|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 13:17:49   
Tea2
IZVORNA PORUKA: Jeca*

sto mu ne kupis onaj grasak u konzervici...bez secera, skuvan...to moze da ti stoji i do sledeceg mora, a taman je jedna konzervica jedan obrok
Bravo,Jeco!!!Gubi li on na hranjivoj vrednosti,uvek sam se pitala koliko je zdrav?Sta jos ima ovako u konzervi?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 13:28:55   
minavb
IZVORNA PORUKA: Inica

Mina, a sta mislis o soji? Ja je licno volim, koristim mleko, odreske, komadice, tofu, i tako to.. Al ne znam koliko je zdrava?

Ja je ne jedem i ne preporucujem. Ne znam moze li se na trzistu naci ona koja nije GMO.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 13:31:48   
Anoniman
Koliko puta nedeljno dete sme tj treba da jede meso? Svaki dan? Nina ga krka svaki dan.
I koliko puta nedeljno smem da joj dam brokoli? Ona bi ga jela noP stop...user posted image

Ova tema će se na kraju zvati "pitajte minu (BubaMiro, ti NE!)" user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 13:38:26   
Sanjica26 RR
Ja sam negde citala da meso sme da se jede tri puta dnevno. Mina najbolje zna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 14:05:44   
gagana83
Ja detetu dajem meso skoro svakog dana, mozda jednom u deset dana pojede rucak bez mesa .Ali mi imamo problem sa krvnom slikom, zato joj forsiram namirnice bogate gvozdjem.

Mina, imam i ja jedno pitanjce.
Znam da smo negde pisali u pocurkama, ali to sad ne mogu da nadjem.
U koju grupu namirnica spadaju pecurke, i sa cime se kombinuju?
Juce sam punila tikvice sa mesom i pecurkama, ne znam je l to ok?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 15:26:03   
minavb
Previse mesa moze samo da skodi. Deca treba da jedu meso 5 puta nedeljno, jednom da jedu zumance a jednom iznutrice. Hem gvozdje namirnica zivotinjskog porekla,se brze i bolje resorbuje nego iz namirnica biljnog porekla.
Da bi se gvozdje dobro resorbovalo, neophodni su i ostali antianemijski faktori. Bez vitamina C, resorpcija je manja. Količina od 100 mg vitamina C uzeta uz obrok može povećati apsorpciju gvožđa i do 100%, a najpraktičnije je koristiti limun i peršun uz jela bogata gvožđem.
Gagana, pecurke spadaju u povrce. Bogate su proteinima, ali ne toliko koliko i meso. Malo se teze vare pa ih je najbolje kombinovati sa drugim povrcem i zitaricama. AKo si vec spremila rucak, ok, ali eto mogla si da pomesas rizu i pecurke pa time da punis paprike i tikvice.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 16:48:03   
nina26
Ja je ne jedem i ne preporucujem. Ne znam moze li se na trzistu naci ona koja nije GMO.


Ja sam ovde nasla koja nije GMO.Valjda je tako ne bi smeli da stavljaju lazne podatke, uglavnom italijanski je proizvod proverila sam ih i na netu.

Sta mislis da li da koristim bar mleko i tofu? I imaju fantasticni dezert koje je isto od soje, kao puding od vanile i coklode, naravno sve je bez secera,adititva itd... moze li? kazi da user posted image user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 17:16:05   
indy_25
Mina dobila si svoju temu user posted image user posted image user posted image E i zasluzila si je a i slazem se da ti se treba makar neki pokloncic kupiti user posted image Ja ti se od srca zahvaljujem sto si me naucila da se hranim zdravo a isto tako i da mrsam. Jos uvijek se tako hranim samo u vecim kolicinama i vjezbam. opet sam pocela da vjezbam. Vaga ne mice jos ni gore ni dole al sam skontala da ne treba da pretjerujem i da mrsam vise, dobro koja kila gore dole nije strasno.
Svi mi oko mene govore da sam super super i pitaju me sta radim. A ja im otkrivam tvoje tajne user posted image Mogla bi i ja ovdje neke pare zaraditi user posted image da izfalcifikujem diplomu za nutricionistu i eto meni posla koliko hocu user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 17:19:10   
minavb
Jedi nina ako ti se jede. I uzivajuser posted image
Indy, samo ti lepo ruckaj i vezbaj, sad oblikuj misice i super si!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 17:27:26   
indy_25
Ma ja sam bas luda ja se toliko nafuram kad mrsam da hocu da dodjem ko cackalica. I svi mi govore kad sam imala nedavno 54 kg da sam premrsava jer mi se kosti vide dobro stomak ima tog malo sala a ni to nije strasno uopste vise ne treska. I hajde ja sve kontam vidi ih sta mi oni imaju govoriti da mi je ruzno itd. I hajde opet sam nabacila 2 kg sad imam 56 i neki dan odem da kupim trenerku i kupila broj xs a ona visi na meni donji dio mislim gornji je ono ok taman. Kontam ja jesam li ja normalna sta ja vise hocu da budem anoreksicno mrsava user posted image . I malo bolje razmislim i skontam ljudi su u pravu. Misice vec bas imam nisu bas ono kao ko bilderi i nisu six pack to mi se i ne svidja, ali su jako sexi osjeti se samo koza sa strana nema sala jedino ga ima na toj sredini al kontam mozda je i to koza od trudnickog stomaka. Noge i guza su odlicni isto tako i ruke.
E jedino sto ne valja mi je sto mi je muz postao ljubomoran dobro je nije bolesno jos uvijek je umjereno ljubomoranuser posted image Al nams e zato sexualni zivot bas promijenio od kako sam se utegla . Ma ima veze biti deblji i mrsaviji sto se sexa tice user posted image prije sam imala samo misionarsku pozu a sada svakako nekako user posted image

Uglavnom hranim se i dalje ovako i nastavljam da vjezbam user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
22.6.2011 17:35:28   
Verus
Konzervirano ne treba da jedu ni odrasli a kamoli deca.  Iz konzerva u hranu "curi" bishpenol A (ili ti BPA ista hemikalija zbog koje su flasice za mleko za bebe povucene iz prodaje). BPA je polikarbonat od kojeg se pravi plastika koja oblaze konzerve.   NIKAD ne kupujem ni ne jedem konzervirano! Zato se hrana NIKAD ne sme grejati u plastici, nego iskljucivo u staklenim ili keramickim posudama.
IZVORNA PORUKA: Jeca*

sto mu ne kupis onaj grasak u konzervici...bez secera, skuvan...to moze da ti stoji i do sledeceg mora, a taman je jedna konzervica jedan obrok

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 10:49:09   
Klarita
Mina, a sta mislis  ovom Ruskom hlebu user posted image ?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:01:51   
minavb
SUper, samo ne jedi vise od 50g po obroku ako zelis da smrsas, i postuj kombinacije.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:04:06   
Jeca*
Mina, da li je rucak parce pite sa sirom (iz pekare) i paradajz salata dobar pre treninga...pitam jer to bi ipak bila neka kombinacija uglj.hidr i proteina..muče me ti proteini pre treninga. Sta mislis?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:05:06   
Klarita
Hvala, Mina, puno! Jedino sam njega nasla sinoc u marketu...odoh sad na temu Kombinacija namirnica...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:09:06   
isidora88
klarita obozavam taj hlebuser posted image
sta je zdravo jesti od proteina? sutra mi je proteinski danuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:12:17   
minavb
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Mina, da li je rucak parce pite sa sirom (iz pekare) i paradajz salata dobar pre treninga...pitam jer to bi ipak bila neka kombinacija uglj.hidr i proteina..muče me ti proteini pre treninga. Sta mislis?

Mrvica sira u toj piti ne treba da te muci. Pojedi sa uzivanjem tu pitu, nisi odavno, i idi izlupaj se. user posted image
Isidora, verovatno si mislila sta je zdravo od izvora proteina. Riba, meso , jaja, sir, leguminoze, pa biraj.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:13:00   
Jeca*
a gde ima da se kupi ovaj ruski? sorry za off

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:13:50   
Ana RR
Imaš u Maxiju, Jeco.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:24:11   
isidora88
mina u pravu si,ja se nisam dobro izrazilauser posted image
kako da spremim pilece belo meso a da nije na ulju?(nemam teflon) ako sam pogresila temu modovi prebacite moje pitanje user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:29:21   
gagana83
IZVORNA PORUKA: minavb

Previse mesa moze samo da skodi. Deca treba da jedu meso 5 puta nedeljno, jednom da jedu zumance a jednom iznutrice. Hem gvozdje namirnica zivotinjskog porekla,se brze i bolje resorbuje nego iz namirnica biljnog porekla.
Da bi se gvozdje dobro resorbovalo, neophodni su i ostali antianemijski faktori. Bez vitamina C, resorpcija je manja. Količina od 100 mg vitamina C uzeta uz obrok može povećati apsorpciju gvožđa i do 100%, a najpraktičnije je koristiti limun i peršun uz jela bogata gvožđem.
Gagana, pecurke spadaju u povrce. Bogate su proteinima, ali ne toliko koliko i meso. Malo se teze vare pa ih je najbolje kombinovati sa drugim povrcem i zitaricama. AKo si vec spremila rucak, ok, ali eto mogla si da pomesas rizu i pecurke pa time da punis paprike i tikvice.

Negde sam procitala da suseni persun ima vise gvozdja od svezeg. Da li je to istina?


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:29:36   
minavb
Ako imas vatrostalni sud, mozes da ubacis meso, zacinis, poklopis i peces u rerni. Mozes i u onoj kesi za pecenje a i u foliji. Meni je mama kad sam bila mala, dok nije kupila teflon, meso pekla tako sto stavi foliju na ringlu, pa na tome pece meso.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:37:34   
minavb
Svez persunov list ima 3.7mg Fe na 100g
Suseni persunov list ima 74.4mg Fe na 100g
Kod vitamina C je obrnuto. SVezi ima 174mg na 100g a suseni 100mg.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:40:35   
gagana83
Thank you Minauser posted image
Ajde ako te ne mrzi napisi koje povrce je najbolji izvor vitamina C.
Paprika, karfiol, krompir?
Za paprike znam da su pune vitamina C, ali ne znam koliko se vitamina gubi pri termickoj obradi.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Pitajmo Minu (o ishrani)
23.6.2011 11:51:16   
minavb
Vit C je termolabilan i jago brzo se prepolovi njegova kolicina ako se namirnica izlaze visokim temperaturama. Gubi se i pri tehnickoj obradi, tj kad oljustite i iseckate sitno voce i povrce.
Najbolji izvori su paprika, kupus, brkoli, kelj, kopriva, crna ribizla. kivi, agrumi, jagode

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here