|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Grudi u trudnoći
3.1.2010 22:35:48   
ljubavce

IZVORNA PORUKA: OTI

IZVORNA PORUKA: ljubavce


IZVORNA PORUKA: OTI

30. sam nedelja...

Ljubavce, nasloni mis na OTI i videces ticker...
Tako svima mozes da vidis u kojoj su "situaciji"




naslonila i NISTA, kod mene to nesto ne funkcioniseuser posted image


Ljubavce, iznad moje slike gde pise OTI postavis mis na OTI i pojavice ti se TICKER...plavi kalendar trudnoce...ajde opet probaj...mora da hoce!!!



nece, samo pobeli oko slova OTI i to je to

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Grudi u trudnoći
3.1.2010 22:35:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: JULIE

Zenske ja sam u prvoj trudnoci mazala iskljucivo pavlovicevu mast,verujte da je najbolja!Jako je masna,hranljiva i veooma pristupacna.Verujte nisam imala ni jednu jedinu striju.Sada imam dosta na grudima ali su nastale posle porodjaja kad sam prestala da se mazemuser posted image


i meni je to palo na pamet...verujem da nista nije kao pavloviceva mast..
ja mazem Becutan mleko ili JOhnson ulje bebi...
ebem li ga...ne znam..mozda bi trebalo malo vise da se posvetim tome...

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 202
   RE: Grudi u trudnoći
3.1.2010 22:37:51   
magde
ja sam mazala sa pavlovicevu mast i dodala sam AD kapke a i ponekad sam mazila sa jegoderm i izvlacila pupke ali sve je bilo dgaba mala nije cicala

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Grudi u trudnoći
3.1.2010 22:41:20   
cicko
Ja od pocetka trudnoce (ustvari od nekog 3.meseca) koristim Saljicev melem i jako sam zadovoljna. Pocela sam sa nekim uljem protiv strija iz DMa, ali je pocela da me svrbi koza. Razmisljala sam i ja o Pavlovicevoj, ali mi je jako gusta i mrzelo me da je utrljavam- sva se preznojim...user posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Grudi u trudnoći
4.1.2010 20:45:33   
Daca88
Da li su neku od vas u trudnoci jako svrbele bradavice i da li vam se perutala koza na grudima,i sta ste preduzimale po pitanju toga?Mene nikada nisu svrbele bradavice do odnedavno.Pocele su me svrbiti u 9 nedelji,i koza na grudima mi se jako peruta,onako kao da se guli,kao kao izgorim leti pa se guli.Isto taj problem imam na stomaku.Stomak me svrbi i peruta se koza na stomaku.Da li je to mozda nedostatak nekog vitamina,hidratacije,ili sta?I,imam jos jedno pitanje da li cu ja moci da dojim moju bebu posto imam male grudi.Nisu bas jako,jako male,ali su dosta male pa uvek mislim da necu imati dosta mleka.I grudi mi jos uvek nisu nista porasle u trudnoci,nisu ni punije,ni nabujale,znaci normalne kakve su i oduvek bile.Da li se nekoj desilo da grudi porastu tek posle treceg meseca,jer ja jos uvek ne primecujem nikakvu razliku?

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Grudi u trudnoći
4.1.2010 20:47:16   
Anoniman
Citala sam da nema veze oko velicine grudi,neke sa malim grudima su imale mnooogo mleka! A za svrab i perutanje su pisale vec,mislim u ovoj istoj temi!

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: Grudi u trudnoći
4.1.2010 21:00:36   
engimengi
IZVORNA PORUKA: Daca88

Da li su neku od vas u trudnoci jako svrbele bradavice i da li vam se perutala koza na grudima,i sta ste preduzimale po pitanju toga?Mene nikada nisu svrbele bradavice do odnedavno.Pocele su me svrbiti u 9 nedelji,i koza na grudima mi se jako peruta,onako kao da se guli,kao kao izgorim leti pa se guli.Isto taj problem imam na stomaku.Stomak me svrbi i peruta se koza na stomaku.Da li je to mozda nedostatak nekog vitamina,hidratacije,ili sta?I,imam jos jedno pitanje da li cu ja moci da dojim moju bebu posto imam male grudi.Nisu bas jako,jako male,ali su dosta male pa uvek mislim da necu imati dosta mleka.I grudi mi jos uvek nisu nista porasle u trudnoci,nisu ni punije,ni nabujale,znaci normalne kakve su i oduvek bile.Da li se nekoj desilo da grudi porastu tek posle treceg meseca,jer ja jos uvek ne primecujem nikakvu razliku?

Mene su jako bolele na pocetku,sad vec manje,a jesu se perutale,mazem ih mlekom za telo i sve je ok!!Inace i moje su male i porasle su duplouser posted image A vidjala sam zene sa jako malim grudima i puno mleka,zato ne brini i uzivaj!!

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:21:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mari86

Ufff....ne znam kako grudi bole,a gde te bole tacno...mene sa strane tacno na sredini,blize bradavicama da izvinete..



Prvu trudnoću su me grudi rasturale od polovine meseca. Shvati, rasturale!!!

Sada je bilo drugačije.
Par dana pre M su mi bradavice postale osetljive (i inače imam osetljive bradavice, a sada je bilo baš, baš), i onda su počele da me bole grudi sa strane, prema rukama (leva na levo a desna na desno user posted image ). I bol je sve jači i jači iz dana u dan, i grudi su sve čvršće i čvršće iz dana u dan.

No, imam utisak da je sada bol slabiji nego prošli, možda je to samo takav utisak, jer sam prošla onaj haos sa čvorovima prilikom dojenja, pa sam pomerila granicu bola, i sada imam utisak da manje boli. Ne znam. user posted image

(odgovor članu engimengi)
  Direktna veza do poruke: 208
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:25:42   
Mari86
Pa znas Taske vidim da su mi se povecale malo...ali da li su tvrdje..user posted image
Bole me od sredine pa prema napred..ali bas onako zapravo bole,ne smem ni da pritisnem samo blago povucem rukom...user posted image
Hvala ti sto si mi odgovorila..vidcu jos malo treba da cekam..user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:26:04   
cicko
Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:29:24   
cicko
Mene su grudi prvih 15- 16 nedelja rasturale (od samog pocetka trudnoce- cak nisam jos ni znala da sam trudna), nisam znala ni grudnjak kako da skinem pre tusiranja, i rasle su, rasle... Strasno
Medjutim, od pocetka drugog trimestra kao da se rast zaustavio, a one prestale da bole.user posted image

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:29:47   
aster
IZVORNA PORUKA: cicko

Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?


Nama su u školici rekli da bradavice ne mažemo do porođaja, tek posle. Naime, ako ih mažemo, one omekšaju i bebica ne može lepo da ih prihvati kad sisa.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:30:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mari86

Pa znas Taske vidim da su mi se povecale malo...ali da li su tvrdje..user posted image
Bole me od sredine pa prema napred..ali bas onako zapravo bole,ne smem ni da pritisnem samo blago povucem rukom...user posted image
Hvala ti sto si mi odgovorila..vidcu jos malo treba da cekam..user posted image



i mene isto...a što su vruće da vam ne pričamuser posted image ...pre pilula su me otkidale svaki mesec, onda za vreme pijenja istih ništa, prestala sam pre 9 meseci da ih pijem a počele su da me bole grudi pre 2 meseca pred ciklus....a ovog meseca me bole od 18 dc i dan danasuser posted image

(odgovor članu Mari86)
  Direktna veza do poruke: 213
   RE: Grudi u trudnoći
18.1.2010 10:45:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: cicko

Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?


Nama su u školici rekli da bradavice ne mažemo do porođaja, tek posle. Naime, ako ih mažemo, one omekšaju i bebica ne može lepo da ih prihvati kad sisa.



Isto. Ali pogledaj temu "Priprema bradavica za dojenje", sada po novom se maže.

(odgovor članu aster)
  Direktna veza do poruke: 214
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:33:31   
buhla
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: aster

Nama su u školici rekli da bradavice ne mažemo do porođaja, tek posle. Naime, ako ih mažemo, one omekšaju i bebica ne može lepo da ih prihvati kad sisa.



Isto. Ali pogledaj temu "Priprema bradavica za dojenje", sada po novom se maže.



e i ovo je danas na vezbama rekla babica! i da izvlacimo po malo bradavice dok se tusiramo.. ne da vucemo, nego po malo koliko one dozvoljavaju user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:39:36   
Modessty
A zašto da izvlačiš bradavice? Mislim da nema potrebe da se to radi, naročito što to može da izazove kontrakcije. Ajde kad udješ u deveti, to razumem, ali ranije ne vidim potrebu za tim.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:42:17   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: aster

IZVORNA PORUKA: cicko

Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?


Nama su u školici rekli da bradavice ne mažemo do porođaja, tek posle. Naime, ako ih mažemo, one omekšaju i bebica ne može lepo da ih prihvati kad sisa.



Isto. Ali pogledaj temu "Priprema bradavica za dojenje", sada po novom se maže.



Ajd nek se dogovore šta je bolje?! Mnogo me nerviraju te stvari. user posted image Jedne godine je ovo bolje sledeće godine nešto drugo!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:42:18   
buhla
pa ona je rekla po malo, blago, a ne sada da ih vucemo... tako pripremamo bradavice za dojenje...
ja cu prestati da ih mazem, iako su suve, ali ovo izvlacenje i mogu tek u 9om.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:48:21   
Modessty
Evo sad u temi o medjici napisala OTI da maže bradavice AD kapima. I ja se eto sad pitam - zašto AD kapi kad se bebama više ne daju već se daju neke valjda beše vigantol kapi?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:50:09   
anci 81
I meni dr rekla da bradavice mazem AD kapima!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 14:50:32   
Anoniman
ma i ja cu da prestanem, otkud znam...bolje da prestanem...


(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 20:05:55   
lothroniell
Meni patronazna rekla da tamo negde krajem osmog, pocetkom devetog meseca krenem sa mazanjem a ako odlucim da krenem ranije sa tim da izbegavam bradavice, jer to izaziva kontrakcije... user posted image
IZVORNA PORUKA: cicko

Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?


_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Grudi u trudnoći
21.1.2010 21:21:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Meni patronazna rekla da tamo negde krajem osmog, pocetkom devetog meseca krenem sa mazanjem a ako odlucim da krenem ranije sa tim da izbegavam bradavice, jer to izaziva kontrakcije... user posted image
IZVORNA PORUKA: cicko

Zna li neko da mi kaze da li je potrebno vec sad poceti sa mazanjem bradavica lanolinom? Nama su u skolici rekli da ponesemo lanolin u porodiliste i tamo mazemo posle podoja, a opet moja drugarica tvrdi da treba vec sada poceti. Kakvo je vase iskustvo i misljenje?




I ja sam tako čula i mislim da to nije tek tako rečeno........ ipak postoji veza i zašto dirati pre vremena?user posted image

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 223
   RE: Grudi u trudnoći
14.2.2010 22:05:33   
ljubavce
Imam jedan mali problem,
primetila sam da su mi se grudi nekako opustile, postale mekse a i ne bole me vise, cak ni bradaviceuser posted image

Dali je to normalnouser posted image

Dali neko ima slican problemuser posted image

Bas sam se uplasilauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Grudi u trudnoći
14.2.2010 22:08:17   
buhla
ma nije nikakav problem... nemoj da se nerviras!
ja imam osecaj da su se moje cak malo i smanjile! ne bole vise, nisu cvste... bas sve kao tebi!
user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu ljubavce)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here