|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 6:49:24   
vukosava

IZVORNA PORUKA: poseydon.


IZVORNA PORUKA: vukosava



Meni se vise cini da je autizam genetska predispozicija i nesto sto se desava nakon ostecena mozga - npr dete ostalo bez kiseonika, namucilo se pri porodjaju i slicno. Ne deluje mi da moze da bude tolika autoimunoloska reakcija na ubod iglom i ispustanje neke tekucine sta god bilo u njoj (osim teskih metala kojih vise nema toliko u tim vakcinama a autizam opet buja).

nazalost teski metali ne da su smanjeni kako mislite nego su pojacani pa shodno tome imate jos vecu pojavu ostecenja djece koja se svrstavaju pod autizam... sada se navodi da autizma ima mnooogo nekih novih vrsta i podvrsta a istina je da su to ostecenja mozga izazvana teskim neuroloskim otrovima koji se nalaze u vakcini i jedina razlika je koliki postotak ostecenja koje dijete pretrpjelo nakon vakcinacije...


Ja sam licno odrasla u gradu u kom je koncentracija olova medju najvecim u nasoj onoj bivsoj, vecoj zemlji, daleko iznad preporucenih vrednosti. Ne samo olova vec i drugih teskih metala. Osim toga, u to vreme mnoge stvari kao npr. azbest, kadmijum, ziva i ostali metali uopste nisu bili identifikovani kao opasni po ljudsko telo u toj meri u kojoj se danas zna da sigurno jesu. Primali smo vakcine koje su sadrzale mnoga danas zabranjena jedinjena ili elemente. I opet bilo je manje autizma. Manje i televizije, vise igranja napolju, vise zdrave, neprocesirane hrane itd.

Opet kazem, ako neko dokaze da vakcine jesu uzrok autizma, dajte mu Nobelovu nagradu, ukinite vakcine i resite nas problema autisticne dece i tih ostalih problema koje kazete da one izazivaju. Mahnite magicnim stapicem preko tih zavera, raskrinkajte ih. Ne gledajte paranoicne emisije vec stvarno dokazite te tvrdnje. Naucnim metodama. A do tada - to je sve i dalje samo teorija i pretpostavka a ne dokazana stvar.

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 6:50:46   
minavb

IZVORNA PORUKA: vukosava

A sto se tice povecanih slucajeva autizma medju decom mislim da postoji jako puno faktora koji mogu da na to uticu - a ko provali sta je - odmah mu dajte Nobelovu nagradu. Ja sumnjam npr u masu aditiva i kojekakvih hemikalija u danasnjoj industrijskoj hrani npr sve sto ima tu neku totalno neprirodnu boju - nor deciji sokici drecavih neprirodnih boja itd. A drugo - mozda cu da zvucim kao neki totalni debil i rasista - ali danas se mnogo mnogo vise trudnoca izvede do kraja - imamo raspolozivu savremenu medicinu, hormone, pracenje trudnoce itd. Mozda bi ranije bilo manje trudnoca koje uspeju - mozda telo dobaci plod ako nesto nije skroz u redu sa bebom. Mozda i ne (cula sam ovu teoriju negde pa samo kazem mozda ima malo istine). A i sve su starije i starije prvorotke. Ja sam jedna od matorih i verujem u to da moja jajna celija ima vecu sansu da bude felericnija od one jajne celije koju nosi zena od 20 godina. Opet kazem ovo su moje teorije, nisam medicinar po struci tako da mozda aopsolutno lupam. A mozda i na neku decu vakcine tako deluju - mozda je lutrija sta se sve desava...

Meni se vise cini da je autizam genetska predispozicija i nesto sto se desava nakon ostecena mozga - npr dete ostalo bez kiseonika, namucilo se pri porodjaju i slicno. Ne deluje mi da moze da bude tolika autoimunoloska reakcija na ubod iglom i ispustanje neke tekucine sta god bilo u njoj (osim teskih metala kojih vise nema toliko u tim vakcinama a autizam opet buja).

Sve tacno da tacnije ne moze biti. O uticaju aditiva i prehrambenih boja, govori i to da su potpuno iskljuceni iz ishrane obolelih od autizma, tako bi nar teebalo da bude posto postoji posebna dijetoterapija za obolele od ove bolesti, sa dobrim rezultatima. Mislim da se u nasoj zemlji dijetoterapiji ne pridaje neki znacaj u lecenju ove bolesti, dok je na zapadu ona izuzetno vazna.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 6:56:45   
vukosava
IZVORNA PORUKA: poseydon.

molimo sve roditelje da procitaju knjigu vens ferrell-a - vakcine novi genocid i tu cete naci obilje dokaza da vakcine sluze samo da zatruju djecu i na neprirodan nacin prosire bolesti cak do epidemijalnih razmjera... naci cete niz dokaza o sakacenju djece,trajnim invaliditetima kod njih,raznim teskim neuroloskim ostecenjima izazvanim namjerno,brutalnim ubistvima kao posledica vakcinacije bez icije odgovornosti... ... ... na ovom linku mozete besplatno preuzeti knjigu u pdf formatu...



Ima zanimljive naslove "Inside the rock music", "The Evolution Handbook ", "Prophet of the End ", "A Biblical Defense", "You can quit tobacco "... Deluje kao veoma strucan i potkovan autor. A pre svega kao covek jasnih, paranoicnih nacela... klikni

< Poruku je uredio vukosava -- 25.4.2012 6:57:03 >

(odgovor članu poseydon.)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 6:58:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb
Mislim da se u nasoj zemlji dijetoterapiji ne pridaje neki znacaj u lecenju ove bolesti, dok je na zapadu ona izuzetno vazna.


Osim aditiva, krive i gluten za razlciite stvari vezane za autisticnu decu... I jos stosta vezano za ishranu...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 7:02:30   
minavb
I kazein.
Ja bi moje dete i cipovala da mogu, ne samo vakcinicala, da svakog trenutka znam gde je i da mogu da ga nadjemuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 7:21:17   
Anoniman
Kada dođemo u koštac sa nerešivim problemom a posebno sa bolom i bespomoćnošlu jer nam je dete bolesno a mi ne možemo da mu pomognemo tražimo krivca. Valjda nam je lakše da se nosimo sa beznadežnošću ako uperimo prst u nekoga, pa tako i roditelji autistične dece. Problem je što će zbog toga mnoga deca oboleti a neka i umreti od bolesti koje su tako lako mogle da se izbegnu najobičnijom vakcinacijom jer su slušali savete proizišle iz nečije patnje a ne medicinskih činjenica!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 8:04:49   
mihi
Priorix contains:



amino acids: L-alanine, L-arginine, glycine, L-histidine, L-isoleucine, L-leucine, L-lysine HC1, L-methionine, L-phenylalanine, L-proline, L-serine, L-threonine, L-tryptophan, L-tyrosine, L-valine, L-aspartic acid, L-cysteine, L-cystine, L-hydroxproline
lactose
mannitol
Measles virus live attenuated, Mumps virus live attenuated and Rubella virus live attenuated
neomycin
sorbitol
water for injectionsNiti ima žive niti pojačivača u ovoj MMR vakcini GSK proizvođača.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 8:26:58   
Maslacak15
Ah mihi ti si optimista kad mislis da ce ljubitelje "teorija zavere" ubediti datasheet iz vakcine. Oni ce i dalje da veruju sta im je drago. user posted image Ajde sto se reklamiraju ostvarenja kojekavih sumnjivih tipova koji su nasli nacina da zarede neku paru na strahovima ljudi, svako moze da cita sta zeli, nego se jos sire i dezinformacije. U EU je vakcinacija itekako rasprostranjena i preporucena kao i u USA. U Nemackoj je trenutno uobicajen raspored, sesto valentna Infanrix (difterija, tetanus, veliki kasalj, polio, hemofilus influenza, hepatitis b) + vakcina protiv pneumokoka (Prevenar) posle drugog treceg i cetvrtog meseca. Iako naravno svugde ima ljubitelja teorija zavere, broj vakcinisane dece je oko 90%. I velika vecina dece podnosi vakcine bez ikakvih problema ili uz obicajene pratece pojave (crvenilo, mala temperatura).
Sa druge strane slazem se u potpunosti sa misljenjem da roditelji bolesne dece, ili dece koje imaju razvojnih problema, ne zele da se suoce sa realnoscu te da je lakse upirati prstom i traziti krivca u nevezanim svarima tipa vakcinacije.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 8:35:00   
minavb

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Sa druge strane slazem se u potpunosti sa misljenjem da roditelji bolesne dece, ili dece koje imaju razvojnih problema, ne zele da se suoce sa realnoscu te da je lakse upirati prstom i traziti krivca u nevezanim svarima tipa vakcinacije.

Meni je neverovatno to što uvek traže krivca negde drugde. Nadam se da me nećete pogrešno shvatiti-skoro je umrla trudnica od izliva krvi u mozak u sedmom mesecu trudnoće. Porodica protestvuje pred bolnicom i traži krivce među lekarima. Žena je imala hipertenziju, i pred sam cerebrovaskularni insult, skočio joj je pritisak. Za to ne može biti kriv niko drugi do ona sama, i njena porodica. Zna se kako trudnica, naročito ona sa hipertenzijom, treba da se hrani i ponaša.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 8:48:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: poseydon.

molimo sve roditelje da procitaju knjigu vens ferrell-a - vakcine novi genocid i tu cete naci obilje dokaza da vakcine sluze samo da zatruju djecu i na neprirodan nacin prosire bolesti cak do epidemijalnih razmjera...


Ne razumem zašto bi se to radilo.

Po nekada, ne često, razmišljam o svetskim zaverama. Smatram da je npr svinjski grip bolest koja je laboratorijski stvorena da se smanji populacija na Zemlji. Ali, da Vlast pokušava da uništi svu populaciju na Zemlji i da život na Zemlji zamre... Šta tada?

(odgovor članu poseydon.)
  Direktna veza do poruke: 335
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 8:54:38   
minavb
Tada će nas kolonizovati vanzemaljci, kao u X files. Resistance is futile user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 9:03:12   
Modessty
da ne trebaju nam vakcine.... trebaju nam sve one bolesti od koje je umiralo hiljade ljudi
ma daaaajte! Ja se slažem da nije sve savršeno pa ni te vakcine. Za neku godinu će biti bolje od ovih danas.
Vrlo je prosta stvar... Mi kao roditelji odlučujemo o tim stvarima umesto naše dece. I uvek će postojati strah da će im se nešto dgoditi i da je to naša krivica jer je i odluka bila naša a ne njihova. I kao i za sve ostalo tako i za vakcine je samo reč o biranju izmedju dva zla - dati detetu vakcinu na koju realno neznamo kako će dete da reaguje ("šta ako baš moje dete bude jedno u hiljadu koje će imati probleme") ili ne dati vakcinu i rizikovati da daobije neku od bolesti od kojih ta vakcina koja nije data štiti.
Moj sin je primio sve vakcine - naravno kupljene ne ove državne. A i to je bila moja odluka i presrećna sam što se ispostavilo da je bio dobar izbor!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Bojkot vakcinacije
25.4.2012 9:24:52   
Anoniman
Pošto M do nedavno nije bio vakcinisan, nikada ga nisam vodila na rođendane, skupove... Kada god smo išli na dečiji rođendan, on bi ostajao sa babom, a mene je duša bolela što ne može sa nama. Ali ja zaista nisam želela da reskiram da nevakcinisano dete vodim među puno ljudi i da reskiram da dobije nešto od tih bolesti. 

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 338
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:13:43   
poseydon...
malo istine bez da nagadjamo...

http://matrixworld-hr.com/2012/05/24/razotkrivanje-mita-cijepljenje-nije-imunizacija/

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:24:11   
Anoniman
A ima li verodostojnijeg izvora informacija od sajta koji se bavi NLO misterijama i svim vrstama teorija zavere? user posted image

(odgovor članu poseydon...)
  Direktna veza do poruke: 340
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:37:18   
mihi
IZVORNA PORUKA: poseydon...

malo istine bez da nagadjamo...

http://matrixworld-hr.com/2012/05/24/razotkrivanje-mita-cijepljenje-nije-imunizacija/


Ovo nije ispravno kaže se bez nagađanjauser posted image user posted image .
Ne odustaje čovek.user posted image

(odgovor članu poseydon...)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:45:46   
mihi

IZVORNA PORUKA: gae_gr

A ima li verodostojnijeg izvora informacija od sajta koji se bavi NLO misterijama i svim vrstama teorija zavere? user posted image


Gae a da li piše da je čupakabra pojela ljude u Južnoj Americi? E ako to piše autizam nastaje sigurno zbog vakcina.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:50:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mihi


IZVORNA PORUKA: gae_gr

A ima li verodostojnijeg izvora informacija od sajta koji se bavi NLO misterijama i svim vrstama teorija zavere? user posted image


Gae a da li piše da je čupakabra pojela ljude u Južnoj Americi? E ako to piše autizam nastaje sigurno zbog vakcina.




Mihi, evo malo zanimljivog štiva, kažem ti ja, ozbiljan sajt skroz! KLIK

Ako ništa drugo, našla sam sebi zabavu a i moja kuma će se obradovati, ovo je u rangu Slavice Šetine i kompanije! user posted image

< Poruku je uredio gae_gr -- 30.5.2012 17:53:02 >

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 343
   [Obrisana poruka]
30.5.2012 17:51:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 344
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:55:38   
mihi
Ima nešto za Minu i mene ona hoće da čipuje Vanju a ja starije dete da se ne sekerim kad negde ode user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio mihi -- 30.5.2012 17:56:31 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 345
   [Obrisana poruka]
30.5.2012 17:57:11   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 346
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:57:38   
mihi
A što Gagi to su revakcine onih što su već primile nema novih vakcina?

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 17:57:45   
Anoniman
Ja bih sebe a mislim da bi se i mm prijavio, pa ako neko zna gde daju popust na porodični paket da se čipujemo svo troje neka javi!

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: Bojkot vakcinacije
30.5.2012 18:00:25   
mihi

IZVORNA PORUKA: gagi

Koliko je bitna vakcina pred polazak u prvi razred?Moze li se ona preskociti,mislim da se ne prima?

.
Bitne su jer deca kreću u kolektiv ako je bio slab imunološki odgovr (što se ne proverava titrom antitela)na neku od vakcina da se imunološki odgovor obnovi i sigurno steknu antitela protiv tih bolesti.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 1:57:54   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Dragi Prijatelji, molim vas obrazujte se dobro o vakcinama pre da dozvolite da vase dete bude vakcinisano.
Setite se samo kako je Svetska Zdravstvena Organizacija proglasila nepostojecu epidemiju svinjskog gripa i kako je zajedno sa kompanijama koje proizvode vakcine pokusala da uvede obaveznu vakcinaciju smrtonosnim vakcinama. Ta ista organizacija insistira na obaveznom vakcinisanju. U Nemackoj, Svajcarskoj, Austriji i mnogim drugim evropskim zemljama vakcine nisu obavezne pa zbog cega bi bile obavezne kod nas?
Bil Gejts javno, bez ustezanja kaze da ce vakcinama smanjiti broj ljudi za 15% pa bi prema tome mogao da se izvede zakljucak da ce pre svega u zemljama gde je vakcinacija obavezna doci do smanjenja broja ljudi sto sterilizacijom vakcinama, sto izazivanjem teskih oboljenja kao i autizma.
Vakcinacija se u Srbiji, kao i u Makedoniji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, BiH, Sloveniji...moze izbeci tako sto potpisete papir o neprihvatanju vakcinacije kod pedijatra. Neki pedijatri ce vam rado dati papir da potpisete dok ce neki koji jos uvek nisu obrazovali sebe o vakcinama, praviti probleme. Zato se najpre raspitajte u nasoj grupi: Nevakcinisana Deca su Zdravija od Vakcinisane kod kog pedijatra trebate otici.
Sve vise male dece oboleva od raka, secerne bolesti, reumatoidnog artritisa, ulceroznog kolitisa, alergija i mnogih drugih bolesti a snazna veza izmedju vakcina i tih bolesti sve je evidentnija.
Kompanije koje proizvode vakcine, kao i sve ostale kompanije, ne zanima nase zdravlje vec iskljucivo biznis. Ali za nas to nije biznis vec nase i nase dece dragoceno zdravlje i moramo preuzeti odgovornost. Odgovornost za zdravlje nase dece imamo iskljucivo mi roditelji ne organizacije, bolnice ili lekari koji uglavnom rade onako kako im se naredi.
Ja nisam vakcinisana i zdravija sam od vecine vakcinisanih ljudi.
Omogucimo nasoj deci zdrav i srecan zivot. Vasa Sladjana


Ovaj tekst je peuzet od dr.Velkov !!!
Ja sam iscitala svasta i dosla do zakljucka da ima tu mnoogooo istine .
Suprug i ja smo resili da odbijemo MMR ....
Kakvi su vasi stavovi ???


(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here