|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 13:42:25   
MAMAMAJ
Mi za drugo dete od grada Beograda i od opštine nismo dobili ništa, iako sam ja na minimalcu, a moj muž par stotina dinara preko minimalca. Ustvari, dobili smo od opštine tri knjižice i tri cd-a. user posted image
Kad se rodi treće, bićemo u istoj situaciji, mislim, s tim što nećemo dobiti ni te knjige, jer se selimo na drugu opštinu.
A jedna moja drugarica je ostvarila pravo na roditeljski za prvo dete iako nije u bračnoj zajednici. Sigurno može i za drugo.

< Poruku je uredio MAMAMAJ -- 21.9.2015 13:44:20 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 13:58:21   
branki*
a,mamamaj,kako to niste dobili nista od opstine?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:00:06   
wivern
Mamamaj kako niste dobili roditeljski dodatak? To dobijaju svi.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:02:09   
adulence
Jedno pitanjce ja cu imsti pravo na dodatak za drugo dete sto se prima 2 godine i to je to...jel tako?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:03:47   
branki*
Da,dve godine,svaki mesec po nekih 5700,cini mi se.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:07:17   
adulence
Pa da tako sam i mislila,nrgo sevovde pominju jos neki dodaci,pa reko da proverim...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:11:56   
branki*
Mozda ima nesto daje grad beograd jednokratno.mi smo od nase opstine dobili 16000 ili 20000,zaboravila sam.bez obzira koje je dete po redu.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:22:38   
MAMAMAJ
Žene, dobijamo roditeljski, to daje država, do Kostinog 2.rođ u ratama 5997,00.
Nego,od grada Beograda i opštine Zvezdara ništa.
Da li opština Čukarica nešto daje? Knjigu? CD? user posted image
Izvinjavam se ako ima druga tema za ta opštinska davanja.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Roditeljski dodatak
21.9.2015 14:27:33   
MAMAMAJ
Ada, grad Bg zaposlenim porodiljama daje 10000din,nezaposlenim 25000. Međutim, postoji cenzus, nešto tipa određeni iznos po članu porodice, uključujući novorođenče, koji ne sme da se pređe, kad se sabere tvoj i prihod tm.
Opet kažem, mi oboje na mizeriji od plata, i odbili nas za tih 10000.user posted image

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 7:14:31   
serpica
Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.user posted image Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 8:45:14   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: wivern RR

Mamamaj kako niste dobili roditeljski dodatak? To dobijaju svi.


Wiv i ako roditelji nisu zaposleni? Nemaju nikakvih primanja?



_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 10:32:09   
wivern
Dijo da. Uslov je da nemas u svom vlasnistvu vise od ne secam se koliko para :) , što znači da ne dobijaju samo oni koji imaju gomilu para i nekretnina. Sad ću da izguglam baš.
Evo OVDE sve piše za BG

< Poruku je uredio wivern RR -- 22.9.2015 10:34:38 >


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 11:42:58   
dijana1*
Wiv hvala.
Imam drzavljanstvo i LK. Jedino kada se ovde porodim onda cu se prijaviti u BG da bi dobila zdravstvenu knjizicu.
Samo mi nije jasno kada otvorim zahtev na drugoj strani pod rednim br. 6 sta to znaci. Gde te potvrde uzimam?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 11:49:36   
lesica
Dijo, evo ga detaljno Roditeljski dodatak

Doduše mogla bih da uradim mali upd_ate. Ali u suštini to je to.

< Poruku je uredio lesica RR -- 22.9.2015 11:57:03 >


_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 11:54:10   
wivern
Dijo to se vadi u socijalnom. Ako si u BG-u prijavljena na opstini NBGD prvo odes u sud kod starog merkatora i tu uzmes neku potvrdu za socijalno (salteri sa leve strane cim udjes znaju oni cim kazes o cemu se radi) i sa tom potvrdom i svim izvodima i ostalim papirima odes u bilo koje socijalno da ti daju drugu potvrdu user posted image . E to je ovo pod brojem 6.
Sto jednostavno kad moze komplikovano user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 12:20:13   
dijana1*
Hvala vam puno.
Sada sam zvala i u BL da vidim koja ovde prava imam.
Uglavnom kada se sve sabere materinski i deciji dodatak plus sto je trece dete za 12 meseci dobijam 1500 eura.
Najverovatnije da cu ipak ovde predati. Razlika izmedju BG i BL je oko 600 eura ali ovde sigurno dobijam pare a za BG mi je malo komplikovano. Treba ovde da se odjavim, pa tu da se prijavim za knjizicu, pa da na knjizicu cekam tri meseca i da razmisljam hoce li mi traziti jos neki papir zato sto sam se porodila u BL . I ako me odbiju onda nista ne dobijam. A samim tim gubim pare i u BL jer sam se odjavila a i ovde je rok bukvalno par dana posle porodjaja.
Jer 12 meseci za isplatu dodataka racunaju odmah od prvog meseca kada se porodis. Ako predam sledeci mesec onda dobijam 11 rata itd...
tako da cu ipak predati ovde.


_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 12:25:11   
dijana1*
Da dodam ovde kada se porodis grad daje 130 eura .
Bruka i sramota!

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 13:01:08   
MAMAMAJ
Dijana,o tome vam i pričam, mi od grada nismo dobili ništa.
Realno, ko i rađa decu da bi nešto dobio, je l' da, to stoji, ali ima se za g) uposti i bezobrazluke i nepotrebne stvari, da bi oduševili Evropu, a šta Evropa nudi svojim bebama...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Roditeljski dodatak
22.9.2015 13:45:44   
dijana1*
Mamamaj ja za prvo dvoje nisam uzimala nikakve decije dodatke, bila sam u fazonu ma ima ih kome je zaista potrebno pa neka oni uzmu a mogla sam. E sada necu. Sada cu da uzmem jer svi toliko kradu, prema trudnicama i majkama su katastrofa.... e zamisli da nisu mogli dati rok bar 3 meseca. Nego cim se porodis moras doneti gomilu papira ili ako ne stignes odmah prvi mesec gubis. A sta ako ostanem duze u bolnici. Ma govna pokvarena.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MAMAMAJ)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Roditeljski dodatak
8.10.2015 9:44:19   
Valerie
za drugo dete je rata oko 6000 din. jel se dobije za prvi mesec, u kome je beba rodjena, bez obzira da li je rodjena na pocetku ili kraju meseca? user posted image ili tek od sledeceg meseca?

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Roditeljski dodatak
8.10.2015 11:08:35   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Valerie

za drugo dete je rata oko 6000 din. jel se dobije za prvi mesec, u kome je beba rodjena, bez obzira da li je rodjena na pocetku ili kraju meseca? user posted image ili tek od sledeceg meseca?

Sa prvom isplatom dobices sve unazad zaostale mesece, pocev od meseca rodjenja bebe, bez obzira kad si dobila resenje.
Isplata ide inace retroaktivno (sad u oktobru ce biti za septembar) i uvek je oko 20.og ili koji dan kasnije.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Valerie)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Roditeljski dodatak
8.10.2015 11:11:48   
New Mom

IZVORNA PORUKA: serpica

Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.user posted image Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.

Ako ste u avgustu napunili 2 god, onda ti je prva rata bila za avgust 2013. (isplacena pri prvoj uplati), pa ti je poslednja, 24.rata za jul 2015. (isplacena u avgustu).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Roditeljski dodatak
8.10.2015 22:27:02   
serpica

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: serpica

Da li je neka imala slicno iskustvo:
Sada u septembru je isplacen roditeljski za avgust,meni bi to bila poslednja,24 rata za trece dete jer smo u avgustu napunili dve godine. Medjutim,nije legla uplata kazu u socijalnom da je to isplaceno proslog meseca.user posted image Kako to ako se isplacuje ovog meseca za predhodni? Zna li neko nesto o tome?
Hvala.

Ako ste u avgustu napunili 2 god, onda ti je prva rata bila za avgust 2013. (isplacena pri prvoj uplati), pa ti je poslednja, 24.rata za jul 2015. (isplacena u avgustu).




Hvala NM user posted image malo sam se zbunila ali kad prebrojim tako ispada user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Roditeljski dodatak
13.10.2015 14:46:13   
suzi kju
Drage, danas smo predali papire za roditeljski dodatak za prvo i drugo dete, imamo prava tako jer su dve bebe.
Za koliko otprilike da očekujem to rešenje (Beograd je u pitanju), i za koliko nam uplaćuju parice?

Vidim pisali ste o toj pomoći zaposlenim mamama, definitivno je da nemamo prava mi koje smo zaposlene i mame i tate?

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Roditeljski dodatak
13.10.2015 17:09:17   
wivern
Suzi bude odmah na kraju tog meseca kad si predala. Vrlo brzo, za razliku od trudnickog.
A pomoc zaposlenim mamama sipak, jer onda tata mora da bude nezaposlen a mama na minimalcu i li obratno. Sramota jednom recju.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here