|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: oggt i insulin
25.11.2011 9:42:07   
hanka
Ma znam degu ,no dobar sam primer jer kod mene nije izrazena pa sam dobila terapiju
Mozda i pomogne nekomuser posted image
Jacajoga user posted image
Vidim da si radila trombofilije a jel su te slali na iggi tamo se rade detaljnije analize vezane za nju?

< Poruku je uredio hanka -- 25.11.2011 9:44:36 >

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: oggt i insulin
25.11.2011 14:50:21   
detlic
Maslacak, mislim da je hanka dobila terapiju jer se insulin nakon dva sata nije vratio na onu pocetnu vrednost na taste. ili bar priblizno. Kod mene je to slucaj sa glukozom. Posle dva sata, umesto da se vrati na 4.9, on sa 6.8 posle sat i po, poraste na 7.8. I ja sam na metforminu.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: oggt i insulin
25.11.2011 17:09:42   
jacagoga
Danas vsam bila kod hematologa, trazila je jos MTHFr, FII20210 i FV Leiden

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: oggt i insulin
25.11.2011 17:14:40   
degu
Jacagoga samo napred, kad nađeš problem, naćiće se i rešenje.
Iskreno se nadam da je neka sitnica u pitanju i da ćeš je što pre rešiti i dobiti svoju bebicu user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: oggt i insulin
26.11.2011 11:12:59   
hanka
Jacajoga cudo da ti to do sad nisu radili.
Ako ti treba neka informacija vezano za to pitaj,ja sam letos radila
I ako postoji neka mutacija to se resava lekicima u trudnoci.Nemoj da brinesuser posted image


(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: oggt i insulin
29.11.2011 13:47:02   
dugmence
user posted image
Devojke,treba mi savet.
U dogovoru sa Dr. inako su mi nalazi bili ok,doduse na granici,pcela sam da pijem siofor 3x1 od 500 mg,ali reakcije su potpuno neizdrzljive,dijareje u velikom broju i to nema pravila kad,samo od jednom,o glavoboljama i mucninama ne zelim da komentarisem.Jednom recju STRASNO.
To se vremenom uopste nije smanjivalo pa sam prekinula,naravno obavestila Dr.,koji je prihvatio ali samo do user posted image  ili user posted image ,a onda opet do kraja trudnoce.
Da li je neka od Vas imala u toj meri takve simptome,jer bi se vratila ipak opet sioforu.
Hvala unapred.

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: oggt i insulin
2.12.2011 13:38:30   
Ognjenka
Devojke, treba mi pomoc.

Pijem siofor malo duze od mesec dana-pocela sam krajem proslog ciklusa. Inace imam blagi pcos, blagi ir, nemam inverziju, i 10-ak kg viska, redovne menstruacije 26-30 dana. Prosli ciklus trajao je 29 dana. 
Na pocetku sam imala mucnine, dijareju, povracanje, ali sve je to proslo, i sada, nakon briseva i ture ciprocinala, spremam se za hsg.

Danas mi je 30 dc i nema nikakvih naznaka da cu dobiti. Obicno par dana pre nego sto ce vestica stici imam blago braon krvarenje nekoliko dana, i onda krene. Sad nista.

Da li se vama, koje ste inace imale redovne cikluse, ciklus poremetio od siofora?

_____________________________

Mame, radjajte deci sestre, jer sestre postaju tetke, a tetke su najlepsi, nezamenljivi dar svakom detinjstvu.
Dusko Radovic

-Tetka, ja te VOLIM! 5. 2. 2013.

(odgovor članu dugmence)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: oggt i insulin
13.12.2011 21:46:34   
nina26
E pa uradila sam i ja konacno ovaj Oggt sa insulinomuser posted image

Mislim da su nalazi ok, mada znam da bi trebao insulina posle 2h da se vrati u pocetnu vrednost pre glukoze, ali da cujem i vase misljenje:

insuli 0' 8.10 mu/ml 6-24
insulin 30' 57.30 25-230
insulin 60' 78.50 18-270
insulin 90' 38.80 18-210
insulin 120' 20,20 16-170

E sad ja imam bas blagu inverziju FSH/LH, a vidim ovde da su devojke i bez IR uzimale Siofor.

(odgovor članu Ognjenka)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: oggt i insulin
14.12.2011 11:33:50   
Maslacak15
Nina26,

Nalaz je skroz ok. Insulin treba da padne ali ne jos na bazalni nivo, kao ni secer uostalom. Vidim i ja da se siofor prepisuje siroko, ali nisam srela bas ni jednu devojku da joj je pomogao ako nema rezisitencije, i ako su ovulacije inace prisutne. Metformin (siofor) je dokazano efikasan kod anovulatornog PCOSa, i mozda tamo gde je prisutna ovulacija ali je dokazana i rezistencija i to jasna (mada je ove studije jaaaaako tesko naci). Znam licno devojku koja ima normalne cikluse, ovulaciju, i jasnu hiperinsulinemiju i ceka jos uvek na pozitivan test posle pola godine terapije. Naravno kao i za sve ostalo, svako je individua, ali ja ne vidim zasto bi ti uzimala lekove bez potrebe. Narocito ako uskoro planiras novu VTO nemoj da eksperimentises. Sve najbolje

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: oggt i insulin
14.12.2011 14:34:25   
nina26
E pa upravo sam se cula sa Dr, i rekao je da IMAM IR.

Insulin posle 2h sata treba da se vrati na pocetnu vrednost.

Prepisao mi je Sifor 3x1 ali posto izaziva mucnine mogu da pocnem sa 2x1 pa posle da povecam.

Terapije se daje i kod zena koje nemaju IR ali imaju inverziju FSH/LH, bas sam citala na netu, da amerikanci time sad "lece" PCOS.

U svakom slucaju hvala na odgovoru, a svima savetujem da se prvo konsultuju sa svojim Dr, jer za ono sto mi mislimo da je ok, njima nije, kao sto je kod mene slucaj.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: oggt i insulin
14.12.2011 15:52:16   
Maslacak15
Puno uspeha sa terapijom! Sve korake uvek treba usaglasiti sa doktorima -slazem seuser posted image
Srecno

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: oggt i insulin
15.12.2011 14:00:12   
detlic
Evo i mene da se javim sa novostima. Ja imam anovulatorni PCOS, hiperandrogenizam (nadbubrezna zlezda), ali nemam inverziju FSH/LH. Doduse, ja sam sad u godinama, pa to nije merodavno. Ja vec imam devojcicu od tri godine nakon 4 meseca terapije metforminom 1500mg, ali to sad izgleda nije dovoljno. Od oktobra sam ponovo na meforminu, prvo 850 pa 1700mg pa sad 2000mg. I tek pre nekih sedam dana pocela sam da osecam da deluje: nisam stalno gladna, ne prezderavam se kao posledica toga, nisam naduta, smrsala sam 1.5,kg za tih desetak dana. Sad jos samo da se pojavi i ovulacija pa onda da ubodemo kad treba....ih sta sve treba da ucicamo. Ali su bar kile krenule dole. Znaci kod mene nista bez 2000mg metformina dnevno (2x1000mg Glucophage). Hocu da kazem devojke, ako nema mesec dana rezultata na jednoj dozi, povecajte je malo, pa dve tri nedelje, pa opet pomalo povecajte. Pojavice se ovulacija, sigurno. Ziveo metformin!!! Bar za mene.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: oggt i insulin
15.12.2011 14:05:36   
detlic
@Ognjenka, nece metformin da poremeti ciklus, nego naprotiv, hoce da ga sredi da bude k'o satic. Proveri obavezno da nisi trudna, pre nego odes na HSG. I to uradi betu, a ne kucni urin test, jer on zna da pokaze negativno a da beta bude pozitivna. Drzim palceve da ti HSG ne treba!!

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: oggt i insulin
15.12.2011 14:11:27   
detlic
@dugmence, probaj da nadjes bilo koji metformin u maloj dozi, tj. od 500mg (ima gluformin, hemofarmov) pa pocni da pijes samo jednu dnevno uz veceru. I obaveyno pojedi pravi obrok, a ne grickalice, ili nesto s nogu. I odmah nakon obroka uzmez tih 500mg. Posle dve ili tri ili cetiri nedelje (zavisi koliko ti se zuri sto se tice trudnoce, ja sam u godinama, pa nemam vrmena), povecaj za jos jednu tabletu od 500mg koju ces uzimati uz JACI dorucak, tj. odmah nakon njega. I opet tako neki period. Ja sam nakon toga zadrzala isti broj uzimanja ali sam povecala doziranje (ima i siofor i glucophage od 850mg jedna tableta, i od 1000mg jedna tableta). Kad god sam probala da ih uzmem uz rucak (bilo koju dozu) to je bio proliv i muka, sacuvaj Boze!!! Eto, to je moje iskustvo.

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: oggt i insulin
24.12.2011 8:16:30   
wish7
evo mene i ovde.....
ja sam vise od mesec danojaza na metforminu.Imaam policisticne jajnike i gojazna sam.6 meseci sam pila Diane i sada sam prekinula jer mi od njih pritisak bio puno visok.Tako da sam sada na metforminu.I osecam se super kako ne pijem pilule,a jesam i razduvana ono iako nisam smrsala.
Metformin pijem najcesce 2x dnevno,mada trebam 3x ali je problem sto ja nemam tri vec dva obroka.
Dijareju imam samo ako jedem malo pa popijem tabletu.I mucnine sam imala,doduse sada ih vec i nema,mozda su bile od diane??
Interesantno je da mi je lekar prepisao metformin bez uradjenih testova.Ali etodo sada sam ok,nadam se da cu biti od onih kojima je metformin stvari postavio na mesto user posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: oggt i insulin
10.1.2012 18:23:14   
LIXI
Nova sam na ovom forumu. Uradila sam ogtt sa insulinemijom. Bila bih zahvalna da mi date odgovor.Do sada mi niko od lekara nije rekao da imam policisticne jajnike. Rezultat je sledeci
glukoza
0 minuta 4,7
60 minuta 11,2
120 minuta 7,8
ref.vrednosti 3,8-6,2 mmol/l

insulin
0 minuta 17,4
60 minuta 95,4
120 minuta 155,2
ref.vrednosti 2,6-24,9 ulU/ml


(odgovor članu wish7)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: oggt i insulin
10.1.2012 19:39:03   
Maslacak15
Draga Lixi,

Insulinski profil definitivno govori o tome da je prisutna rezistencija jer je vrednost insulina u stalnom rastu i dostize maksimum dva sata posle pocetka testa kada bi kod "normalnog" fizioloskog odgovora vec trebalo da se vrati blizu pocetne vrednosti. Ono sto je jos veci problem , profil glukoze ukazuje na to da nije upitanju samo insulinska rezistencija vec i primetna hiperglikemija. Nisam sigurna koje dijagnosticne parametre upotrebljavaju, ali moguce je da su vrednosti (11,2 i 7,8 posle dva sata) dovoljne za dijagnozu dijabetesa. Kada su u pitanju trudnice, to bi sigurno bio dijabetes, ali za ostalu populaciju kriterijumi su manje strogi. Reci ce ti lekar. Ali sigurno je da ni glukoza ni insulin nisu zadovoljavajuci. Ne mora da znaci uopste da imas probleme sa policisticnim jajnicima. Problemi sa metabolizmom secera su cesti u zena sa PCOsom ali su to odvojeni metabolicki problemi. Sve najbolje....

(odgovor članu LIXI)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: oggt i insulin
10.1.2012 23:41:35   
LIXI
Maslacak15 hvala puno. Mnogo mi znaci.Godinama sam ubedjivala lekare da uradim ogtt i naravno uradila sama, jer se spremam za 3.vantelesnu. Imala sam dva misseda. Sumnjaju da je upitanju mthfr heterozigot i pai1 4g/5g.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: oggt i insulin
11.1.2012 11:12:34   
jecka82
Imam pitanje za nekog malo vise upucenog u IR.
Radila OGTT pre 2 meseca, konstatovana rezistencija, povisen insulin. Od tada sam na glucophage-u 2X500mg. Dr. mi je rekla da posle 2 meseca uradim ponovo ogtt. To bi trebalo u toku ove nedelje. Zanima me da li lek pijem i dan pred vadjenje krvi(to ne bi trebalo da utice na rezultat!?)?Na kolektivnom godisnjem je cela klinika, ne mogu da dobijem nikakvu informaciju od nje trenutno. :(

(odgovor članu LIXI)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: oggt i insulin
11.1.2012 11:13:46   
Olga75
tu kliniku koja je na kolektivnom godisnjem odmoru daj u novine 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: oggt i insulin
11.1.2012 11:21:42   
jecka82
Nazalost, blizu su pucanja. Ali je ginekolog zena zmaj, strucna, pazljiva, trudi se da pomogne u svakom pogledu. Posle 2 godine trazenja normalnog lekara, neko ko mi se u potpunosti posvetio i nasao sta je problem u mom slucaju.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: oggt i insulin
11.1.2012 15:37:01   
detlic
Odi na kutak forum...potrazi adresu na google-u. Pa potrazi temu o OGTT ili insulinskoj rezistenciji, nisam sigurna kako se zove. Tamo ima zena koje su test radile i sa lekom i bez leka. Opet, nemoj me drzati za rec, ali ako se test radi bez leka, potrebno je pauzirati vise od jednog dana. Procitaj u uputstvu za lek, pise koliko pre treba prekinuti ako radis kontrastno snimanje, mislim da je isti slucaj i za test, tj. za to vreme on izadje iz organizma.

(odgovor članu jecka82)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 18:42:21   
World
Uradila sam i ja konacno ovo i rezultati su sledeci:

glukoza

5,61 (ref. 3 - 6)
30. min. 9,30
60. min. 5,65
120. min. 2,90

insulin

17,74 (ref. 2,6 - 25, 0)
30. min. 150,8
60.min. 103,9
120. min. 27,7

prolaktin 285 (ref. 102 - 496)
tsh 1,54 (ref. 0,27 - 4,20)


ako je neko upucen, ima li kakvih komentara?






_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu detlic)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 19:50:55   
nina26
Worlduser posted image de si tiuser posted image

Glukoza ti je ok ..

Sto se insulina tice, on ti je sam po sebi malo povisen, jeste sve to u granicama normale, ali sta znam uporedjujuci ostale rezultate insulina pre opterecenja glukoze svima je onako nizi...

Najbolje da pitas Dr za misljenje, jer je ovaj insulin za...n samo takouser posted image

Jel se spremas za VTO?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: oggt i insulin
30.1.2012 19:53:14   
World
hej zeno, pa ja ne znam po kojim se temama kreces... user posted image
user posted image
ma ici cu kod dr svakako, nego sam danas dobila nalaze, pa ko ce sad docekati da cuje.... user posted image

predala sam za vto, pa izmedju ostalog i ovo da odradim.. rjesenje bi trebalo stici uskoro, ali ja nesto mislim da iskuliram malo nekih mjesec-dva-tri.... nesto nisam psihicki spremna sad, a i gledam nekako da ostanen trudna ovako na starinski nacin... user posted image

< Poruku je uredio World -- 30.1.2012 19:55:19 >


_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Bakterijska vaginoza
Najnovije preporuke svetskih stručnjaka su da bakterijsku vaginozu, koja je u 50 odsto slučajeva asimptomatska, ne treba...
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here