|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 4:38:55   
vukosava
Ako ti i tvoj suprug niste primili MMR i ostale vakcine i ako ste preziveli do dana danasnjeg, upotrebite slicne metode da sacuvate i svoje dete od dobijanja svih ovih bolestina koje ga vrebaju iz prikrajka koje ste i vi koristili. Ako vas dvoje niste vakcinisani nijednom vakcinom, onda lepo smete da donesete takve odluke da i dete ne vakcinisete. Vase je uostalom. Sta ima tu ko da vam soli pamet...

Moje ce vala da primi svaku sa liste a i ja za njom. Ja sam npr imala studenta koji je dobio tifus. Srecom sam vakcinisana, ni dlaka mi glave ne fali. Ali je on odmah stavljen u karantin, nije smeo da s evrati dok se skroz ne izleci. Ako bude trebalo da otputuje van zemlje, u ozbiljnim drzavama ce mu traziti karton vakcinacije ili ako se useli, morace sve od A do SH da ih primi od nule.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 5:56:01   
Misha i Ljisha
ja cu samo da kazem da nas ne bi bilo 6 milijardi na planeti da nisu izmislili vakcine. I svaki naucnik je za vakcinu dobio Nobela, a ovi sto propagiraju nevakcinisanje mozda opet hoce da s oprostenjem skresu populaciju jer nas ima mnogo. Teorija zavere meni ipak ide u tom smeru a ne uz vakcinaciju. Mi smo primili sve vakcine i nista nam hvala Bogu ne fali. A pojedini slucajevi gde su deca obolela se sigurno desavaju (gledala sam neki prilog o takvoj deci iz Rusije) ali ja iskreno mislim da je to zato sto im je imuni sistem vec bio napadnut od strane necega pa nisu mogli da se bore sa onim sto je bilo u vakcini koju su primili. A autizam se jedino brze ispolji ali se on generalno ispoljava tek oko trece godine i deca se radjaju sa tim vakcine nemaju veze s autizmom

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 7:06:08   
serpica

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

ja cu samo da kazem da nas ne bi bilo 6 milijardi na planeti da nisu izmislili vakcine. I svaki naucnik je za vakcinu dobio Nobela, a ovi sto propagiraju nevakcinisanje mozda opet hoce da s oprostenjem skresu populaciju jer nas ima mnogo. Teorija zavere meni ipak ide u tom smeru a ne uz vakcinaciju. Mi smo primili sve vakcine i nista nam hvala Bogu ne fali. A pojedini slucajevi gde su deca obolela se sigurno desavaju (gledala sam neki prilog o takvoj deci iz Rusije) ali ja iskreno mislim da je to zato sto im je imuni sistem vec bio napadnut od strane necega pa nisu mogli da se bore sa onim sto je bilo u vakcini koju su primili. A autizam se jedino brze ispolji ali se on generalno ispoljava tek oko trece godine i deca se radjaju sa tim vakcine nemaju veze s autizmom




user posted image potpisujem sve i jos dodajem da verujem da je svetu cilj da nas istrebi ( Srbe ) svima smo trn u oku i mislim da ne biraju nacin da to urade,zato sam rezervisana u vezi sa uvoznim vakcinama vise sam za ove nase.Moja deca su ih sve isprimala na vreme i hvala bogu sve je ok.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:09:07   
leamalamut
Ajde sad mi objasnite cemu sluzi MMR konkretno , kad dosta dece i posle nje dobije i prelezi boginje ??? Koja je njena svrha ? Moje dete se rodilo sa prosirenom venom Galeni i hematomom unutar glave i jako se plasim da je vakcinisu jer se mmr sa svacim povezuje....

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:14:06   
jole82

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Ajde sad mi objasnite cemu sluzi MMR konkretno , kad dosta dece i posle nje dobije i prelezi boginje ??? Koja je njena svrha ? Moje dete se rodilo sa prosirenom venom Galeni i hematomom unutar glave i jako se plasim da je vakcinisu jer se mmr sa svacim povezuje....


Pa ti jednostavno odbij vakcinaciju. Ne vidim u čemu je problem?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:17:23   
Misha i Ljisha
u danasnje doba mozes povezati sta god hoces, uzmes dovoljno velik (odnosno dovoljno mali) uzorak na kom ces vrsiti ispitivanje i eto ti veze.
A MMR nije istrebila boginje ajd tako da kazem, znaci mali procenat ljudi ih i dalje dobije ali je definitivno sprecila smrtnost od takvih stvari koja je ranije bila kao dobar dan

naravno sto kaze Jole svako bira za svoje dete sve. Ja nisam dala da mi vakcinisu Dunju iako joj je samo malo curio nosic. Znaci ne dam da mi bolesno dete ma koliko bolest njima izgledala banalna vakcinisu radije cu se vratiti za mesec dva pa onda. A ti ako se bojis posledice odbij jednostavno vakcinaciju ali mislim da samo moras neke papire da potpises kao roditelj

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 5.11.2013 10:23:30 >

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:24:32   
lanajelena
Moj poznanik je odbio i dete mu je upisano u skolu,nista od onoga da neces moci da upises deteuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:25:24   
Misha i Ljisha
hehe pa naravno skola je obavezna hihih...nisu usaglasili zakone.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:28:23   
Rosita
Vakcinisani smo po kalendaru, kupovali pentaxim. Uopste necu da paranoisem, nisam za bojkot. Ispravila bih MiLj, nije ispravno tvrditi da se deca radjaju sa autizmom. Ima toliko pristupa objasnjavanjau zasto se autizam javlja i koja je i kakva uloga nasledja i sredine, u najsirem smislu.

< Poruku je uredio Rosita -- 5.11.2013 10:29:34 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:29:31   
Misha i Ljisha
pa da ispolji se zbog raznih faktora ali ta deca tako reci imaju predispoziciju za tako nesto

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:34:15   
Rosita
E, pa to je drugo. Predispoziciju opet u vrlo relativnom smislu. Nego, nije tema :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:49:18   
World
I ja se nesto bojim te mmr.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 10:55:09   
Torbica
Moja cerka je sve isprimala pa i MMR...Imala je reakciju, nista posebno, 38 temp i osip, par dana je bila bolesna. Djole nije primio MMR, zbog herpesa koji mu je izlazio, pa je imunolog stopirao revakcinu Infanrixom i MMR. U medjuvremenu smo resili herpes homeopatijom i ne vodim vise dete kod imunologa, i nisam bila zadovoljna, iskreno. Nasa dr recde da za revakcinu necemo zakasniti. A sto se MMR tice, toliko su navalili sa antipropagandom.... Ni ja ne verujem u teorije zavere, ali se najezim od toga. Odlazem, pa videcu... Sve ostale ok, ali MMR nesto ne mirisem..

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:07:13   
leamalamut
Nije problem , samo iznosim svoje misljenje.... Svasta sam citala , ne teorije zavere , nego i strucne literature ...
Sa ljudima je slicno kao i sa zivotnjama , vakcinisemo pse i mace ,svinje,ovce a sta je sa divljim zivotinjama , kako one prezivljavaju pitam se ...Sigurno ste imali neko kerce na selu koje nikad nije videlo vakcine i zivelo dobrih 20god ... A znate li da Evropska unija nece da uvozi meso svinja koje se vakcinisu protiv klasicne kuge ?

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:17:08   
Misha i Ljisha
imala sam mesanca koji je preziveo stenecak, ali njegov imuni sistem je bolji od rasnih pasa hhih..A divlje zivotinje dobiju besnilo kao i pas ako ga ne vakcinises. Ima to sve svoje zasto se vakcinisu.

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 365
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:21:23   
Olga75

IZVORNA PORUKA: leamalamut

Ajde sad mi objasnite cemu sluzi MMR konkretno , kad dosta dece i posle nje dobije i prelezi boginje ??? Koja je njena svrha ? Moje dete se rodilo sa prosirenom venom Galeni i hematomom unutar glave i jako se plasim da je vakcinisu jer se mmr sa svacim povezuje....

evo MMR nije za varicele nego za morbile
a morbile i varicele nisu iste boginje

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu leamalamut)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:25:17   
Alexxa
Nama već treći put stiže poziv na vakcinaciju, za 13-i. Za MMR. Odvešću je kada bude skroz zdrava, imala je neku virozu sad. Izgleda da se i ja plašim te MMR, podsvest kao da mi nađe način da je ne odvedem. Prvi put mi je bilo preče da idemo u BG, drugi put smo išli na more i evo sad je imala virozu, pa ću čekati potpuno ozdravljenje i da se malo oporavi organizam.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 367
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:33:11   
jole82

IZVORNA PORUKA: Olga RR

a morbile i varicele nisu iste boginje


U tom čuču grmi zec user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 11:37:53   
Janncica
moja J je isprimala sve vakcine,tako planiram i sa S.
koliko samo bolesti je iskorenjeno bas zbog vakcinacije. A ta prica raznorazne bolesti,tumori...ja to pre povezujem sa zracenjem,koriscenjem gmo u ishrani,osiromasenim uranijumom kojim su nas zasipali za vreme bombardovanja i tako...
A svako odlucuje za svoje dete.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 13:36:43   
serpica

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: leamalamut

Ajde sad mi objasnite cemu sluzi MMR konkretno , kad dosta dece i posle nje dobije i prelezi boginje ??? Koja je njena svrha ? Moje dete se rodilo sa prosirenom venom Galeni i hematomom unutar glave i jako se plasim da je vakcinisu jer se mmr sa svacim povezuje....

evo MMR nije za varicele nego za morbile
a morbile i varicele nisu iste boginje




Tako je Olga,ja se opet pozivam na reci svog pedijatra koji vazi za strucnjaka sto se vakcina tice, a on kaze da je smrtnost dece od morbila cak 10% znaci daleko bilo svako deseto dete umre od te bolesti ukoliko nije vakcinisanouser posted image ja opet verujem da ako je dete rodjeno zdravo i bez smetnje u razvoju i napredku nema razloga da ne primi mmr. Ja se ne bih usudila da odbijem i da se ne daj boze nesto desi,sta mi ostaje,ja ne bih rizikovala,ne znam,stvar izbora.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 370
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 13:42:42   
vikiveki
Ja sam svo troje dece uredno vodila na vakcinacije i nije im ništa bilo...mene je jedino zbunjivalo što sam sa svakim detetom nešto drugačije prolazila...sa prvim detetom vakcin je išla samo u ruku a sa drugim i u nogu a sa trećim i u ruu i obadve nogiceuser posted image To se nešto uvek menja i pridodaju se neke nove vakcine u kalendar vakcinacije

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 14:16:19   
Modessty
Svako odlučuje za svoje dete. Ja sam za to da saslušaš svakoga ali da odluku na kraju doneseš sam.
Ja nemam poverenja u naše vakcine i Danilu smo dali Infanrix, a kupili smo i MMR. Tako ću i sa Nikolom. Danilo nije imao nikakvu, ali baš nikakvu reakciju.
Ali to sam ja i moja deca.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 18:40:18   
cockic
ja sam svoju decu vakcinisala i nikad se nisam pitala da li sam pogresila.jer mislim da je veca greska ne dati vakcine.primili su pentaxim.sinu sam dala i pneumo 23.i ceri ce samo posle druge godine.sad nam je ostala revakcinacija pentaxima(imala je boginje pa je zato odlozena).a MMR su primili ovaj iz dz.ali koliko sam razemela isto je uvozni.i nisu imali reakcije od njega.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Bojkot vakcinacije
5.11.2013 20:41:40   
Žapkić
Moje dete je uredno vakcinisano i nikad se nisam oko toga dvoumila.

_____________________________

"BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Bojkot vakcinacije
6.11.2013 10:21:59   
Brand new mama
Pomislih da sam omanula temu i upala u "teorija zavera:)" Znaci ovako-pre nego su stvorene vakcine bilo je ohhhoooo manje stanovnistva na zemlji,umiralo je ohhhoooo dece do 5 godine zivota... onda su zlice stvorile vakcinee i plop-plop-plop ima nas milijiardi i milijardi,uz sva ubijanja i ratove. Bes ga,za autizam su samo vakcine krive,za rak bombardovanje(kako to da je i u drzavama koje nemaju veze sa bombardovanjem,kancer u istom porastu kao kod nas?),a ne azbestne cevi za vodu i sl? Moji klinci ssu vakcinisiani i ja mislim da su ove vakcine danas ipak sigurnije od onih koje smo mi primali(zivi virusi i sl).A da je svinjski grip,kao i svaki drugi,bio fake,nek se jave onima koji su umrli ili se jedva izvukli...

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Žapkić)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praktična rešenja za miran san vaše bebe
Dolazak beba na ovaj svet predstavlja jedan od najlepših životnih trenutaka svakog roditelja. Pored toga što roditeljstv...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here