|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:09:21   
mama krava

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Dete je bilo na moru. Sta je on to mogao da pokupi i da ga vise nema. Kao i svi kupao se, jeo, setao, spavao...user posted image
Ali prvo se navodi da dete nije vakcinisano.
Ne znam,ne razumem se, nisam doktor i bas iz tog razloga sam svoju decu vakcinisala.



E, ovo meni smeta! Izvini, nista licno, ali ovo je razlog vecine ljudi koji vakcinisu svoju decu. I ja sam tako razmisljala kada sam svoje starije dete vakcinisala. Ali mi treba da razumemo i treba da razmisljamo! I treba da postavljamo pitanja i da dobijemo prave odgovore i da na osnovu svega donesemo sami svoje odluke, a pogotovo jer se radi o nasoj deci!
A najvise mi smeta diskriminacija u svakom mogucem obliku! Nekako se svako malo kao neki krajnji argument nekoga provuce predlog da se deca koja nisu vakcinisana izoluju od ostata sveta? A kako biste to utvrdjivali? Kako cete znati da li je ono dete koje malo pre dalo keks Vasem detetu u parkicu vakcinisano ili ne? A sta da rade deca kojaima je medicinski indikovano da ne smeju da prime MMR npr? Da postoje posebni vrtici, skole, igraonice, delovi grada gde mogu da se krecu deca koja su alergicna na jaja? A takve dece je sve vise i vise!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:09:42   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

klik

Maslacak o ovom detetu pisem. Evo ti se razumes, sta mislis ima li ovo veze zato sto nije vakcinisan?

nigde ne pise da nije vakcinisanuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:12:00   
Maslacak15
pa neznam Di, ne kazu tacno koji je uzrocnik bio. Tako da mogu samo da nagadjam da li bi ga spasilo da je bio redovno vakcinisan, ali za mnoge slucajeve to jeste tako. Ja mislim da je to deo sustina problema: zene nisu svesne opasnosti, njima je to tako neka apstraktna teoretska mogucnost koja eto moze da se desi ali u sustini "nema sanse". To je ono sto one misle. Pa ce ljubavlju i paznjom i dobrom ishranom da zaustave polio ili hepatitis B. Samo da znate veliki kaslja ( Petrussis) ponovo hara i nije vise bas tako redak. Samo napred...

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Veliki-kasalj-se-vratio-u-Srbiju.lt.html


ja se ne plasim nevakcinisane dece. Ja im drzim fige od sveg srca da ne okajavaju u zivotu sto im roditelji nisu dali vakcinu na vreme.

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.10.2014 22:16:18 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:15:44   
New Mom
Kad vec spomenu magareci kasalj, bese jedno dete na infektivnim pre par godina sa tim pa su sve nas studente doveli da ga vidimo, s mislju "to vidite sad i nikad vise". A onda prosle zime me dr salje da odradim analizu na isto (strasno sam kasljala nedeljama), kaze nivo zabrinjavajuci koliko ima slucajeva.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:16:18   
jovicaa
koliko traje imunitet na hepatitis b posle vakcine? ja sam citala samo 12 godina. i sad mi objasni kako dete do 12 godina moze da se zarazi hepatitisom b?
naravno podrzumeva se da majka nije zarazena. za sta su realno male sanse, osim ako ne spada u rizcne grupe. a i majkama se rade analize u trudnoci, na transfuziji, kada se odredjuje krvna grupa.



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:17:16   
mama krava

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa neznam Di, ne kazu tacno koji je uzrocnik bio. Tako da mogu samo da nagadjam da li bi ga spasilo da je bio redovno vakcinisan, ali za mnoge slucajeve to jeste tako. Ja mislim da je to deo sustina problema: zene nisu svesne opasnosti, njima je to tako neka apstraktna teoretska mogucnost koja eto moze da se desi ali u sustini "nema sanse". To je ono sto one misle. Pa ce ljubavlju i paznjom i dobrom ishranom da zaustave polio ili hepatitis B. Samo da znate veliki kaslja ( Petrussis) ponovo hara i nije vise bas tako redak. Samo napred...
ja se ne plasim nevakcinisane dece. Ja im drzim fige od sveg srca da ne okajavaju u zivotu sto im roditelji nisu dali vakcinu na vreme.



... ovo moze da se primeni i na vakcine...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:18:25   
New Mom

IZVORNA PORUKA: jovicaa

koliko traje imunitet na hepatitis b posle vakcine? ja sam citala samo 12 godina. i sad mi objasni kako dete do 12 godina moze da se zarazi hepatitisom b?
naravno podrzumeva se da majka nije zarazena. za sta su realno male sanse, osim ako ne spada u rizcne grupe. a i majkama se rade analize u trudnoci, na transfuziji, kada se odredjuje krvna grupa.



Citala i ja (svi studenti medicine moraju da se vakcinisu), ali je dozivotno.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:28:14   
dijana1*
Molim vas da ne citirate ceo post nego deo na koji zelite da odgovorite.
Maslacak hvala na odgovoru.
Jovice majka deteta je isla samnom u skolu tako da neke detalje koji nisu javno objavljeni znam pa izmedju ostalog i to da dete nije vakcinisano.
MK raspitivala sam se i donela odluku da ne izigravam doktora kada to nisam. Zato sam i odlucila da svoje dete vakcinisem.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:29:04   
Maslacak15
pa jeste apstraktno zato sto vi ne verujete da 300 000 dece godisnje umre u svetu od velikog kaslja, jos uvek 158 000 od morbila i da ne citiram dalje. To su neka tamo deca koja nisu bitna.... I to su sve cifre koje su mnogo manje drasticne nego sto su bile jel se decenijama vakcinise. Vi raspredate price o fantomskim zrtvama vakcina od cega ih je dokazano poznato nula, osim ako se ne racuna kao ultimativni dokaz odluka jednog italijasnskog suda u slucaju autisticnog decaka. Kao da nikad ni jedan sud nije doneo pogresnu odluku. Ali da oni znaju, WHO, CDC, FDA, EU ministarstva doktori svi oni ne znaju...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:29:55   
indy_25
Deni mi je bolovao bakterijski meningitis i imao meningokoknu sepsu jedva prezivio. Nije smio primati vakcine 2 godine nakon toga primio sve. Sara rodjena u Holandiji takodje primila sve vakcine. Ovdje dobijes poziv niko te ne pita ni jesili za ni protiv da dijete primi vakcinu. Ja sam za vakcine.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:30:35   
doktorkakristal
kada sam krenula sa faksom nas su savetovali da primimo vakcnu protiv hepatita b i tu je bila opsta frka,neki su bili za drugi striktno protiv ja sam prelomila i primila i iskreno nista mi se nije desilo,e sad moja kuma koja je primila dobila je jak dermatitis sa nodularnim aknama pored toga tu celu godinu imala pogorsanje astme,ja nisam licno mislila da je to povezano ali je njoj dr dermatolog kao i pulmolog tvrdio da je zbog vakcine,prijatelj mog muza se vakcinisao jer je ginekolog i isto se zalio da je cele te godine imao muke sa kojekakvim bolestima u smislu non stom neke upale grka usiju i nagovorio mog muza da se ne vakcinise iako moj muz radi sa teskim pacijentima koi vrlo cesto su pozitivni na hepatit,bez obzira na sve ja sam za vakcinu i ne zalim sto sam je primila,smatram da jesu korisne mene jedino plasi taj MMR i to samo sto sam svasta nesto procitala i eto pokolebalo me ali bez obzira vakcinisacu Doru

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:34:15   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa jeste apstraktno zato sto vi ne verujete da 300 000 dece godisnje umre u svetu od velikog kaslja, jos uvek 158 000 od morbila i da ne citiram dalje. To su neka tamo deca koja nisu bitna.... I to su sve cifre koje su mnogo manje drasticne nego sto su bile jel se decenijama vakcinise. Vi raspredate price o fantomskim zrtvama vakcina od cega ih je dokazano poznato nula, osim ako se ne racuna kao ultimativni dokaz odluka jednog italijasnskog suda u slucaju autisticnog decaka. Kao da nikad ni jedan sud nije doneo pogresnu odluku. Ali da oni znaju, WHO, CDC, FDA, EU ministarstva doktori svi oni ne znaju...

Ma sto ovo ispisa kao odgovor na moj post?! Ja sam na istoj strani.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:35:59   
Maslacak15
ma sorry New Mom znam nego ja kliknem uvek na poslednji post na strani kad pisem odgovoruser posted image user posted image user posted image A i uvek se uzbudim kad krenu teorije zavere pa n eznam gde udaram.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:44:48   
mama krava
Maslacak, ja ne znam zasto mora da se na kraju krene i sa licnim, da ne kazem niskim, udarcima....

1) Svako dete je vazno i iskreno mi je jako zao dece koja su umrla, bilo vakcinisana ili ne, kao i njihovih roditelja! Ali mislim da ovde nije prica o tome...
2)Nisam ja navodila niti jedan primer o fantomskim zrtvama, mada ih znam i imam u okruzenju...
3)Potpuno je ljudski gresiti. Svi gresimo, pa mozda i Vi.

4)Niko mi ne moze garantovati da mi dete nece imati neke nus pojave (lakseg ili tezeg oblika) ako ga vakcinisem, i isto tako mi niko nece garantovati da nece dobiti neku zaraznu bolest cak iako se i vakcinise protiv nje. Ja samo biram da mi casa bude polupuna!

Realno ISTO MI SE VATA.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:48:30   
Misha i Ljisha
Ja sam fizicar i nemam puno veze sa biologijom, mogu da se ukljucim u neku temu o medicinskoj fizici i to je to, ali mi je moj zdrav razum rekaouser posted image da je prosto sigurnije vakcinisati dete. Najbolja opcija je naravno vakcinisati dete i da sve prodje kako treba. Ali imam jedno pitanje, da li vi vakcinisete vase ljubimce? Npr pse od besnila? Nije sad da poredim decu i pse ali to meni skoro pa dodje na isto. Ili npr, da li vakcinisete pse protiv stenecaka? ako ste toliko humani da vakcinisete vase ljubimce i brinete za njihovo zdravlje da prezive stenecak zasto ne bismo vakcinisali decu????

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:53:51   
Maslacak15

IZVORNA PORUKA: mama krava

Realno ISTO MI SE VATA.



Ovo je po meni sustina gde ti gresis. To nikako nije isto niti je za poredjenje. Ali dzaba pricamo, tvoje misljenje necemo promeniti. Ko sto rekoh u nekom od ranijih postova ovde ima smisla pisati samo zbog zena koje su zbunjenje halabukom poljuljane u svojoj odluci. A planirale su da vakcinisu. Ne zelim da konvertujete nikoga sireci neistine. Mozda sam kao Don Kihot, ali to mi je ciljuser posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 22:55:13   
Vatrena

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

pa neznam Di, ne kazu tacno koji je uzrocnik bio. Tako da mogu samo da nagadjam da li bi ga spasilo da je bio redovno vakcinisan, ali za mnoge slucajeve to jeste tako. Ja mislim da je to deo sustina problema: zene nisu svesne opasnosti, njima je to tako neka apstraktna teoretska mogucnost koja eto moze da se desi ali u sustini "nema sanse". To je ono sto one misle. Pa ce ljubavlju i paznjom i dobrom ishranom da zaustave polio ili hepatitis B. Samo da znate veliki kaslja ( Petrussis) ponovo hara i nije vise bas tako redak. Samo napred...

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Veliki-kasalj-se-vratio-u-Srbiju.lt.html

A šta je sa karcinomom,od njega je zaraženo celo društvo,zašto od njega ne pronađu vakcinu i od još mnogo drugih opasnih bolesti koje haraju a nema leka...ili neće da ga pronađu zato što im nije u interesu....ovdje se radi o velikom finansijskom interesu velikih svjetskih moćnika i farmaceutske industrije...
na vakcinama se zgrću velike pare,na teškim akutnim bolestima isto tako,hemoterapija,lekovi....jedino od nevakcinisanih nemaju ništa,zato sad sledi opsedanje istih od strane medicinskih radnika..ne svih...da se vakcinišu.Tako se radi i na ovom forumu..ko vas nagovara da vakcinu,medicinski radnici zato što im je to u interesu tj u džep.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:00:48   
mama krava
Nisam sigurna da JA sirim neistinu, jer sam ja iznela primer svog deteta, koji je istinit. Sve se desilo kao sto sam u prvom postu napisala. Ja sam ga vakcinisala, nesto se desilo, i ja sam to shvatila kao upozorenje. I vise necu da ga vakcinisem! I eto!

NE nagovaram nikoga da ne vakcinise, vec da dobro razmisli pre vakcinacije i ne znam zato je to toliko Vama strasno?

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:00:56   
Misha i Ljisha
Vatrena ne bih bas rekla da to ide Maslacku u dzepuser posted image , a ni meni u dzep. Daj Boze da mi nesto ode u dzep. A mozda mi samo nece otici iz dzepa da placam lecenje svog deteta i td.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:02:51   
Maslacak15
jujujuju Cekaj cekaj, bunite se protiv vakcina a htele bi ste vakcinu protiv Karcinoma?user posted image

Zato sto nauka nije svemoguca. I zato sto se u najvecem broju slucajeva nezna zasto i kako dolazi do celijske transformacije. Mozda vam je to cudno, s obzirom da su ljudi otisli na mesec pre 40+ godina ali tako je. Treba imati strpljenja. Pronadjen je lek za hepatitis C i plasiran na trziste ove godine. Nazalost prekasno za moju mamu koja je umrla pre 10 godina od istog.user posted image

Uostalom prva vakcina koja sprecava malignitet je lansirana i civilizovan svet je uveliko koristi. Gardasil protiv HPV infekcija trebalo bi da spreci/ iskoreni rak grlica materica. Srbija je inace vodeca u evropi po broju slucajeva karcinoma cervixa zbog slabe seksualne edukacije i nepostovanja rasporeda o redovnim kontrolama ( pap testovi u regularnim intervalima)

Koliko vas planira da vakcinise svoju devojcicu pre puberteta, posto je kljucno primiti vakcinu pre nego sto se postane seksualno aktivan??

< Poruku je uredio Maslacak15 -- 22.10.2014 23:05:43 >

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:05:11   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Uostalom prva vakcina koja sprecava malignitet je lansirana i civilizovan svet je uveliko koristi. Gardasil protiv HPV infekcija trebalo bi da spreci/ iskoreni rak grlica materica. Koliko vas planira da vakcinise svoju devojcicu pre puberteta, posto je kljucno primiti vakcinu pre nego sto se postane seksualno aktivan??

ja razumela moze da se vakcinise do 26te godine. A ne do puberteta.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:06:30   
Vatrena
I zašto se bojite nevakcinisane dece ako je vaše vacinisano...mislim vi bi da podelite društvo-na vakcinisane i nevakcinisane.
Kad verujete u vakcine zašto postoji strah,zato što vakcine ne stvaraju potpunu zaštitu,i da vakcine dovode do pada imuniteta organizma i može dovesti do razvoja drugih opasnih bolesti,to je logično jer je organizam tada najslabiji.
I koliko god nam mogu pretiti pojavom ne(iskorenenih) bolesti ako se nevakcinišemo toliko bi nam trebali dati do znanja koliko opasnosti nosi vakcina,i verujem da smo generacije pokusnih kunića svetskih mafijoza i verujem da vakcina ima prednosti ali da više ima mana.

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:08:16   
Maslacak15
ne moze do 26... Mislim zavisi user posted image user posted image Sustina je da su HPV infekcije jako rasprostranjene i cesto prodju da ih ne primetis. Mora da se bude negativan 100% da bi se oformio imuni odgovor. I da nikad nisi ni imala virus. To je verovatno razlicito od zemlje do zemlje do kad je preporucuju, ali nebi trebalo cekati posle 18 posto postaje problematicno user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:08:56   
mama krava
Ne hvala.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Bojkot vakcinacije
22.10.2014 23:09:30   
Misha i Ljisha
aman ljudi pa i mi smo pelcovani. Nasa cela generacija, a bolesnih nije bilo iskreno. Bolesti haraju iz nekih drugih razloga, nacina zivota, ishrane, stresa i td. znate li da je u Romskoj populaciji rak retka retka bolest??? To bi znacilo udri brigu na veselje i bices zdrav (odnosno bar neces dobiti rak)

(odgovor članu Vatrena)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  27 28 29 [30] 31   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here