|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
23.2.2014 22:31:44   
srna001
Ja sam se porodila 19.12. 2013. papire sam predala 30.01. 2014. a rešenje dobila 7.02. Sad u februaru mi nije leglo ništa pa me zanima da li znate koliko se beše čeka i da li sa tom prvom ratom uplaćuju i zaostale rate kao i da li će meni računati i decembar?

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 976
   RE: Roditeljski dodatak
23.2.2014 23:58:05   
Dani.kv
Evo ja kao majka koja je rodila blizance da podelim svoje razocarenje s vama. Meni prvi blizanac dobija 12000 na lokalu a drugi nista. Jako sam povredjena sto ih razdvajaju kao da je tesko da se urade dva res na po sest hiljada? Od republike dobili mucak. Dobre su strane investicije ali ne i zetovi stranci.
Neka su meni oni zivi i zdravi i sto dalje odavde

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 977
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2014 6:20:10   
serpica

IZVORNA PORUKA: srna001

Ja sam se porodila 19.12. 2013. papire sam predala 30.01. 2014. a rešenje dobila 7.02. Sad u februaru mi nije leglo ništa pa me zanima da li znate koliko se beše čeka i da li sa tom prvom ratom uplaćuju i zaostale rate kao i da li će meni računati i decembar?




Srna generacijouser posted image sledeceg meseca ce ti stici sve na kupuser posted image znaci 3 mesecax10000...ne brini.i meni je tako bilo,pozdrav

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 978
   RE: Roditeljski dodatak
24.2.2014 18:57:15   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Od republike dobili mucak.
Neka su meni oni zivi i zdravi i sto dalje odavde

Kako mucak? Roditeljski dodatak ostvaruje MAJKA ako ima drzavljanstvo RSrbije. I ako ti imas, jedan dobija jednokratko za prvorodjeno dete, za drugog dobijas na 24 rate svakog meseca.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 979
   RE: Roditeljski dodatak
25.2.2014 23:46:48   
srna001
Šerpi user posted image Iz tvojih usta u državne uši user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 980
   RE: Roditeljski dodatak
26.2.2014 6:19:20   
Modessty
Dani upravu je NM. Roditeljski dodatak ostvaruje majka. Znači ti treba da podneseš zahtev.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 981
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2014 11:49:57   
mama micki
Dobar dan mame! Jel zna neko kada počinje isplata roditeljskog dodatka za februar?

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 982
   RE: Roditeljski dodatak
18.3.2014 12:11:34   
Torbica
Micki, sigurno ce biti do subote, nema jos najave ali uvek bude oko 20-tog.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 983
   RE: Roditeljski dodatak
19.3.2014 8:14:50   
mama micki
Sad pročitah, sutra počinje isplata roditeljskog dodatka za februar 2014. godine! Jeeee

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 984
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 13:11:47   
smaajliii
treba mi mala pomoc :)
ako neko zna gde se sve predaju papiri u novom sadu ??
i koji je iznos dodatka?

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 985
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 13:18:19   
New Mom
Za prvo dete?
Za republički dodatak se predaje u Sremsku 9., a za dodatak od Novog Sada se ide u Gradsku kuću, u šalt_er salu (na šalt_eru 2 se uzima zahtev a na šalt_erima 12. i 14. se predaje).

Republički je oko 36hiljada i nešto, a ne znam koliko grad daje, bilo je 10 hiljada.

< Poruku je uredio New Mom -- 1.4.2014 13:19:52 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu smaajliii)
Direktna veza do poruke: 986
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 13:31:47   
smaajliii
Da, prvo dete :)
hvala :)

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 987
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 14:39:25   
smaajliii
imam jos jedno pitanje, jel ima i od pokrajine da se dobija ili samo republika i grad ?
:)

(odgovor članu smaajliii)
Direktna veza do poruke: 988
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 15:47:52   
New Mom
Pokrajina vec 2 godine ne daje vise za prvo dete, sad postoji pokrajinski dodatak samo za trece dete.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu smaajliii)
Direktna veza do poruke: 989
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2014 16:28:09   
mali_mis
Ja sam od grada NS dobila 20000, to je bilo letos, valjda nisu menjali. Od drzave 36000 i nesto.Predala u julu, od drzave pare legle u avgustu, od grada u septembru.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 990
   RE: Roditeljski dodatak
16.4.2014 14:04:45   
New Mom
Info za isplatu za mart 2014.: isplata i roditeljskog i dečjeg dodatka počinje od sutra, 17.04.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 991
   RE: Roditeljski dodatak
16.4.2014 15:01:40   
mama micki
Jeeeeeeeeuser posted image user posted image user posted image
Baš mi trebaju parice, spremam mužu iznenađenje, u utorak mu je rođendan, a kako god da računam, faliće mi para. On na ove ni ne računa, tako da se baš radujem.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 992
   RE: Roditeljski dodatak
28.4.2014 18:11:20   
Mali zeka
Drage buduce mame, ne znam za vas, ali ja sam se strasno iznervirala, sada sam procitala da je smanjena novcana pomoc porodiljama, i to ne malo, do sada su ne zaposlene porodilje primale 50000, a zaposlene 25000, a od sada ce nezaposlene porodilje primati BEDNIH 20000, a zaposlene porodilje ce primati 10000! Sta kazete! Jad i beda od drzave! Sigurno ce time da podstaknu natalitet!!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 993
   RE: Roditeljski dodatak
28.4.2014 18:16:27   
Mali zeka
Vise ce me kostati zivaca i vreme da pribavim silnu papirologiju za te jadne i podcenjene pare!

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 994
   RE: Roditeljski dodatak
28.4.2014 23:16:21   
Ivanama
Imam pitanjce povodom Naknade za beogradske porodilje, da li sve zaposlene porodilje dobijaju tih, po novom, 10.000 ili i tu ima neka caka, tipa visina mesecnih primanja za sve ukucane ne sme da predje visinu tu i tu??? Ne secam se da sam od grada Beograda ista dobila za prvo dete 2009. Sramota!!! Zar su na bebama nasli da stede!!!

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 995
   RE: Roditeljski dodatak
28.4.2014 23:58:21   
Mali zeka

IZVORNA PORUKA: Ivanama

Imam pitanjce povodom Naknade za beogradske porodilje, da li sve zaposlene porodilje dobijaju tih, po novom, 10.000 ili i tu ima neka caka, tipa visina mesecnih primanja za sve ukucane ne sme da predje visinu tu i tu??? Ne secam se da sam od grada Beograda ista dobila za prvo dete 2009. Sramota!!! Zar su na bebama nasli da stede!!!

Sramota, dokle nam Zakoni idu! Bitno da je njima u fotelji toplo i udobno! Ja mislim da sve zaposlene dobijaju tih 10000, bez obzira na visinu prihoda.

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 996
   RE: Roditeljski dodatak
29.4.2014 0:41:06   
Ivanama
Mali zeko, hvala na brzom odgovoru...mada ne bi me iznenadilo tako nesto. Ali kad pomislim i na nezaposlene porodilje, i tih 10.000 bih se odrekla. Kuku!!! pu gadovi!

(odgovor članu Mali zeka)
Direktna veza do poruke: 997
   RE: Roditeljski dodatak
29.4.2014 4:36:33   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Ivanama

Imam pitanjce povodom Naknade za beogradske porodilje, da li sve zaposlene porodilje dobijaju tih, po novom, 10.000 ili i tu ima neka caka, tipa visina mesecnih primanja za sve ukucane ne sme da predje visinu tu i tu??? Ne secam se da sam od grada Beograda ista dobila za prvo dete 2009. Sramota!!! Zar su na bebama nasli da stede!!!

I tu, kao i za nezaposlene porodilje vazi da primanja u prethodna 3 meseca ne prelaze vise od 10000 po clanu domacinstva. KLIK Za zaposlene je oduvek bilo to pravilo, za nezaposlene nije, sad je dodato.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ivanama)
Direktna veza do poruke: 998
   RE: Roditeljski dodatak
29.4.2014 5:10:17   
dijana1*
Kako ih nije sramota! Pa ako vec daju i tu bedu pa bar papirologiju da su pojednostavili. Ovde u BL sam za prvo dete dobila 150 eura a za drugo 125. Ranije je bilo da za drugo, trece, cetvrto dobije vise ali ocigledno je da smanjuju! Samo sto ovde svako dete to dobija i nema nekih uslova i komplikovane papirologije. Mislim da samo treba izvod iz maticne knjige rodjenih.
Jos sam mislila kada dodjem u BG da prijavim Kostu za tih 50000 ali za 20000 i sa novom procedurom mi se uopste ne ulazi u tu pficu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 999
   RE: Roditeljski dodatak
29.4.2014 9:43:16   
cockic
ja ovo nerazumem jer to pomooc grada Beograda,nevezano za roditeljski ili je roditeljski smanjen.jer ja posle oba porodjaja nisam uzimala nikakvu jednokratnu pomoc grada ni 2010g ni 2012g.zato mi sad nista nije jasno.

uzela sam roditeljski tad samo nekih 27.000din za prvo koliko je tad bilo,i za drugo ono u 24 rate tad je meni bilo po 5.100din.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1000
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  38 39 [40] 41 42   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here