|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
9.6.2014 15:27:51   
Dani.kv
Predala papire. Sad cekam resenje. Videcemo sta ce biti

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1026
   RE: Roditeljski dodatak
9.6.2014 16:57:33   
dijana1*
Ne mogu da zavrsim zdravstvenu knjizicu a sam tim ni za roditelhski. Jbg ko mi je kriv kada prosle godine nisam sve zavrsila. Da bi izvadila zdravstvenu proveravaju me u Bosni a to je procedura. Drugo ne pada mi na pamet da se u Bosni odjavljujem da bi se ovde prijavila. Da imam fore 2-3 meseca mogla bih da se igram sa papirima i polako zavrsavam ovako ne moze jer za 7 dana puni K 6 meseci.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1027
   RE: Roditeljski dodatak
12.6.2014 18:39:12   
Dani.kv
Danas mi je stiglo resenje za roditeljski. Sta dalje?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1028
   RE: Roditeljski dodatak
12.6.2014 20:40:56   
viking
Pogledaj stranu pre, pisala je NewMom

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1029
   RE: Roditeljski dodatak
12.6.2014 23:06:25   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Dani.kv

Danas mi je stiglo resenje za roditeljski. Sta dalje?

Posle 20.og u mesecu sa resenjem i licnom kartom odes na salter bilo koje poste i vidis da li je uplaceno. Ako ne bude sad u junu, bice sl.mesec (bude isplaceno sve zaostalo odjednom, pocev od meseca rodjenja deteta).

I meni je danas doslo resenje za republicki dodatak (doneto 6.06.). E sad jos da vidim kad ce ovi AP da se smisle.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1030
   RE: Roditeljski dodatak
1.7.2014 10:30:27   
AnaRankovic
Pozdrav svima, Ja sam Ana Rankovic, zivim u Kragujevcu, inace sam iz Pozarevca.
I naravno, imam par pitanja za vas bolje upucene :D
Interesuje me oko roditeljskog dodatka u Kragujevcu. Znam da drzava placa za prvo dete oko 37k, ali me interesuje da li grad placa isto toliko, posto sam negde cula da placa grad, a negde da ne placa grad nista.
Ovi gde se uzimaju dokumenta, su izrazito bezobrazni i naravno nece da daju nikakve informacije skoro.
Isto tako, interesuje me i za dodatak za nezaposlene porodilje. Znam sve od dokumentacije sta mi je potrebno, ali traze potvrdu iz SUP-a, da zivim na ovoj adresi u Kragujevcu protekle 3 godine. Ja zivim na ovoj adresi u Kragujevcu od avgusta 2010-te godine, ali u licnoj karti sam promenila tek u novembru prosle godine. Da li neko zna, da li postoji sansa da se ode sa svedocima u opstinu/sud, i da se potvrdi tako da ja zivim vec taj period na ovoj adresi, da bi mogla da dobijem i taj dodatak za nezaposlene porodilje?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1031
   RE: Roditeljski dodatak
17.7.2014 13:22:45   
pocahontas
imam dva pitanjca, porodila sam se 30. aprila, da li i za april dobijam dodatak?
i da li neko zna, da li pokrajina i grad splacuju nesto za drugo dete?

(odgovor članu AnaRankovic)
Direktna veza do poruke: 1032
   RE: Roditeljski dodatak
17.7.2014 13:55:12   
Biserce
Ja sam se porodila 24.decembra i dobila sam za decembar. Od grada smo dobili 19000 za drugo

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 1033
   RE: Roditeljski dodatak
17.7.2014 14:55:24   
New Mom

IZVORNA PORUKA: pocahontas

imam dva pitanjca, porodila sam se 30. aprila, da li i za april dobijam dodatak?
i da li neko zna, da li pokrajina i grad splacuju nesto za drugo dete?

Ne, za drugo dete dobijas samo od drzave. A mislim da ce ti i april ici u ispatu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 1034
   RE: Roditeljski dodatak
17.7.2014 14:56:18   
New Mom
Isplata roditeljskog za jun ce biti inace u subotu, 19.07.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1035
   RE: Roditeljski dodatak
17.7.2014 15:10:54   
serpica
NM hvala user posted image ovaj podatak nigde nisam mogla da nadjem,a zaboravila sam da imas info iz prve ruke user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1036
   RE: Roditeljski dodatak
6.8.2014 21:31:50   
Blackyyy
Zna li neki da li se uopšte isplacuje pokrajinski roditeljski dodatak za prvo dete,jer sam ja cula u opštini kod nas u B. Palanci da je ukinut? :-(

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1037
   RE: Roditeljski dodatak
6.8.2014 22:25:17   
New Mom
Pokrajina vec dve godine vise ne isplacuje za prvo dete. Umesto toga postoji dodatak za trece dete.
Pored republickog raspitaj se da li mozda tvoja opstina daje nesto.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Blackyyy)
Direktna veza do poruke: 1038
   RE: Roditeljski dodatak
6.8.2014 22:26:08   
serpica
Ja mislim da za prvo dete nema roditeljski dodatak.Daje se jednokratna pomoc od grada i od drzave i to je to. Drugo,trece i svako naredno ostvaruje pravo na roditeljski,neka me ispravi neko ako gresim.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Blackyyy)
Direktna veza do poruke: 1039
   RE: Roditeljski dodatak
6.8.2014 22:29:26   
New Mom
Roditeljski dodatak daje drzava za prvo, drugo, trece i cetvrto dete (za svako sledece nema). S tim da se za prvo isplacuje u celosti jednokratno, a za 2., 3. i 4. se isplacuje u 24 rate.

A neki gradovi/opstine imaju za prvo dete, neki za svako, a neki nemaju uopste. Npr. NS ima za prvo u iznosu od 20000 jednokratno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1040
   RE: Roditeljski dodatak
7.8.2014 9:39:54   
Blackyyy
Hvala NM na informaciji,mnogi su me ubedjivali da imam pravo i na republicki i pokrajinski,a znam da sam procitala da je ukinut!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1041
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 0:36:02   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: New Mom

Kod maticara smo isli 7 dana po rodjenju. To ti nemas. Ceka se 7 dana na izvod. Bez njega ne mozes nista. Sledeci korak je da sa izvodom ides u SUP da prijavis prebivaliste. To se uradi odmah i dobijas odmah uverenje. Sa tim dalje ides po potvrdu od centra za socijalni rad. E sad, ovde u NS se to dobije isti dan ali koliko sam citala tu u BG se ide prvo u sud valjda pa kad dobijes njihovo uverenje ides u centar.
Racunaj da ti za roditeljski treba i tvoje drzavljanstvo (original ne stariji od 6 meseci), kao i izvod za Vuka. Doduse i to se kod maticara vadi isti dan.


Krećem i ovu avanturu pa molim devojke iz Beograda da mi kažu koji su koraci.imam znači jmbg za Savu, moje uverenje o državljanstvu i uverenje o prebivalištu. šta vadim u sudu, gde posle idem, gde je centar za soc.rad ...?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1042
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 8:21:05   
New Mom
Dunja, u NS se ta potvrda da nisi napustala decu i da brines neposredno o njima dobija u Centru za soc.rad. Al koliko znam vi u BG to odradjujete negde u 27.marta.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1043
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 10:03:11   
Leana
Dunja RR, možeš online da naručiš uverenje o nelišavanju roditeljskog prava, OVDE, imaš da odabereš u kom sudu ćeš ga preuzeti, čeka se dan-dva. Onda sa tim uverenjem odeš u Centar za socijalni rad (na tvojoj opštini) i tamo ti izdaju uverenje da neposredno brineš o detetu. Mislim da traže i neka dodatna dokumenta da bi ti izdali to uverenje u Centru, tipa izvod iz matične knjige, to se već ne sećamuser posted image
Na kraju sve predaješ u 27. marta, zgrada preko puta Poštanske štedionice.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1044
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 13:02:22   
dunja RR
Hvala puno devojke!

Leana, naručila sam uverenje online, super, hvala ti, podići ću u Timočkoj, to mi je blizu. Uverenje tražim samo za sebe jel tako, ne treba za oca?
Zvala sam i centar za soc. rad Zvezdara, tako je, trebaju još i izvodi iz mat. knjige i za mene i za dete, zatim prijava o prebivalištu za dete i kopije lič. karata mene i supruga.
U 27. marta, baš na to mesto redovno idem prvog u mesecu kada predajem papire za porodiljsko, tako da ću usput i ovo završiti.

IZVORNA PORUKA: Leana

Dunja RR, možeš online da naručiš uverenje o nelišavanju roditeljskog prava, OVDE, imaš da odabereš u kom sudu ćeš ga preuzeti, čeka se dan-dva. Onda sa tim uverenjem odeš u Centar za socijalni rad (na tvojoj opštini) i tamo ti izdaju uverenje da neposredno brineš o detetu. Mislim da traže i neka dodatna dokumenta da bi ti izdali to uverenje u Centru, tipa izvod iz matične knjige, to se već ne sećamuser posted image
Na kraju sve predaješ u 27. marta, zgrada preko puta Poštanske štedionice.


< Poruku je uredio dunja RR -- 19.8.2014 13:06:24 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 1045
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 14:50:22   
Leana
E, super!
Ne treba ništa za oca user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1046
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 16:10:41   
dunja RR
Odlično, tnx! Da li ovu taksu od 190 dinara da uplatim i ponesem uplatnicu kada budem išla po uverenju u sud u Timočku, jel tako?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 1047
   RE: Roditeljski dodatak
19.8.2014 20:50:07   
Leana
E to se ne sećam pošto je mm išao po to uverenje...ali imaš na sajtu podatke za uplatnicu, pa pretpostavljam da je tako.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1048
   RE: Roditeljski dodatak
3.9.2014 14:58:25   
dunja RR
Završih danas sve, predala i u 27.marta. Rekoše da očekujem isplatu u oktobru.

Hvala na pomoći!

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 1049
   RE: Roditeljski dodatak
17.9.2014 12:00:48   
dunja RR
Stiglo mi rešenje upravo, jel sada sa njim idem u poštu ili još nešto čekam?

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here