|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 12:01:35   
Anoniman
Verka to je stan bas do mog, i nema sanse da ih ne cujem i stvarno deca nisu bezobrazna, njih retko kad cujem ,ali nju stalno ona je malo user posted image , i bas ni nekako zao te deceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 12:09:04   
Anoniman
A kod nas obratno - ovaj moj histeriše po kući do te mere da ga čuje ceeelllaaa zgrada user posted image Ušao je u neku nenormalnu i neizdržljivu fazu-NIŠTA ne valja. Urla i dernja se po čitav dan i zaista ALI zaista ga retko lupim. Potrošim svu snagu i energiju da se nabedim sa balavim pelenarom da nešto nije lepo, i stalno vičem na njega: Ne, Ostavi, Pazi pašćeš, ne diraj nož, Ne otvaraj fijoku, uštinućeš prste... I tako u nedogled!!! A babe po komšiluku pitaju: jel'te komšika, šta je malom? Je l' mu dobro? Stalno nešto plače...A kad ja kažem da mu nije ništa, nego tako, one onda pitaju: a je l' vi to redovno bijete?! user posted image user posted image user posted image Stara škola....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 12:14:46   
Anoniman
Jbga, onda je ona prsla sa zivcima....Takve ne ubrajam u ovu kategoriju ljudi koji treba da budu ozlojedjeni novim zakonom...Govori se o psihicki zdravim i stabilnim ljudima koji kao sistem kazne primene saku, prut ili muvopich, a sa ovim zakonom ce da lice na najgore zlotvore.Svasta!
ja jedva cekam da dobijem dete, mucim se po tom pitanju, ali to ne znaci da cu ga samo maziti recima u zivotu. Naravno da ne! Svrha mog postojanja je da od svojih naslednika napravim dobre ljude. U korist toga se ne primenjuju samo blage reci, vec i grdnje, pa i cuske po guzici..
Bitno je decu ne tuci posle 7-8 godina, jer tada batine shvataju kao atak na licnost, a ne kao atak na nesto lose sto su uradili...Vec izgradjuju svoj ego, eticki stav i tu sve batine prestaju i prelazi se na otvoren ljudski razgovor...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 12:21:44   
Anoniman
user posted image Vucko, careuser posted image

(odgovor članu Vučko.ba.)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.7.2011 19:37:13   
MarijaBg
Nabasala sam na ovo na face-u, mislim da bi se vecina slozila! Malo je poduzi tekst, ali vredi procitati
KLIK

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
16.7.2011 23:21:13   
Anoniman
Čula sam ovu pesmicu danas i morala sam je ovde staviti user posted image user posted image user posted image još da ga čujete kako peva user posted image

MALI BUNJEVAC (dečja pesmica sa našeg lepog severa Bačke user posted image )

"Volim lito na salašu da vam kažem pravo,
al mi strina uvik orca da sam rđav zdravo.
Moju strinu a i strica sekira sitnica,
a ja radim samo ono što i druga dica.

Ref:Volim lito, moju strinu pa i salaš njen,
iako kad odem tamo, uvik budem ben.
Svi govore da sam rđav, šta to meni fali,
kad veliki ne volidu to što vole mali.

Jedan red sam po salašu sva jaja izlupo,
pa sam onda u buretu piliće okupo.
Pilići se podavili, nisu plivat znali,
kako ja to možem znati kad sam vaki mali.

Lito vrilo pa se vaške šetaju po ladu,
vruće njima vruće nama svi to dobro znadu.
A ja uzo makaze pa Čepiku ošišo,
od to doba nisam više ja na salaš išo.
Ref
Tog se dana ispred kuće sušila tarana,
mučili se cilog dana i strina i nana.
Lopta pala pa tarana leti na sve strane,
al sam onda vošten bio mila moja nane.

Jedno jutro ja uvatim žabu kraj bunara,
lipo sam je ostavio popi kraj oltara.
Nije bila ni velika neg ovako mala,
cilu misu za oltarom naglas krekećala."

user posted image user posted image user posted image ovu strinu u ''aps!!! user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 16.7.2011 23:23:48 >

(odgovor članu MarijaBg)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
16.7.2011 23:42:14   
Crvenkapa85
a sta da radi ona jadna majaka koja trpi najgore reci uvrede od strane svoga sina,sto reci, sto dela????user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.7.2011 0:33:23   
minavb
Hm, zabrana fizickog kaznjavanja u Srbiji. Bas da vidim kako ce to da izvedu. Uostalom, imamo mnoge zakone koji se krse, krsice se i taj.
U sustini sam protiv fizickog kaznjavanja, ali sam prisustvovala situacijama u kojima bih sigurno detetu odvalila samarcinu.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.7.2011 1:08:15   
Anoniman
Svako normalan je protiv fizickog kaznjavanja i drugih oblika maltretiranja dece. Problem je sto ovaj zakon, kao ni vecina ostalih, nece biti precizan pa ce ga svako tumaciti po svom nahodjenju, nece se primenjivati, sluzice vise za zloupotrebu, a drzava bi za pocetak mogla da uradi nesto sto ce konkretnije pomoci i roditeljima i deci. Nema nikakvih edukativnih materijala za roditelje - ne racunam ono sto trazite sami, obrazovni program na javnom servisu ne postoji (setite se samo sta ste vi gledali), nema mesta u vrticima, u ista je nemoguce smestiti decu sa alergijama i slicnim problemima u ishrani (vec smo pisali na temi peticija i sl), da zakon malo vise stiti roditelje koji su u radnom odnosu-pri tom mislim na primenu zakona o radu....... Da ne nabrajam sada sve ono sto bi moglo da se uradi relativno lako, a sto bi moralo da prethodi ovom zakonu

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 109
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.7.2011 16:08:17   
Lu
Ma mene što se tiče ovaj zakon mi i ne treba kao ni zakon o autosjedalicama!
Zdravlje i sigurnost djeteta su mi na prvom mjestu tako da... ali očito da oba trebaju zbog nekoga, a istina je da ni jedan ni drugi nisu baš savršeni.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.7.2011 16:22:11   
minavb
Pricala mi moja direkorka sledece-njena sestra zivi u Becu sa muzem i dve cerkice. Tamo postoji zakon o zabrani fizickog kaznjavanja dece, i u skolicama, pre bilo kog udzbenika, deci daju broj telefona na koji mogu da prijave roditelje. Sestricina je trazila ko zna koju barbiku po redu, i nije je dobila. Dramila, dramila i dobila grdnju zbog toga ali ne i batine. Stala je pred roditelje i rekla, "Ili cete mi je kupiti, ili cu zvati da kazem da ste me tukli."
Grozno.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
18.7.2011 0:27:13   
majathegreat
U prednacrtu zakona stoji da dete ne može prijaviti roditelje, nego može recimo komšija... Ja se slažem sa donošenjem ovakvog zakona. Nikada nismo ni brat, ni ja dobili bilo kakvu što vi kažete vaspitnu packu, a razmažena derišta svakako nismo.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
18.7.2011 0:45:04   
majathegreat
Ustvari to piše u komentaru jednog profesora, a ne prednacrtu zakona. Ja koliko vidim u prednacrtu piše samo da je zabranjeno fizičko kažnjavanje dece. I to je sve.

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
18.7.2011 6:08:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Stala je pred roditelje i rekla, "Ili cete mi je kupiti, ili cu zvati da kazem da ste me tukli."
Grozno.


bas grozno. ali mislim da niko toj deci nije objasnio da se sa tim prijavljivanjem ne treba igrati. i niko im nije rekao sta se desi NAKON sto prijave roditelje.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
15.8.2011 12:16:47   
Anoniman
Možda nije baš mesto, ali bi trebalo definitivno (po mom skromnom mišljenju user posted image ) uvrstiti u Porodično zakonodavstvo:

Baš se na svakom ćošku polemiše o ovom novom zakonu, svi iznose argumente za i protiv, a ja i dalje smatram da postoje i mnogo ozbiljnija kršenja nekih pravila normalnog razvoja dece... Naime, nakon koncerta u subotu napuštajući stadion sreli smo čak nekoliko roditelja koji su za ruku u 01.00 po ponoći vukli poluusnulu decu sa koncerta i Dužijance, a sve uzrasta do 5-6 godina, a onda u parku iza stadiona dve mame sa kolicima purnjaju, a njihova deca od godinu i po (kao moj Mihajlo) jurcaju se po parku nakon ponoći!!! user posted image user posted image I neka mi neko kaže da je to normalno?! Ja bih te roditelje momentalno uhapsila za nemar i fizičko iscrpljivanje dece... Pa neka me neko ubedi da je takvo tretiranje male dece ispravnije, nego pec po ruci kad dete dira struju?!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 13:59:55   
Adriana83
Evo procitala sam temu od prve do poslednje stranice. Vidim da su misljenja podeljena. Nije ni cudo. Kao dete sam dobijala batina i bila kaznjavana vise nego sto je to bilo potrebno. Cak previse mogu da kazem. Zarekla sam se sebi da NIKAD necu tuci svoju decu. I dobijem ja moju A. Divno dete. Poslusno. Sve smo resavali razgovorom,eventualno nekom kaznom. I kazem sama sebi pa i drugima: Eto vidis da moze dete jako lepo da se vaspita bez batina. Ali ne lezi vraze... Nakon nekog vremena dobijem ja moju V. Divno dete. Ima svoj karakter... Ali nesto kao da nije u redu... Pa moje dete ne cuje... Aaaa,ne! Ona samo MENE ne cuje! Upljuva se ja pricajuci,objasnjavajuci,preteci,pa cak pocela i da vicem! A ona me ne primecuje! Kao da nisam tu. A ja lepo spustim pantalone pa pljus po dupetu! Jednom. Bilo je dovoljno da joj skrenem paznju.Sad kad pretim poslusa. Uglavnom. Nekad pljusnem jednom. Nekad i dva-tri puta. Poenta: nisu sva deca ista. Naravno nisu ni svi roditelji isti. Ali ja licno sam jedna osoba,kakva pre dve godine,pre godinu dana,takva i sada. Imam ista pravila kojima sam dosledna.Ali deca su mi razlicita. Pa odatle i razlicite metode.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 14:04:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Adriana83

Poenta: nisu sva deca ista. Naravno nisu ni svi roditelji isti. Ali ja licno sam jedna osoba,kakva pre dve godine,pre godinu dana,takva i sada. Imam ista pravila kojima sam dosledna.Ali deca su mi razlicita. Pa odatle i razlicite metode.


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Adriana83)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 14:28:39   
Crvenkapa85
sretnem juce komsinicu i prica mi kako je jedna druga komsinica bila na pijaci sa klincem,i natrpala se zena jedva vuce sebe i kese...kad odjednom mali lego na sred pijace i poceo da se valja,da vristi,ma scenu napravio,okupilo se petoro ljudi okolo gleda sta se desava,ona pokusava da ga smiri a on vice hoccuuuuuuuuuuuuuuuu tooooooo......tek ce ovi ljudi na nju,osuli paljbu,sta radite tom detetuuuuu,hocete da vas prijavimo??????ja se zaprepastila.....druga scena,moja kuma sa malom u prodavnici,guzva,i mala joj istrci ispred kase,kuma pridje,i povuce je za ruku,tek ce jedan covek njoj,alo gospodjo lakse sa tim detetom,pa mu je kuma malo odbrusila

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 14:39:11   
Anoniman
Ja sam se mami kao mala samo jednom bacila na pod, na sred robne kuće. Žena je prišla, razukla mi dva šamara, i ja sam se smirila. Onda joj je obratio jedan crnogorac, sa sve "avetinjo", a moja keva sitna, niža od mene, baš je malena, je do kraja ispičkala i crnogorca i pripretila mu da će i njega da išamara ako se ne makne. user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 14:56:19   
Crvenkapa85
a juce sam u jednim novinama citala clanak,tj prodavacica mi je iz trafike citala,kako kinezi vaspitavaju svoju decu!!!i vala su svi poslusni,red rad disciplina....a mi snasim zakonom mozemo da se slikamo...kao sto neko rece deca su razlicita,moja Maja je neposlusna za medalju i smiri se samo kad je cusnem po dupetu....aj sad ti opameti dete na javnom mestu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 16:24:54   
Čerupač Pilića
Što volim ovu finu gospodu u odelima (predstavnike zakona kojeg jedva čekaju da prekrše) kad brinu o mom detetu više od mene.
Srce mi se cepa od miline. Ja ne moram ništa da radim oko deteta. Prepuštam se brižnim skupštinarima.

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 16:29:39   
PoisonEve
IZVORNA PORUKA: Čerupač Pilića

Što volim ovu finu gospodu u odelima (predstavnike zakona kojeg jedva čekaju da prekrše) kad brinu o mom detetu više od mene.
Srce mi se cepa od miline. Ja ne moram ništa da radim oko deteta. Prepuštam se brižnim skupštinarima.



Welcome to Serbia!user posted image


_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Čerupač Pilića)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 17:59:19   
Čerupač Pilića
Voleo bih da Vlada revnosno raspiše tender za izdavače u cilju objavljivanja slikovnice Kako rukovati decom a da vas ne pendrekuje vlast. Ilustracije poželjne i neophodne. 

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
17.8.2011 23:17:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Čerupač Pilića

Što volim ovu finu gospodu u odelima (predstavnike zakona kojeg jedva čekaju da prekrše) kad brinu o mom detetu više od mene.
Srce mi se cepa od miline. Ja ne moram ništa da radim oko deteta. Prepuštam se brižnim skupštinarima.


Pretpostavljam da si protiv zakona?user posted image
Nick ti je da padnes u nesvest, a i avatar takodje...Pokidah se od smeha...user posted image
Dobro nam dosaouser posted image

(odgovor članu Čerupač Pilića)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Zakon o zabrani fizičkog kažnjavanja dece
2.9.2011 18:39:48   
minavb
Malopre sam slusala malo detaljnije objasnjenje. Zabranjeno je vaspitavanje dece batinama, ali ako je zivot deteta, ili njegovo zdravlje, ugrozeno nekim njegovim postupkom, smatra se da je opravdano da roditelj kazni dete i fizicki. Dakle ako Vanja gurne ekser u steker, mogu slobodno da ga isprebijam.
Zanimljivo je da kazne za pocinioce ''krivicnih dela'' jos nisu oredili i bas me zanima kako misle da kazne roditelje koji pljusnu dete kad pravi gluposti.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here