|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
7.6.2009 12:55:55   
ceca80
Draga lola,ja sam u drugom mesecu vise se ne secam koja je nedelja u pitanju isto tako uvece oko 10-11 vidjela obris krvi.Sacekala sam do ujutru da vidim da li ce se to nastaviti,medjutim nije bilo nikakvih promena do 12 u podne sledeceg dana kada me je pocelo presecati preko jajnika tada sam se vec uplasila.Otisla sam kod ginekologa pregledao me irekao da imam polip na grlicu maternice,odstranio je to odmah i dao mi da pijem 7 dana Dabroston.Nikakvih posledica nije bilo na plod i rekao mi je da je to prouzrokovalo krvarenje.Nadam se da je kod tebe sve ok puno srece.

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
7.6.2009 13:54:04   
Baby1608
Joj djevojke pa i ja imam taj prokleti polip koji stalno krvari a vec sam u 10 nedjelji trudnoce,,,moj doktora kaze da bi ga mogla uoko 15 nedjelje ukloniti ali em interesuje jeli to rizik za bebu i koliko vremena treba da se miruje

(odgovor članu ceca80)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
8.6.2009 23:48:38   
lola78
Evo i ja da se javim sa updateom. Bila sam danas kod moje doktorice, na uzv nema kontrakcije, plod ok, za grlic mi nista nije sugerisala, rekla mi samo da nastavim dabroston, za svaki slucaj. Bas me smirila, i rekla da mogu na posao. Inace mji Dabroston ne prija, ali sto cu, mora se. I rekla mi da sto vise jedem crvenog mesa, junetine posebno, tako da sam danas odmah poslije pregleda posla na ramstek user posted image , iako to do sad nikad nisam jela. Ocekivala sam da ce mi danas reci pol, ali ona inace ne voli da govori sta je i ne gleda to, pa cu morati da zivim u neznanju jos neko vrijeme.

p.s. ja sam uzela na svoju ruku da pijem magnezijum jer sam cula da je dobar protiv kontrakcija, ona mi je rekla da on moze da uspori reflekse, tako da ga sad ne pijem, ali ga ipak necu skroz ukinuti. Kaze da je ono sto je u Mamavit dovoljno.

< Poruku je uredio lola78 -- 8.6.2009 23:50:09 >

(odgovor članu ceca80)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 8:14:49   
Anitza
Ovi iz Narodnog Fronta stvarno nisu normalni ja ću njih tužiti!!!!
Onaj dan kada sam prokrvarila i kada sam otišla kod njih, doktor me je pregledao i na rukavici sam videla neke parčiće, on je brzo skinuo ali sam ga upitala šta znače ti sitni parčići, a on će na to, ništa strašno, dobićeš inekciju i leži i odmaraj pa tek u ponedeljak dodji na ultrazvuk. Da bi došla u ponedeljak i da bi me prošetali po celom frontu, na kraju sam otišla i privatno sve pregledala, na ultrazvuku prvo što me je pitala doktorka je bilo PA DETE, TEBE DOKTOR NIJE ZADRŽAO U BOLNICI ONAJ NAD NAKON ONIH KOMADIĆA!?!??!?!?!?!  Izvini što ti moram saopštiti da nosiš mrtvav plod već 2-3 nedelje...samo mi nije jasno zašto su ti dali protiv pobačaja, svaki iole upućen  doktor zna šta to znači.....
Poludela sam juče, nisam znala da toliko može boleti, da su mi samo u frontu odmah rekli da se ne bih više nadala, nego me smirili i poslali kući.....ne znam...ali valjda je najbitnije da sam ja živa i zdrava....danas mi rade kiretražu....ne znam devojke, nisu našli ni jedan rezultat bilo čega u meni da ne valja, sve je bilo perfektno pa opet.....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 8:55:39   
Anoniman
Jao Anitze bas mi je zaouser posted image
Stvarno ti lekari znaju da budu odvratni.
Nemoj mnogo da se nerviras, nekad se te stvari desavaju, na veliku zalostuser posted image
Sad misli na sebe i svoje zdravlje, da se ti sto pre oporavis i da se steknu uslovi za novu trudnocu. Mi smo uz tebe!!!

(odgovor članu Anitza)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 11:37:11   
Anitza
Šta da radim, tako je trebalo da bude jednostavno....ali sam tako razočarana i toliko mi je krivo što su ljudi koji bi trebali biti stručni u svojoj oblasti, zapravo tako neodgovorni...Pa evo i u domu zdravlja na ginekologiji....trazila sam uput za hitan ultrazvuk jer krvarim a oni mi zakazali za 30 JUN !!!!
Al dobro, sad sam upućena u dosta toga što trebam znati i sledeću trudnoću vodim privatno, ne samo trudnoću nego nikada više u svom životu neću ići na državnu ginekologiju...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 11:50:20   
Rivana
Bas mi je zao sto ti se to desilo eti i tvoj primer je da su doktori povrsni i da ne znaju nista

(odgovor članu Anitza)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 11:59:31   
Anoniman
Žao mi je Anitze!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
9.6.2009 12:45:43   
Baby1608
Katastrofa kako su samo mogli tako zeni da naprave,,nerazumijem takve ljekare kao da nemaju zenu svoju ili kcerku...tuzno sta nam se desavauser posted image  Zao mi je sto ti se tako nesto dogodilo  mene isto moje krvarenje dovodilo do ludila ali ja sam isl ai kod drugog ginekologa jednostavno po savjetuser posted image  nesmijem naglas ni da kazem da od nedjelje skoro nema vise nista od tog krvarenja,,,,,,,,,,,,,

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
11.6.2009 20:41:11   
Anitza
Radili su mi kiretažu sa vakumom i pod opštom anestezijom...kada sam se probudila prvi put u životu sam se suočila sa takvim bolovima,taj dan sam prespavala ali kad sam se probudila htela sam umreti, nije ljudski bol, trazila sam sve moguce lekove i nista ne deluje, prevrcem se od grceva, kapi ne uzimam ali bi se najradije ubila samo da prestanu....nikada ne bi preporučila kiretažu, pa rodi ženo pa u dom ga smesti al ne radi to sebi i njemu, mislim da je to najveca kazna za svako živo stvorenje.user posted image .
Koliko ljudi se bori protiv sterilnosti a mi ubijamo decu,,,moj sluucaj je morao biti okončan jer je beba već umrla,,,, ali ne razumem majke koje ode to da urade iz nekih totalno ŽIVOTOM neopravdanih razloga.......pa poklonite bebu nekome sigurno ce je voleti vise nego vi....ja zelim usvojiti bez obzira sto mogu roditi,,,daj Bože da je sve u redu,,, ali želim podići bebu koja je bespomoćna bačena životu ne očekujući ljudsko srce da ga pratiuser posted image

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
11.6.2009 21:10:32   
Ptičica
Anice, totalno se slažem sa sobom!!! Previše je prekida trudnoća... Ljudi, koristite zaštitu!!! Opravdavam samo u slučajevima kada nešto nije u redu sa bebom.
I malo je reći da mi je beskrajno žao što si morala da prođeš kroz sve to. Želim ti sreću i zdravlje, pa će sledeća bebica biti dobro.
user posted image

(odgovor članu Anitza)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 1:09:00   
anitamo
mene nije bolilo ništa,dobila sam jednu inekciju u grlić i to je to bilo.bila sam svjesna svega.ni kasnije me nije ništa bolilo.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Ptičica)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 15:05:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anitza

kapi ne uzimam


Ne uzimash kapi za skupljanje materice????user posted image

Jako mi je zao shto su tako postupili sa tobom...i shto se desilo shto se desilo...user posted image

(odgovor članu Anitza)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 16:14:21   
Anitza

Ne uzimash kapi za skupljanje materice????user posted image

Jako mi je zao shto su tako postupili sa tobom...i shto se desilo shto se desilo...user posted image

[/quote/

Ne uzimam ih doktor se presao lepo me ocistio i onih 20 sto mi je dao bilo mi je previse celo vece sam se grcila i nisam spavala 2 noci od grceva, jedva ustajem, ne mogu hodati svuda me nose, ne mogu da mokrim ili bilo sta drugo, ni da kasljem, ma pakao...ovo nije normalno

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 16:19:21   
Anoniman
Pa ja sam prvi dan pila 15, a ostalih dana 2x po 10 kapi...chini mi se....normalno da se grchi...mada ne tako jako kao kod tebe...ali treba da ih pijesh u manjim dozama...ali ne smesh da ih ne pijesh uopshte user posted image

(odgovor članu Anitza)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 20:16:43   
Anitza
pa uopste ne krvarim i reko je da ne pijem a cekaj draga, one sluze tacno za sta? za skupljanje grlica materice?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Malo krvarenje u 14. nedelji!Pomagajte!
12.6.2009 20:20:18   
Anoniman
Ne....za skupljanje same materice...koja se zbog trudnoce pochela shiriti...i te kapi se piju da bi se ona vratila u normalnu velichinu...
Nisam ni ja krvarila...tek sam 36 dana posle revizije prvi put krvarila....ali sam prva 4 dana pila kapi i dovicin....to je obavezna terapija posle revizije...user posted image

(odgovor članu Anitza)
  Direktna veza do poruke: 42
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here