|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:06:14   
jovicaa
u pravu si babyheart, dete genetski nosi odredjene predispozicije, ali mi smo ti koji treba da ih usmerimo i da iz njih izvucemo ono najbolje, da ispotenciramo pozitivne osobine, a ne da izvlacimo agresiju i ludilo!
e sad verovatno da postoje neki ekstremni slucajevi u kojima ne mozes da utices bas previse na dete, ali mislim da je to retko!
suma sumarum, mi ih izgradjujemo kao licnosti, ono sto oni nose su samo genetske predispozicije, mi uticemo na to sta ce se od njih razviti.
svi problemi dolaze iz porodice. i glavni problem nastaje, kada roditelj ne moze da razgranici zasto kaznjava dete, da li zbog neke svoje frustracije ili zato sto je dete stvarno zgresilo!
evo ja na pr, koliko god da sam besna, zbog faksa, mom muza, mame, svekrve, same sebe, nije bitno zbog cega, ja kada se okrenem aleksandru ja imam osmeh na licu, barem je za sad tako! ne smemo da dozvoljavamo da dece pate zbog nasih frustracija.
mislim da je njima tako malo potrebno za srecu, ljubav, ljubav u neogranicenim kolicinama, nje nikada nije previse~!



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Babyheart)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:08:43   
jovicaa
ne mislim da sam ja dobar ili los roditelj, i ne znam kakva cu biti, svi pravimo greske, naravno, kojih smo obicno tek kasnije svesni, ali eto iznosim svoje misljenje i nadam se da cu se pridrzavati u vaspitanju svog deteta toga sto sam pisala.... koliko god je to moguce!
imala sam pakleno detinjstvo, da nije bilo tate, ne znam sta bi bilo sa mnom! ne zelim da to priredim svom detetu, ne nikada!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:12:09   
jovicaa
i da nisu sva deca ista, ali nisu ni svi roditelji isti!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:20:22   
Babyheart
Pa pazi, moji su vec veliki imam sina od 12 godina i cerke od 9 godina, sa njima sam mogla lepo, ali sa njim ne uvek. Kod njega si prvo morao da vices, kad to ne pali, palile su packe, znaci ne udarci, mlacenje, nego packe, tek posle toga me je slusao sta pricam, dotle apsolutno nisam mogla da dobijem njegovu paznju. E sad. da sam samo nastavila da pricam i pricam i pricam, a niko me ne slusa kuda bi to islo???I packe su mi trebale samo negde do 2 i po godine, posle sam i sa njim mogla lepo user posted image



(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:29:08   
indy_25

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Ispada da će sva deca koju roditelji ne tuku, da postanu probisveti i da tuku svoje roditelje, a sva deca koja dobijaju batine postaće ljudineuser posted image Je l' vi stvarno verujete u touser posted image  


Mislim smijesno bi bilo da bude tako naravno da nece biti user posted image ne da mislim nego sam sigurna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:29:32   
jovicaa
pa da... eto vidis, to znaci da si ih dobro vaspitala, ako sve mozete na lep nacin da raspraviteuser posted image nadam se da cu i ja to uspeti.



_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Babyheart)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
9.7.2011 10:38:03   
PoisonEve
Iskreno ja ne znam kako cu se ja ponasati u nekim situacijama kad dete malo poraste. Imam jako lose iskustvo sa svojim tatom koji je i brata i mene strasno tukao a bogami bilo je tu cak i vise psihickog zlostavljanja. Jednom sam u 4. razredu isla sa ogromnom sljivom na oku i svi su me drugari iz razreda zezali. A dobila sam batine tad jer nisam umela da ispravno resim matematicki zadatak a on mi je to "lepo objasnio".
Na mamu sam se uvek ljutila sto iz straha nije smela da se mesa. Al evo sad sa tatom imam drugaciji odnos, al valjda zato sto sam trudna, jer se na mom mladjem bratu jos uvek izivljava. Ne fizicki ali ga zato na drugi nacin unistava. A on ima 22 godine i nikad nije bio ni buntovnik niti je pravio gluposti. Ide na fakultet i cak retko izlazi sa drugovima. Jako se povukao u sebe, toliko da me to plasiuser posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
10.7.2011 1:45:46   
jagodo
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Jagodo, odmah ćemo te u 'aps user posted image

Moze Buba Miro al narukvicu da mi stavite i to onu skupuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
10.7.2011 4:40:25   
anuksunamun
More,ima da lemam i muza i decu svakodnevno :):)nema tog zakona koji ce me sprecitiuser posted image

(odgovor članu jagodo)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
10.7.2011 4:42:56   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: PoisonEve

Iskreno ja ne znam kako cu se ja ponasati u nekim situacijama kad dete malo poraste. Imam jako lose iskustvo sa svojim tatom koji je i brata i mene strasno tukao a bogami bilo je tu cak i vise psihickog zlostavljanja. Jednom sam u 4. razredu isla sa ogromnom sljivom na oku i svi su me drugari iz razreda zezali. A dobila sam batine tad jer nisam umela da ispravno resim matematicki zadatak a on mi je to "lepo objasnio".
Na mamu sam se uvek ljutila sto iz straha nije smela da se mesa. Al evo sad sa tatom imam drugaciji odnos, al valjda zato sto sam trudna, jer se na mom mladjem bratu jos uvek izivljava. Ne fizicki ali ga zato na drugi nacin unistava. A on ima 22 godine i nikad nije bio ni buntovnik niti je pravio gluposti. Ide na fakultet i cak retko izlazi sa drugovima. Jako se povukao u sebe, toliko da me to plasiuser posted image

zbog ovoga je zakon na neki nacin "pozitivan,ako se moze tako nazvati...nazalost i,a puno ljudi koji nemaju snagu da se suprotstave sami roditelju -tiraninu,ja sa svojom ludoscu bih ih podavila golim rukama

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.7.2011 13:38:05   
*Alexx*
Evo zanimljiv tekst u Politici o ovom zakonu KLIK

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.7.2011 13:59:59   
Anoniman
Pročitala....
Moja mama (ponavljam se user posted image ) nas je sama podizala, u životu nas nije fizički kaznila, ALI njena parola je bila: "ja ti nisam prijatelj, ja sam ti roditelj"   u smislu-na nju smo se oslanjali za sve u životu, ali smo morali i da poštujemo sve što se od nas tražilo... Sankcionisala nas je zabranama izlaska, TV-a, sporta... Uglavnom svega što smo voleli... I ona je imala apsolutni autoritet u kući. Osmeh na njenom licu debelo se morao zaraditi... Ponekad sam je mrzela zbog toga, ali znala sam da ne može drugačije sama sa nama dvoma... Mnogo puta sam je pitala zašto ja u njoj ne mogu imati i prijatelja, a ona mi je objasnila da nađem prijatelje među vršnjacima, ona je moja majka, a kad i ja budem roditelj bićemo i prijatelji. Mislila sam da je luda... I tako je i bilo-ja sam sebe okružila svojim vršnjacima za prijatelje, ona je bila na tronu kao majka i slepo smo je slušali... Kako su godine prolazile, ja se osamostalila, pa i sama postala majka-sve se promenilo... Nas dve pijemo kafu i čavrljamo i mislim da postajemo pravi prijatelji user posted image

Možda sam sad malo izgubila nit.... Stvar je u tome da pri vaspitavanju uvek moraš nešto da žrtvuješ kako bi to vaspitanje tj "stvaranje čoveka" imalo efekta. Neko će ćušnuti dete po dupetu ili povući za uvo da bi pokazao svoj autoritet u nekoj situaciji, neko će podrediti moguću bliskost i izbeći fizičko kažnjavanje opet zarad postavljanja neke hijerarhije u porodici... Sve u svemu - mili i dragi roditelji koji su detetu i Bog i drug - i vaspitano dete s druge strane NE IDE!!!

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 87
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.7.2011 18:06:05   
Babyheart
Citajuci danas jedan tekst na ovu temu setila sam se jedne druge stvari, pa cu da vas pitam : Zar ne mislite da ce posle ovog doci zakon koji kaze da ne smete poljubiti svoje dete, niti ga grliti, spavati sa njim i sl? To se u nekim zemljama smatra seksualnim zlostavljanjem, i isto tako mozete biti kaznjeni ako poljubite svoje dete na ulici, kao sto bi u ovom zakonu bili da ste dete udarili.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.7.2011 18:31:34   
anuksunamun

IZVORNA PORUKA: Babyheart

Citajuci danas jedan tekst na ovu temu setila sam se jedne druge stvari, pa cu da vas pitam : Zar ne mislite da ce posle ovog doci zakon koji kaze da ne smete poljubiti svoje dete, niti ga grliti, spavati sa njim i sl? To se u nekim zemljama smatra seksualnim zlostavljanjem, i isto tako mozete biti kaznjeni ako poljubite svoje dete na ulici, kao sto bi u ovom zakonu bili da ste dete udarili.
vrlo moguc sled ,Usa je pokazala da je imanje slika svojih golih malisana,na svom kompjuteru sexualno zlostavljanje ,nasim ljudima (srpskoj porodici)oduzeli su decu na nekoliko meseci ,dok se nije "dokazalo"da su fotke bezazlene...deca su prezivela horor u "hraniteljskim porodicama"koje su imale nameru da ih pokrste(u rimokatolicku veru) u najbrzem mogucem roku,i da brata i sestru na sve nacine razdvoje...mislim ja sam se jela ziva dok se to nije razresilo...ljudi su prosli kroz svakakve traume zbog porodicnog albuma sa plaze....nista me ne moze zacuditi...zato cu poci u sume i ajde zdravo:),opet isticem,ima roditelja tirana zbog kojih je ovakav zakon neophodan...a cini mi se tesko je zakonom urediti da li dete mozete malo ili puno da tucete i koja je prava mera batina za decu...btw nasla sam neke knjige koje pokazuju kako deca mogu da nauce da citaju sa manje od godinu dana..i da obavljaju osnovne matematicke funkcije...mislim da deca bivaju nestasna jer im je dosadno to sto ih roditelji zatrpavaju preglupim igrackama od radioaktivne plastike umesto da ih uce nekim zanimljivim stvarima...i da strikaju po internetu...deca se zasite igracke u proseku za 60 sekundi....ali to je druga tema ....mislim da je deci potrebno posvetiti kvalitetno vreme i da batine nisu neophodne...opet doticnim rodieljima (tiranima)bih oduzela,ne samo decu,vec i slobodu da normalno i slobodno zive medju ostalim svetom...user posted image

(odgovor članu Babyheart)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
11.7.2011 23:58:46   
Anoniman
Milivojević: Kako se ne može uporediti? Odrasli ljudi su pametni, socijalizovani, razumni, pa čine protivzakonite stvari. Šta bi se desilo kad bi se ukinuli zakoni? Mi imamo problem s mladom generacijom koja je raspuštena i razmažena, deca su sve moćnija, a roditeljski i profesorski autoritet je sve manji. Međutim, borci za prava dece zanemaruju tu realnost i ceo sistem posmatraju pedocentrično. Ne postoji nijedan validan naučni dokaz koji bi potvrdio ovo za šta se gospođa Cvejić zalaže.
...
Milivojević: Jedna od zabluda kreatora ovog zakona jeste da postoji horizontalni odnos između roditelja i dece, da su deca razumna bića koja će promeniti svoje ponašanje ako im se lepo objasne stvari i da su roditelji krivi ako dete radi nešto loše, jer nisu detetu objasnili na pravi način. Deca se stavljaju na pijedestal nevinosti, a roditelji su krivi za svako dečje ponašanje. Naš problem nisu zlostavljena deca, kako to pokušava da predstavi zakonodavac, već nemoćni roditelji i raspuštena deca.
...
Milivojević: ... Svest i zakon moraju da su u nekoj korelaciji. Ako 70 odsto ljudi misli suprotno, normalno je da će se zakon kršiti i onda ulazite u kriminalizaciju društva i od svih roditelja pravite kriminalce. Ja smatram da je ovaj član zakona skandalozan i ako prođe ja ću pozivati ljude na građansku neposlušnost jer su deca važnija od svih političkih pitanja u ovoj zemlji.


(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
12.7.2011 9:30:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash
Milivojević: ... Svest i zakon moraju da su u nekoj korelaciji. Ako 70 odsto ljudi misli suprotno, normalno je da će se zakon kršiti i onda ulazite u kriminalizaciju društva i od svih roditelja pravite kriminalce. Ja smatram da je ovaj član zakona skandalozan i ako prođe ja ću pozivati ljude na građansku neposlušnost jer su deca važnija od svih političkih pitanja u ovoj zemlji.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
12.7.2011 9:43:02   
jance
slazem se i ja sa g. Milivojevicem u svakoj reci...
vi sto radite u prosveti vec otprilike i jeste iskusile delic toga, da vam deca iskacu kroz prozor a vi im ne smete nista...
da, i moram isto da napomenem da ni mene bas nesto tukli nisu.. "ozbiljan razgovor" je bila za mene dovoljna kazna, i naravno zabrana da putujem negde...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 0:26:00   
daki797
Pridruzite nam se ukoliko ste protiv donosenja ovog Zakona,
http://www.facebook.com/groups/120590811365164

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 8:47:30   
Anoniman
Pridružila se user posted image

Evo i posta sa FB KLIK

I još mi je nešto zapalo za oko u ovim tekstovima na FB-nije baš tema-tema (neka neko kopira na adekvatno mesto ako ima takvo user posted image ) budna mala deca do kasnoooooooooo!!!! user posted image I meni se celo leto ispred zgrade okuplja klinčurija, galame, piju, jurnjaju motorima, a što je najgore uzrasta su do 15 godina!!! I tako do sitnih sati (ranih jutarnjih) cele nedelje... Pa gde su ti njihovi roditelji? Nije ih briga šta im deca rade i jesu li živa... Nisam sigurna da bi dopustila da mi dete od 13-ak godina ode u 20h od kuće i da ga Bog zaboravi do 04h izjutra! Pa onda sve te silne "divne" mamice što sede po kafićima u 23h sa malim bebicama jedva do 2 godine kojima glava pada od umora, ali one imaju još koju da razmene user posted image Ostavi to dete kući da spava, pa ti idi i ispijaj kafe. Nemaš ko da ga čuva? Postoje bebisiterske agencije koje čuvaju na sat-imaš za kafu? Imaš i za bebisiterku user posted image Moje mišljenje....
Zato mislim da treba ceo sistem vaspitavanja promeniti-i to prvo da se krene od samih roditelja, pa onda se usmeriti i na decu.

< Poruku je uredio n i n a -- 15.7.2011 8:49:16 >

(odgovor članu daki797)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 11:31:24   
Lu
Način primene fizičke kazne:

U većini zemalja koje imaju neku odrednicu i definiciju fizičke kazne stoji da se ona primenjuje na deci od 2-12 godina i da se primenjuje otvorenom šakom (uglavnom prstima) po debelom mesu isključivo sa dobrim razlogom i objašnjenjem zbog čega je dete dobilo udarac. Namena kazne nije da izazove bol.



Šta je fizičko zlostavljanje?

Fizičko zlostavljanje je prekoračenje odrednica fizičke kazne, što može biti upotreba pesnice, šamara,
predmeta (varjače, kaiša, pruta...), zatim upotreba na drugim delovima tela (lice, glava, leđa...), takođe je u nameri da se izazove bol kod deteta (fizička i psihička), primenjuje se kod dece i bez dobrog razloga i povoda, čak i onda kada se ne vidi potreba za tim.

Sad sam čitala ovu grupu protiv zakona na fb, koja je razlika u ovome i gdje je granica, jel stvarno roditelj koji krene da udara dijete udara samo otvorenih prstiju po debelom mesu pazeći da ne nanese bol i ne ide daljeuser posted image
A koja je onda svrha udaranja ako se ne nanosi bol, šta u stvari dijete uči iz ovogauser posted image
Gluposti do gluposti...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 11:35:18   
Anoniman
Ne znam sta bi moja komsinica Zorica rekla na primenu varjace jer kod nje mozes da biras kojom da te bije da li ces plavu ili crvenu user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 11:46:51   
Anoniman
Ma svako neka vaspitava decu kako hoce...Moje ce neizostavno dobijati batine...U to sam sigurna..
Red price/red batina-dva reda price/red batina-tri reda price/red batina-nekoliko redova price/ponekad batine-samo prica...Ovako se ranguju vaspitne mere po uzrastu...
A da, svaka cast vama mamama sto ne bijete decu...To je divno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 11:51:57   
Anoniman
Evo moja komsinica od ranog jutra urla na decu, a decu uopste ne cujes, nekad poludim toliko da mi dodje da odem i pokucam na vrata i da je pitam ima li mozga??? Imam utisak da bez razloga histerise na njih, a tako je svaki dan, i bas mi je zao te dece user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 98
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 11:58:47   
Anoniman
Miljce, pa ko zna sta rade u stanu...Mozda ga umetnicki demolirajuuser posted image
Inache, kad su vec kod zakona, mogli bi da pocnu da ga primenjuju na Rome koji svakodnevno eksploatisu decu!!!!! A usput da stave i ona izgladnela, mrsava kljusa pod zastitu.
Moja komsinica je upravo izlupala po dupetu dete koje je histerisalo na ulici i nije htelo da joj da ruku, a onda su naisla kola i lepo kocila i skripala...Evo pre minut sam videla sa prozora...
I sad ce neko da je uhapsi???Pa trebalo je da ga pusti ili da mu lepo kaze dok ga gazi auto..Cccccccccc...
Boze, Boze...nekad se cudom ne mogu nacuditi koliko smo losih stvari poprimili od tzv. razvijenih zemalja. Brinu se o tome da li ce majka da vikne na dete ili da ga sljepi po guzici, a ne brinu se o sistemu pravosudja gde kazna za silovanje deteta nosi svega nekoliko godina...
A daaaaaa, pa zaboga, gore je biti izdevetano dete nego silovano dete!! To mu tako dodje kod nas!
Pljujem i psujem novi zakon!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 12:00:49   
Vučko.ba.
Budalaština od zakona

ali ono što me zanima jesta primjena ako dođe do stupanja na snagu ovakvog zakona, da li će to biti neki telefon na koji će dijete moći nazvati neki sos ili šta???

Mislim da je budalaština, jer neće meni država vaspitavati dijete, nego roditelj
Nisam za krvničko mlaćenje ali za pucnuti prutom po guzi, što da ne, pa mora se znati koje ko.
Moja djeca vrlo rijetko dobijaju degenek, ali sjećam se ko sad kad smo moj brat i ja dobili po šamarčinu (e to već ne bih pričala, sad znam da bih ja za to svoje dijete ubila) i kad smo rekli da ćemo zvati neki dal sos ili šta slično toliko je poludila da nam je rekla da će nam prije tih trebati prvo hitna user posted image

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here