Evo sada imam andjela od 2 meseca...Trece dete mi je ali sam ga bas zelela...Sto se tice hpp nalaza ne ocekuj previse ne rade oni sada neka ispitivanja da bi znala zasto se to desilo...\i mene je neki virus bio strefio i to se desilo i isto je plod bio manji po uz ali samo napred bice bebica....user posted image

(odgovor članu rainbow)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Spontani pobačaj
9.12.2012 11:21:40   
rainbow
hvala ti nink... user posted image stvarno je lakse kad podelis tugu sa nekim ko te u potpunosti razume...i zna sta ti je u glavi i u srcu. grozno je sto znas da nisi jedina u svemu, sto nas uopste ima toliko ovde, ali opet coveku bude lakse da ga sve prodje ovde sa vama. Nisam verovala kad dr kaze, pa desava se cesto....tek sad vidim koliko cesto.
ma znam, bilo da je prvo ili deseto, dusa boli isto user posted image user posted image

plakala sam i taj dan i sutradan i jos nekoliko dana, ali kad sam se urazumila malo, i razmislila, bolje je da ne ugrozavam svoje zdravlje sekiracijom i nerviranjem i da se polako pripremim za sledecu trudnocu user posted image

nink, znaci kazes i posle prve moze :) ja bih jedino uradila sve potrebne analize na ove neke bakterije, sebe radi...
drago mi je za tebe i tvoju bebicu :), neka ti je ziva i zdrava sto godina!

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Spontani pobačaj
25.12.2012 23:52:23   
gara
Evo da i ja podjelim nesto sa vama, bas juce sam saznala da srce moje bebe vise ne kuca :( Bila sam 13. nedelja.. uzasno se osjecam, ovo mi je bila prva trudnoca koje se sasvim slucajno desila sa momkom s kojim sa 3 godine zajedno. Bili smo presrecni. Doktorica mi ej za skoro 4 mjeseca trudnoce uradila samo ultrazvuk i papa test, i nista vise.. e da i kada sam dosla zadnji put na pregled rekla mi je, ne vidim srce, nema pokreta, plod mrtav.. ajd obuci se i prozvala sledeceg. Naravno ja sma mislila da ultrazvuk nije uredu, nadala sam se ali uzalud. Odma' ujutru sam otisla u bolnicu kod mnogo boljeg doktora.. primio me je, pregledao, sve mi objasnio, lijepo je postupao sa samom jer vidi da sam mlada.. nazalos isto mi je rekao. Tako da ujutru idem na ciscenje, vjerovatno je to kiretaza, radicu pod lokalnom anestezijom. Strah me je uzasno, ova dva dana mi je pritisak od 160/90 do 180/90, tesko disem, glava me boli, sve me boli a srce najvise. Posto ne znam zbog cega se sve to desilo, doktor mi je predlozio da posaljem uzorak plodne vode u Beograd u specijalnu kliniku koja se bavi citogenetikom, da bi se utvrdio razlog spontanog ( missed ) pobacaja .. ti cu dobiti sve rezultate, npr. da li postoji neki genetsi poremecaj, nasljedna boles ili je spontani izazvan necim, nekom bakterijom npr. Da li je neko imao slicno iskustvo ?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here