|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 15:30:31   
gale77
A da li mora racun u postanskoj stedionici ili moze i u bili kojoj banci? Kod nas u gradu moras da se posvadjas sa onima na salteru u posti bez obzira sta ti treba, kao da si dosao nesto da im otimas...

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 15:39:43   
Mariya
Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.
heh, šalterski radnici... Pa što jes'-jes' otimaš im dragoceno vreme koje bi mogli provesti ćaskajući uz kaficuuser posted image

(odgovor članu gale77)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: Roditeljski dodatak
27.10.2014 16:44:40   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Mariya

Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.
heh, šalterski radnici... Pa što jes'-jes' otimaš im dragoceno vreme koje bi mogli provesti ćaskajući uz kaficuuser posted image

Nije tako. Ja sam otvorila racun za prvo dete i to prilozila, a opet nisu tu bile uplacene pare vec na sluzbeno otvoren racun. A i za drugo i trece sam dobila nove sluzbene racune.
To je za republicki roditeljski dodatak.
Pare ionako.dizes sa l.k. u bilo kojoj posti, ne moras u PS za to.

Gradski dodatak za prvo dete, pokrajinski dodatak za prvo dete (tad je postojao) i sad pokrajinski dodatak za trece dete mi je uplaceno na tekuci racun koji sam navela.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2014 12:16:40   
pari
wiv, jesi obavila možda i Centar za socijalni rad? koliko sam shvatila, posle suda treba da se ode u taj centar da se dobije uverenje od njih...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2014 12:26:23   
wivern
Pari mislim da u centar mogu samo kad se budem porodila. Tako sam ja barem shvatila.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: Roditeljski dodatak
30.10.2014 13:57:19   
pari
u pravu si wiv! onda ću ja otići pa ću ti javiti da znaš...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: Roditeljski dodatak
31.10.2014 15:16:40   
pari
danas baš bila gužva u sudu, nisam ostala da čekam red...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: Roditeljski dodatak
31.10.2014 15:22:29   
wivern
Pari izgleda da kako god okrenes u sud moras ici po 3 puta i izaci nervozan kao pas user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: Roditeljski dodatak
31.10.2014 15:24:12   
Mariya

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: Mariya

Pa kad oni otvaraju racun ya prvo dete, otvaraju ga u PŠ. A drugi put ne moraš tamo, možeš i da im daš br. računa u banci. Bar su meni tako rekli na šalteru.

Nije tako. Ja sam otvorila racun za prvo dete i to prilozila, a opet nisu tu bile uplacene pare vec na sluzbeno otvoren racun. A i za drugo i trece sam dobila nove sluzbene racune.
To je za republicki roditeljski dodatak.
Pare ionako.dizes sa l.k. u bilo kojoj posti, ne moras u PS za to.
Gradski dodatak za prvo dete, pokrajinski dodatak za prvo dete (tad je postojao) i sad pokrajinski dodatak za trece dete mi je uplaceno na tekuci racun koji sam navela.


Ali kod mene jeste takouser posted image . Zaboravila sam da dodam - U Topoli-. Pisala sam i na prethodnoj strani kako je kod mene sve jednostavnije nego kod vas npr u NS i da cela procedura verovatno zavisi od grada. Tako da Gale 77 treba da proveri u NG. ja sam nazvala Opstinu i pitala sta mi treba od papira.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1159
   RE: Roditeljski dodatak
9.12.2014 13:09:32   
moja ciklama
Pomagajteuser posted image
Stiglo rešenje. A kad i kako će pareuser posted image Nigde ne piše broj ž.r. samo napomenauser posted image

_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: Roditeljski dodatak
9.12.2014 13:15:06   
dunja RR
Pare će za oko 20-ak dana, možda i ranije. Samo odeš u poštu sa ličnom kartom i rešenjem, mada ti rešenje i ne treba, meni nisu tražili, samo l.k. im je bitna. Možeš pokušati i ranije, meni je stiglo za oko 20-1k dana od rešenja.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: Roditeljski dodatak
9.12.2014 13:19:09   
New Mom
Ciklamo, idi posle 20.og i proveri u bilo kojoj posti da li ti je uplaceno.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: Roditeljski dodatak
11.12.2014 8:55:45   
pari
u centar za socijalni rad sam predala papire u ponedeljak, danas će biti gotovo uverenje...
ostaje mi da sve predam u 27.marta...gde se tačno ide? je l' gužva?
Hvala!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 13:14:31   
branki*
konacno smo skupili sve papire za ovaj republicki dodatak i za nasu gradsku jednokratnu pomoc..koja papirologija silnauser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 13:47:48   
bubulence
branki sta treba od papira?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 13:58:21   
branki*
bubi,prvo moras bebi izvod da vadis...to radis u maticnoj sluzbi u opstini.idete zajedno ti tvoj m,potrebni su vasi izvodi,vase licne karte i vasa drzavljanstva ne starija od 6 meseci na uvid.
onda ides u sup da prijavite dete na adresu,morate oboje,popunis tamo zahtev,uplatis taksu od 290 din,vase licne karte i detetov izvod iz knjige rodjenih na uvid.
onda ides u centar za socijalni rad.tamo ti izdaju potvrdu da ti kao majka nisi lisena roditeljskih prava.da bi to dobila,opet moras da popunis zahtev koji ti tamo daju i uz njega dajes fotokopiju izvoda iz knjige vencainih,fotokopije marijinoj izvoda i eminog izvoda,ocitane licne karte tvoje i tvog muza,potvrda o prebivalistu za mariju i za emu(to je ona sto si prethodno vadila u supu).
konacno u opstini predajes-
izvod iz maticne knjige rodjenih za emu i mariju,
uverenje o drzavljanstvu za sebe ne starije od 6 meseci,
overena fotokopija tvoje licne karte ocitane,
overena kopija tvoje zdravstvene knjizice,sve 4 strane,
prijava prebivalista za emu i mariju,
ono uverenje iz centra za soc rad da nisi lisena roditeljskog prava
i naravno zahtev za priznavanje prava na roditeljski dodatak(to ti daju tamo i odmah ga popunis).

< Poruku je uredio branki RR -- 11.2.2015 14:03:50 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:06:49   
bubulence
coovece koja katasrofa! najgore od svega je sto oni kada ukucaju nas jmbg imaju sve te podatke, a vidi sta sve traze.
branki draga, hvala ti mnogo!

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:09:45   
branki*
ma,nema na cemuuser posted image
ja sam izludela od silnih papira,jos kad moram ja licno da idem,pa jos i cekamuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:30:20   
wivern
bubi samo proveri da li u socijalnom traze potvrdu iz suda. u beogradu prvo ides u sud pa sa tom potvrdom tek u socijalno.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:35:30   
lesica
Drage, evo u ovom tekstu tačno detaljno šta sve treba KLIK

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:37:49   
superm
Ima tu dosta papirologije i cimanja ali vredi. To je oko 5000 mesecno za drugo dete.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:42:41   
lesica
Superm, nije za drugo dete 5000 već 6000 i nešto, ti iznosi se dva puta godišnje nivelišu.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:43:49   
imperial
Mi smo resenje dobili 12.11 2014,da li su nam pare vec legle ili treba da mi stigne obavestenje iz poste na kucnu adresu da imam uplatu na racun??

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:49:11   
lesica
Imperial, verovatno su ti već legle parice, i to onih 37000 za prvo, plus po tih nekih 6000 za drugo puta onoliko meseci koliko bebci imaju već sad.
Oko 20. u mesecu je isplata roditeljskog dodatka, pa mislim da je najbolje da tada odeš do pošte, sa rešenjem i lk, i proveriš, tj. podigneš parice, i počastiš medenjake nečim lepim user posted image

Nikakva obaveštenja iz pošte ne šalju.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: Roditeljski dodatak
11.2.2015 14:52:12   
imperial
Oooo divno Lesice,bas si me sad obradovalauser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here