|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
2.3.2009 22:52:16   
Buba76
Da li je moguce da mi je od Utrogestana retka stolica? Danas sam ga pocela piti i stalno sam na WC-u i boli me stomak

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.3.2009 0:54:53   
kumara
Bubice, ja sam ga pila 3 dana, pa bas i nemam iskustva, ali i meni je stolica bila redja nego obicno, ali ne znam da li od toga...

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.3.2009 8:32:06   
Buba76
Jao Lenka sada sam citala o tvom spontanom i rasplakala se.Isto kao meni prethodna trudnoca,krvarim,kuca srce,plod malo mali,Utrogestan vaginalno i oralno i na kraju...A u drugoj trudnoci ga nisam pila samo je u 12.nedelji prestalo kucati bebino srce,nikakvo krvarenje ni bolovi do tada.
A sada sam preventivno zbog prethodnih spontanih dobila Utrogestan,znam da je vrtoglavica od njega ali proliv...nisam znala
Hvala ti na odgovoru

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.3.2009 15:44:19   
kumara
Bubice, pa nemoj sad da citas takve stvari molim te!!!! Sad moras da se pazis, odmaras i uzivas, a ne da se sekiras!!!! user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.3.2009 22:02:55   
Buba76
Sta da radim kada sam sada naisla na to. A ne moram ni da citam ja stalno to imam u glavi i u ovoj trudnoci idem non stop na WC da proverim da mi mozda nije krenulo krvarenje

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.3.2009 11:31:00   
Ana RR
Kod mene je to sve bas cudno krenulo. Ja sam dobila, tri dana ranije, prva dva dana samo braon iscedak i posle je krenulo krvarenje. Posto nije bilo obilno kao inace, ja za svaki slucaj uradim test jer sam trebala da pocnem da pijem klomifen. I test pozitivan! Mala je trudnoca, tek sam u trecoj nedelji.

Medjutim, i dalje imam to curkanje, tamno braon boje i pojaca se cim se malo umorim. Smeta mi voznja, a na treci dan idem kod dr da primim progesteron. Utrogestan pijem jednu ujutru a uvece dve stavljam vaginalno. Stavim ih pre spavanja ali obicno ustajem u toku noci da idem uwc i tad mi malo vise curi i bude bas crvene boje. Kao da od utrogestana izbacujem to. Juce sam bila kod dr i zaboravila sam da je pitam za to. Pocecu da zapisujem pitanja jer sve zaboravljam!

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
7.3.2009 15:12:39   
kumara
Anci, obavezno pitaj i zapisuj sve sto hoces da pitas!!! Mene je bio blam to da radim, ali sad sam resila da sve lepo napisem jer svaki put kad izadjem od dr setim se da sam nesto vazno zaboravila.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.4.2009 21:54:50   
Buba76
U ovoj trudnoci sam zbog prethodnih spontanih preventivno dobila Utrgestan da stavljam vaginalno 3x1.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.4.2009 2:01:42   
kumara
Bubice, jel ga imas dovoljno? Ako ti treba, meni je ostao, pa mogu da ti ga nekako posaljem autobusom.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.4.2009 11:07:17   
tomic
Ja sam ga dobila da pijem od kad je lekar utvrdio trudnocu, i to 3 puta po 1.Nisam imala spontanih, nikakvih problema, ali mi se cini da je po recima lekara, dobar preventivno, da ne bi doslo do problema. Sada sam usla u 5 ti mesec, i vise stvarno jedva cekam da mi ga ukine, sve pare na njega potrosih...Ali sve radim i zaista trudnoca protice u redu...


_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.4.2009 14:46:53   
anitamo
ja sam ga isto uzimala vaginalno,3x 2.zbog prvog spontanog.u drugoj trudnoći sam dobila krvarenje,pa sam ga onda pila.i u svakoj apoteci sam ga mogla uzeti.koliko se sjećam kutija je bila 24 km.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.4.2009 20:57:53   
Buba76
Lenka imas pp.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.4.2009 12:48:25   
Buba76
Samo da znate,ako neko ima mogucnosti da ga tamo nabavi.U Madjarskoj u apotekama Utrgestan kosta oko 700 dinara. To je ipak jeftinije nego kod nas.

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.4.2009 12:56:44   
Sneža
Ja sam ga plaćala "ispod pulta"1000 din.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.4.2009 15:25:34   
Sneža
Bubo,meni je ostalo pola kutije utrogestana,šteta da stoji kod mene,a tebi ako nešto znači,pošalji mi na pp kako da ti pošaljem,neznam odakle si,ja sam u N.S.

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.7.2009 7:47:20   
Baby1608
Zaista sramota da morate placati taj lijek....Utrogestan sam pila 3x1 dok se nije desilo sto se desilo ali mislim da mi je ostala kutijica citava ako zaista nekako mogu da posaljem nekome vrlo rado nek mi javi ,,,mozda potraje koji dan duze jer sam u njemackoj ,, kada meni netrebaju vise da neko spasi svoju bebicuuser posted image

(odgovor članu Sneža)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2009 15:49:41   
sandrina
cao!ja sam u 32 nedelji trudnoce i dosad je sve bilo u redu osim nedostatka gvozdja.Od skoro me sve zivo boli ali ne kontinuirano i ginekolog mi je dao da pijem ginipral i verapamil po potrebi jer mi je grlic zatvoren pa ne moram bas svakog dana.inace sam asmaticar i vec imam ubrzani srcani rad pa me zanima da li je neka imala slicna iskustva i sta mislite o tome?

(odgovor članu Baby1608)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.7.2009 17:15:37   
Verus
Sandrina, dobro nam dosla na forum!  Pogledaj ovaj link uvezi astme: KLIK

(odgovor članu sandrina)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2009 11:49:40   
anci 81
ja sam pre nedelju dana radila test na trudnocu i bio je pozitivanuser posted image ,medjutim jako me je boleo stomak,pa sam odmah otisla kod lekara.tamo su mi rekli da je to jako mali period( kasnilo mi je 5 dana) da bi se ista videlo,pa da kao dodjem za dve nedelje. prepisali su mi utrogestan i ja ga pijem nekih 5-6 dana. stomak me manje boli,mada mi je nekako odjednom postao "naduvan",grudi me jako bole i puno mi se spava. meni je ovo prva trudnoca i tako se plasim da sve bude ok,pa me zanimaju i vasa iskustva. Hvala!

(odgovor članu gulivercic)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2009 11:51:39   
Nensi*
Dobrodosla Anci user posted image user posted image user posted image
Mene ponekad zaboli kao kad treba da dobijem,grudi me isto bole,a da mogu spavala bi 24h user posted image

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2009 11:52:24   
Nensi*
A da,i meni je naduven stomak,i imam nekad utisak da ce da eksplodira...

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2009 13:22:10   
cicko
Pre godinu dana sam imala spontani, pa mi je ginekolog ovog puta, cim sam ostala trudna dao da pijem Utrogestan, u pocetku 3x1, a kasnije, jer sam imala braonkast iscedak i bolobe, 3x2 caps. Uz kapsule sam primala injekcije Progesteron depo na 6-7 dana. Sve to do 14. nedelje. Sve vreme dok sam uzimala progesteron imala sam bolove u predelu jajnika, grudi ogromne i uzasno bolne, a stomak mi je non stop bio naduven, toliko da sam ponekad ostajala bez vazduha. To sa stomakom mi se i sad dogadja i bez Utrogestana.
Odmaraj, nemoj se naprezati, nositi tesko, mozes odlaziti u krace setnje... Kasnije ce ti lekar reci kako dalje da se ponasas.


IZVORNA PORUKA: anci 81

ja sam pre nedelju dana radila test na trudnocu i bio je pozitivanuser posted image ,medjutim jako me je boleo stomak,pa sam odmah otisla kod lekara.tamo su mi rekli da je to jako mali period( kasnilo mi je 5 dana) da bi se ista videlo,pa da kao dodjem za dve nedelje. prepisali su mi utrogestan i ja ga pijem nekih 5-6 dana. stomak me manje boli,mada mi je nekako odjednom postao "naduvan",grudi me jako bole i puno mi se spava. meni je ovo prva trudnoca i tako se plasim da sve bude ok,pa me zanimaju i vasa iskustva. Hvala!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.10.2009 14:06:17   
anci 81
e devojke bas vam hvala! ma ja sam jako srecna zbog ove moje mrvice user posted image ,pa kad me zaboli stomak odmah se uplasim... sledece nedelje idem na ultrazvuk pa cu videti sta ce mi reci. mislim da cu tek posle toga biti mirnija,sad sam trenutno vise zbunjena,ne znam sta je normalno,sta ne...?

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.10.2009 15:49:12   
anci 81
Devojke,da li je mozda neka imala eserihiju u trudnoci? Meni su danas stigli rezultati cervikalnog i vaginalnog brisa,tu mi je nadjena bakterija. Sutra mi stizu rezultati urinokulture,pa onda idem kod doktora. Cisto me zanima ako je neko imao tih problema koliko je opasno i kakva je terapija? Ja sam inace 7. nedelja trudnoce. Pozdrav!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.10.2009 15:55:32   
Anoniman
Idi u temu Urinarne infekcije u trudnoći, mislim da je Maya RR pisala o tome. 

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here