|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2014 11:58:01   
pari
Hvala wiv! Neću ni pikušavati u Savskoj...
Je l' gužva u sudu kod starog merkatora? Gde se uzima taj zahtev/molba? Je l' mora lično?
Hvala!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2014 12:01:36   
wivern
Pari a da skeniram ja moj i da ga postavim ovde ili da ti ga nekako posaljem. I onda ti treba jos fotokopija LK ili ocitana LK i to se predaje negde kod aeroinzenjeringa.
Juce nije bila velika guzva, na salteru obavestenja kad udjes odmah na desno. Poslednji salter je za nbgd i zemun.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2014 12:14:25   
pari
Hvala ti puno!
Pretpostavljam da moram da uzmem taj zahtev...ne znam da li će prihvatiti skenirano...
Javni kad obaviš molim te pa ću i ja ovih dana...Hvala puno,baš znači!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Roditeljski dodatak
21.10.2014 12:28:14   
wivern
Javljam ti onda ja cim zavrsim.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Roditeljski dodatak
22.10.2014 14:36:55   
wivern
Pravo je cudo kako se danas ne porodih od besa u sudu, ali to je za neku drugu temu.
Pari ovako stoje stvari: odes u sud kod starog merkatora (sa fotokopijom LK ili ocitanom LK) i odmah cim prodjes skener na salter sa leve strane na kom pise "3 sud". Trazis molbu za resenje o nelisavanju roditeljskog prava, popunis to i tu ti odmah daju i papiric za uplatu takse. Posta je u zgradi suda, pored saltera gde posle uplate predas sve te papire. Oni te zavedu, vrate na onaj prvi salter i tu ti u roku od 3 minuta daju resenje. Guzve nema, cisto da znas.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Roditeljski dodatak
22.10.2014 14:53:03   
New Mom
A kako vi ta resenja o nelisavanju roditeljskog prava uopste dobijete pre rodjenja deteta?!
Ovde u CSR moram izvode i prijave prebivalista za svu decu da dam (fotokopije, al svejedno) da bih dobila to resenje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Roditeljski dodatak
22.10.2014 15:11:18   
wivern
NM ni meni nista nije jasno, ali koliko sam skontala to je cisto resenje da nisi ranije lisavan roditeljskog prava za prethodnu decu. Tj plati pisljivih 190 din i dobices sta hoces. Pri tom za to resenje ti treba LK i potpisana molba znaci da je sve u uzimanju taksi. Debilizam i renesansa.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Roditeljski dodatak
23.10.2014 21:24:52   
Dunja i Anja
Pozdrav drage mame... Moze jedno pitanje? Da li vi znate da li se dobija nesto za blizance od pokrajine? user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Roditeljski dodatak
23.10.2014 22:12:19   
New Mom
Koliko znam, vec 2 godine ne. Samo za trece dete se dobija.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Roditeljski dodatak
23.10.2014 23:14:49   
tillia
Nema za blizance nista.
Mame iz Ns,jel se i za to sto daje grad i republika podnosi u gradskoj kuci?jel mora biti TR u poštanskoj,posto je mm dao br. mog racuna koji imam u banci,a nisu mu nista rekli?i ta potvrda centra za soc.rad kako se dobija?jel neko izlazi na adresu da oceni kako se brinemo o deci?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Roditeljski dodatak
23.10.2014 23:45:49   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: wivern

NM ni meni nista nije jasno, ali koliko sam skontala to je cisto resenje da nisi ranije lisavan roditeljskog prava za prethodnu decu. Tj plati pisljivih 190 din i dobices sta hoces. Pri tom za to resenje ti treba LK i potpisana molba znaci da je sve u uzimanju taksi. Debilizam i renesansa.


Da, da, baš tako.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Roditeljski dodatak
24.10.2014 7:53:28   
New Mom

IZVORNA PORUKA: tillia

Nema za blizance nista.
Mame iz Ns,jel se i za to sto daje grad i republika podnosi u gradskoj kuci?jel mora biti TR u poštanskoj,posto je mm dao br. mog racuna koji imam u banci,a nisu mu nista rekli?i ta potvrda centra za soc.rad kako se dobija?jel neko izlazi na adresu da oceni kako se brinemo o deci?

Za gradski dodatak se zahtev uzima u salter sali gradske kuce na salteru 2, a posle sa svim dokumentima predaju na salterima 12 i 14.

Za republicki dodatak se predaje u Sremskoj 9, to je kod Spensa, kod zavoda za izdavanje udzbenika. Tu uzimas i zahtev.

Za gradski dodatak moze i tvoj br. tekuceg. Za republicki sta god da navedes otvara ti se sluzbeni racun na koji ce ti leci pare.

Za Centar za soc.rad moze i tm da ode. Odnese fotokopije izvoda za svu decu, fotokopije uverenja o prebivalistu za svu decu i tvoju i njegovu ocitanu i kopiranu l.k. CSR radi od 7h do 13h. Prethodno uzme zahtev (moras ga ti potpisati) i sve preda jedan dan a sutradan se dobije resenje ako je sve ok (ako nije imaju te vec u bazi podataka). I taj papir prilazes sa ostalom dokumentacijom za republicki dodatak.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Roditeljski dodatak
24.10.2014 10:10:14   
tillia
Hvala puno NM.!!!
Moj muz je samo podneo zahtev taj u gradskoj kuci,a klinci imaju vec 3 meseca,pa moram podneti i republicki,a sve mi je to tako konfuzno(nasa administracija)user posted image
A jel treba nesto i iz suda?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Roditeljski dodatak
24.10.2014 10:39:05   
Dunja i Anja
Dobro jutrooo...user posted image Moj muz je nesto predao u gradskoj kuci i ja sam od njih dobila 40 000 hiljada za blizance...Ne zna ni on zasta je predao.user posted image Da li je to to sto daje pokrajina ili republika? A juce sam predala u sremskoj.. E sad me interesuje i da li neko zna da li ima nesto jos da se predaje sto se tice blizanaca...

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Roditeljski dodatak
24.10.2014 12:19:56   
New Mom

IZVORNA PORUKA: tillia

Hvala puno NM.!!!
Moj muz je samo podneo zahtev taj u gradskoj kuci,a klinci imaju vec 3 meseca,pa moram podneti i republicki,a sve mi je to tako konfuzno(nasa administracija)user posted image
A jel treba nesto i iz suda?

U NS, ne. Samo to iz Centra za socijalni rad.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Roditeljski dodatak
24.10.2014 12:22:41   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Dunja i Anja

Dobro jutrooo...user posted image Moj muz je nesto predao u gradskoj kuci i ja sam od njih dobila 40 000 hiljada za blizance...Ne zna ni on zasta je predao.user posted image Da li je to to sto daje pokrajina ili republika? A juce sam predala u sremskoj.. E sad me interesuje i da li neko zna da li ima nesto jos da se predaje sto se tice blizanaca...

Vi od republike dobijate dva resenja: za prvo i za drugo dete.
A kad dobijete resenje videcete da li je ovo bilo od grada ili od pokrajine. Republika nema za blizance.
E da, za prvo dete grad daje 20000 inace.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 4:53:44   
pari

IZVORNA PORUKA: wivern

Pravo je cudo kako se danas ne porodih od besa u sudu, ali to je za neku drugu temu.
Pari ovako stoje stvari: odes u sud kod starog merkatora (sa fotokopijom LK ili ocitanom LK) i odmah cim prodjes skener na salter sa leve strane na kom pise "3 sud". Trazis molbu za resenje o nelisavanju roditeljskog prava, popunis to i tu ti odmah daju i papiric za uplatu takse. Posta je u zgradi suda, pored saltera gde posle uplate predas sve te papire. Oni te zavedu, vrate na onaj prvi salter i tu ti u roku od 3 minuta daju resenje. Guzve nema, cisto da znas.

hvala puno wiv!!!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 11:51:57   
wivern
Pari nema na cemu.
Zenske jos samo jedno pitanje, jeste li same otvarale tekuci u postanskoj ili ste cekale da vam ga oni sami otvore?

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:03:33   
New Mom
Bilo da ga otvoriš ili ne, pare će ti svejedno na račun koji se službeno otvara.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:06:11   
cvećka
Automatski ti se otvara, ti ni ne dobijas karticu, samo sa resenjem (koje ti stigne na kucnu adresu) i licnom kartom to posle podignes u bilo kojoj posti *:

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:09:35   
cvećka

IZVORNA PORUKA: Dunja i Anja

Dobro jutrooo...user posted image Moj muz je nesto predao u gradskoj kuci i ja sam od njih dobila 40 000 hiljada za blizance...Ne zna ni on zasta je predao.user posted image Da li je to to sto daje pokrajina ili republika? A juce sam predala u sremskoj.. E sad me interesuje i da li neko zna da li ima nesto jos da se predaje sto se tice blizanaca...


To si dobila republicki za prvo dete i prvu od 12 rata republickog za drugo dete, svakog narednog 20og u mesecu ce ti stizati jos po skoro 6.000 do godinu dana. Nista vise nemas da predajes, ne znam samo da li pokrajina izdvaja eventualno nesto za blizance, Beograd ne.

(odgovor članu Dunja i Anja)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:15:22   
wivern
Sjajno, ne mogu vise da idem po salterima i da se nerviram user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:23:05   
New Mom

IZVORNA PORUKA: cvećka


IZVORNA PORUKA: Dunja i Anja

Dobro jutrooo...user posted image Moj muz je nesto predao u gradskoj kuci i ja sam od njih dobila 40 000 hiljada za blizance...Ne zna ni on zasta je predao.user posted image Da li je to to sto daje pokrajina ili republika? A juce sam predala u sremskoj.. E sad me interesuje i da li neko zna da li ima nesto jos da se predaje sto se tice blizanaca...


To si dobila republicki za prvo dete i prvu od 12 rata republickog za drugo dete, svakog narednog 20og u mesecu ce ti stizati jos po skoro 6.000 do godinu dana. Nista vise nemas da predajes, ne znam samo da li pokrajina izdvaja eventualno nesto za blizance, Beograd ne.

Nije republički, jer je rekla da je predala u gradskoj kući. Ovde u NS se tamo predaje za gradske i pokrajinske dodatke, ali ne i za republički.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 12:28:48   
cvećka
Uuu, pardon onda, moja greska, toliko je meni prva isplata za blizance bila od republike user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 13:50:28   
Mariya
IZVORNA PORUKA: New Mom
Za gradski dodatak se zahtev uzima u salt_er sali gradske kuce na salt_eru 2, a posle sa svim dokumentima predaju na salt_erima 12 i 14.
Za republicki dodatak se predaje u Sremskoj 9, to je kod Spensa, kod zavoda za izdavanje udzbenika. Tu uzimas i zahtev.
Za gradski dodatak moze i tvoj br. tekuceg. Za republicki sta god da navedes otvara ti se sluzbeni racun na koji ce ti leci pare.

Sto je kod vas to tako zakomplikovano!?user posted image
Ja u petak predala papire za rod. dodatak, a sve sam resila na jednom salt_eru (naravno, tek kad sam prvo resila problem FTJPuser posted image ). Na istom salt_eru predala potrebne papire, potpisala zahteve (nisam ih cak ni ispunjavala, samo potpisala) i to je to.Oni odjednom rese i gradski i republicki dodatak na istom mestu i bey dupliranja papira. Za prvo dete sam imala racun u PŠ koji su mi oni otvorili pa sam samo otisla po potvrdu da imam taj racun, a moze i racun u banci.
A potvrdu da nisam lisena rod. prava je mm uzeo u socijalnom, vidim vi idete u sud? To zavisi od grada?
Inace moj grad meni daje 5000din. za drugo dete. Pretrgli seuser posted image

< Poruku je uredio Mariya -- 27.10.2014 13:53:10 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here