|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:51:55   
Jeca*
kivi zovu bankom vitamina C user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 12:31:34   
Anoniman
Ja negde čitala da za lekove izdvajaju C vitamin iz paprike user posted image Sad, koliko je istina....???

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
25.6.2011 11:33:14   
Klarita
Mina, koliko mlecnih obroka bi trebalo da ima dete starosti 6-7 meseci? Koliko nemlecnih? Kada je najbolje davati voce, a kada povrce, mislim u toku dana?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
25.6.2011 14:07:45   
Vučko.ba.
Mina haj Tita ti ako ti nije mrsko da mi napišeš kako da se u mene mi snaha udeblja, visoka je 163 a teška 50 kg
šta treba i na koji način da uzima



_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
26.6.2011 10:08:08   
Suncicabg
Draga Mina jednom si pokusala da mi objasnis, ali....ja sam malo user posted image
Naime, s cim da kombinujem kuvani grasak, boraniju, pirinac i slicno user posted image najvise volim sa piletinom,a koliko kapiram to je pogresnouser posted image
I naravno jako mi je tesko da nosim u kancelariju corbasto bilo sta user posted image


< Poruku je uredio Suncicabg -- 26.6.2011 10:12:25 >

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
26.6.2011 11:45:55   
Jeca*
evo ja cu da ti prenesem znanje koje mi je dala Mina, posto trenutno nije online

Grasak, boraniju, pasulj i sve ostale leguminoze kombinujes iskljucivo sa salatama (kupus, cvekla..koje god salate)
pirinač takodje...možeš ga spremiti sa šargarepom, paradajzom ili nekim povrćem (koje nije grašak, boranija...) ili ga mozes skuvati cistog pa jesti uz neku salatu. pirinač mozes spremiti i sa malo pecurki
kako za leguminoze, tako i za pirinac, testeninu, krompir i dr ugljene hidrate vazi pravilo da se ne jedu sa mesom...nazalost user posted image user posted image

< Poruku je uredio Jeca* -- 26.6.2011 11:47:32 >


_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
26.6.2011 11:58:21   
Suncicabg
Hvala ti Jeco user posted image Ali bas je tesko jesti povrce+povrce user posted image

< Poruku je uredio Suncicabg -- 26.6.2011 12:00:10 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 17:17:37   
Klarita
Totalno samuser posted image Evo, jos pitanja...

Napravila bih tortu za svoj rodjendan...Jel'' mogu sa fruktozom umesto belog secera? Pa, da bude manje ubitacnauser posted image

Drugo, videh da se izbegava dzem...a, jel'' bi mogao dijet onaj za dijabeticare?

Trece, Mina, mozes li da stignes da odgovoris na sva nasa pitanja?user posted image

< Poruku je uredio Klarita -- 27.6.2011 17:18:06 >

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 17:21:39   
minavb
IZVORNA PORUKA: Klarita

Mina, koliko mlecnih obroka bi trebalo da ima dete starosti 6-7 meseci? Koliko nemlecnih? Kada je najbolje davati voce, a kada povrce, mislim u toku dana?

Sve zavisi od toga kad i kako si pocela da uvodis cvrstu hranu. O ovome bolje da caskamo u temi ishrana dece 6-9 meseci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 17:23:52   
minavb
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

Mina haj Tita ti ako ti nije mrsko da mi napišeš kako da se u mene mi snaha udeblja, visoka je 163 a teška 50 kg
šta treba i na koji način da uzima



AKo mene pitas, ne treba da se deblja. Pisacu ti na pp.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Vučko.ba.)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 17:26:38   
minavb
IZVORNA PORUKA: Klarita

Totalno samuser posted image Evo, jos pitanja...

Napravila bih tortu za svoj rodjendan...Jel'' mogu sa fruktozom umesto belog secera? Pa, da bude manje ubitacnauser posted image

Drugo, videh da se izbegava dzem...a, jel'' bi mogao dijet onaj za dijabeticare?

Trece, Mina, mozes li da stignes da odgovoris na sva nasa pitanja?user posted image

Klarita draga, ne moze nikakav dzem ako zelis da smrsas. Ako zelis da pravis tortu, pravi je kako treba ili nemoj uopste. Rodjendan ti je aman, napravi normalnu tortu i tog dana sebe casti.
Ne stizem nista.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 17:58:09   
Capa
Šta ne sme da se jede kada se dete doji? I još jedna stvar: jel smeju kafa i cedevita?
Thnx

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 18:01:16   
Verus
Capa: ako nisi videla temu  KLIK<<

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 18:05:19   
Suncicabg
Meni u stvari treba primer kancelarijskog rucka user posted image


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 18:06:43   
Capa
Videla sam, ali sam mislila da je ta tema vezana samo za dojenje, nevezano za ishranu ...
U svakom slučaju, hvala, pitaću tamo, mada sam ja baš želela da mi Mina odgovori, obzirom da je nutricionista.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 19:42:18   
Verus
Pa sigurna sam da ce ti mina napisati cim se opet ukljuci: htela sam da virnes i tamo dok ona ne dodjeuser posted image
IZVORNA PORUKA: Capa

Videla sam, ali sam mislila da je ta tema vezana samo za dojenje, nevezano za ishranu ...
U svakom slučaju, hvala, pitaću tamo, mada sam ja baš želela da mi Mina odgovori, obzirom da je nutricionista.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 19:53:28   
Capa
Hvala, postavila sam i tamo pitanje. Pozdravčić od mene i male Katarine!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:36:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: Capa

Šta ne sme da se jede kada se dete doji? I još jedna stvar: jel smeju kafa i cedevita?
Thnx

Capa, mnogo je namirnica koje bi trebalo izbegavati tokom dojenja, kao i tokom trudnoce. Po meni, prvih par meseci treba najvise voditi racuna, pa kasnije polako u ishranu uvoditi namirnice koje su bile iskljucene. Kofein ne bi trebalo da se unosi a sto se cedevite tice, ako vec moras da pijes sok, bolje pij prirodne vocne sokove. Inace, tema koju imamo je super a ja bih izbegavala leguminoze, crveno meso, mesne preradjevine, soju ,  kostunjavo voce i sve druge namirnice koj emogu izazvati nutritivnu alergiju.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:38:18   
minavb
IZVORNA PORUKA: Suncicabg

Meni u stvari treba primer kancelarijskog rucka user posted image



Parce mesa i salata, hladna salata sa mesom ili ribom... u stvari sve zavisi od osobe. Ja npr vise volim hladna jela pa sam u stanju i boraniju i grasak da jedem hladne. SPakujes u posudice i uzivas.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:40:11   
Jeca*
grašak skuvaš ohladiš pa umešaš u klasičnu kupus salatu...njam kad je hladno
isto važi i za boraniju (može i sa cveklom).
ja to sve smućkam...evo sutra imam napravljene ćuftice pa sam ih umešala u kupus salatu i super bude osvežavajuće
mina sorry sto se petljam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:42:28   
minavb
Neka neka, samo se ti preslisavaj.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:42:54   
Capa
E, sada, ja znam da ću biti dosadna, ali me stvarno zanima: zašto ne sme kofein? A zašto cedevita?
A ove stvarčice koje mogu izazvati alergiju, ja ih najpre malo pojedem, pa sačekam da viidm da li će biti reakcije... Pošto do sada nisam kod nje videla nikakvu reakciju, sada već jedem i jagode, i trešnje, paradajz, krastavac i sve to. Inače, ne jedem beli luk, jer mi je patronažna rekla da je to jedina namirnica koja može promeniti ukus mleka.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 20:49:56   
minavb
Kofein se izlucuje u mleko i bebe ga metabolisu drugacije od odraslih. Osim sto se sporije razlaze i eliminise, akumulira se u organizmu bebe pa beba moze postati nervozna, previse aktivna i moze manje spavati.
Sto se cedevite tice, ne znam jesam li negde napisala, veliki sam protivnih bilo kakvih sokova i napitaka sa suvisnim secerima, bojama i zasladjivacima. Zato je ne preporucujem, ne mislim da je zabranjena.
Sto se tice namirnica koje mogu izazvati nutritivnu alergiju, ja bih tu bila malo opreznija. Nisam pipnula ni jednu sa liste od kako sam zarudnela pa dok nisam skontala da od dojenja nema nista.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Capa)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 21:15:26   
mika79
Mina izvinjavam se ako nisam postavila pitanje na pravom mestu, ja volim uveče da jedem voće, koliko je to pametno?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
27.6.2011 23:15:27   
Suncicabg
Sad sam spremila boraniju,parcence sira+dvopek. Jel to ok user posted image Za dorucak kafa i voce

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here